Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intervin in discutiile voastre absolut bmw-istice si incantatoare...

doar pentru ca am fost provocat nominal...si trebuie sa dau replica:

Cand posteaza fruntasul-veteran valiza spamurile si fitilele nu sunt remarcate de pisoiul sau limbuta,

ca asa e-n viata virtuala!...

 

@ Dan Olaru: Cand mai intervii pe aicisea... ai grija sa reiasa din text ca te referi la cele ce ai constatat

din experienta ca motociclezi pe BMW r1200gs si nu pe F...

Suntem in Romania si amanuntele consteaza foarte mult!

 

De asemenea, nu pot sa nu reamintesc gogomaniile gen:

Mda, o palarie de bani pt.o optiune absolut neesentiala..senzor de presiune!

...Dar si o pleiada de forumisti remarcabili si obiectivi printre care se ramarca pe drept Vlad:

Mda, o palarie de bani pt.o optiune absolut neesentiala..senzor de presiune!

Nu te mai chinui, ca oricum n-ai cu cine. Raspunzi unui nonsens (ma refer la afirmatie, nu la persoana),

problema a fost pusa total stupid.

 

Va doresc ce va doriti si voi... si chiar mult...

 

Sa auzim numai de bine!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AI aparut si aici,piaza rea?

De asemenea, nu pot sa nu reamintesc gogomaniile gen:

Da, "incantatorule"... posesor (sau posedat?!)

Care e ideea?...

Motociclistii si pasionatii nu au voie aici?!

Scuze...

Baga-ti o doza... poate te simti mai bine!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intervin in discutiile voastre absolut bmw-istice si incantatoare...

doar pentru ca am fost provocat nominal...si trebuie sa dau replica:

Cand posteaza fruntasul-veteran valiza spamurile si fitilele nu sunt remarcate de pisoiul sau limbuta,

ca asa e-n viata virtuala!...

 

@ Dan Olaru: Cand mai intervii pe aicisea... ai grija sa reiasa din prezentarea persoanei

ca te referi la cele ce ai constatat din experienta si ca motociclezi pe BMW r1200gs si nu pe F...

Suntem in Romania si amanuntele astea consteaza foarte mult!

 

Sa auzim numai de bine!

 

Luvule,

Te-ai luat de mine cu presupuneri, ti-am raspuns la concret.

In viata... ca si in moto... faptele si cronologia conteaza!

Cine raspunde la concret cu oniric... poate ca nu face neaparat onanism...

Dar dovedeste sigur ca e complexat.

 

Sanatate sa ai!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

Buddule, batranetea, frustrarile, pensia mica si durerile de sale pot aduce si manifestari de inutilitate de genul..nu-l mai baga in seama..

 

Pai sa facem o cheta, sa punem mana da la mana si sa-i marim pensia atunci. Sunt un samaritean, nah ca m-am dat de gol.

 

PS: domnule Nastase, daca tot ne-ati facut onoarea sa apareti pe sectiunea umilului R12GS nu breti sa ne incantati cu o parere avizata si documentata despre acest model ?

Editat de Budd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: domnule Nastase, daca tot ne-ati facut onoarea sa apareti pe sectiunea umilului R12GS nu breti sa ne incantati cu o parere avizata si documentata despre acest model ?

 

Nimic mai simplu ! Tastati "Turul Romaniei in 48 de ore Dan Nastase si Filip Pitaru "

Vis a vis de" Umilul R 12 GS " nu inteleg sensul. Nu cred ca aveti argumente cu care sa demontati un mit devenit realitate . Respect !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Oooo, evident, o tura de mare valoare, o realizare exceptionala din orice punct de vedere..

Uitasem ceva..aaaa...pe benzina si cascavalu' redactiei, calare pe o mobra noua,asigurata full de Bavaria..toata plimbarea in toiu'verii!

Preopinentul a venit odihnit si cu chef de duca :laugh: , chef pe care il au 99% din mobristii cu ceva experienta de pe aici!

De mare valoare..sigura tura asta va ramane posteritatii..

PS:Dati-i timp si lovele lui Ianachim, Pompi sau GIV de pe aici..oare ei or fi in stare?

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bud & l.uv.

1. Am raspuns cu argumente la o interpelare incorecta.

2. Ati raspuns cu inchipuiri onirice, si atacuri de mahala...

ceea ce ma face sa cred ca ori trageti pe nas, ori sunteti putzopalmisti... ori amandoua!

Da, respectivul drive test cu 1200GS a fost sponsorizat... dar realizarea este inca valabila.

Pentru toata lumea.

Numai ca iti mai trebuie niste ingrediente care trebuie puse in balanta si nu sunt "la indemana" oricui:

talentul si viata!

3. Agaricilor, nu imi amintesc sa va fi dat-o la evacuare si sa nu va fi platit!

 

Paraponul unora dintre voi nu este starnit de personaliatea mea motociclistica...

ci din obstinatia mea in a-i trimite pe veteranushi acolo unde le este locul...

si a imi scoate cu respect palaria doar in fata celor care merita.

Am ca baza faptele si desfasurarea cronologica a evenimentelor.

Fraze ca: "aveai BMW cand toti aveau comuniste si pretinzi ca erai dizident?"...

pentru un om evoluat, nu un agarici care inghite lozinci... va fac de panarama...

Vulgul complexat cade imediat in aceasta plasa ca si alte zicerii poporane "pline" de filosofie...

 

Voi stiti cu ce sacrificii aveam eu BMW-ul dorit acum aproape 40 de ani ?

Voi stiti cu ce eforturi reuseam sa ofer eu in reviste pasionatilor cate "o felie de bombardier"...

cand presa comunista nu "baga" decat extrem de rar firimituri gen motoreta Carpati sau Danuvia?...

Nu stii, dar e mai la-ndemana sa aruncati cu noroi...

Si sa-i invitati si pe altii!

 

Nu asa demonstrati ca sunteti motociclisti!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

1. Am raspuns cu argumente la o interpelare incorecta.

2. Ati raspuns cu inchipuiri onirice, si atacuri de mahala...

1.Nu stiu de ce ai dat un raspuns, atata timp cit timp nimeni nu te intrebase nimic?

Naravul naibii obisnuinta asta a ta de a dialoga cu Axor si Freedom, clonele tale, ca si faptul ca te tot autocitezi pe unde ai(sau nu) ceva de spus!

2.Am subliniat faptul ca in conditiile descrise mai sus testul facut de tine putea fi facut cam de orice motociclist cu experienta, unde este mahalaua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Da, respectivul drive test cu 1200GS a fost sponsorizat... dar realizarea este inca valabila.

Draga..spui ca sunt mahalagiu, daca eram(nici macar)mahalagiu ar fi sunat cam asa..:

 

..."Danut, de fapt nu ai fost decit un plescar penibil, un pitigoi care a dat limbi in c.urul vreunui sef de la Bavaria ca sa puna mana pe o motocicleta noua, cu plinul facut, full casco, sa o arzi pe banii redactiei unde lucrezi(lucrai) si sa le decontezi bonuri de haleala si gaz umflate, ca apoi sa te "impanezi" cu marea ta realizare, facuta acum 7 ani, cind masinile erau cam din doua in doua de-aici la Ploiesti!".

 

Sesizezi insa ca eu sunt un tip finut si nu spun asta, scribulet napastuit parasit de talent(e)! :rolleyes:

 

Agaricilor, nu imi amintesc sa va fi dat-o la evacuare si sa nu va fi platit!

Daca incerci sa depasesti sfera penibilului cu care te inconjori ca un halou iti dai seama usor cine este mahalagiu, doar uitandu-te la ce ai scris..!

Hai pa..retrage-te in glorie, ca ramai fara "cartus pe tava"..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[Voi stiti cu ce sacrificii aveam eu BMW-ul dorit acum aproape 40 de ani ?

 

Sunt unii care mai stiu si cu cate sacrificii ai construit CONDORUL demonstratie clara a pasiunii pentru motociclete BMW, fiind o impletire superba a doua societati cu structuri diferite reprezentand un singur neam! Felicitari ! ( Asta apropo si de talent -e)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Ce sa construiasca maestre, aloo!!

Ca sa strangi un surub se presupune ca trebuie sa stii sa tii o cheie in mana, este de notorietate faptul ca Danut al dumitale are doua maini stangi din nascare si nu-i merge articulatia decit la aia cu care cere sau cind are "de luat".. ;)

Bietul Condor a fost facut in fabrica unde lucrau prietenii lui mecanici..pe plescarie, cum ii place lui..nu ma face sa dau mai multe "din casa"..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Danut al dumitale are doua maini stangi din nascare si nu-i merge articulatia decit la aia cu care cere sau cind are "de luat".. ;)

Da ! Tot cu articulatia aia aia a dat si cu fumul in nas "luand" si cateva premii din cate stiu, la vremea aia ! Dar asa suntem noi , scuipam pe valori fara a putea macar demonstra egalitatea cu ele ! Parerea mea ! ( ca traian decebal Remes)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

De curiozitate,la supermotocicleta supertenere cum se obtin informatiile despre presiunea in cauciucuri? Cu tehnologii ale acestui mileniu sau din secolul trecut ? Ca Regele Mihai stiu cu ce si masura presiunea la BMW - ul Domniei Sale.

 

ot cu articulatia aia aia a dat si cu fumul in nas "luand" si cateva premii din cate stiu, la vremea aia ! Dar asa suntem noi , scuipam pe valori fara a putea macar demonstra egalitatea cu ele ! Parerea mea ! ( ca traian decebal Remes)

Mda, altii au fost la razboaie si nu se mai umfla atat, eu n-am loc de statuie in batatura, as fi fost tentat sa i-o ridic!..

Sunteti PR-ul, avocatul sau clona domnului ND, sa ne lamurim cu cine discutam?

Inclin sa cred ca sunteti vreo clona, avand in vedere ca dupa doar 84 posturi cunoasteti atatea 'dedesubturi' ale ND-ului.. :hug:

Si-a mea(parerea).

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Oooo, evident, o tura de mare valoare, o realizare exceptionala din orice punct de vedere..
Uitasem ceva..aaaa...pe benzina si cascavalu' redactiei, calare pe o mobra noua,asigurata full de Bavaria..toata plimbarea in toiu'verii!
Preopinentul a venit odihnit si cu chef de duca :laugh: , chef pe care il au 99% din mobristii cu ceva experienta de pe aici!
De mare valoare..sigura tura asta va ramane posteritatii..
PS:Dati-i timp si lovele lui Ianachim, Pompi sau GIV de pe aici..oare ei or fi in stare?



Auzi nenea LUV esti matale asa de virtuos incat daca ai putea sa pleci in jurul tarii sau in jurul lumii pe banii altora necontand ca sunt redactie sponsori sau w/e nu ai pleca ?


Ne mai scutiti de rahaturi din astea ieftine, tu siu alti prosti care le stiu pe toate . Daca e asa de simplu de facut turul României in 48 de ore fa-l tu in 24 si dupa aia poti sa te dai cocos pana nu mai poti . Pana nu faci ceva taci din gura. E mai bine pt tine in primul rand . Cat timp tii gura inchisa poti sa pari inteligent, altfel nu esti decit un alt prost laudaros.

Si sa nu uit si eu sunt tot o clona PR-ista, ia o. :finger: :banpls:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Colegu, probabil ai citit cu ochelarii de distanta, am mentionat eu numele meu pe undeva?
:scratch: .

Las-o mai moale cu prostii, nu stiu sa ne cunoastem!
Inainte sa intri pe forum spala-te pe ochi si bea-ti cafeaua de dimineata.. :kiss:
Eu sunt un mobrist amarat, abia ma tin in sa, cu greu am facut 49.000 km in 20 luni..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Colegu, probabil ai citit cu ochelarii de distanta, am mentionat eu numele meu pe undeva?
:scratch: .

Las-o mai moale cu prostii, nu stiu sa ne cunoastem!
Inainte sa intri pe forum spala-te pe ochi si bea-ti cafeaua de dimineata.. :kiss:
Eu sunt un mobrist amarat, abia ma tin in sa, cu greu am facut 49.000 km in 20 luni..



Pai asta era ideea arata-ne ceva remarcabil facut de tine de preferinta semnificatv mai tare decat ce a facut Dan Nastase si dupa aia poti sa "te dai cocos".

Ideea este de obicei cei care ajung sa faca chestii remarcabile privesc cu respect realizarile celorlalti indiferent ca sunt mai mari sau mai mici.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Auzi nenea LUV esti matale asa de virtuos incat daca ai putea sa pleci in jurul tarii sau in jurul lumii pe banii altora necontand ca sunt redactie sponsori sau w/e nu ai pleca ?


Ne mai scutiti de rahaturi din astea ieftine, tu siu alti prosti care le stiu pe toate. Daca e asa de simplu de facut turul României in 48 de ore fa-l tu in 24 si dupa aia poti sa te dai cocos pana nu mai poti . Pana nu faci ceva taci din gura. E mai bine pt tine in primul rand . Cat timp tii gura inchisa poti sa pari inteligent , altfel nu esti decit un alt prost laudaros.

Si sa nu uit si eu sunt tot o clona PR-ista, ia o :finger: :banpls:



nenea nenea...
eu stiam ca aia care e" cocosi.....fu...rte GAINI...nu sta pe mobra 48 de ore
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Pai asta era ideea arata-ne ceva remarcabil facut de tine de preferinta semnificatv mai tare decat ce a facut Dan Nastase si dupa aia poti sa "te dai cocos".

Colegutule, ai cel putin o calitate pe care eu o respect..pricepi greu si probabil uiti rpd..altfel nu vad unde este vorba de mine in propozitiile spuse pina acum.. :stuck:?

Da si tu un citat, ceva..nu ca nu te-as crede pe cuvant..daca nu vezi ca este cineva care te-ar putea ajuta:

/index.php?/topic/629725-oftalmologie-pentru-toti/&do=findComment&comment=2754087

 

PS;Okesz, ai si tu dreptate, imi cer scuze si in numele lor, dar a venit ploaia afara..cum vrei sa treaca timpul? :)

 

nenea nenea...

eu stiam ca aia care e" cocosi.....fu...rte GAINI...nu sta pe mobra 48 de ore

..Akime, asta micu' cunoaste definitia de cocos..da aia de tastatura.. :crack:

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...