Sari la conținut

moshulik
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 983
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Serii, frane, far, semnalizatoare, dimensiuni gume, toba (vizual, cel putin la mine, ca si-asa am stock), poza din spate cu placuta de inmatriculare. Cam atat...

Am fost acu' doua zile. A durat cam 40 de minute.

daca nu mai am numarul ce trebuiie sa fac?

cel de la care am luat-o a facut accident cu ea si numai are numarul de inmatriculare, in rest am toate actele/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"La tine in zona" fiind ...unde ?

Scrie la profil, adica undeva in Gorj, aproape de Tg-Jiu!

Pina acum am adus la ITP cel putin 20 motociclisti care aveau ceva probleme mai mici sau mai mari la capre si au trecut ITP-ul fara probleme, fara sa mai spun faptul ca tariful perceput, serviabilitatea si timpul scurt in care se face, bate orice concurenta! :ok:

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scrie la profil, adica undeva in Gorj, aproape de Tg-Jiu!

Pina acum am adus la ITP cel putin 20 motociclisti care aveau ceva probleme mai mici sau mai mari la capre si au trecut ITP-ul fara probleme, fara sa mai spun faptul ca tariful perceput, serviabilitatea si timpul scurt in care se face, bate orice concurenta! :cheers:

 

Frumoasa reclama iti faci "cel putin 20 motociclisti care aveau ceva probleme mai mici sau mai mari la capre si au trecut ITP-ul fara probleme" . K, suntem motociclisti, ne sustinem intre noi si trebuie sa ne ajutam.... dar totusi cu lucruri pozitive, constructive. Formularea asta nu face altceva decat sa-i incurajeze sa umble cu ele in ultimul hal. Si daca, Doamne fereste, unu cu anumite probleme n-ar trebui sa ia ITP-ul si sa circule cu ea pe drumurile publice provoaca un accident urat?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amice, cred ca nu ai inteles prea bine expresia sau eu nu am formulat asa cum trebuie acea propozitie! Imi cer scuze daca nu am fost explicit si pe intelesul tuturor! Problemele mici sau mai mari se refera la exact ceea ce ne doare pe noi, motociclistii, mai tare, adica: tobe, ghidoane, parbrizuri, faruri, furci si alte accesorii care pentru cei de la anumite statii ITP ies din normal si incearca sa taxeze dupa bunul plac, sau dupa urechea fiecaruia! Asta am vrut sa spun, fara sa ma refer la parti vitale ale motocicletei, adica frine, cauciucuri sterse, cadruri modificate artizanal... sau mai stiu eu ce! Si nu cred ca exista cineva care vrea sa-si puna in pericol viata lui sau pe cea a semenilor umblind pe strazi cu opinci sau fara frine, ori cu un cadru lipit cu Poxipol! :D Iar daca vrea s-o faca, fii fara grija ca o va face, imprumutind o pereche de cauciucuri sau alte accesorii bune de la un amic si dupa ce trece de ITP le monteaza pe cele expirate la loc!

Diferenta este ca aici nu te taxeaza nimeni in plus si nu te besteleste pentru modificari ~normale pe care noi le aducem caprelor noastre, ca sa fim putin unici si liberi, asa cum ne este spiritul! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut azi ITP la mobra, la RAR Voluntari.

pret = 68 lei, oamenii mi s-au parut foarte amabili si detreaba.

 

 

Domne, esti un norocos . Probabil nu era de tura Dini-cutu . Eu dupa ce am fost respins la Voluntari Pt ghidon prea inalt , tobe omologate ascultate la ureche, si numar lateral, m-am programat la Rar-ul din Grivitei . Am pus tobele unui prieten, am prins provizoriu numarul si stopul in spatele aripii dar am fost cu acelasi ghidon . Domnul verificator a fost mult mai de treaba si nu s-a legat de nimic, si am rezolvat si cu ITP-ul fara sa ma schimb si ghidonul . Pretul este 67.5 ron

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutare!

am fost azi la ITP, statia e la iesire din Bucuresti pe drumul vechi spre mare, dupa fabrica Tuborg cam 200metri, incepe podul, la piciorul podului pe partea stanga (deci traversati soseaua inainte sa urcati pe pod) e o vila cu service/itp auto moto. Au verificat franele pe stand, lumini/semnale, dimensiune gume. Atat, nu s-au luat de alte detalii..

 

Pret 120RON. Fara programare, in 30min am fost gata. Recomand! nu stiu numar de telefon de acolo, program 8-18 l-v dc nu ma insel.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce diferenta asta de pret.

 

Am fost azi la RAR Grivita. Telefon la ora 9.40, programat la ora 10.30 dupa ce sunasem la mai multi care nu mai fac decat peste cateva saptamani.

Taxa 70 lei, timp de asteptare doua tigari, cam 20 minute (erau altii care asteptau inaintea mea sa le dea talonul si eu l-am luat mai repede).

 

Verifica frane (se urca ei pe moto), lumini, semnale, stop frane.

Atentie: la tobe ne stock (sa ma exprim plastic) cer certificarea (stanta de pe toba). Eu nu am avut dar am zambit frumos, am zis ca am un certificat cu CE pe al acasa si a mers.

 

Foarte draguti baietii, sau poate cu mine ca era motorul frumos si ingrijit.

 

PS Pustiul care a verificat franele era sa o scape, nu are inca cat A, si eu am discuri, furtune si manete mai sportive si saracul nu era obisnuit cu asa ceva. Face scoala acum pe un 125. Daca aveti probleme, o conversatie amicala si cu zambetul pe buze va scapa de dureri de cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce diferenta asta de pret.

 

Am fost azi la RAR Grivita. Telefon la ora 9.40, programat la ora 10.30 dupa ce sunasem la mai multi care nu mai fac decat peste cateva saptamani.

Taxa 70 lei, timp de asteptare doua tigari, cam 20 minute (erau altii care asteptau inaintea mea sa le dea talonul si eu l-am luat mai repede).

 

Verifica frane (se urca ei pe moto), lumini, semnale, stop frane.

Atentie: la tobe ne stock (sa ma exprim plastic) cer certificarea (stanta de pe toba). Eu nu am avut dar am zambit frumos, am zis ca am un certificat cu CE pe al acasa si a mers.

 

Foarte draguti baietii, sau poate cu mine ca era motorul frumos si ingrijit.

 

PS Pustiul care a verificat franele era sa o scape, nu are inca cat A, si eu am discuri, furtune si manete mai sportive si saracul nu era obisnuit cu asa ceva. Face scoala acum pe un 125. Daca aveti probleme, o conversatie amicala si cu zambetul pe buze va scapa de dureri de cap.

 

Cred ca stiu despre ce pusti vorbesti..... desi nu-i chiar asa pusti. :( In mod normal ITP-urile moto le face un inginer care are si A-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

am fost azi la ITP, statia e la iesire din Bucuresti pe drumul vechi spre mare, dupa fabrica Tuborg cam 200metri, incepe podul, la piciorul podului pe partea stanga (deci traversati soseaua inainte sa urcati pe pod) e o vila cu service/itp auto moto. Au verificat franele pe stand, lumini/semnale, dimensiune gume. Atat, nu s-au luat de alte detalii..

 

Pret 120RON. Fara programare, in 30min am fost gata. Recomand! nu stiu numar de telefon de acolo, program 8-18 l-v dc nu ma insel.

Bafta!

Fost acolo adineaori (21.07.2010 14:00), că pe la RAR numai pe 29 mă primeau, fără programare, am aÂşteptat după o maÂşină. Ăl bătrân de-acolo e cam țâfnos (cam ca inginerii de pe le service-urile de pe vremea comunismului) dar cel tinerel chiar de treabă. Tobă acrapovic (cu silencer-ul montat) fără acuze, m-au întrebat ce-i cu amortizorul de ghidon, după ce le-am spus că, mai nou, producătorii le pun direct de pe linia de producție au fost de acord că l-am montat cu rost. Verificat frâne pe stand, lumini Âşi semnale ochiometric. Poză din spate Âşi la kilometrajul de pe bord Âşi 120 ron.

P.S. Aveam un mic morcov pentru o crăpătură la geamul unui far, dar m-au iertat.

Baftă!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fost acolo adineaori (21.07.2010 14:00), că pe la RAR numai pe 29 mă primeau, fără programare, am aÂşteptat după o maÂşină. Ăl bătrân de-acolo e cam țâfnos (cam ca inginerii de pe le service-urile de pe vremea comunismului) dar cel tinerel chiar de treabă. Tobă acrapovic (cu silencer-ul montat) fără acuze, m-au întrebat ce-i cu amortizorul de ghidon, după ce le-am spus că, mai nou, producătorii le pun direct de pe linia de producție au fost de acord că l-am montat cu rost. Verificat frâne pe stand, lumini Âşi semnale ochiometric. Poză din spate Âşi la kilometrajul de pe bord Âşi 120 ron.

P.S. Aveam un mic morcov pentru o crăpătură la geamul unui far, dar m-au iertat.

Baftă!

 

Imi poti spune si mie unde ai facut itpul ? Pe pm ca sa nu faci reclama . Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi poti spune si mie unde ai facut itpul ? Pe pm ca sa nu faci reclama . Ms

 

 

Nu cred că se pune problema de reclamă: am citat din postul colegului tocmai din motivul localizării: Lângă baza podului ce trece peste centura BucureÂştiului, după fabrica Tuborg (adică dinspre Pantelimon), se face un drumeag (asfaltat, ce-i drept) paralel cu podul, pe partea stângă cum ieÂşi din BucureÂşti; pe drumeagul acela e Service-ul, are Âşi un banner pe care scrie despre ITP-urile auto Âşi moto. Tătă bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca stiu despre ce pusti vorbesti..... desi nu-i chiar asa pusti. :) In mod normal ITP-urile moto le face un inginer care are si A-ul.

 

 

Pusti era in sensul ca e mai tinerel. Oricum si el si colegul lui baieti OK, mare diferente fata de fetele acre din Voluntari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pusti era in sensul ca e mai tinerel. Oricum si el si colegul lui baieti OK, mare diferente fata de fetele acre din Voluntari.

 

ohoho da' ce mi-am furat-o ieri la voluntari.Pe grivita ma programa pe 28 iar mie imi expira ITP pe 24 si cum ieri nu am muncit m-am programat alataieri sa fac ITP la mobra,toate bune pina la voluntari

Imi astept randul bag mobra in garaj sa o verifice dau aia doi roata in jurul mobrei se uita la ea,nu zic nimic,imi cer actele ..le verifica si ma trimit la casierie sa platesc 70,35 bani,platesc si ma intorc la bulangii.Surpriza ma intampina oameni cu ....stii am respins pentru toba sport si cauciuc spate uzat :) ca are nus ce adancime si trebuie sa aiba alta sa fie in limitele normale...cauciucul spate e mai mult decat ok si are profilul foarte pronuntat(poate vroiau spaga nu stiu),mie imi sare tandara si ii zic aluia care vorbea cu mine ...nea cauciucul asta e cat se poate de ok si nu are uzura pronuntata(la faza cu toba ma asteptam)...cacanel o intoarce....da' nici frana pe spate nu tine si apasa cu piciorul pe frana de langa motoreta...eu ..si cum ai vrea sa tina frana spate din pozitia asta,te dai jos de pe motoreta si franezi?...discul de frana spate nu are decat vreo max 5% uzura si placutele sunt noi si mai stiu ca tine frana ca am incercat-o anul trecut cand am cumparat mobra si blocam roata la 20km/h(la 20 am avut tupeu sa blochez roata spate)

A si ii intreb ,de ce m-ai trimis sa platesc banii aia degeaqba daca ai vazut cauciucul si toba de cand am bagat mobra in garaj? ..bineinteles ca a preferat sa suga decat sa imi raspunda

cand m-a strigat sa imi iau cartea ma pus sa semnez nu stiu ce fartie de respingere si am refuzat sa semnez si aia a refuzat sa imi dea cartea am inceput sa ma cert cu ea si am ajuns la un sef cu ea care mi-a zis si ala sa le semnez hartia dar am refuzat si i-am cerut cartea si l-am intrebat de ce m-au trimis oameni sa platesc la casierie cand toba si cauciucul pentru care m-au respins ereau evidente si le-au vazut inainte de a ma trimite sa platesc..a incercat sa o dea in diverse iar eu si mai intaratat i-am cerut sa anuleze factura si chitanta si sa imi dea bani inapoi daca sunt nesimtiti si fac faze din astea.Ei in mi-a spus ca nu se mai poate si in secunda 2 i-a spus aleia sa scrie ceva si mi-a dat cartea si a luat-o la sanatoasa urmarit de urarile mele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ohoho da' ce mi-am furat-o ieri la voluntari.Pe grivita ma programa pe 28 iar mie imi expira ITP pe 24 si cum ieri nu am muncit m-am programat alataieri sa fac ITP la mobra,toate bune pina la voluntari

Imi astept randul bag mobra in garaj sa o verifice dau aia doi roata in jurul mobrei se uita la ea,nu zic nimic,imi cer actele ..le verifica si ma trimit la casierie sa platesc 70,35 bani,platesc si ma intorc la bulangii.Surpriza ma intampina oameni cu ....stii am respins pentru toba sport si cauciuc spate uzat :) ca are nus ce adancime si trebuie sa aiba alta sa fie in limitele normale...cauciucul spate e mai mult decat ok si are profilul foarte pronuntat(poate vroiau spaga nu stiu),mie imi sare tandara si ii zic aluia care vorbea cu mine ...nea cauciucul asta e cat se poate de ok si nu are uzura pronuntata(la faza cu toba ma asteptam)...cacanel o intoarce....da' nici frana pe spate nu tine si apasa cu piciorul pe frana de langa motoreta...eu ..si cum ai vrea sa tina frana spate din pozitia asta,te dai jos de pe motoreta si franezi?...discul de frana spate nu are decat vreo max 5% uzura si placutele sunt noi si mai stiu ca tine frana ca am incercat-o anul trecut cand am cumparat mobra si blocam roata la 20km/h(la 20 am avut tupeu sa blochez roata spate)

A si ii intreb ,de ce m-ai trimis sa platesc banii aia degeaqba daca ai vazut cauciucul si toba de cand am bagat mobra in garaj? ..bineinteles ca a preferat sa suga decat sa imi raspunda

cand m-a strigat sa imi iau cartea ma pus sa semnez nu stiu ce fartie de respingere si am refuzat sa semnez si aia a refuzat sa imi dea cartea am inceput sa ma cert cu ea si am ajuns la un sef cu ea care mi-a zis si ala sa le semnez hartia dar am refuzat si i-am cerut cartea si l-am intrebat de ce m-au trimis oameni sa platesc la casierie cand toba si cauciucul pentru care m-au respins ereau evidente si le-au vazut inainte de a ma trimite sa platesc..a incercat sa o dea in diverse iar eu si mai intaratat i-am cerut sa anuleze factura si chitanta si sa imi dea bani inapoi daca sunt nesimtiti si fac faze din astea.Ei in mi-a spus ca nu se mai poate si in secunda 2 i-a spus aleia sa scrie ceva si mi-a dat cartea si a luat-o la sanatoasa urmarit de urarile mele

punct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ohoho da' ce mi-am furat-o ieri la voluntari.Pe grivita ma programa pe 28 iar mie imi expira ITP pe 24 si cum ieri nu am muncit m-am programat alataieri sa fac ITP la mobra,toate bune pina la voluntari

Imi astept randul bag mobra in garaj sa o verifice dau aia doi roata in jurul mobrei se uita la ea,nu zic nimic,imi cer actele ..le verifica si ma trimit la casierie sa platesc 70,35 bani,platesc si ma intorc la bulangii.Surpriza ma intampina oameni cu ....stii am respins pentru toba sport si cauciuc spate uzat :) ca are nus ce adancime si trebuie sa aiba alta sa fie in limitele normale...cauciucul spate e mai mult decat ok si are profilul foarte pronuntat(poate vroiau spaga nu stiu),mie imi sare tandara si ii zic aluia care vorbea cu mine ...nea cauciucul asta e cat se poate de ok si nu are uzura pronuntata(la faza cu toba ma asteptam)...cacanel o intoarce....da' nici frana pe spate nu tine si apasa cu piciorul pe frana de langa motoreta...eu ..si cum ai vrea sa tina frana spate din pozitia asta,te dai jos de pe motoreta si franezi?...discul de frana spate nu are decat vreo max 5% uzura si placutele sunt noi si mai stiu ca tine frana ca am incercat-o anul trecut cand am cumparat mobra si blocam roata la 20km/h(la 20 am avut tupeu sa blochez roata spate)

A si ii intreb ,de ce m-ai trimis sa platesc banii aia degeaqba daca ai vazut cauciucul si toba de cand am bagat mobra in garaj? ..bineinteles ca a preferat sa suga decat sa imi raspunda

cand m-a strigat sa imi iau cartea ma pus sa semnez nu stiu ce fartie de respingere si am refuzat sa semnez si aia a refuzat sa imi dea cartea am inceput sa ma cert cu ea si am ajuns la un sef cu ea care mi-a zis si ala sa le semnez hartia dar am refuzat si i-am cerut cartea si l-am intrebat de ce m-au trimis oameni sa platesc la casierie cand toba si cauciucul pentru care m-au respins ereau evidente si le-au vazut inainte de a ma trimite sa platesc..a incercat sa o dea in diverse iar eu si mai intaratat i-am cerut sa anuleze factura si chitanta si sa imi dea bani inapoi daca sunt nesimtiti si fac faze din astea.Ei in mi-a spus ca nu se mai poate si in secunda 2 i-a spus aleia sa scrie ceva si mi-a dat cartea si a luat-o la sanatoasa urmarit de urarile mele

punct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.ca veni vorba de itp am si eu o intrebare poate ma lamureste cineva.am cazut cu mobra anul trecut si i-am zgariat putin capacul de pe partea stanga a motorului.se vor lua astia de la rar de mine cand o sa fac inspectia tehnica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.ca veni vorba de itp am si eu o intrebare poate ma lamureste cineva.am cazut cu mobra anul trecut si i-am zgariat putin capacul de pe partea stanga a motorului.se vor lua astia de la rar de mine cand o sa fac inspectia tehnica?

 

 

Care RAR? Cred ca asta cu ITP la RAR e dupa cum iti e norocul. Deci sansele sunt 50-50, desi nu are nici o treaba capacul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am platit luna trecuta 160 de lei pt itp la un opel astra 1,7 pe baicului,la c&i.Daca stii ca are ceva probleme masina,da un semn si iti dau nr de tel al baiatului de acolo. :)

Editat de Marlitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cat mai costa un ITP pentru o masina? Este vorba despre un matiz, in cazul in care are vreo relevanta...

Multumesc!

 

 

Undeva intre 130-200.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...