Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ba ce am gasit pe Facebook, RIP Sabin? wtf?

 

R.I.P Sabin fratele nostru
599021_550619811630729_2130571797_n.jpg
RaceTek

Like · · Share · about an hour ago via mobile ·

 

se pare ca e adevarat.

 

/index.php?/topic/689750-rip-sabinrace-sper-totusi-sa-fie-o-gluma/&do=findComment&comment=3336159

 

D-zeu sa-l ierte!

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte.

 

Meri toata viata pe motoare de viteza si nu patesti nimic si mori in garaj din cauza unui cric.Care sunt sansele?Viata e ironica.

 

Sunt convins ca majoritatea ne-am bagat pe sub masini ridicate cu tot felul de cricuri de cacao si neasigurate cu nimic altceva.Eu am facut chestia asta de n ori.

Pe de alta parte sunt ferm convins ca atunci cand trebuie sa te duci,te duci,indiferent cat de grijuliu esti cu viata ta.

 

http://videonews.antena3.ro/video/romania/unul-dintre-cei-mai-cunoscuti-motocilisti-ai-romaniei-sabin-zabarcencu-si-a-pierdut-viata-strivit-de-propia-masina.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inmormantarea va avea loc Miercuri la Breaza.


Intanlirea, Miercuri la ora 8.00 in parcare la IKEA si de acolo se pleaca in grup.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte. Eu am aflat de la stiri a 2a zi , nu am mai intrat pe net. Sincer am ramas interzis , nu m-as fi asteptat niciodata... imi pare SINCER rau pt Sabin, RIP !

 

 

Dumnezeu sa-l ierte.

 

Meri toata viata pe motoare de viteza si nu patesti nimic si mori in garaj din cauza unui cric.Care sunt sansele?Viata e ironica.

 

Sunt convins ca majoritatea ne-am bagat pe sub masini ridicate cu tot felul de cricuri de cacao si neasigurate cu nimic altceva.Eu am facut chestia asta de n ori.

Pe de alta parte sunt ferm convins ca atunci cand trebuie sa te duci,te duci,indiferent cat de grijuliu esti cu viata ta.

 

http://videonews.antena3.ro/video/romania/unul-dintre-cei-mai-cunoscuti-motocilisti-ai-romaniei-sabin-zabarcencu-si-a-pierdut-viata-strivit-de-propia-masina.html

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare sincer rau pt el,nu l-am cunoscut personal doar am vb de cateva ori la telefon.

Condoleante familiei si sa speram ca Sabin o sa ne urmareasca de sus si o sa aibe grija de noi ca un inger pazitor.

 

RIP Sabin :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mai iesit weekend-ul trecut, am profitat de vremea buna. Nu cred c-o sa mai ies anul asta. O sa pun si ceva poze cand ajung acasa, sa mai animam topicul.

In extra-sezonul asta o sa-i schimb interioarele la tobe DONE si o sa-i resoftez centrala. DONE

 

Voi ce update-uri aveti in plan pt sezonul viitor?

 

Acum hai cu primavaraaaaaaaaaaa! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine din astea de mentenanta,ulei,filtru de aer,vrajeli.

A,ma enerveaza furtunul ala curbat de la radiator la pompa de apa,curge antigel pe langa el oricat l-as strange cu orice fel de coliere,am zis ca am sa-l schimb sa-mi comand unul nou pe original,sunt la vreo 18-20 de coco fara transport,dar vreau sa rezolv problema macar sa nu mai vad darele alea albe de antigel pe acolo.

Am si eu in plan site A&R,ale tale cum suna?Am auzit numa lucruri bune despre ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa scriu si eu ce i-am facut pana acuma la R1 pt sezonul 2013 :

 

- resoftat ECU

- radiator suplimentar

- lichid de racire nou

- acceleratie rapida Robby moto

- quickshifter Cordona

- scarite reglabile

- semighidoane Vortex

- manete frana si acceleratie reglabile

- mansoane

- furtune de frana Hell

- lichid de frana Motul RBF

- roti usoare PVM

- discuri de frana noi

- filtru aer Pipercross

- bujii noi

- protectii laterale motor R&G

- protectii ax fata+spate

- lant 520 cu pinion -1 si foaie +2

- portiunea din toba cu catalizatorul inlocuita cu un Y de la Arrow fara catalizator

- revopsit carene

- unele suruburi si alte maruntisuri inlocuite

 

Urmeaza :

- service complet la furca fata

- schimb de ulei si filtru

- un set nou de cauciucuri

 

Daca o sa fiu cuminte , poate-mi aduce "iepurasul de Paste" si o pompa de frana Brembo RCS , un Ohlins pe spate si un IRC Traction Control :))

 

Pt. multe din piese si pt. resoftare ii multumesc si pe aceasta cale lui Jagi care sa dovedit a fi un tip extraordinar !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Resoftare, furci aproape noi, etrieri plus pompa de frina ca noua, lantz RKGB520GXW, pinion Vortex, Foaie JT, Decatalizator Mivv (nu Arrow).

 

Niste placutze race Dual Carbon ti-ar mai trebui, Kyp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa scriu si eu ce i-am facut pana acuma la R1 pt sezonul 2013 :

 

- resoftat ECU

- radiator suplimentar

- lichid de racire nou

- acceleratie rapida Robby moto

- quickshifter Cordona

- scarite reglabile

- semighidoane Vortex

- manete frana si acceleratie reglabile

- mansoane

- furtune de frana Hell

- lichid de frana Motul RBF

- roti usoare PVM

- discuri de frana noi

- filtru aer Pipercross

- bujii noi

- protectii laterale motor R&G

- protectii ax fata+spate

- lant 520 cu pinion -1 si foaie +2

- portiunea din toba cu catalizatorul inlocuita cu un Y de la Arrow fara catalizator

- revopsit carene

- unele suruburi si alte maruntisuri inlocuite

 

Urmeaza :

- service complet la furca fata

- schimb de ulei si filtru

- un set nou de cauciucuri

 

Daca o sa fiu cuminte , poate-mi aduce "iepurasul de Paste" si o pompa de frana Brembo RCS , un Ohlins pe spate si un IRC Traction Control :))

 

Pt. multe din piese si pt. resoftare ii multumesc si pe aceasta cale lui Jagi care sa dovedit a fi un tip extraordinar !

Super lista !

Spune-mi te rog, ai gasit o mina de aur prin gradina la tine? :peace:

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spune-mi te rog, ai gasit o mina de aur prin gradina la tine? :peace:

Am prins pestisorul de aur :))

Lasand gluma la o parte , am investit niste banuti intr-o motocicleta care dupa parerea mea merita efortul.

 

si apoi o vinzi..nu????

:eek: ...

cam toate modificarile tale..dau spre circuit....

sa speram ca in curand o sa ai si unde!!

bravo!!

 

Nu e de vanzare , cel putin nu in 2013.

Ai dreptate , o pregatesc pt. circuit si am noroc ca-s aproape de cele din Ungaria ,Cehia si Slovacia, ca pana se face la noi imbatranim .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si apoi o vinzi..nu????

:eek: ...

cam toate modificarile tale..dau spre circuit....

sa speram ca in curand o sa ai si unde!!

bravo!!

 

 

Face 3 ore pina la Hungaroring, si vreo 2 ore pina la Euroring. Sint multi vitezisti a granita cu Ungaria care pling ca nu au circuit in tara , sint curios, citi ar veni la Bucuresti, sa conduca 6-7-8 ore, in loc sa dea o raita pe Hungaro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul sigur nu as merge pana la Adancata sau Tg. Mures , decat o data de curiozitate , pt. ca am mult mai aproape Hungaroring , Pannoniaring , Euroring si daca ma gandesc la autostrazi si calitatea drumurilor ajung mai repede si la Slovakiaring .

Hai cu vremea buna ca deja ma enerveaza frigul si zapada cand am motorul gata pregatit , in casa , langa calorifer ! :angry2:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,am schimbat oala de la ambreaj(r1 2004),am scapat de zgomult acela infernal produs de arcurile uzate ale oalei ambreajului,dar mai are un zgomot usor sesizabil care dispare in momendul cand apas maneta de la ambreaj…e normal ?repet e usor sesizabil sau e uzat rulmentul de presiune ,sau acel rulment pe ace pe care vine ambreajul(aveau un oarecare joc acel rulmentul pe ace).......................

Editat de flubber26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...