Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

Este ceea ce am scris si eu cu cateva posturi mai sus... Doar ca intre timp au mai aparut cateva posturi care mai de care mai interesante, asa ca s-a pierdut ideea.

 

Nu e un zvon... chiar este vorba de o editie aniversara pentru trei modele (GSA, R si RT), cu motorul dohc racit cu aer/ulei actual dar cu un design special.

 

Vlad ai inteles gresit. Este vorba de un MODEL NOU care va aparea in 2013. cel putin asa a fost anuntat la EICMA.

 

http://bmwmcmag.com/...bmw-motorcycle/

post-7518-0-87949900-1352895906_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vlad ai inteles gresit. Este vorba de un MODEL NOU care va aparea in 2013. cel putin asa a fost anuntat la EICMA.

 

http://bmwmcmag.com/...bmw-motorcycle/

 

Aha, deci e vorba de doua lucruri distincte cu ocazia implinirii celor 90 ani: apare acest model nou bazat pe conceptul Low Rider de care se vorbea in urma cu cca 2 ani si in paralel e vorba despre editiile speciale pt. cele trei modele. http://www.carhubnews.com/2012/11/13/1923-2013-bmw-motorrad-celebrates-its-first-90-years/

 

Insa ca motor, nimic nou.. ramane actualul dohc pe care, cum am mai zis, cei de la BMW il considera inca bun si suficient pt. anumite modele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdane,pe unde te prinde nu te iarta! Fa-i odata cutiile alea ca nu mai scapi!

 

Ce e asa special la modelele astea aniversare? inafara de vopsea n-am prea vazut ce e diferit,am vazut ca se insista pe etrieri, care erau aurii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I le a-s da si maine, dar sunt legat de altii cu sudura. Are el rabdare. Unicatele se fac mai greu.

 

unicate??????

 

 

 

unicate??????

o sa creada lume ca vreau cristale ,"zvarcuroski" pe ele

 

ca pui 16 cm in loc de 26.........

si faci o taietura.........

 

3 luni......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Turatech-ul e pe faza. Mai proiecteaza o protectie pt BMW. Daca nu a facut-o deja.

 

Din ce am citit pe aici mai trebuie cumparata inca jumatate de motocicleta pe bucati de la Touratech&friends ca sa ai una functionala :stuck: . Eu totusi sper ca sunt cazuri izolate x_x.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Turatech-ul e pe faza. Mai proiecteaza o protectie pt BMW. Daca nu a facut-o deja.

 

Vax, la marca ta favorita am rupt cricul... am futerizat senzorul de la maneta de ambreiaj... deci, ce demonstreaza? Ca de pe orice motoreta folosita mai pica cate ceva? Mie nu mi se pare mare chestie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu fi rau. N-are lumea de unde sa stie, ca bolovanii nu cresc pe strada si daca te iei dupa filme si poze, unii chiar cred ca de maine pot sa plece in jurul lumii pe R1 ca au vazut pe iutub. Fii mai intelegator si conciliant ca vine craciunul ...sfarsitul lumii....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vax, la marca ta favorita am rupt cricul... am futerizat senzorul de la maneta de ambreiaj... deci, ce demonstreaza? Ca de pe orice motoreta folosita mai pica cate ceva? Mie nu mi se pare mare chestie.

 

Harea a vazut doar asfalt asa ca nu ar trebui sa te surprinda. Bine, probabil si ceva iarba pentru sedinte foto extreme adventure.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca va preocupa. Nu caut noroiul sau aratura cu tot dinadinsul. Daca traseul se intampla sa treaca si pe drum de tara, forestier sau chiar pamant, nu ma dau in laturi, dar mai mult nu poci, mai ales ca mai mereu merg cu pasager.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lumea meschina a "posesorilor" nu are cum sa aprecieze

aparitia rarilor pasionati autentici.

Faptul ca un motociclist aduce vorba aici de Helge Pedersen...

nu conteza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul in care vrea cineva un 1200 GS...la pret decent:

http://www.subito.it...ze-53223350.htm

 

Am vorbit cu omu'...a trantit'o, trensferul de proprietate pt. export il plateste cumparatorul ( 80 euro ), are kit complet de valize, unic proprietar., computer de bord, manere incalzite.

Editat de yzulyka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...