Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai inchinati-va. Prima motocicleta din istorie care sare 30 cm de la sol. Senzational! Nu putea fi decat un BMW, singurul din istoria vehiculelor pe 2 roti capabil de asa performanta. Se vede de la o posta descendenta aviatica, a prins aripi, ajutata si de "elica" alb-albastra.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai inchinati-va. Prima motocicleta din istorie care sare 30 cm de la sol. Senzational! Nu putea fi decat un BMW, singurul din istoria vehiculelor pe 2 roti capabil de asa performanta. Se vede de la o posta descendenta aviatica, a prins aripi, ajutata si de "elica" alb-albastra.

 

:funny:

Stimate domn, ati fost atat de previzibil...

 

Iar eu un troll! Mea culpa!

Editat de robert_bobariu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai inchinati-va. Prima motocicleta din istorie care sare 30 cm de la sol. Senzational! Nu putea fi decat un BMW, singurul din istoria vehiculelor pe 2 roti capabil de asa performanta. Se vede de la o posta descendenta aviatica, a prins aripi, ajutata si de "elica" alb-albastra.

 

 

DACA IMI FACI SI MIE...CANVA.... CUTIILE ..ALEA.......POATE MA RIDIC SI EU ASA DE LA SOL...CA ALTFEL NU AM PORTANTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-a zis nimeni ca e ceva deosebit (bine, ptr cineva care face de-astea). Cred ca merge si cu o mobra mai de strada fara sa o faci varza la aterizare sau sa te imprastii, daca, inca o data, stii cu se mananca...

Doar ca n-am inteles de ce ar fi considerata "fake" poza, mai ales ca e ceva cat se poate de realizabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar ca n-am inteles de ce ar fi considerata "fake" poza, mai ales ca e ceva cat se poate de realizabil.

 

Io cred ca Budd a zis la misto dar se pare ca previzibilele discutii au inceput abia dupa intrebarea ta ;)

Pana la urma nu e nimic spectaculos pt. clasa asta (mai ales daca si rider-ul se pricepe), era doar o poza draguta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io cred ca Budd a zis la misto dar se pare ca previzibilele discutii au inceput abia dupa intrebarea ta ;)

 

:ok:

 

Oricum, domnul Harea nu m-a dezamagit. Interminabil in previzibilitatea sa cum bine a remarcat cineva mai sus. Eu m-am distrat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate inteleg, GSA-ul in 2013 va fi tot modelul cu actual, cu motorul dohc racit cu aer/ulei. De fapt, doar noul GS va avea la anu' noul motor racit cu apa/aer, nu va fi pus nici pe RT sau R.

 

In schimb sunt lansate acum la EICMA noile modele editie speciala pt. GSA, RT si R "90 Jahre BMW Motorrad" (90 ani de la prima motocicleta BMW, 1923).

 

http://www.carhubnews.com/2012/11/13/1923-2013-bmw-motorrad-celebrates-its-first-90-years/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Circula chiar un zvon cum ca ar incerca ceva bazat pe apa grea importata de la iranieni din fabrica de la Arak!

In lumina noilor evenimente cu americanii acestia au stopat productia, lasandu-i practic in pom pe fratiorii bavarezi, acestia neavand ce face decit sa amane productia noii motorizari a reginei Alpilor..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cam care ar fi aia daca nu te superi ??

 

Cum care?

 

Toata lumea stie de "regina Alpilor", toate revistele de specialitate atent si minutios amintite de "diaspora", vuiesc de acest mirobolant model.

 

Mai cititi, mai informati-va.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai circula un zvon. cica BMW la aniversarea de 90 de ani in 2013 vrea sa scoata un model nou care sa se aminteasca de inceputuri( gen cum au facut si cei de la Ducati, Triumph, etc). Motorul va fi un motor boxer racit cu aer. Inca care va fi denumirea si cand va aparea nu se stie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai circula un zvon. cica BMW la aniversarea de 90 de ani in 2013 vrea sa scoata un model nou care sa se aminteasca de inceputuri( gen cum au facut si cei de la Ducati, Triumph, etc). Motorul va fi un motor boxer racit cu aer. Inca care va fi denumirea si cand va aparea nu se stie.

 

Este ceea ce am scris si eu cu cateva posturi mai sus... Doar ca intre timp au mai aparut cateva posturi care mai de care mai interesante, asa ca s-a pierdut ideea.

 

Nu e un zvon... chiar este vorba de o editie aniversara pentru trei modele (GSA, R si RT), cu motorul dohc racit cu aer/ulei actual dar cu un design special.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...