Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

Azi am crezut ca tampesc:

Dupa ce am facut plinu si mi-am notat km totali si partiali, am ajuns acasa si dau sa bag iar datele pe http://www.spritmonitor.de/en/detail/354894.html

Cred ca e a 4-a oara de cand tin cont de amandoua valorile cand nu corespund: 275km dupa total si 296.6 dupa partial de data asta. Ultimele 2 dati am mai avut 280 vs 262 si 268 vs 248. Cu prima ocazie iau un GPS si ma duc pe autostrada sa inteleg si eu ce citesc pe bord :rose:

 

Pai atunci de aici scoateai tu consumul ala mic in oras de ma apucau pe mine dracii :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cum ai fost de multumit referitor la GS911? As vrea sa-mi iau si eu unul si poate ma lamuresti si pe mine daca merita investitia. Face aceeasi treaba ca si MoDiTec-ul?

 

 

Pt modelul F 650 gs cam astia sunt parametrii cititi. Din pacate SG911 a fost elaborat pt motoarele boxer unde chiar te ajuta.

post-794-1254492154_thumb.jpg

Editat de tro5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ma injura cineva ca spamez cat pot de mult forumul dar pun si aici poate auziti ceva.

 

P.S. Avea suporturile de coburi originali BMW. Daca cineva cauta si aude ca-s de clasic sa dea de veste sa-l verificam.

 

Cu parere de rau trebuie sa anunt un BMW F650 Classic (FUnduro) furat din Ploiesti in 1 Octombrie. Abia am aflat vestea prin telefon, nu am poze cu el dar o sa bage el. Numarul este PH-29-SKY. Culoarea este galbenul cel spalacit specific.

 

Daca vede cineva, ceva, daca apare vreunu la dezmembrari sa anunte cat de curand posibil la 0724881534 Irinel / Ovidiu

 

Mai multe detalii in curand.

 

Hai ca poate-l gasim.

 

Seamana cu cel de mai jos t.

 

Poze cu mobra in sine urmeaza.

 

post-6559-1254493483_thumb.jpg

Editat de melciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Ma alatur si eu grupului cu un Dakar din 2004.

O am de cateva zile si singura "problema" ar fi ca bateria este cam consumata, si as vrea sa stiu daca poate cineva sa-mi recomande un model de baterie "maintenance free" care sa se potriveasca fara a fi nevoie de alte modificari. :laugh: Daca stiti si un magazin prin Bucuresti de unde as putea cumpara.... ar fi perfect.

Merci mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si bine ai venit.

 

O baterie fara intretinere caut si eu. Din pacate la dimensiunile bateriei originale (134x80x160) nu cred ca o sa gasesti - eu cel putin n-am avut noroc, singurul model care se apropie dar tot necesita modificari fiind YUASA YTX14AHL-BS sau CBTX14AHL-BS. Dimensiunile sunt: 134x89x166. Despre ce modificare e vorba gasesti aici: http://faq.f650.com/FAQs/BatteryFAQ.htm#GS%20Tray%20Mods (method 3). Inca nu am gasit de unde sa cumpar vreunul din cele doua tipuri de baterie. Posteaza si tu daca mai afli ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti la Valenii de Munte. Peisaje de toamna super, trasee minunate, prieteni de nadejde - atmosfera enduro adevarata!

Inscrieti-va la Cupa ORR pentru o intalnire pe cinste!

 

 

 

 

http://www.orr.ro/index.php?option=com_ckf...=2&Itemid=4

 

Petru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai intelesesem ca se renunta la sectiunea moto... Nu mai e adevarat??

 

 

Daca raman doar 5 inscrisi...

 

Nu crewd ca pentru 5 oameni se face o sectiune moto.

Hai si inscrieti-va! Daca suntem 20 vor face.

 

Petru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are careva dintre voi, posesorii de Dakar 2001 - 2007 motorul echipat cu cric central? As vrea sa-mi construiesc unul, fiindca cei de la Wunderlich vor 173 de EURO pe unul si eu nu-s dispus sa contribui asa mult la economia Germaniei. M-ar interesa lungimea in milimetri a picioarelor de sprijin , de la centrul gaurilor de prindere pe sasiu pina la sol. Tare m-ar AJUTA informatia asta.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are careva dintre voi, posesorii de Dakar 2001 - 2007 motorul echipat cu cric central? As vrea sa-mi construiesc unul, fiindca cei de la Wunderlich vor 173 de EURO pe unul si eu nu-s dispus sa contribui asa mult la economia Germaniei. M-ar interesa lungimea in milimetri a picioarelor de sprijin , de la centrul gaurilor de prindere pe sasiu pina la sol. Tare m-ar AJUTA informatia asta.

 

Multumesc

 

cricul central de GS simplu are ca in poza atasata...nu stiu cat de mult te ajuta avand in vedere ca cel de dakar cred ca e mai lung un pic.

post-11932-1254766276_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are careva dintre voi, posesorii de Dakar 2001 - 2007 motorul echipat cu cric central? As vrea sa-mi construiesc unul, fiindca cei de la Wunderlich vor 173 de EURO pe unul si eu nu-s dispus sa contribui asa mult la economia Germaniei. M-ar interesa lungimea in milimetri a picioarelor de sprijin , de la centrul gaurilor de prindere pe sasiu pina la sol. Tare m-ar AJUTA informatia asta.

 

Multumesc

320 mm-din centrul gaurii de prindere pana la sol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mi-as pune central nici daca as avea banii ... pt ca incurca mult la endureala... ultima oara cand am trecut peste copaci a'la erzberg :laugh: am dat destul de bine si cu ala lateral (a ramas motoru suspendat pe burta(scut) ) deci... stander in garaj e mai sanatos ... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Revin cu problema cu bateria... daca baterie fara intertinere nu se poate (sau se poate dar cu modificari) de unde as putea lua una normala din Bucuresti?

Azi am fost prin Pipera si am trecut si pe la Automobile Bavaria. La ei costa in jur de 270 RON si ajungea cam intr-o saptamana.

Imi poate spune cineva un magazin care sa aibe pe stoc baterie, care sa mearga pe un F650 GS in Bucuresti? :)

Merci anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Revin cu problema cu bateria... daca baterie fara intertinere nu se poate (sau se poate dar cu modificari) de unde as putea lua una normala din Bucuresti?

Azi am fost prin Pipera si am trecut si pe la Automobile Bavaria. La ei costa in jur de 270 RON si ajungea cam intr-o saptamana.

Imi poate spune cineva un magazin care sa aibe pe stoc baterie, care sa mearga pe un F650 GS in Bucuresti? :)

Merci anticipat.

 

Vezi mymoto la Cotroceni. Ei aveau Yuasa, ceva mai scumpe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Revin cu problema cu bateria... daca baterie fara intertinere nu se poate (sau se poate dar cu modificari) de unde as putea lua una normala din Bucuresti?

Azi am fost prin Pipera si am trecut si pe la Automobile Bavaria. La ei costa in jur de 270 RON si ajungea cam intr-o saptamana.

Imi poate spune cineva un magazin care sa aibe pe stoc baterie, care sa mearga pe un F650 GS in Bucuresti? :)

Merci anticipat.

eu am un saito de 80 de lei - merge de un an si nitel

 

vrei fara intretinere - cauta la touratech

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...