Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Proiectoarele originale nu ma incanta nici pe mine. O sa incerc in primavara cu cei de la AB sa punem cablajul si prinderea de la bmw si sa montez pe ele niste proiectoare (spot) aftermarket. Sa vad daca iese.

 

 

Iese sigur! Asa am facut si eu, comanda si cablaj BMW si proiectoare Wunderlich.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merge pusa sub codita, unde se pune si alarma originala ?

 

Nu stiu, tocmai de aceea am intrebat; in plus sunt curios cum anume s-a facut cablarea ei.

 

Se pare insa ca pana acum toti posesorii au mers pe varianta originala - care dupa cum spuneam, nu mi se pare cea mai buna solutie,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este locul perfect pt alarma la GS sub codita. Zona este sensibila la vibratii, loc suficient, acustica buna :) De cablat e destul de simplu de tras pe lateral pe sub sei pana la baterie sau CAN.

 

Iese sigur! Asa am facut si eu, comanda si cablaj BMW si proiectoare Wunderlich.

Multam Alexcseh. Abia astept sa incerc. Nu stiu daca le iau pe cele de la Wunderlich dar presupun ca daca acelea au mers ar trebui sa mearga cam orice proiector led.

 

Pe forumuri am gasit ca totusi s-ar putea si la cele mai vechi dar cheltuiala este foarte mare, trebuie senzorul de inclinare si cablajul aferent, plus resoftare. Probabil o cheltuiala de genul 500-1000 €.

5-600€ mi s-ar parea foarte rezonabil daca chiar se poate. Mult mai ieftin decat sa schimbi mobra cu totul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Multam Alexcseh. Abia astept sa incerc. Nu stiu daca le iau pe cele de la Wunderlich dar presupun ca daca acelea au mers ar trebui sa mearga cam orice proiector led.

 

Cu placere! Eu am pus wundrlich pt ca am prins o "super oferta" dar nu recomand...cel putin nu ce am luat eu. (halogen 2 x 55w), iti cam usuca bateria, au un unghi mare de dispersie verticala si te flash-uieste lumea. Aaa, si au si defect de conceptie, gaura de aerisire e facuta in partea de sus si daca nu esti atent sa tot schimbi bucatica de Tesa ca o acopera si se arde....se fac acvariu.

 

Asa ca iarna asta imi caut si eu ceva led.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... dar nu recomand...cel putin nu ce am luat eu. (halogen 2 x 55w), iti cam usuca bateria ...

 

M-as mira totusi sa-si mai vrea cineva sa-si puna in ziua de azi proiectoare cu halogen, suntem de multi ani in era led-ului, halogenul si xenonul sunt deja "fumate". Dupa cum probabil stiti, BMW (auto) deja e la faza farurilor cu laser ;)

» Post actualizat in 28 Dec 2015 10:03

O sa incerc in primavara cu cei de la AB sa punem cablajul si prinderea de la bmw si sa montez pe ele niste proiectoare (spot) aftermarket. Sa vad daca iese.

 

Dar ai vazut cat te costa tot kit-ul, cablaj, buton, suporturi? Este posibil sa sara de 200€.

 

Niste preturi orientative la accesorii se pot vedea aici.

 

Sincer, eu daca as avea 2013, prima investitie as face-o clar in amortizorul de ghidon de la TT. Poate sunt eu putin speriat de bombe dar stii povestea ca s-a vorbit despre posibile voblaje si ca vezi-Doamne ar avea legatura; o fi sau nu asa dar eu sigur as sta mereu cu morcovul din cauza asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Dar ai vazut cat te costa tot kit-ul, cablaj, buton, suporturi? Este posibil sa sara de 200€.

...

Sincer, eu daca as avea 2013, prima investitie as face-o clar in amortizorul de ghidon de la TT. Poate sunt eu putin speriat de bombe dar stii povestea ca s-a vorbit despre posibile voblaje

 

Da, cam pe acolo ma astept sa coste. Dar il prefer pt compatibiltate cu motorul, usurinta in instalare etc. iar proiectoarele clar vor fi LED :)

 

Cand a aparut amortizorul m-am tot uitat la el. Dar am amanat achizitia pt ca nu am simtit nici macar o data nevoia de el, indiferent de conditiile in care am mers, atat off cat si on road la viteze mari, gropi luate, unele luate chiar si in curba la unghi maxim de inclinare etc.

Da, GS-ul are o directie foarte "light", dar nu a avut vreodata nici macar tentativa de voblaj, Singurul avantaj pe care l-as vedea ar fi in off daca mergi pe bolovanis sau prin pietroaie, sa iti fie mai usor sa controlezi directia, sa nu mai ai senzatia ca iti smulge ghidonul din mana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare si la multi ani la toata lumea.

Pentru cei care nu au inca BMW R 1200 GS va urez sa va cumparati cu prima ocazie in care o sa va surada norocul si bunastarea.

Pentru cei care au nu am ce sa le urez intrucat daca ai motocicleta asta cam ai tot ce vrei. :) Pot doar sa va urez sa aveti timp liber pentru ture.

 

Acum sa trecem la subiect, caut o bara din aia care tine parbrizul de Adventure. Parbrizul l-am gasit dar nu are bara respectiva.

Poate cineva sa-mi de-a o idee de unde as putea sa o gasesc SH? Nu ma intereseaza noua de la BMW pentru ca pretul e nejustificat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si la multi ani la toata lumea.

Pentru cei care nu au inca BMW R 1200 GS va urez sa va cumparati cu prima ocazie in care o sa va surada norocul si bunastarea.

Pentru cei care au nu am ce sa le urez intrucat daca ai motocicleta asta cam ai tot ce vrei. :) Pot doar sa va urez sa aveti timp liber pentru ture.

 

Acum sa trecem la subiect, caut o bara din aia care tine parbrizul de Adventure. Parbrizul l-am gasit dar nu are bara respectiva.

Poate cineva sa-mi de-a o idee de unde as putea sa o gasesc SH? Nu ma intereseaza noua de la BMW pentru ca pretul e nejustificat.

La multi ani!

Eu am confectionat-o la Harea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Ma poate ajuta cineva cu codurile BMW pentru filtre aer, combustibil si ulei motor?

BMWR1200GS (k25), 2012, 81kw.

Multumesc!

 

Eu mi le iau de la UNIX. Preturi ok.

 

http://www.unixauto.ro/Unix_CikkekLista_Form.aspx?cTipAzon=M099694&cMegnNr=2956

http://www.unixauto.ro/Unix_CikkekLista_Form.aspx?cTipAzon=M099694&cMegnNr=3242

http://www.unixauto.ro/Unix_CikkekLista_Form.aspx?cTipAzon=M099694&cMegnNr=4671

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ooo,bun si asa un doctor vet.printre noi.poate avem nevoie pt animalele noastre,nu de alta dar mi a murit un ciob german de 3 luni,deparazitat si vaccinat.asa a fost sa fie dar e bn pt viitor.Numai bn d-nu doctor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...