Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De vreo saptamana am garaj un r1 2008 care a trecut pe la Jagi(ecu doar) anul trecut.Trecetra de la busa este ca de la cer lapamant.Usoara si rea,frane beton cu o radiala Brembo si discuri Galfer,etrieri cu 6 pistonase,scarite reglabile,stop baracuda cu semnale incorporate,rizoma(scarite,oglinzi,semnale fata,manere,capete ghidon,bidonas lichid fata),finale carbon Twobrothers,gume moi

A cui a fost? Sa-mi fac o idee ce varianta de soft are ECU. Deci, nu-mi vine sa cred ca treci de la Busa la R1 2008. Slabeste si tu ca Niko si hai sa vezi ce inseamna gaz blana cu genunchiul pe jos.

 

Am si un set de anvelope D212 Pro, in stare buna.

» Post actualizat in 19 Jun 2014 13:42

Nu-mi amintesc sa fi resoftat vre-o mobra cu Rizome la greu pe ea.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vreo saptamana am garaj un r1 2008 care a trecut pe la Jagi(ecu doar) anul trecut.Trecetra de la busa este ca de la cer lapamant.Usoara si rea,frane beton cu o radiala Brembo si discuri Galfer,etrieri cu 6 pistonase,scarite reglabile,stop baracuda cu semnale incorporate,rizoma(scarite,oglinzi,semnale fata,manere,capete ghidon,bidonas lichid fata),finale carbon Twobrothers,gume moi

Tradatorule!

Sa fii sanatos si sa te bucuri de achizitie. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@jagi:lasa-mi un pm cu pretul si eventual o poza ceva cu gumele.daca se poate;)

 

Am dat "post" si am uitat sa editez:)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vreo saptamana am garaj un r1 2008 care a trecut pe la Jagi(ecu doar) anul trecut.Trecetra de la busa este ca de la cer lapamant.Usoara si rea,frane beton cu o radiala Brembo si discuri Galfer,etrieri cu 6 pistonase,scarite reglabile,stop baracuda cu semnale incorporate,rizoma(scarite,oglinzi,semnale fata,manere,capete ghidon,bidonas lichid fata),finale carbon Twobrothers,gume moi

 

 

Felicitari ! Pune poze :D Nu vrei un Y fara catalizator+sonda eliminata ?

George05 si tu ai ramas dator cu niste poze ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

George05 si tu ai ramas dator cu niste poze ...

Corect:) si ma voi achita de datorie in weekend:)

» Post actualizat in 19 Jun 2014 21:08

George pune poze doar noaptea cu motoreta...vrem poze si cu lumina aprinsa.

Hehe...imi plac filmele pline de suspans:P

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi amintesc sa fi resoftat vre-o mobra cu Rizome la greu pe ea.

:D

 

Corect.

Pai "publicul" care o arde pe rizome nu prea e interesat de resoftari de ecu,harti,qs si alte treburi asemenea,pt ca alea nu se vad

Sunt oameni diferiti,sunt pe de o parte cei cu rizome si xenoane si semnalizari pe led,iar pe partea cealalata sunt cei cu gume moi,pompe de frana schimbate,resoftari de ecu,scarite reglabile si qs-uri.

Cele 2 categorii nu prea se "pupa" una cu alta,pt ca au interese foarte diferite : nu poti s-o agati pe una explicandu-i bebeficiile qs-ului si a modificarii hartilor de aprindere.Dar asa,cu rizoma,se mai misca treaba :P

Bine,acum poate motoreta respectiva o fi trecut pe la mai multi prop,si unul din ei s-o fi gandit s-o impopotzoneze putin "ca sa dea bine"

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca eu am avut xenoane, semnalizari pe led (rizomele le-am dat jos), resoftare, qs, scarite reglabile, gume moi, in ce categorie ma incadrez? :D

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Xenonane as fi pus si eu +angel eyes doar ca....mai nou sunt probleme cu ele la controale trafic ,ITP mai ales la ITP...:/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Xenonane as fi pus si eu +angel eyes doar ca....mai nou sunt probleme cu ele la controale trafic ,ITP mai ales la ITP...:/

Am avut. Nu le simt lipsa pentru ca nu merg mult noaptea. Plus probleme cu politia si probabilitatea mai mare sa ai si probleme la instalatia electrica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut. Nu le simt lipsa pentru ca nu merg mult noaptea. Plus probleme cu politia si probabilitatea mai mare sa ai si probleme la instalatia electrica

Si eu am avut.si acum le simt lipsa ca nu le mai am.de ce?simplu...cu faza lunga,ziua,cu xenoane,esti muuult mai bine observat decat cu faza lunga cu bec normal.politia?probleme?ca ai xenon?de cand si de ce? Nici eu nu prea circul noaptea decat cand ma prinde pe drum(rar spre deloc)....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vreo saptamana am garaj un r1 2008 care a trecut pe la Jagi(ecu doar) anul trecut.Trecetra de la busa este ca de la cer lapamant.Usoara si rea,frane beton cu o radiala Brembo si discuri Galfer,etrieri cu 6 pistonase,scarite reglabile,stop baracuda cu semnale incorporate,rizoma(scarite,oglinzi,semnale fata,manere,capete ghidon,bidonas lichid fata),finale carbon Twobrothers,gume moi

Sa ai noroc de ea! Sa aveti grija unul de altul!

...si tot nu-ti dau geaca mea Yamaha!!!! :)

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vreo saptamana am garaj un r1 2008 care a trecut pe la Jagi(ecu doar) anul trecut.Trecetra de la busa este ca de la cer lapamant.Usoara si rea,frane beton cu o radiala Brembo si discuri Galfer,etrieri cu 6 pistonase,scarite reglabile,stop baracuda cu semnale incorporate,rizoma(scarite,oglinzi,semnale fata,manere,capete ghidon,bidonas lichid fata),finale carbon Twobrothers,gume moi

sa o stapanesti cu placere si fara incidente,pune 2-3 poze cu ea sa o vedem :)

sa te bucuri de ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este din Focsani moto.Gino a venit sa o resofteze.Este o moto prea rea pt strada si e ok fupa ce am slabit deja 31 kg.Problema este insa inaltimea:188 cm si aia nu am cu ce regim sa o rezolv.Cunosc adversitatea racerilor fata de Rizoma,dar chiar arata bine si eu cred ca e o linie placuta ochiului.Incerc sa ma acomodez.Busa era mai docila,stabila,protectie buna la vant.Foto...sa fac si ziua.Am iesit numai noaptea cu ea ca sa nu fiu tentat sa ma dau la ea.

» Post actualizat in 21 Jun 2014 08:23

Si nu am scris nicaieri ca este a mea-o am in garaj,ma dau cu ea :) este r1.Incerc alta categorie,desi repet ca nu este moto de strada si pt stilul meu de mers.Una peste alta e frumoasa si rea.Stii tu ceva Bogdan,dar esti departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este din Focsani moto.Gino a venit sa o resofteze.Este o moto prea rea pt strada si e ok fupa ce am slabit deja 31 kg.Problema este insa inaltimea:188 cm si aia nu am cu ce regim sa o rezolv.Cunosc adversitatea racerilor fata de Rizoma,dar chiar arata bine si eu cred ca e o linie placuta ochiului.Incerc sa ma acomodez.Busa era mai docila,stabila,protectie buna la vant.Foto...sa fac si ziua.Am iesit numai noaptea cu ea ca sa nu fiu tentat sa ma dau la ea.

» Post actualizat in 21 Jun 2014 08:23

Si nu am scris nicaieri ca este a mea-o am in garaj,ma dau cu ea :) este r1.Incerc alta categorie,desi repet ca nu este moto de strada si pt stilul meu de mers.Una peste alta e frumoasa si rea.Stii tu ceva Bogdan,dar esti departe.

Stiu 100% aranjamentul.Foarte bun esti un meganorocos.

» Post actualizat in 21 Jun 2014 14:11

La 1.88 nu esti excesiv de inalt pt ea. Artur Boit care se da in ROSBK este cam de inaltimea ta, si nu merge deloc incet, e la clasa A. Deci, se poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...