Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

Da fanny, am primit mesajul tau pe mess....ah....ce as merge si io... :D da nu mai am voie sa merg pe bicla....cel putin 9 luni.... :rolleyes: va invidiez....unde erati acum 2-3 luni cand ma rugam de voi sa iesiti cu biclele??? (mai ales cei din Titan)...distractie placuta si va pup pe toti! :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ALINE! TE RUGAI DE NOI? e atat de simplu sa-ti gasesc cele 4 si cu asta 5 mesaje de pe thread... :D

 

Salut,

 

Da, sunt alina, ai avut dreptate qnix :rolleyes:

 

Fannyflint, daca stai in Titan cand iesim si noi cu bicicletele? :ph34r:

 

Pai esti invitatul nostru Dane :D

 

ma!!!!!!!!!!!!! asta numai ruga nu se cheama!

 

dok a vorbit si in numele meu. eu nu-i salutam nici pe mosulika care s-a grabit repede repede sa scape de noi si nici pe casper care s-a dus sa... că să doarma in nici un caz, am fost luminata.

Editat de fannyflint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da fanny, am primit mesajul tau pe mess....ah....ce as merge si io... :rolleyes: da nu mai am voie sa merg pe bicla....cel putin 9 luni.... :D va invidiez....unde erati acum 2-3 luni cand ma rugam de voi sa iesiti cu biclele??? (mai ales cei din Titan)...distractie placuta si va pup pe toti! :P

ba, nu fi bulangiu, da-mi si mie id-ul lui fani aka fanutza_46, ce dracu'?

nu? :P

 

ALINE! TE RUGAI DE NOI? e atat de simplu sa-ti gasesc cele 4 si cu asta 5 mesaje de pe thread... :ph34r:

 

 

 

 

 

ma!!!!!!!!!!!!! asta numai ruga nu se cheama!

 

dok a vorbit si in numele meu. eu nu-i salutam nici pe mosulika care s-a grabit repede repede sa scape de noi si nici pe casper care s-a dus sa... că să doarma in nici un caz, am fost luminata.

lumineaza-ma si pe mine cu lumina ta, iubire! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai si asteapta. nu murdari din nou topicul, te rog! asta daca chiar ma iubesti

bre, vezi ca nu-mi place sa astept, rabdarea nu e una din calitatile mele.....amu', daca nu raspunsesi la piem, io ce sa-ti fac? :D

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ma lasi naibii in pace since nu avem nimic de impartit?

hai, mai, fani, chiar asa?

nu fi si tu recalcitranta, nu? :D

io te-am sustinut de cateva ori, cand nu faceai pe nebuna si erai doar tu....ce naiba.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

talk to the hand, bogdane!

 

asadar tonight am fost mai multi, eu, dok, casper, dan si mosulika. 2 ture de herastrau and back home. :rolleyes:

ma, eu zic c-o sa ma descurc. :P (nu concep altfel)

tura, aproximativ cronometrata=21 de minute. slab slab foarte slab. va platesc (? nu va platesc :ph34r:) degeaba, ma aduceti la sapa de lemn.

 

cycler, mi-ai dedicat o piesa? ce piesa? baga link de pe last.fm daca e acolo, daca nu, bag-o acolo. :D sau poate ai uitat! :D

 

seb, n-ai ajuns azi. poate te dai maine cu baietii.

 

lui dok ii place sa ramana dator. doua ture de tineretului. (sau poate ai impresia ca ai compensat cu e-uri. coz u didn't.)

Editat de fannyflint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu murdari din nou topicul, te rog! asta daca chiar ma iubesti

 

 

M-am cocosat de ras, nu mai pot.. :ph34r: :D :P

 

 

Fanutzo, topicul se murdareste din cauza ta!Ai avut tu o tentativa de schimbare a personalitatii, dar a esuat...chiar atat de idioata sa fii sa iti pui nick asemanator? :P Acum chiar ca nu mai scapi, pe unde pici zbang.Asta pana iti faci alt user, dar vezi si tu sa nu ne mai banghim. :rolleyes:

 

 

 

PS: pupa dixi la ea, de fatuca dasteapta. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anii tineretzii ... pana anul trecut in august rupeam pedalele la bicicleta ,,,, am o carraro , viteza max pe drept 60 km/h si in panta 80 km /h cu cauciucuri fara riduri , e o senzatie aparte cu bicicleta ... devine o placere sa mergi ,,, odata ce ai reusit sa o scoti din garaj ... asta e cel mai greu .... am ieshit de 3 ori anul acesta ... :rolleyes: , imi place trialul , imi plac drumurile de munte neasfaltate , de obicei urc pe macadam si cobor pe strada ( referitor la munte ) ..... accidente ... prea multe nu mi le mai amintesc ... am fost lovit si de mashini ... de pietoni , de biciclisti ,,,,, din vina mea sau a altora .... arcada sparta , semne peste semne fiecare cu amintirea ei , mia placut sa modific biciclete ,pe la 14 ani ... la un pegas practic am pus ax cu 3 foi , 4 pinioane pe camasha de montanbike ( partea dificila a fost la centrat ) , cadru modificat pe spate pt a monta frana , zi si noapte lucram la ea ! ....nu era zi sa nu rup cate ceva la bicicletele ce leam avut .......acum..... nici sa umflu roata nu am rabdare :ph34r: ... poate de la anul o sa incep sa merg , ca vara a trecut deja , e racoare seara , .... vine iarna ..... mai bine merg cu mototrul in continuareeeeeeeeeeee :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..... accidente ... prea multe nu mi le mai amintesc ... am fost lovit si de mashini ...

 

Cum mai exact te-a lovit masina?

 

tura, aproximativ cronometrata=21 de minute.

 

Un timp mai exact ar fi sa scazi minutele cat iti ia sa treci podul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ALINE! TE RUGAI DE NOI? e atat de simplu sa-ti gasesc cele 4 si cu asta 5 mesaje de pe thread... :D

 

 

 

 

 

ma!!!!!!!!!!!!! asta numai ruga nu se cheama!

 

dok a vorbit si in numele meu. eu nu-i salutam nici pe mosulika care s-a grabit repede repede sa scape de noi si nici pe casper care s-a dus sa... că să doarma in nici un caz, am fost luminata.

 

 

pai ce era sa fac?? daca nu ati vrut sa iesiti, n am mai insistat... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cicloburule, tu mai dai pe thread-ul asta? nu-mi reglezi si mie franele maine seara? pliz pliz pliz priti pliz?

 

 

Ti le-as regla daca n-as fi plecat la Brasov, la intilnirea "comunistilor". De ce nu te-oi fi gindit cu o zi mai repede? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe... faina tura, aveti potential :D . Totusi, nu inteleg de ce va chinuiti cu cauciucuri de-alea late cand bucurestiul este totusi un oras asfaltat :rolleyes:, intr-un procent destul de mare. De-abia astept urmatoarea tura, dar sa fie pe strazi late, nu mai vreau sporturi de-alea extreme cu mult curaj prin bezna. Bine ca mi-ati zis si mie sa mai umflu rotile, azi le-am verificat si aveam sub 1 atm pe fata si vreo 1.5 pe spate, fata de 4.5 - 5.0 cat am gasit scris pe cauciuc ca ar trebui. Drept urmare, a crescut viteza de croaziera la mine de la 25 la 30 km/h :ph34r: .

 

Fanny, daca mergi sambata asta la Ruse, mai mergi si aia viitoare ? Mi s-a deschis clar apetitul de touring cu bicla, dar pe lumina, nu noaptea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mosulika, pana ajung eu la ruse tu faci drumul dus-intors. poate merg baietii cu tine, ca pe ei ii tine, da' nu-s prea pasionati de mers intins.

of, cicloburule! lasa, sa faci poze faine cu comunistii si motoarele lor si te iert. :D

 

a, da, aline is pregnant de o luna jumatate. dar vara viitoare she should be able to ride the bike.

 

cicloburule, nu vad unde e topicul despre intalnire. sau nu e la coltul comunistelor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mosulika, pana ajung eu la ruse tu faci drumul dus-intors. poate merg baietii cu tine, ca pe ei ii tine, da' nu-s prea pasionati de mers intins.

of, cicloburule! lasa, sa faci poze faine cu comunistii si motoarele lor si te iert. :D

 

a, da, aline is pregnant de o luna jumatate. dar vara viitoare she should be able to ride the bike.

 

cicloburule, nu vad unde e topicul despre intalnire. sau nu e la coltul comunistelor?

 

 

/index.php?showtopic=247597

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din "manualul de utilizare a bicicletei dhs": "verificati daca presiunea aerului din camere este normala, aceasta trebuie sa fie intre 2.5-3.2 bar. daca nu aveti cu ce sa o masurati, acest lucru se poate executa si astfel: prindeti si apasati cu toata greutatea corpului pe cauciuc, apoi observati suprafata de contact a cauciucului pe sol. daca aceasta este mica, presiunea este aproximativ normala (duh!)."

 

lol, mersi. credeam ca se vorbeste despre motociclete in topicul ala. :D

 

Art. 195. - Se interzice conducatorilor vehiculelor prevazute la art. 194:

e) sa circule în timp ce se afla sub influenta bauturilor alcoolice;

:ph34r:

 

j) sa circule pe autostrazi si pe drumurile nationale "E" (deschise traficului international), precum si pe celelalte drumuri nationale, daca in directia in care se deplaseaza exista drumuri sau poteci laterale ce pot fi folosite de biciclisti.

aha. si daca nu exista am voie si pe autostrada? :rolleyes:

codul rutier e scris de copii mici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...