Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

hi-hi, habar n-am daca am mai postat aici....

dansa e missi (stiu ca nu e mare nume, dar am luat-o de la fostul servici unde toata lumea o striga ..."pisi"). Am incercat initial sa-i zic mississippi, dar ne incurcam amandoua pana o strigam o data :)

post-50336-1269872194_thumb.jpg

post-50336-1269872223_thumb.jpg

post-50336-1269872521_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iacata si noi, ca nu am mai postat de multicel. Tanarul Kiki si-a gasit "nefasta" prin ianuarie, pe mai jos-numita Coditza. Sunt fericitii parinti ai unui incubator cu 25 de oua. N.B. - un ou de iguana este cam cat unul de porumbel. La expulzare e perfect elipsoidal, apoi "coaja" aceea din piele se contracta un pic. Cand a depus ouale, erau mai mari decat cele de porumbel in lungime. Se clocesc intre 90 si 120 de zile. Va tin la curent:)

 

Prima intalnire:

post-2978-1269873719_thumb.jpg

 

Fericitii parinti:

post-2978-1269873778_thumb.jpg

 

Odraslele (masurau cam cat o jumatate de bricheta standard):

 

post-2978-1269873828_thumb.jpg

 

Dupa ce a depus ouale, Coditza arata jalnic... Parca era scapata din lagarul de concentrare. O chestie interesanta: pt ca ouale se maresc in volum, preseaza organele interne si femela nu mai mananca. Uneori posteste fortat chiar 4 saptamani. Bea numai cate o guritza de apa. In poza a doua este dupa nastere. Kiki era mandru. O tinea cu ciotul lui de gherutza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ea e Dolly..matza mea de 1 an jumate... este inteligenta, vorbeste chiar...si cand vrea ceva si cand este intrebata..chiar ne cearta :) este o pisica rea (musca si zgarie).. maraie.. si este profitoare.

nu mananca mancare gatita, carne, peste si nici nu bea lapte. mananca doar granule pentru pisici si pe alea le alege . in momentul ast ase spala cu amandoua labele pe fatza :lol:

DSC01731Small.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colectia mea.Broscuta imi este cel mai bun meteorolog.Stie cu exactitate cand vine iarna sau primavara.Atunci intra si iese din hibernare.In cei 5 ani de cand o am ,nu m-a inselat niciodata.(la starea vremii ma refer)

Mesaj completat

Javra maidaneza imi este cel mai bun prieten de 16 ani incoace.Mergea cu mine pe jawa pt ca se putea tine cu labele de busonul de la rezervor.Acum a imbatranit si a incheiat-o cu motociclismul.

Mesaj completat

Mai am si o vagaboanta de pisica ,dar nu-i gasesc nici pozele si nici pe ea.

Mesaj completat

Am gasit si mata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ea e Dolly..matza mea de 1 an jumate... este inteligenta, vorbeste chiar...si cand vrea ceva si cand este intrebata..chiar ne cearta :) este o pisica rea (musca si zgarie).. maraie.. si este profitoare.

nu mananca mancare gatita, carne, peste si nici nu bea lapte. mananca doar granule pentru pisici si pe alea le alege . in momentul ast ase spala cu amandoua labele pe fatza :huh:

DSC01731Small.jpg

 

 

chiar vreau sa vad pisica asta :D ...tzi tzitz :)

 

ah si sa nu fiu off topic... look

 

zJMaKU149828-02.jpg

 

Queen..care din pacate a fugit de acasa...sau mi.au luat.o

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar vreau sa vad pisica asta :huh: ...tzi tzitz :D

 

ah si sa nu fiu off topic... look

 

zJMaKU149828-02.jpg

 

Queen..care din pacate a fugit de acasa...sau mi.au luat.o

:blink:

 

 

oohhh...ce scumpi era. pai dak vrei sa-mi vezi vaca..se rezolva :)

Editat de strumfy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...