Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Oricum la accelerari bruste mi se pare destul de zgomotoasa motocicleta cu evacuarile stock si oricum mi se pare ca aud destul de prost de la ultima motocicleta, asa ca un sunet foarte foarte puternic nu ma incanta. Vreau ceva care sa se vada cat mai putin, asa ca este QD sau am mai gasit niste tevi la 90$ pe ebay :))) Am gasit un QD prin italia la 600 de euro dar arata cam dubios. Treaba e ca nu imi dau seama ce modificari trebuie facute la galerii pentru a fi montata, nu as vrea ceva ireversibil.

 

attachicon.gifIMG_6034.JPG

 

attachicon.gifIMG_6041.JPG

Si cam asa arata galeriile mele acum, fara catalizator

attachicon.gifgalerii.jpg

 

De ce nu vb cu Cristi Teodorescu poate gasiti o solutie impreuna...el tot timpul gaseste o solutie buna:))))...a si facut un qd box ptr vcineva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

din ce arati tu acolo, nu trebuie nici o modificare facuta. ai si colectoarele pentru ea.

 

Din cate vad in poze, QD-ul ala e vandut cu adaptarile pentru galeriile stock, pe care teava de la cilindrul superior vine de sus. El are galerii Termignoni, unde tevile de la ambele pistoane vin pe jos. Deci ii trebuie galerii stock.

 

Oricum la accelerari bruste mi se pare destul de zgomotoasa motocicleta cu evacuarile stock (...)

 

Oh, nu. N-ai idee cat de frumos poate sa urle cu Termi. Plus ca gatuie motorul finalele alea stock. Ca sa nu mai zic de greutate. O sa vezi daca le dai jos vreodat'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai faina evacuare pentru Monster classic, monobrat. Parerea mea.

 

Iar ca sunet n-are pereche. S2R 1000 cu evacuarea asta are cel mai "ducatistic" sunet posibil.

 

Da, ma nene, ca sunet 10/10. Dar ca look cam 8.5 .. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu :)

 

Cred ca Bughi te tine minte de pe vremea cand aveai :bounce:

 

Mda, o sa consum apa cu pesmet multa vreme pentru termi alea :(

 

Tu ai deja galeriile, iar finalele alea le gasesti intre 500 si 700€. Problema e ca sunt rare. O idee ar fi sa-i intrebi pe cei care vand Monster S2R sau S4R cu evacuarea aia, daca sunt dispusi sa vanda finalele separat. Poate suna far-fetched, dar ai fi surprins sa vezi cat de multi sunt dispusi sa faca asta.

 

Pandeste subito.it

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Star, ce ai pus tu acolo poate ca arata "clean", dar suna a spart. Pune niste Termi cu diametrul interior cat mai mare pentru un sunet cat mai jos si gros. Intelegi tu ce zic :)

Eu dupa ce am auzit un Monster in trafic acum cativa ani, am zis ca aia vreau si eu. Cauta tobele alea de le-a postat Angel, sunt exact ce trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa coliere par a fi Termi.

 

Pesmet sa fie atunci :wavey:

Ma apuc de cautat.


» Post actualizat in 09 Dec 2014 14:40

Am gasit ceva, mi-e teama sa nu fie copii, poate aruncati si voi un ochi.

http://www.subito.it/accessori-moto/scarichi-terminali-termignoni-ducati-monster-s2r-s-fermo-108714124.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit ceva, mi-e teama sa nu fie copii, poate aruncati si voi un ochi.

http://www.subito.it/accessori-moto/scarichi-terminali-termignoni-ducati-monster-s2r-s-fermo-108714124.htm

 

Sunt originale, dar nu e acelasi model. Astea-s ceva mai noi si mai comune, de-asta sunt putin mai ieftine. De auzit se aud cam la fel, dar stau altfel pe motoreta. Comparatie mai jos:

 

Ce ai gasit tu:

120180d1351117630-fs-06-ducati-monster-s

 

Despre ce vorbim noi:

279056922_274cd1eae1_b.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi, dar de ce nu iti cauti tu o evacuare oarecare pe ebay, dupa care sa-ti construiesti tu galeriile?

Eu mi-am luat cu 125eur (transport inclus) o evacuare Termi Race only, facuta pentru Kawasaki Z750, dar care e aproape identica cu cea construita special pentru SC1000 si care costa aprox 2000eur. Galeriile le am facute custom, cu diametrul marit, la niste meseriasi.

 

Asta e cea de Kawasaki:

Bike-K059.jpg

 

Si asta e cea de Ducati:

SportClassic02.JPG

 

Si in final as vrea cam asa ceva:

232361d1373569605-sport-classic-picture-

 

 

Eu zic sa te uiti si dupa evacuari de Ducati Streetfighter, adaptarile se pot face ulterior

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cere-i adminului aprobare sa poti vedea acest grup pe Facebook.

Sunt tot timpul chestii interesante de vanzare, pentru tot ce inseamna Ducati, si din cand in cand mai apar si tobite :D

https://www.facebook.com/groups/mercatinodeiducatisti/

 

Cam toate sunt rare.

Ca fapt divers, daca intereseaza pe cineva pentru 848, 1098, sunt ieftine rau, dar sunt 41 care liciteaza pentru ele http://www.ebay.com/itm/DUCATI-848-1098-1198-TERMIGNONI-AUSPUFF-/231414739008?pt=DE_Motorradteile&hash=item35e164b040&vxp=mtr

Apoi am mai gasit astea http://www.ebay.com/itm/MARMITTE-terminali-MARCA-TERMIGNONI-/181603529904?pt=LH_DefaultDomain_101&hash=item2a4869f4b0

 

Apropo, am comandat stopul ala dar mi-am dat seama ca nu am unde sa il pun, poate doar atasat de sa si cu ceva mufe pentru desprindere rapida :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vorbeam despre ce ai gasit tu pe ebay/pagina de facebook, se vede dupa prinderi....

Editat de addrianii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva daca Parbrizul de Monster S4, e compatibil cu 620?am gasit astea: /index.php?/topic/721226-vand-capac-monopost-ducati-monster-600-si-carena-fata-ducati-s4/ si ma tentau cat de cat

Monopostul stiu ca e compatibil.


» Post actualizat in 16 Dec 2014 08:20

Parbrizul, la prinderi stiu ca se potriveste, nu stiu daca incurca in vreun fel forma diferita a ceasurilor de bord.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva daca Parbrizul de Monster S4, e compatibil cu 620?am gasit astea: /index.php?/topic/721226-vand-capac-monopost-ducati-monster-600-si-carena-fata-ducati-s4/ si ma tentau cat de cat

Monopostul stiu ca e compatibil.

» Post actualizat in 16 Dec 2014 08:20

Parbrizul, la prinderi stiu ca se potriveste, nu stiu daca incurca in vreun fel forma diferita a ceasurilor de bord.......

 

Se potriveste. Forma bordului la Monster e aceeasi pentru toate modelele (pre-2008) pe injectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...