Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

In alta ordine de idei ,m-am invartit si eu @ secuiesc ..sunt foarte mandru de timpul scos 1:05 , motocicleta si supercorsele sau comportat impecabil!

Din pacate WE-ul a fost marcat de un accident monstru sper ca baiatul sa fie ok, motocicleta un k7 e irecuperabil :/

post-19031-0-34537400-1405278922_thumb.jpg

post-19031-0-30957000-1405279259_thumb.jpg

post-19031-0-45768600-1405279794_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In alta ordine de idei ,m-am invartit si eu @ secuiesc ..sunt foarte mandru de timpul scos 1:05 , motocicleta si supercorsele sau comportat impecabil!

Din pacate WE-ul a fost marcat de un accident monstru sper ca baiatul sa fie ok, motocicleta un k7 e irecuperabil :/

Mergi si in week-end-ul 25-27 iulie? Ca s-au anuntat destui care o sa vina.

Da cine a cazut? Mai multe detalii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am. Stiu ca si tu ai. E mult mai usor decit cel stoc, evident ca tine mai putin, eu il folosesc cca 2000km pe pista, pe strada tine mult mai mult. Se uzeaza foarte tare pe perioadele de frinare violenta cind se dau inferioare in draci, 6-5-4-3-2. Pe pista se dau cam 2 cicluri de inferioare la fiecare tura de 5km, adica, la 1000km se dau 400cicluri. Pe strada este foarte rar evenimentul. Uzura mare mai e si la accelerare maxima cu treptele 1-2, adica full gaz. Mai pe scurt, lantul 520 tine in jur de 10 000km de mers normal.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am. Stiu ca si tu ai. E mult mai usor decit cel stoc, evident ca tine mai putin, eu il folosesc cca 2000km pe pista, pe strada tine mult mai mult. Se uzeaza foarte tare pe perioadele de frinare violenta cind se dau inferioare in draci, 6-5-4-3-2. Pe pista se dau cam 2 cicluri de inferioare la fiecare tura de 5km, adica, la 1000km se dau 400cicluri. Pe strada este foarte rar evenimentul. Uzura mare mai e si la accelerare maxima cu treptele 1-2, adica full gaz. Mai pe scurt, lantul 520 tine in jur de 10 000km de mers normal.

Si intretinut cum trebuie,nu? Curatat,uns,etc...

Nu de alta dar am vazut lanturi in ultimul hal dupa putin timp (implicit distanta) de folosire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari,casa de piatra,foarte misto pozele.

Multumesc!

 

Felicitari, casa de piatra! :cheers:

La anu' le impopotonez si eu. :rusinica:

Multam si spor la pregatiri. La cum am vazut ca ii dai pe curbe and stuff o sa faci fatza si stresului pre-matrimonial...

Editat de manu_vvu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am apucat de pus chestiile importante (sala, muzica, foto, video, etc) la punct inca din ianuarie. De detalii am timp sa ma ocup, pana in iunie mai trece multa apa pe Dunare... :P

Stres? Ce-i ala? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am apucat de pus chestiile importante (sala, muzica, foto, video, etc) la punct inca din ianuarie. De detalii am timp sa ma ocup, pana in iunie mai trece multa apa pe Dunare... :P

Stres? Ce-i ala? :D

That's the spirit! Sa nu uiti ca e petrecerea ta, nu a invitatilor...

Si...din ce se strange acolo sa iei ceva frumos si "calului" din dotare,sa fie toata lumea multumita..:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut ornamentul de plastic al rezervorului de pe partea dreapta de la 07-08.Maine 18.07 ajung in Bucuresti.

post-6602-0-38582300-1405582517_thumb.jpeg

post-6602-0-00671300-1405582555_thumb.jpg

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva poze de la Brno. :rolleyes: Ajung acasa in weekend si o sa pun si ceva filmari. :P

Motocicleta s-a comportat exemplar, incepem sa ne intelegem din ce in ce mai bine. Abia astept etapa de la Hungaroring. :P

post-28093-0-37577700-1405661842_thumb.jpg

post-28093-0-26602800-1405662065_thumb.jpg

post-28093-0-16537600-1405662095_thumb.jpg

post-28093-0-16351600-1405662145_thumb.jpg

post-28093-0-59913700-1405662184_thumb.jpg

post-28093-0-40820700-1405662230_thumb.jpg

post-28093-0-88739700-1405662253_thumb.jpg

post-28093-0-63376600-1405662278_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva poze de la Brno. :rolleyes: Ajung acasa in weekend si o sa pun si ceva filmari. :P

Motocicleta s-a comportat exemplar, incepem sa ne intelegem din ce in ce mai bine. Abia astept etapa de la Hungaroring.

top job!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal baieti. observ ca majoritatea din voi mergeti profi pe pista asa ca imi voi permite sa cer o parere. am momentan un r1 2004 pe care sunt indecis daca sa il pastrez sau nu. ma inteleg minunat cu el, imi place foarte mult motoreta dar ma bate gandu de un 2009-2010. e diferenta asa mare intre ele ca si ciclistica? ce ar trebui sa iau in calcul pt modelul nou si daca se merita diferenta de bani. cu actuala inca nu m-am dat pe pista, inca sunt in primul an de tatonare si inca ma mai obisnuiesc cu ea. sunt tentat sa ma dau si pe pista sa vad daca ma descurc sau evit distractii de genu(deh, nu toti suntem facuti pt asa ceva).

p.s. singuru lucru care nu imi place la actualul motor e caldura care o primesc moca prin oras si faptul ca jos in ture e ca un scuter, problema din ce am vazut rezolvabila cu resoftarea la jagi.aa si ceva bani de bagat in el ca fostu proprietar a folosita drept caruta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si 2009 are si mai multa caldura, mult mai multa . Trebuie intrerupator manual montat pt a da drumul la ventilatoare ai devreme, daca functioneaza de la 80grd, aerul degajat e destul de suportabil, nu se compara cu valul de caldura care vine de la radiator cind atinge 104grd. 2004 are o ciclistica chiar foarte buna. In loc sa dai banii pe un model mai nou, care oricum nu te face mai motociclist, investeste intr-un set de carene de pista, gume, gume, gume moi si aerente, taxe de Tg Secuiesc sau orice alte circuite, si intr-un an sau 2 o sa stii sa pilotezi. Dupaia, poti sa-ti iei si BMWS1000RR. Daca tot vrei upgrade, ia-ti BMW sau ZX10 2011+, in Honda sau Yamaha chiar nu are rost sa investesti, poate doar Suzuki, de la 2009 in sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si 2009 are si mai multa caldura, mult mai multa . Trebuie intrerupator manual montat pt a da drumul la ventilatoare ai devreme, daca functioneaza de la 80grd, aerul degajat e destul de suportabil, nu se compara cu valul de caldura care vine de la radiator cind atinge 104grd. 2004 are o ciclistica chiar foarte buna. In loc sa dai banii pe un model mai nou, care oricum nu te face mai motociclist, investeste intr-un set de carene de pista, gume, gume, gume moi si aerente, taxe de Tg Secuiesc sau orice alte circuite, si intr-un an sau 2 o sa stii sa pilotezi. Dupaia, poti sa-ti iei si BMWS1000RR. Daca tot vrei upgrade, ia-ti BMW sau ZX10 2011+, in Honda sau Yamaha chiar nu are rost sa investesti, poate doar Suzuki, de la 2009 in sus.

asta e la un nivel inalt si foarte inalt poate... in BSB se merge pe yamaha 2009+ fara probleme.

in clasamentu general yamaha e pe 2 si 4. primu bmw e pe 5 iar primu suzuki pe 9 (hopkins).

 

pt tg secuiesc si etape in rosbk se poate merge lejer pe r1 2004, cu frane, suspensii, cauciucuri, QS. - mai tine si de pilot, normal.

de ce sa nu investesti intr-un 1000rr 2009, e super motoreta?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...