Sari la conținut

Accident La Flora Acum Vreo Ora . Moto Galbena.


Catalin de pe forum
 Share

Postări Recomandate

Pentru toti...cei care vor sa mearga la inmormantare.....sa nu vina cu motoarele!!..... este trist dar daca stai sa te gandesti cred ca iar face pe parinti sa sufere si mai mult......(am vb cu cu o prietena de familie si ma rugat sa postez...aceasta rugaminte.....).

 

Va multumesc...!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 445
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mai...chiar nu imi vine sa cred ca s-ar fi stins din viata...

chiar nu avem nici o sursa sigura de la care sa aflam...cineva care a trecut pe la floreasca.... o ruda ceva ?

 

 

 

m-a sunat o prietena de familie de-a lui Marius - Simona.

 

din pacate, Marius chiar s-a stins din viata... ar fi putut face mai mult medicii...dar acum este prea tarziu.

 

inmormantarea va fi sambata, cine vrea sa vina SA NU VINA CU MOTORU

mamei lui Marius ii face rau sa mai vada/auda motoare ambalate...chiar si casti si geci...

 

asta m`a rugat sa va transmit, ea nu a putut posta din motive tehnice

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat... toti am sperat ca povestea asta sa aibe un miracol de sarbatori ... dar nu e ca in povesti... avetm toti o pasiune care ne supune la aceste riscuri...putea sa fie topicul unuia dintre noi asta... de aceea atentie sporita.. chiar paranoia.. mai bine paranoic.

Sa ii fie tarana usoara.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat....... nu lam cunoscut, dar imi pare sincer rau sa aud k s`a mai stins din viata ink un motociclist.... e f trist, era tanar si mai avea o gramada d facut..... era o pasiune d care trebuia sa s bucure, nu care sa`l omoare...... condoleante familiei si d-zeu sa`l odihneasca in pace.....

 

 

imi pare f rau..... R.I.P

 

 

 

OFF TOPIC:

restu..... aveti grija cum conduceti, mare grija, iar cei care sunteti la inceput..... nu va mai luati motoare mari si puternice...

( imi cer scuze dak am zis ceva gresit..... sper totusi sa nu fie cazu...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu l-am cunoscut pe marius, dar cuvintele sunt sarace ...... imi pare nespus de rau, si de el si de toti cei care au platit scump pentru pasiunea asta.... mult prea scump.

sunt mama si imi imaginez ce este in sufletul mamei lui... credeti-ma pe cuvant, NU EXISTA DURERE MAI MARE decat sa iti vezi copilul in mormant...

condoleante familiei !

si, marius, sa te odihnesti in pace ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca familia nu doreste sa vina lumea cu motoare la inmormantare (si ii inteleg perfect) putem cel putin sa aprindem o lumanare maine la Arc in memoria lui. D-zeu sa-l odihneasca. A murit in zi sfanta asa ca sigur s-a dus alaturi de drepti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blbl:..Imi pare rau sa va dau o veste atat de proasta dar .....din pacate un Marius nu mai este printre noi...tot ce pot spune este ca sa mai dus un suflet acolo sus...Dumnezeu sa-l odihneasca!!!... :lol: .........

 

Dumnezeu sa`l ierte . Sincere condoleante familiei , si R.I.P :) :moto: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara , am vazut in niste posturi mai sus ca toti vor o informatie exacta, imi e foarte greu ca prieten , vecin si aproape ca u frate sa il stiu ca nu mai e.....eu realizez dar creierul meu nu, ceva nu imi da voie sa gandesc la trecut despre el desi a plecat spre o lume sa speram ca mai buna desi nmeni nu stie ce e mai departe, decat sa speram ca va veni ziua cand il vom gasi acolo sus , ziua cand vom merge langa el si vom vorbi din nou..... Bine sunt lucruri pe care acum le spun ca sa para totul mai frumos , sa refuz sa cred adevarul . Din ce am aflat il vor duce la capela biserici de la chibrit ( strada vis-a-vis de agip in spate la lafourmi) apoi inmormantarea sambata la straulesti2 asta e pe linia de centura , de la MOL-ul de la intersectie stanga 200-300 m spre otopeni, dar in caz ca uni din motociclisti care l-au cunoscut vor sa ii faca o coroana si sa vina la inmormantare sa nu veniti decat 2-3 restul sa stea la o distanta sa nu faca mama lui vreun soc daca va vede in costumele alea, si sincer e periculos......Am fost la ora 7:30 la locul accidentului si am aprins candele si la biserica din pajura lumanari si ne rugam sa mearga spre lumina vesnica. :)

 

 

 

 

ODIHNESTE-TE IN PACE PRIETENE VEI RAMANE IN AMINTIREA MEA SI A TUTUROR ASA CUM TE-AM STIUT DIN TOTDEAUNA, UN LUPTATOR PLIN DE ENERGIESI ENERGIC, UN JUCATOR DE FOTBAL DEOSEBIT SI UN BIKER PASIONAT, SE PARE CA ULTIMA A FOST TRAGICA DAR DACA TU AI IUBIT MOTORUL ALA ATAT DE MULT NU TE VOI CONDAMNA CA NU SUNT IN MASURA. DUMNEZEU SA TE AIBE IN PAZA SI SA ITI FIE TARANA USOARA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat. pe toti ne arde acceleratia cand vrem sa-l depasim pe altul sau o facem pur si simplu sa se uite lumea dupa noi. parerea mea pentru prietenii apropiati lui marius ar fi sa nu dea ochii cu parintii cel putin un an.

 

trebuie facut ceva. campanii peste campanii dar nu invatam nimic din atatea posturi.

 

condoleante familiei si odihneste-te in pace. :)

Editat de catutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca la dreapta Lui! Condoleante familiei si tuturor celor apropiati!

 

Dupa ce aseara am parcurs toata aceasta descrie a tragicei intamplari, astazi cand am trecut prin fata pe la Floreasca, am crezut ca atunci cand am sa revin pe forum, am sa gasesc vesti bune... Imi doream asta si imi doream ca viata sa nu-l "taxeze"... Nu merita... Ceea ce iubesti nu trebuie sa-ti aduca suferinta... Dar din pacate realitatea e alta...

 

Sa fim prudenti si cu MARE grija de noi! Moartea este o realitate foarte aproape de noi...

 

:) :moto: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar credeam ca se va face bine... Chiar aveam un sentiment ca totul va fi ok... Poate ca, pana la urma, pentru el, e ok asa. Intr-o lume mai buna, in care va putea sa se bucure de pasiunile lui fara frica. Acolo sus va putea sa mearga cu 200 pe o roata... Acolo va putea baga alunecari la limita si peste... Nu-l cunosc, dar ma regasesc in pasiunile lui si, poate, majoritatea de pe forum se regasesc in acest baiat. Pacat? Pentru familie, pentru prieteni, pentru motociclisti. Pentru el nu e pacat! S-a dus la mai bine, iar noi suntem egoisti si-l mai vrem pentru noi inca putin...

Mane, sa ne pui si noua o pila buna, acolo sus. Dumnezeu sa te aibe in paza! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...