Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vind tobele Yamaha OEM modificate cu site race AR. 120 euro plus un set de tobe originale nemodificate. In tobele ele se afla in fiecare cite 2 tzesaturi metalice provenite de la cite 2 tobe OEM, plus vata de sticla din kitul A&R. Vreau sa-mi fac alt set de tobe modificate, dar mult mai scurte. Nu mai au prinderile metalice pt cover-urile laterale de plastic.

 

R1 2007-2008.

 

Daca veti nevoie de set carene OEM, faruri, puneti intrebari.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are -1 cu +2. Pt mine a fost ok asa pe Brno, Slovakia, si Panonia. Ar fi fost bun +3 pe Hungaro, dar merge si asa.

In configuratia asta mai pui zale in lant sau merge cu lantul stock?

La a mea am incercat sa pun +3 pe spate si trebuiau 2 zale in plus asa ca am pus doar -1...

Editat de piticot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor ! am si eu doua intrebari ! De curand am cumparat un r1 din 2003 fara acte ... nu stiu daca e furat , cert e ca am luat-o cu cheile... acum problema este urmatoarea : motocicleta arata foarte bine, si pe contor are 24 800 km rulati ! eu as vrea sa ii schimb cadrul eventual . In afara faptului ca, caut un cadru cu acte ce vreau eu sa stiu in primul rand : se potriveste cadru de la alti ani pe modelul asta de 2003 ? Multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor ! am si eu doua intrebari ! De curand am cumparat un r1 din 2003 fara acte ... nu stiu daca e furat , cert e ca am luat-o cu cheile... acum problema este urmatoarea : motocicleta arata foarte bine, si pe contor are 24 800 km rulati ! eu as vrea sa ii schimb cadrul eventual . In afara faptului ca, caut un cadru cu acte ce vreau eu sa stiu in primul rand : se potriveste cadru de la alti ani pe modelul asta de 2003 ? Multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri ... :D

Daca e sa fie fara suparare,ai verificat cumva seria sasiului prin diferite baze de date sa nu apara ca furata? Nu vreau sa fiu gica contra,dar...o pereche de chei se poate face cu aprox 100 ron (si iti da si cheia aia frumoasa rosie ca sa dea bine in anunt). In plus,daca exista vreo sesizare de furt pe undeva din cate stiu ramai si fara bani si fara moto...

 

Cred ca e vb de model 2002-2003 ca sa fie si o informatie folositoare in post...

 

Vind tobele Yamaha OEM modificate cu site race AR. 120 euro plus un set de tobe originale nemodificate. In tobele ele se afla in fiecare cite 2 tzesaturi metalice provenite de la cite 2 tobe OEM, plus vata de sticla din kitul A&R. Vreau sa-mi fac alt set de tobe modificate, dar mult mai scurte. Nu mai au prinderile metalice pt cover-urile laterale de plastic.

 

R1 2007-2008.

 

Daca veti nevoie de set carene OEM, faruri, puneti intrebari.

Ca sa iti faci o idee despre cum au iesit tobele,scurtate si toate cele...vezi mai jos.

Ti-am trimis mai multe poze pe mail,stii ca eu sunt de moda ultra-veche si nu am fb, nici macar mess...

post-59882-0-01293400-1398720656_thumb.jpg

post-59882-0-22204200-1398720670_thumb.jpg

post-59882-0-02313000-1398720686_thumb.jpg

post-59882-0-13354600-1398720707_thumb.jpg

post-59882-0-18431200-1398720721_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e nici o suparare ! avand in vedere ca si eu sunt motociclist ma pun imediat in diferite ipostaze... motocicleta am cumparat.o din franta ! nu stiu daca e furata , nu am verificat recunosc ! sincer nici nu o sa verific ! motocicleta am cumparat.o la un pret bun si intentionez sa o pun pe hartii pt mine daca nu o sa o ma folosesc de ea pe circuit ! Am fost destul de sincer inca de cand am postat prima oara , sunt constient ca nu e tocmai corect dar nah... fiecare trage jar pe turta lui ! Acum revin cu intrebarea : se potriveste si dupa alti ani ? (daca e model 2002-2003 merge si dupa 2002 ? ) intreb pt ca nu cunosc mai mult de atat vis a vis de modelul asta ! Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu nu se potriveste de pe alti ani, cel putin stiu sigur ca motoarele in sine difera (2002-2003 e primul model pe injectie de la Yamaha, pe care l-au schimbat destul de mult ptr generatia 2004-2006). Dar sunt sigur ca o sa primesti si raspunsuri mult mai profi decat al meu...

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor ! am si eu doua intrebari ! De curand am cumparat un r1 din 2003 fara acte ... nu stiu daca e furat , cert e ca am luat-o cu cheile... acum problema este urmatoarea : motocicleta arata foarte bine, si pe contor are 24 800 km rulati ! eu as vrea sa ii schimb cadrul eventual . In afara faptului ca, caut un cadru cu acte ce vreau eu sa stiu in primul rand : se potriveste cadru de la alti ani pe modelul asta de 2003 ? Multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri ... :D

Din cate stiu eu nu!

Peste 2003 clar nu se potriveste,iar cele de inainte sunt 2 tipuri...99/2000 si 2000/2002,chiar daca seamana "ca doua picaturi de apa" sunt diferente la cadru de codita,rezervor, ornamente rezervor,sa pasager,sa pilot...etc

Deci fata de 2003 posibil sa se apropie de cele de 2000/2002...dar pana nu compari pe cele doua,sau cineva care a facut asta iti poate spune daca sunt compatibile.

Acum daca schimbi doar motorul intre ele..posibil sa se potriveasca..

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu nu!

Peste 2003 clar nu se potriveste,iar cele de inainte sunt 2 tipuri...99/2000 si 2000/2002,chiar daca seamana "ca doua picaturi de apa" sunt diferente la cadru de codita,rezervor, ornamente rezervor,sa pasager,sa pilot...etc

Deci fata de 2003 posibil sa se apropie de cele de 2000/2002...dar pana nu compari pe cele doua,sau cineva care a facut asta iti poate spune daca sunt compatibile.

Acum daca schimbi doar motorul intre ele..posibil sa se potriveasca..

Din ce stiu eu(posesor de 2002), modelul '98 e fabricat pana in 2001 la fel iar 2002-2003 e putin diferit la cadru.potrivire fix-fit nu e sigur inainte de 2002...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu nu!

Peste 2003 clar nu se potriveste,iar cele de inainte sunt 2 tipuri...99/2000 si 2000/2002,chiar daca seamana "ca doua picaturi de apa" sunt diferente la cadru de codita,rezervor, ornamente rezervor,sa pasager,sa pilot...etc

Deci fata de 2003 posibil sa se apropie de cele de 2000/2002...dar pana nu compari pe cele doua,sau cineva care a facut asta iti poate spune daca sunt compatibile.

Acum daca schimbi doar motorul intre ele..posibil sa se potriveasca..

Anii sunt asa: 98-99(far ingust si stop drept), 2000-2001(far mai lat si stop inclinat) si 2002 2003(injectie + rigiditatea cadrului marita cu 30% si alte chestii). Am avut cunostinte care au incercat sa puna cadru mai vechi(99) pe 2003 si nu a mers. Pana la urma a luat un cadru de pe net de 2002-2003 cu 60e mai scump si a terminat discutia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 98-2001, cadrul spate e sudat de cadrul principal, la 2002, aelasi cadru spate e prins cu suruburi. Se gasesc cadre de 2002, cu acte. Mai bine te-ai axa pe circuit cu ea,iesi e 1000 de ori mai cistigat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un final, am reusit sa ma dau si eu cu mobra. Imi place foarte tare cum trage, cum sta pe viraje si cum franeaza. Pompa de frana e smecherie. Trebuie doar sa-i mai setez qs-ul pt ca e prea sensibil si daca-l ating usor, fara intentie, taie gazu'.

Multumesc lui Cipri pt ca a pregatit exemplar mobra. :cheers:

 

Abia astept etapa de la Hungaro! :rolleyes:

post-28093-0-68689500-1398801553_thumb.jpg

post-28093-0-67137300-1398801572_thumb.jpg

post-28093-0-00585400-1398801589_thumb.jpg

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de tare ai franat cu ea ? Daca nu foarte tare, atunci e ok asa.

Daca ai franat foarte tare (ca pe capatul liniei drepte la Hungaro :) ) atunci arcurile pe fata sunt foarte putin prea comprimate si mai poti destrange o jumatate sau o tura, dar si o unitate spre soft la compresie. Soricelul de pe telescopul din dreapta ar trebui sa mai coboare ~ 1 cm (poza 2).

 

P.S. Mai exista solutia de a pune pe tine 10 kg in + si e perfect asa :)

Editat de kyp-76
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am franat pana la nivelul ala, n-am vrut sa exagerez. :P

P.S. Eu oricum n-am franat tare la capatul linii drepte de la Hungaro. :crack:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti,

CIneva interesat de un costum dainese yamaha?

/index.php?/topic/712089-1-piece-dainese-yamaha-gytr-impecabil-albrosunegru/

Frumos şi super bun costum. Eu am modelul asta făcut pt Ducati şi ma împac super ok cu el.

 

În: huoooo serpentinarii. Voi nu ştiţi sa puneţi poze de pe serpentine?

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos şi super bun costum. Eu am modelul asta făcut pt Ducati şi ma împac super ok cu el.

 

În: huoooo serpentinarii. Voi nu ştiţi sa puneţi poze de pe serpentine?

Tinere,baga ochiu am pus filmare:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...