Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

asta e. fuse fuse si se duse. numai bine.

 

Nu cred ca se potrivea parbrizul din 2007 pe un GS din 2003.

Prinderea parbrizului la BMW F650GS din 2003 (si anterior) se face in 3 puncte iar incepind cu anul 2004 prinderea parbrizului se face in 4 puncte.

Bafta la cautat.

post-40812-1264344401_thumb.jpg

post-40812-1264344461_thumb.jpg

Editat de Serban.S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-ti trebuie pentru inaltarea mobrei:

 

post-21387-1262441298_thumb.jpg

 

...iar linkul il ai AICI

 

Bafta!

 

 

:()))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

Salut,

 

Cred ca am cautat asa ceva vreo jumatate de an ca sa-mi pot inalta motorul cu citiva cm, :())))))))))))))))))))))))))))))))

 

Dupa lungi cautari mi le-a facut tata in uzina dupa specificatiile mele, :cheers:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

Si acum descopar ca ele sunt sute de euro.....:baldy:)))))))))))))))))))))))))))))))))

 

Problema este ca dupa inlocuirea celor lungi cu cele scurte motorul a devenit mai rigid de spate. Eu zic ca modificarea pentru inaltare nu este completa doar cu inlocuirea "oaselor", dar asta zic eu....poate altii care au facut deja asta stiu ce ingrediente mai trebuie.

Bafta,

Mesaj completat

Stie cineva cum este prinsa fata de aluminiu de la coburii laterali originali BMW? Ma refer la cei pentru F650 GS...

Coburii sunt din plastic ABS (cred...) si capacul (care este tot din plastic) are o "coaja" de aluminiu lipita (cred, ca nu am vazut alte modalitati de fixare) de el.

A desfacut cineva asa ceva ?

 

 

Nu am reusit sa-mi dau seama ce fel de lipici este si au si dublu adeziva. Ca sa dau una jos a trebuit sa incalzesc cu feonul de la vopsitorie...mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa lungi cautari mi le-a facut tata in uzina dupa specificatiile mele, :()))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

:( cumva tatal tau ar putea sa mai faca un set?

contra cost desigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 11 ani de mers pe chopere m-am reorientat.Va fi probabil un pic de diferenta de la dragstar 1100 classic la bmw f650-dar probabil va fi fun.ce m-a determinat sa cumpar acest model-plusuri fata de un cruiser mare

1-versatilitate-merge peste tot-oras, off road-echipat cum trebuie are chiar veleiteti de touring

2-confort sporit

3-abs si injectie

4-consum redus

5-pretul-voi face cel putin tot atat de multi km cu F-ul (care m-a costat 2800)-cat as afi facut cu un cruiser mare ptr care avem un buget de vreo 6000

Motorul e din 2000-are carte service cu reviziile la zi,are cauciucuri noi, baterie noua, chit de lant nou, placute noi,este dotata cu cutii laterale originale bmw,abs decuplabil, manere incalzite originale, parbriz inalt,protectii maini-31000 de km

Ce vreau sa mai pun pe el:

-in afara de consumabile gen ulei, filtre ,bujie,-cumparate

-topcase hepcko and becker cu sport de prindere tc48 sau tc50-de 50 de litri cu pernuta si portbagaj suplimentar

-aripa fata suplimentara-de unde o cumpar?

-priza bricheta-cumparat

-ceas temperatura ulei-cumparat

-tank bag-cumparat

-bare de cadere-aici asa avea nevoie de ajutor-as vrea bare de cadere cam cum are varadero-adica sa urce in sus pe carene-oare exista ptr F?

-mai sunt niste chestii ce se ataseaza protectiilor de maini-sa le spunem deflectaore de vant-sunt niste bucatele de plastic ce inalta oarecum handguardsurile originale-am vazut la touratech

-protectii de praf ptr telescoape-de unde le iau?

Va atsez o poza cu Moromete(asa il cheama) si cu topcaseul si barele de cadere de care as vrea sa ii pun

Daca aveti eventuale recomandari le astept cu interes!

post-8528-1264493467_thumb.jpgpost-8528-1264493481_thumb.jpgpost-8528-1264493494_thumb.jpg-

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu aripa suplimentara de pe roata, o poti cumpara de la AB insa cred ca ai sanse mari sa o gasesti si pe ebay.

Atentie insa: ai nevoie si de placutza dintre telescoape(cea de pe modelul cu aripa pe roata este prevazuta cu gauri de prindere a aripii, pe cad cea pe care o ai acum pe motocicleta, nu)

 

noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu aripa suplimentara de pe roata, o poti cumpara de la AB insa cred ca ai sanse mari sa o gasesti si pe ebay.

Atentie insa: ai nevoie si de placutza dintre telescoape(cea de pe modelul cu aripa pe roata este prevazuta cu gauri de prindere a aripii, pe cad cea pe care o ai acum pe motocicleta, nu)

 

noroc!

 

ESTE BUNA PLACA NUMAI CA TREBUIE SA IA SURUBURI MAI LUNGI CU 1cm atata tot

 

Mesaj completat

Dupa 11 ani de mers pe chopere m-am reorientat.Va fi probabil un pic de diferenta de la dragstar 1100 classic la bmw f650-dar probabil va fi fun.ce m-a determinat sa cumpar acest model-plusuri fata de un cruiser mare

1-versatilitate-merge peste tot-oras, off road-echipat cum trebuie are chiar veleiteti de touring

2-confort sporit

3-abs si injectie

4-consum redus

5-pretul-voi face cel putin tot atat de multi km cu F-ul (care m-a costat 2800)-cat as afi facut cu un cruiser mare ptr care avem un buget de vreo 6000

Motorul e din 2000-are carte service cu reviziile la zi,are cauciucuri noi, baterie noua, chit de lant nou, placute noi,este dotata cu cutii laterale originale bmw,abs decuplabil, manere incalzite originale, parbriz inalt,protectii maini-31000 de km

Ce vreau sa mai pun pe el:

-in afara de consumabile gen ulei, filtre ,bujie,-cumparate

-topcase hepcko and becker cu sport de prindere tc48 sau tc50-de 50 de litri cu pernuta si portbagaj suplimentar

-aripa fata suplimentara-de unde o cumpar?

-priza bricheta-cumparat

-ceas temperatura ulei-cumparat

-tank bag-cumparat

-bare de cadere-aici asa avea nevoie de ajutor-as vrea bare de cadere cam cum are varadero-adica sa urce in sus pe carene-oare exista ptr F?

-mai sunt niste chestii ce se ataseaza protectiilor de maini-sa le spunem deflectaore de vant-sunt niste bucatele de plastic ce inalta oarecum handguardsurile originale-am vazut la touratech

-protectii de praf ptr telescoape-de unde le iau?

Va atsez o poza cu Moromete(asa il cheama) si cu topcaseul si barele de cadere de care as vrea sa ii pun

Daca aveti eventuale recomandari le astept cu interes!

post-8528-1264493467_thumb.jpgpost-8528-1264493481_thumb.jpgpost-8528-1264493494_thumb.jpg-

 

 

si daca vrei piese de origine si mult mai ieftine decat DE LA REP.ROMANIA aduc din Regensburg Germania BMW-MOTO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca Moromete!!! :(

Uite AICI ceva... Daca ai de gand sa o bagi serios pe off-road, iti recomand modelul asta. Daca vei sta mai mult pe sosea, modelul Hepco&Becker este mai adecvat. Le-am avut pe ambele si stiu...

 

... Ce vreau sa mai pun pe el:

 

-bare de cadere-aici asa avea nevoie de ajutor-as vrea bare de cadere cam cum are varadero-adica sa urce in sus pe carene-oare exista ptr F?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam de idei-tot caut sa vaz cum arata alea de la hepco pe un f si nu gasesc neam-

actualizand lista-90%am si aripa suplimentara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm si eu care credeam ca doar cioperistii sunt maniaci cu accesoriile-

trecem pe lista inca o aripa suplimentara-post-8528-1264517310_thumb.jpg

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm si eu care credeam ca doar cioperistii sunt maniaci cu accesoriile-

trecem pe lista inca o aripa suplimentara-post-8528-1264517310_thumb.jpg

 

Poza asta ai luat-o de pe net!?... sau cunosti proprietarul!???

Intreb pt ca am pus si eu pe a mea niste burdufe identice doar ca jos... ("datorita" placutei aleia care sustine aripa) nu am reusit sa le bag pt ca spatiul dintre placuta si jamba e exagerat de mic.... oare tre sa mai tai din ele...!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de pe net am luat-o-dar cred ca nu are nimic daca mai tai din ele-acuma depinde de cum sunt ele la capete-daca sunt prinse cu ceva gen colier nu cred ca are nic pe dracu-eu nu pun burdufuri de alea ptr ca nu imi plac :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poza asta ai luat-o de pe net!?... sau cunosti proprietarul!???

Intreb pt ca am pus si eu pe a mea niste burdufe identice doar ca jos... ("datorita" placutei aleia care sustine aripa) nu am reusit sa le bag pt ca spatiul dintre placuta si jamba e exagerat de mic.... oare tre sa mai tai din ele...!?

trebuie sa tai putin, si pe o forma anume, eu am pus pe al meu si nerge sa le si prinzi cu soricei foarte subtiri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...