Sari la conținut

Accident Grav Caransebes


motorangel
 Share

Postări Recomandate

Stiti la ce ma gandesc eu, daca murea cineva din golf, il plangea atata lume?"Cel care a fost de vina"...nu`l plangea atata lume, pt ca el era vinovat ca nu shi`a dat seama ca punctul rosu(motoru) care era la 300 de m departare, se va infige in el in 3-4 secunde cat ia luat lu Manu(baiatu, respectiv un prieten de`al meu) sa accelereze pana la 130km/h(atat mi`a spus Alin, cel cu motoru care era in spatele lui) respectiv sa parcurga cei 300 de m. Da, sunt din Caransebes, da imi este prieten, il plang si ma rog pt el...dar nu e atat de nevinovat pe cat pare...

Andreea, pasagera din spate, deasemenea prietena, nu era singuru motor pe care s`a urcat fara casca, acu o vedeam pe un motor, peste 5 min pe altu`....

Editat de ciollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sal

baiatul nu a murit ,este tot in coma

fata se simte mai bine insa are multe oase rupte ..............

din auzite de la parinti fetei (medici nu-i dau multe sanse baiatului)ii doresc insanatosire,chiar daca a gresit p,poate asta il va invata mintesi pe el si pe alti............nu uitati vitezaaaaaaaaaaaaaaaa omoaraaaaaaaaaaaaaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din moment ce nu avea carnet categoria A cred că grija Âşoferului chiar este sinceră Âşi neinteresată. Nici culpă comună nu cred că se poate stabili în asemenea condiții.

 

Oricum, ceva îngrozitor să se zdrobească 2 oameni de maÂşina ta. Bine că pasagera nu a avut Âşi traumatisme craniene fără cască. Recuperare completă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

papucii?!??? Ei purtau papuci???!!? pe moto??? Ma duc la culcare. .chiar nu are rost. . .Doamne, ca tot e Invierea. .cat de imbecili pot fi oamenii. .

 

 

asa le zic ardelenii/banatenii la adidasi... ''papuci'' :moto:

 

Stiti la ce ma gandesc eu, daca murea cineva din golf, il plangea atata lume?"Cel care a fost de vina"...nu`l plangea atata lume, pt ca el era vinovat ca nu shi`a dat seama ca punctul rosu(motoru) care era la 300 de m departare, se va infige in el in 3-4 secunde cat ia luat lu Manu(baiatu, respectiv un prieten de`al meu) sa accelereze pana la 130km/h(atat mi`a spus Alin, cel cu motoru care era in spatele lui) respectiv sa parcurga cei 300 de m. Da, sunt din Caransebes, da imi este prieten, il plang si ma rog pt el...dar nu e atat de nevinovat pe cat pare...

Andreea, pasagera din spate, deasemenea prietena, nu era singuru motor pe care s`a urcat fara casca, acu o vedeam pe un motor, peste 5 min pe altu`....

 

 

cum sa iei pasager fara casca si sa mai si mergi cu 130... :) inconstienta se cheama... din partea amandurora... pilot si pasager

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. baiatul care spune ca a fost in spatele lui manu - te rog sa mentionezi cu ce viteza va deplasati??atentie: pe o strada din mijlocul orasului, si nu undeva in camp!

2. soferul cu golful i-a vazut foarte bine (pt cei care sunt din caransebes, erau la coltul dinainte de comexim, atunci cand golful s-a incadrat pt viraj la stanga in fata la cosana). deci era timp sa faca stanga de 3 ori. pacat ca nu s-a gandit ca pe strazile din caransebes se circula cu 150-200 la ora si ca motocicleta ar putea sa fie in 3 secunde in el. greseala lui,nu?

3. baiatul nu e mort, a trecut din coma de gradul 3 in coma de gradul 1. deci e spre bine. fata are multe oase rupte, dar e bine. recuperarea va fi grea.

baiatul nu avea carnet, fata nu avea casca!

e drept?

 

 

cu ce ii de vina manu k ea s-a urcat? a obligat-o cineva? putea frumos sa spuna nu ai sa imi dai casca nu ma urc...

si in al 2-lea rand din pacate manu nu a trecut in coma de gradu 1. aa fost de la bun inceput in coma de gradu 2 spre 3 si asa e si acuma. andreea e spre bine dar are si ea f multe probleme. ieri au mutat-o de la reanimare in salon.. deci io zic k e o veste buna... aku ma pregatesc sa ma duc la spital sa vad cum mai sunt....

 

 

in primu si in primu rand MANU TRAIESTE!!!!!!!!!!

 

unii par sa se bucure k k nu mai e in viata dar din fericire nu e asa!!! TRAIESTE si se zbate sa ramana in viata si cu ajutoru a celor care il iubim o sa si ramana!!! nu mai faceti glume de prost gust k nu cred k e cazul!!! eu in fiecare zii ma duc la spital si stau pe acolo pe holuri sa aud makr o veste buna despre el.. k da semne bune.. orice... si incep sa ma ingrozesc knd vin acasa si citesc ce scriu unii pe forumu asta... parca nu avti suflet!!!!

 

andreea ieri a fost mutata de la reanimare in salon, deci e spre bine.. desi ale multe probleme, fracturi, leziuni etc. o sa se faca bine!!! in ziua de azi exista 10000 de metode de recuperare, de transplanturi pana iti pun si oase.... dar manu.. pe el doar dumnezeu il mai poate ajuta.. sa faca o minune pt cei kre il iubim si sa nu ni-l ia...

 

parintii nu prea au vrut sa-i cumpere motorul, dar el il lua pe a lu altii si tot se cara... de knd o fost mic o avut scutere si aku s-or gandit sa-i ia ceva mai klumea... asa i-o fost sa fie, probabil dk nu dadea cu al lui dadea cu a lu altcineva. de antecedente nu stiu dk stiau. permisu urma sa-l ia luna asta. si andreeea, mai ales dk a fost avertizata sa nu se urce si a si vazut k nu are casca putea foarte frumos sa zica nu ai casca, nu ma urc!!!!

 

acum ma pregatesc sa ma duc la spital sa vad cum se mai simte. a mai scris cineva k a trecut in coma de gradu 1, din pacate e tot in 2 si asa a fost de la inceput! ieri au venit niste prieteni la el si i-au lasat sa-l vada... si a cam incepput sa se agite si sa aiba reactii!!!! deci pe cei care il iubim ne simte si o sa se lupte sa ramana in viata k are pt. ce si pt. cine!!!

 

pt prienteii lui sa va rugati pt el... va rooog.......................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica celor doi!

 

In fiecare an - in primavara - apar astfel de accidente stupide, dupa tiparul "tanar 17 -21 de ani, fara carnet/sau carnet de 1-3 luni, fara echipament, dar cu MOTOR puternic, viteza excesiva... eventual si pasagera imbracata sumar cu plete in vant" - cu urmari tragice. Urmaresc forumul de cativa ani buni. Prea multi pleaca dintre noi la varste fragede, datorita figurilor din cap. Eu am avut noroc, cand m-am apucat d emotociclism nu am mers nici un metru fara permis, nu m-am urcat pe motor puternic nici macar asa din curiozitate.. cu toate astea in prima zi de motociclism m-am urcat pe motor in arad dimineata si pana seara am ajuns in bucuresti.. fara teribilisme sau figuri. Am ajuns mai tarziu da am ajuns. .si acum sunt bine - fara accidente grave la activ. Am avut noroc ca ma invarteam intr-un cerc de PRIETENI cu scaun la cap - preiteni CARE NU M-AU INCURAJAT NICIODATA sa fac tampenii.

Cand citesc chestii de genu "sunt amicul care era la X metri in spatele lui, accidentatul nu avea carnet, avea pasagera fara casca etc... " nu stiu- da imi vine sa pun intrebarea "Mai, chiar esti AMICUL /PRIETENUL celui care acum e cu un picior in groapa?!? Pentru c aun prieten/amic de-al meu NU AR FI ACCEPTAT SA SE PLIMBE IN COMPANIA MEA daca eu de ex nu as fi avut carnet si as mai fi luat si o pasagera fara casca.. " Sau deh, poate la altii amicitia si prietenia sunt intelese altfel decat pe aici..

Pacat ca cei tineri nu inteleg unele chestii decat atunci cand e prea tarziu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, legea nu e asa logica cum credem noi. Si uite asa un om nevinovat va trai toata viata cu socul si vina ca a produs aceasta nenorocire...

Nu e o tragedie daca se va declara culpa comuna si omul va trai cativa ani cu dosar penal, nevinovat. E o tragedie ca acest copil a fost lasat sa circule pe strazi.

Verisoara lui Manu, nu poti sa spui ca parintii nu stiau de antecedente....ca a avut acum 2 ani un accident cu scuterul, a lovit o fetita si a fugit de la locul accidentului...??In aceste conditii, parintii inca il lasau sa se urce pe motor? Tatal lui oare nu isi da seama, ca, platind politia ca sa acopere faptele copilului, i-a platit putin cate putin moartea??

 

 

Imi cer scuze, revin cu o completare, mi se pare interesant sa auziti si cei care nu ati avut dea face cu politia (si nici nu va doresc sa aveti!), sa vedeti cam cum stau lucrurile. Citez un comentariu al comandantului politiei catre soferul "vinovat": "mai, aveam pretentii de la tine, ca esti om cu scoala, tu nu stii ca astia merg ca nebunii??"

No comment!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai nou daca te dai cu motoru si ai permis esti "nasol", nu te incadrezi in "trend".

un pasager cu casca e doar un pasager, nu iti vede nimeni zambetul plin de curaj prostesc....

 

isi merita soarta!!!!

:)

 

 

nimeni nu contesta faptul ca fiecare a gresit pe partea lui. de aici insa si pana la a te bucura de necazul unor tineri, mi se pare deplasat. nimeni nu merita sa fie schilodit, sa sufere etc la varsta lor. daca tu ai fost si esti perfect, bravo tie. majoritatea suntem insa muritori de rand si daca am gresit si n-am patit nimic a fost pur si simplu o chestiune de noroc.....pe care ei nu l-au avut in acel moment.

 

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. baiatul care spune ca a fost in spatele lui manu - te rog sa mentionezi cu ce viteza va deplasati??atentie: pe o strada din mijlocul orasului, si nu undeva in camp!

2. soferul cu golful i-a vazut foarte bine (pt cei care sunt din caransebes, erau la coltul dinainte de comexim, atunci cand golful s-a incadrat pt viraj la stanga in fata la cosana). deci era timp sa faca stanga de 3 ori. pacat ca nu s-a gandit ca pe strazile din caransebes se circula cu 150-200 la ora si ca motocicleta ar putea sa fie in 3 secunde in el. greseala lui,nu?

3. baiatul nu e mort, a trecut din coma de gradul 3 in coma de gradul 1. deci e spre bine. fata are multe oase rupte, dar e bine. recuperarea va fi grea.

baiatul nu avea carnet, fata nu avea casca!

e drept?

 

 

cu ce ii de vina manu k ea s-a urcat? a obligat-o cineva? putea frumos sa spuna nu ai sa imi dai casca nu ma urc...

si in al 2-lea rand din pacate manu nu a trecut in coma de gradu 1. aa fost de la bun inceput in coma de gradu 2 spre 3 si asa e si acuma. andreea e spre bine dar are si ea f multe probleme. ieri au mutat-o de la reanimare in salon.. deci io zic k e o veste buna... aku ma pregatesc sa ma duc la spital sa vad cum mai sunt....

 

 

in primu si in primu rand MANU TRAIESTE!!!!!!!!!!

 

unii par sa se bucure k k nu mai e in viata dar din fericire nu e asa!!! TRAIESTE si se zbate sa ramana in viata si cu ajutoru a celor care il iubim o sa si ramana!!! nu mai faceti glume de prost gust k nu cred k e cazul!!! eu in fiecare zii ma duc la spital si stau pe acolo pe holuri sa aud makr o veste buna despre el.. k da semne bune.. orice... si incep sa ma ingrozesc knd vin acasa si citesc ce scriu unii pe forumu asta... parca nu avti suflet!!!!

 

andreea ieri a fost mutata de la reanimare in salon, deci e spre bine.. desi ale multe probleme, fracturi, leziuni etc. o sa se faca bine!!! in ziua de azi exista 10000 de metode de recuperare, de transplanturi pana iti pun si oase.... dar manu.. pe el doar dumnezeu il mai poate ajuta.. sa faca o minune pt cei kre il iubim si sa nu ni-l ia...

 

parintii nu prea au vrut sa-i cumpere motorul, dar el il lua pe a lu altii si tot se cara... de knd o fost mic o avut scutere si aku s-or gandit sa-i ia ceva mai klumea... asa i-o fost sa fie, probabil dk nu dadea cu al lui dadea cu a lu altcineva. de antecedente nu stiu dk stiau. permisu urma sa-l ia luna asta. si andreeea, mai ales dk a fost avertizata sa nu se urce si a si vazut k nu are casca putea foarte frumos sa zica nu ai casca, nu ma urc!!!!

 

acum ma pregatesc sa ma duc la spital sa vad cum se mai simte. a mai scris cineva k a trecut in coma de gradu 1, din pacate e tot in 2 si asa a fost de la inceput! ieri au venit niste prieteni la el si i-au lasat sa-l vada... si a cam incepput sa se agite si sa aiba reactii!!!! deci pe cei care il iubim ne simte si o sa se lupte sa ramana in viata k are pt. ce si pt. cine!!!

 

pt prienteii lui sa va rugati pt el... va rooog.......................

 

ne vom ruga mai multi... asta ca pentru orice alt om.

 

in schimb, uita-te de doua ori la ce ai scris. stii si tu ca nu e adevarat.

 

Acest baiat nu este un om responsabil. Nu prea este om. Este un copil care sus nu a trecut de 5 ani. Ea... nici atat. Cand isi vor reveni, isi vor lua vina, fiecare in parte.

 

Dar daca ar fi de ales intre cine sa-si revina primul, atunci omul din masina si cei de langa el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit toate comentariile de la rubrica "accidente" imi pare rau ptr. TOTI cei care nu mai sunt printre noi , dar mai ales ptr. TOTI cei care inca se mai zbat intre "viatza si moarte ".Eu merg pe motorete si motociclete de la varsta de 13 ani adica din anul 1986 si am avut destule peripetii , pana in 1996 cand si eu am facut cunostinta cu "asfaltul"mam ridicat dupa cazatura si am urlat cat ma tinut gura , nu aveam nimic rupt , dar am fost raschetat rau pe spate si in palma stanga, m-am urcat pe motorul ( MZ 250 cm2 sport) tavalit rau si am ajuns cu greu pana acasa unde am turnat 5L de benzina pe motocicleta facuta praf si i-am dat foc , am spus atunci ca nu-mi mai trebuie motocicleta cat voi trai , dar dupa 7 ani prieteni veneau la mine si turau motoarele de m-am apucat iar de motociclism, de ce sa-i faci se urca sangele la cap !

 

Revenind la accidentul acesta , viteza cu care mergea flacaul de 19 ani adica 130 km/h nu cred ca era o viteza mare, parerea mea , DOAR REFLEXELE SI EXPERIENTA IN TRAFIC A LASAT DE DORIT !

 

Multa sanatate celor doi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred totusi ca avea un pic mai mult de 130, dupa impact si distanta pana unde au fost proiectati. De mentionat, pt cei care nu stiu, ca, Caransebesul e un oras mic, cu strazi inguste si putine. O viteza de 130 in Caransebes e echivalenta cu una de 80 poate, pe un bulevard din Bucuresti.

Ne rugam din tot sufletul sa traiasca si sa fie intregi amandoi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit toate comentariile de la rubrica "accidente" imi pare rau ptr. TOTI cei care nu mai sunt printre noi , dar mai ales ptr. TOTI cei care inca se mai zbat intre "viatza si moarte ".Eu merg pe motorete si motociclete de la varsta de 13 ani adica din anul 1986 si am avut destule peripetii , pana in 1996 cand si eu am facut cunostinta cu "asfaltul"mam ridicat dupa cazatura si am urlat cat ma tinut gura , nu aveam nimic rupt , dar am fost raschetat rau pe spate si in palma stanga, m-am urcat pe motorul ( MZ 250 cm2 sport) tavalit rau si am ajuns cu greu pana acasa unde am turnat 5L de benzina pe motocicleta facuta praf si i-am dat foc , am spus atunci ca nu-mi mai trebuie motocicleta cat voi trai , dar dupa 7 ani prieteni veneau la mine si turau motoarele de m-am apucat iar de motociclism, de ce sa-i faci se urca sangele la cap !

 

Revenind la accidentul acesta , viteza cu care mergea flacaul de 19 ani adica 130 km/h nu cred ca era o viteza mare, parerea mea , DOAR REFLEXELE SI EXPERIENTA IN TRAFIC A LASAT DE DORIT !

 

Multa sanatate celor doi !

 

Si inca ceva ! de ce nu pune nimeni poze cu RANILE PROPVOCATE DIN ACCIDENTE ? poate asa se mai cumintzesc cei vitezomani !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimeni nu contesta faptul ca fiecare a gresit pe partea lui. de aici insa si pana la a te bucura de necazul unor tineri, mi se pare deplasat. nimeni nu merita sa fie schilodit, sa sufere etc la varsta lor. daca tu ai fost si esti perfect, bravo tie. majoritatea suntem insa muritori de rand si daca am gresit si n-am patit nimic a fost pur si simplu o chestiune de noroc.....pe care ei nu l-au avut in acel moment.

 

:moto:

si daca cineva drag tie era spulberat de un inconstient ca individul asta care se crede motociclist ...... hai sa terminam cu ipcriziile.. multi isi merita soarta...

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca cineva drag tie era spulberat de un inconstient ca individul asta care se crede motociclist ...... hai sa terminam cu ipcriziile.. multi isi merita soarta...

:)

 

 

daca si cu parca se plimba intr-o barca...si daca acel inconstient avea o vesta plina cu explozibil pe el si era membru al-qaida cine stie ce se intampla....si hai sa aberam pana ne pica degetele de tastat. ce s-ar intampla "daca cineva drag tie..." o sa vezi atunci. pana atunci, scuza-ma ca nu ma pot bucura de raul altuia si ca-mi pare rau ca cei doi acum patimesc, chiar daca nu-i cunosc....

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator alexman

Esti cam patetica Merenptah...

 

De fiecare data cand vad asemenea vesti, ma indepartez din ce in ce mai mult de "comunitatea" asta pe care cu totii o amintim. Prefer sa fiu lonely rider si sa nu impart cu nimeni altcineva decat sotia pasiunea asta decat sa fac parte din comunitatea motociclistilor care oricum se rezuma la ceva declarativ.

 

Pacat de ce li s-a intamplat, am un sentiment de mila omeneasca fata de ei. Acelasi sentiment il incerc si cand vad oameni la colt de strada, caini morti pe sosea, marii vitezomani care accelereaza fara motiv la semafor si analfabeti.

 

Pentru cei care chiar va implicati sau incercati sa razbiti prin puzderia asta de "motociclisti", cu tot respectul v-as sfatui sa va indreptati eforturile catre cauze mai nobile - fiti ambasadori unicef, luptati pentru o planeta mai curata, indreptati-va energia spre a castiga mai mult decat o faceti acum. Altfel, ramanem la povestea cu manastirea si cu Ana - ce faceti astazi, se darama maine.

 

Ce-o vrea Dumnezeu...

 

 

 

daca si cu parca se plimba intr-o barca...si daca acel inconstient avea o vesta plina cu explozibil pe el si era membru al-qaida cine stie ce se intampla....si hai sa aberam pana ne pica degetele de tastat. ce s-ar intampla "daca cineva drag tie..." o sa vezi atunci. pana atunci, scuza-ma ca nu ma pot bucura de raul altuia si ca-mi pare rau ca cei doi acum patimesc, chiar daca nu-i cunosc....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca postez asa de rar dar nu prea am timp sa intru pe net. Am fost intradevar in spatele lui cam la 100 m. Eu mergeam cu vreo 70-80 si eu si nu am vrut sa ma iau dupa manu. ca poate daca ma luam nu mai scriam nici eu acuma cu voi aici. Fetei ia spus un prieten care era cu noi in teius sa nu se urce dar asta e. greseala ei ca sa urcat si greseala lui ca a luato si a mers asa. Manu avea in jur de 130 si nu cred ca avea mai mult. sa speculat prin caransebes ca avea 170-200km/h...numa minciuni si infloriri cum au fost si cu faptul ca nush cine nu a avut de lucru sa zica ca a murit...saracu copil se lupta intre viata si moarte si noi il facem mort din oficiu...nu ii normal....pentru fata care zice ca ii verisoara lu manu iti las numaru meu de telefon (0720004821) ca as vrea sa stiu cand iese din coma sa venim si noi la el te rog astia care am fost cu el cand so intamplat tragedia ca eram 4 in total si am vb cu ceilalti si toti or zis sa trecem pe la el numa sa iasa macar din coma.Ce pot sa va mai zis...nu mai am cuvinte dupa ce am vazut cum zburau in aer si unu din ei(nu stiu sigur care si nu vreau sa lansez zvonuri aiurea) a rupt firele de curent. de aruncat nu ia aruncat decat in sus si au cazut jos... nu au fost aruncati la departare sau ce am mai vazut aici pe forum. Eu le urez din tot sufletu insanatosire grabnica amandurora si DUMNEZEU sa il ajute pe Manu sa mai fie cu noi. Asfalt uscat in continuare la restu si un mers pe motocicleta fara incidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu ce ii de vina manu k ea s-a urcat? a obligat-o cineva? putea frumos sa spuna nu ai sa imi dai casca nu ma urc...

 

 

Sa nu fim orbi. Ea ca s-a suit. El ca a lasat-o sa se suie, asa, fara casca. Treziti-va odata la realitate, "pasageriatul" este risc asumat de ambele parti! Ea ca accepta/insista, el ca o primeste in spate fara pic de echipament!

 

Sper sa-si revina si sa constientizeze dezastrul pe care l-a provocat. Iar ea sper sa-si revina full si sa-si bage mintile-n cap. Deja e prea de tot...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit toate comentariile de la rubrica "accidente" imi pare rau ptr. TOTI cei care nu mai sunt printre noi , dar mai ales ptr. TOTI cei care inca se mai zbat intre "viatza si moarte ".Eu merg pe motorete si motociclete de la varsta de 13 ani adica din anul 1986 si am avut destule peripetii , pana in 1996 cand si eu am facut cunostinta cu "asfaltul"mam ridicat dupa cazatura si am urlat cat ma tinut gura , nu aveam nimic rupt , dar am fost raschetat rau pe spate si in palma stanga, m-am urcat pe motorul ( MZ 250 cm2 sport) tavalit rau si am ajuns cu greu pana acasa unde am turnat 5L de benzina pe motocicleta facuta praf si i-am dat foc , am spus atunci ca nu-mi mai trebuie motocicleta cat voi trai , dar dupa 7 ani prieteni veneau la mine si turau motoarele de m-am apucat iar de motociclism, de ce sa-i faci se urca sangele la cap !

 

Revenind la accidentul acesta , viteza cu care mergea flacaul de 19 ani adica 130 km/h nu cred ca era o viteza mare, parerea mea , DOAR REFLEXELE SI EXPERIENTA IN TRAFIC A LASAT DE DORIT !

 

Multa sanatate celor doi !

Inteleg din post-ul tau ca nici tu nu vrei sa vezi accidente. De accea, te rog sa te gandesti ca 130 km/h nu este o viteza mare DOAR atat timp cat esti pe circuit, in curtea ta sau pe un drum unde vezi ca nu este nici un loc de unde poate sa sara cineva. Pe un drum unde pot fi si copii, si incepatori/batrini care fac chestii impredictibile, si masini conduse regulamentar de oameni care stiu ca viteza legala in oras este 50.... sa bagi 130 este criminal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca postez asa de rar dar nu prea am timp sa intru pe net. Am fost intradevar in spatele lui cam la 100 m. Eu mergeam cu vreo 70-80 si eu si nu am vrut sa ma iau dupa manu. ca poate daca ma luam nu mai scriam nici eu acuma cu voi aici. Fetei ia spus un prieten care era cu noi in teius sa nu se urce dar asta e. greseala ei ca sa urcat si greseala lui ca a luato si a mers asa. Manu avea in jur de 130 si nu cred ca avea mai mult. sa speculat prin caransebes ca avea 170-200km/h...numa minciuni si infloriri cum au fost si cu faptul ca nush cine nu a avut de lucru sa zica ca a murit...saracu copil se lupta intre viata si moarte si noi il facem mort din oficiu...nu ii normal....pentru fata care zice ca ii verisoara lu manu iti las numaru meu de telefon (0720004821) ca as vrea sa stiu cand iese din coma sa venim si noi la el te rog astia care am fost cu el cand so intamplat tragedia ca eram 4 in total si am vb cu ceilalti si toti or zis sa trecem pe la el numa sa iasa macar din coma.Ce pot sa va mai zis...nu mai am cuvinte dupa ce am vazut cum zburau in aer si unu din ei(nu stiu sigur care si nu vreau sa lansez zvonuri aiurea) a rupt firele de curent. de aruncat nu ia aruncat decat in sus si au cazut jos... nu au fost aruncati la departare sau ce am mai vazut aici pe forum. Eu le urez din tot sufletu insanatosire grabnica amandurora si DUMNEZEU sa il ajute pe Manu sa mai fie cu noi. Asfalt uscat in continuare la restu si un mers pe motocicleta fara incidente

 

sa-l ajute d-zeu sa isi revina...am auzit k knd intra cineva la el i se ridica pulsul......shi a miscat capu....sar parea k e spre bine......akuma d-zeu stie.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu ce ii de vina manu k ea s-a urcat? a obligat-o cineva? putea frumos sa spuna nu ai sa imi dai casca nu ma urc...

si in al 2-lea rand din pacate manu nu a trecut in coma de gradu 1. aa fost de la bun inceput in coma de gradu 2 spre 3 si asa e si acuma. andreea e spre bine dar are si ea f multe probleme. ieri au mutat-o de la reanimare in salon.. deci io zic k e o veste buna... aku ma pregatesc sa ma duc la spital sa vad cum mai sunt....

 

Ce idiotenii ....

ce vina avea soferul ca varul tau mergea cu 130 ... el a crezut ca merge regulamentar cu 50 si a facut stanga , doar nu vedea vitezometrul lui . Comparatie similara .

I-a spus varul tau sa se dea jos de pe motocicleta ca el nu are carnet , casca si minte si nu s-a dat ?

 

Ba , da ce femei aveti ma voi pe acolo de se suie pe motociclete si nu poti sa le mai dai jos ?

A ... dar sa nu ne facem griji pentru ea , doar exista grefe de piele , transplant de os , tije de fier , carucioare cu doua roti .

 

Te inteleg , este varul tau ... incearca sa te limitezi la : Hai sa ne rugam pentru viata lui ... Ca asta putem sa facem toti , ca este un om , si asa este omeneste . Pe aici mai suntem oameni care suntem satui de alde vara-tu . Ne fac de ras pe restul , ne scuipa lumea pe strada si ne jupoaie politia de fiecare data cand ridicam mana de pe ghidon ca sa deschidem viziera .

Eu sper din tot sufletul sa isi revina ca sa vada ce a facut . Si daca o sa se trezeasca cu impresia ca nu a facut nimic , stai linistita , data viitoare se omoara sigur .

 

Sa nu fim orbi. Ea ca s-a suit. El ca a lasat-o sa se suie, asa, fara casca. Treziti-va odata la realitate, "pasageriatul" este risc asumat de ambele parti! Ea ca accepta/insista, el ca o primeste in spate fara pic de echipament!

 

Sper sa-si revina si sa constientizeze dezastrul pe care l-a provocat. Iar ea sper sa-si revina full si sa-si bage mintile-n cap. Deja e prea de tot...

 

Vorbesti ca un pieton si nu te inteleg....

Nu esti motociclist daca lasi pe cineva sa se suie in conditiile astea in spatele tau , esti un idiot caruia nu ii pasa decat de sine . Nu are ce cauta in spate si punct . Nici nu trebuie sa ne gandim mai departe cum ca 'Domle nu trebuia sa se suie' .

Fufele or sa existe intotdeauna si nu au nici o cultura ... Noi ar trebui sa avem cultura motociclismului , nu ele .

 

Dar , desigur , mai este si tipul de om caruia a trebuit sa ii dea Dumnezeu motocicleta ca sa vada si el femei ...

E , cu ala e mai greu - dar pentru genul asta nu imi fac griji , nu este motociclist dpmdv .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...