Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cam pentru ce inaltime/greutate se potriveste?

 

Hai fratilor ca nu-i talcioc de haine aici, vorbiti si voi pe PM ;)

 

Gandeste-te si tu ca zice ca-i 48 iar marimile (varianta pt. barbati) incep de la 46, deci prea mare nu poate fi.

E ca alea de se laudau la TV ca le-au dat la militienii-moto...

Si ce chestie, un posesor de KTM vinde costum BMW. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai fratilor ca nu-i talcioc de haine aici, vorbiti si voi pe PM ;)

 

Gandeste-te si tu ca zice ca-i 48 iar marimile (varianta pt. barbati) incep de la 46, deci prea mare nu poate fi.

E ca alea de se laudau la TV ca le-au dat la militienii-moto...

Si ce chestie, un posesor de KTM vinde costum BMW. :lol:

 

Poate ca e "militian" !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Balarii. Au turnat ceva pe grup si i-au dat foc.

La burduful ala nici nu are cum sa iasa uleiul, ca nu este ulei dedesubt :)

asta i pusa de harea iar sa critice bmw.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)))))))))

 

BMW nu are nici un fel de problema. Nu pica discurile de ambreiaj, nu pica nimic, niciodata; :P

Nici modelele vechi cu furca Earles nu aveau probleme de stabilitate si nimeni nu a murit din cauza asta.

Totul se datoreaza proastei utilizari, majoritatea clientilor sunt retarzi si de aceea se petrec niste chestii.

 

Cand imi voi lua 1200GS va trebui sa pun in topcase un ambreiaj si o priza directa de cutie? Si scule? Asa, just in case?

Si un simmering de grup? Si rulmentul mare, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totul se datoreaza proastei utilizari, majoritatea clientilor sunt retarzi si de aceea se petrec niste chestii.

 

Nu, eu cred mai repede ca naivi sunt cei care au impresia ca proprietarii de BMW cred ca un BMW nu se strica niciodata. :D

 

Insa, statistic vorbind si raportat la numarul de unitati vandute, si nu in ultimul rand la numarul mare de km parcursi (specific proprietarilor de BMW ceva mai plimbareti ca altii), as tinde sa afirm ca se strica suficient de rar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neeeee !!!! Cu BMW tre sa ai noroc... Dar si mobra scumpă si reparația scumpă si A.B de rahat si sa mai mergi si la noroc?

 

Aha! Deci nu tu ai fost ghinionist ca ti s-a stricat o piesa (intr-adevar de 2 ori dar problema a fost ulterior recunoscuta si rectificata) la singurul BMW pe care l-ai avut... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insa, statistic vorbind si raportat la numarul de unitati vandute, si nu in ultimul rand la numarul mare de km parcursi (specific proprietarilor de BMW ceva mai plimbareti ca altii), as tinde sa afirm ca se strica suficient de rar.

Sper sa fie asa, sper sa aflu la un moment dat ;)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam pentru ce inaltime/greutate se potriveste?

1,80 si 80-90 kg

Nu e al meu, il vinde cineva care a avut bmw si a dat motoreta. Pret final 250 de euro valabil 2 zile decat... Pam pam

 

1,80 si 80-90 kg

Nu e al meu, il vinde cineva care a avut bmw si a dat motoreta. Pret final 250 de euro valabil 2 zile decat... Pam pam

Marimea M

Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1341929584[/url]' post='3175282']

Insa, statistic vorbind si raportat la numarul de unitati vandute, si nu in ultimul rand la numarul mare de km parcursi (specific proprietarilor de BMW ceva mai plimbareti ca altii), as tinde sa afirm ca se strica suficient de rar.

 

Ai facut tu statistica asta? Eu vad majoritatea posesorilor de BMW cu 5000-10000km /an, multe BMW si de prin Germania, dupa 10 ani cu 20-30000km, iar nr de unitati vanduta este cu unu doua zerouri mai mic decat ce vand japonezii. Evident sunt si exceptii, Ianakim, Pompi, la plimbareti si GS-ul la unitati vandute, dar ca orice exceptii nu fac decat sa confirme regula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai facut tu statistica asta? Eu vad majoritatea posesorilor de BMW cu 5000-10000km /an, multe BMW si de prin Germania, dupa 10 ani cu 20-30000km, iar nr de unitati vanduta este cu unu doua zerouri mai mic decat ce vand japonezii. Evident sunt si exceptii, Ianakim, Pompi, la plimbareti si GS-ul la unitati vandute, dar ca orice exceptii nu fac decat sa confirme regula.

 

Fara statistica dar daca BMW are nr . de unitati vandute cu un zero fata de japonezi( adica Honda, Yamaha, Suzuki,Kawasaki la un loc) inseamna ca sunt tari!!!

 

Eu am cumparat BMW-ul meu din munchen. Proprietarii ( erau 2 - adica 2 bososrogi) au facut in jur de 5000km/an fapt ce se poate vdea in cartea service .

 

Si din nou fara statistica daca faci ture si te intalnesti cu alti motociclisti in proportie sa zic 60% au BMW.

 

Fara statistica dar daca BMW are nr . de unitati vandute cu un zeromai putin fata de japonezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...