Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

830 mm

 

Gasesti mai multe detalii aici: http://faq.f650.com/GSFAQs/Lowering_Kit_FAQ_GS.htm

 

Eu am Âşaua de la Wunderlich si ajunge la 800mm. Sa-ti faci o parere... la uimitoarea mea inaltime de 1.69 ajung cu ambele picioare... nu pun calcaiele jos... da' nici n-am scapat-o pana acum din cauza asta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

830 mm

 

Gasesti mai multe detalii aici: http://faq.f650.com/GSFAQs/Lowering_Kit_FAQ_GS.htm

 

Eu am Âşaua de la Wunderlich si ajunge la 800mm. Sa-ti faci o parere... la uimitoarea mea inaltime de 1.69 ajung cu ambele picioare... nu pun calcaiele jos... da' nici n-am scapat-o pana acum din cauza asta :laugh:

 

Io am shaua normala, si 1,70 ... si ma descurc :D ... e chestie de obisnuinta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

In cautarea unor informatii despre cauciucuri am [re]citit tot acest topic. Anul trecut pe vremea asta multa lume si-a luat cauciucuri de la HEIDENAU.

As dori niste informatii de la posesori. Ce model [exact ] aveti si cum s-a comportat. Mentionez ca m-ar interesa ceva 50-50.

 

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

In cautarea unor informatii despre cauciucuri am [re]citit tot acest topic. Anul trecut pe vremea asta multa lume si-a luat cauciucuri de la HEIDENAU.

As dori niste informatii de la posesori. Ce model [exact ] aveti si cum s-a comportat. Mentionez ca m-ar interesa ceva 50-50.

 

Multumesc anticipat

k76 am io...sunt incantat de el (ca numa' pe spate mi-am luat atunci, fata va veni mai spre primavara)

am mers si offroad si onroad si se tine bine(pe off e chiar surprinzator de adaptabil)

ca pret-calitate e ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut pe toti ! de astazi ma alatur si eu grupului vostru . sunt proaspatul posesor al unui bmw f650 gs. din 2000. o sa citesc topicul de pana acum si probabil o sa va rog sa ma sfatuiti daca am ceva neclaritati de ordin tehnic.

va doresc sarbatori fericite !

post-41582-1261564016_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut pe toti ! de astazi ma alatur si eu grupului vostru . sunt proaspatul posesor al unui bmw f650 gs. din 2000. o sa citesc topicul de pana acum si probabil o sa va rog sa ma sfatuiti daca am ceva neclaritati de ordin tehnic.

va doresc sarbatori fericite !

 

Bine ai venit.

Sa fie cu noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

k76 am io...sunt incantat de el (ca numa' pe spate mi-am luat atunci, fata va veni mai spre primavara)

am mers si offroad si onroad si se tine bine(pe off e chiar surprinzator de adaptabil)

ca pret-calitate e ok

 

 

Multumesc de info.

Eu ma gandeam la un K60.

Altcineva ??? Pareri?? Anul trecut ,se parea ca foarte multi au optat pt Heidenau....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ! daca a trecut zapada ,astazi am scos noul motor (gs-ul) la probe si am constatat ca este mai jos fata de alte GS-uri pe care am mai stat (adica 2 bucati). oare se poate regla de undeva? probabil ca vreo 10 cm ar fi bine. acum sta prea jos . din cate am inteles pare a fi un model de dame?? daca se pricepe careva astept un sfat. multumesc. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se mai ridica nimic. cat de inalta o ai, cu atat ramai.

 

 

robinetul seteaza rebound-ul. e altceva. nu umbla la setarile de jos.

pe mijloc e ok, altfel e ori prea tare amortizorul, ori prea moale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator jojo_davidoff

Cand iti iei un GS pe comanda ( si in general bmw-uri ) poti alege dintre 2 inaltimi , care nu pot fii echivalate ulterior din suspensii ! Scuzati-ma ca ma bag chiar daca nu am GS, dar am citit asta intr-un catalog moto din Italia " InSella " chiar ieri si azi am vazut topicul intamplator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa incerc maine , dar din cate am inteles de la robinet intaresti telescopu, nu se mai ridica. oare asa sa fie?

 

Robinetul (spring preload) pretensioneaza arcul amortizorului spate. Mai exact, daca invarti robinetul spre "hard", arcul va fi comprimat. Astfel setat, atunci cand te urci in sa motocicleta se va lasa mai putin decat atunci cand robinetul este setat pe "soft". Pe tine te deranjeaza inaltimea mica a motocicletei, asa ca tine robinetul setat spre hard astfel incat macar atunci cand stai pe motor sa nu se lase asa rau.

Surubelul ala de jos (shock absorber) este bine sa-l ai setat cam la mijloc, intre soft si hard, dar cel mai bine il reglezi tu dupa propriile gusturi. Azi il setezi intr-un fel si te plimbi, vezi cum iti place. Maine altfel si tot asa pana gasesti compromisul ideal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam la toti pentru sfaturi :D .oare telescopul sa fie cel care da diferenta de inaltime intre cele doua modele ?adica daca as schimba telescopul ajung la inaltimea pe care o aveti voi la motoarele voastre ?o sa masor inaltimea la sa ,sa vad cu cat este mai jos a mea. inca o data va multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam la toti pentru sfaturi :D .oare telescopul sa fie cel care da diferenta de inaltime intre cele doua modele ?adica daca as schimba telescopul ajung la inaltimea pe care o aveti voi la motoarele voastre ?o sa masor inaltimea la sa ,sa vad cu cat este mai jos a mea. inca o data va multumesc !

 

Ca sa inalti spatele iti trebuie ceva in genul asta

http://www.louis.de/_10e535636e260141fd107...tnr_gr=10026300

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce vad eu in poza nu ai sa pt dama deci e mai inalta,amortizorul de pe spate te ajuta si pe inaltime dar nu foarte mult maxim 4 cm verifica jugurile de pe fata sa nu fi coborat vechiul propietar furca

 

1 saua

2 amortizor spate [reglaj]

3 furca fata

Editat de g3o
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...