Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

multam iulian. am curatat compartimentul de la filtru unde era ulei. schimb uleiul ,filtru de aer si mai vedem. dupa cum observ se cam aduna berile pe care traba sa le dau cand ne intalnim, ca toti sunteti saritori .

va doresc o seara faina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ma ajuta si pe mine cineva sa imi gasesc niste genti laterale textile potrivite pt. moto meu. Are cineva? As vrea sa vad si eu cum vin ca sa imi comand cat mai repede.

Am scris si aici /index.php?...p;#entry2264157

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Genti laterale textile pe 650GS n-am vazut nicaieri pana acum montate, si nici n-am auzit pe cineva sa aiba.

Nu prea merg fara suporti, pentru ca se ating de toba.

Originale BMW nu exista, sau cel putin eu nu am gasit, si am cautat in tot catalogul de accesorii pentru 650.

 

Cele pe care le-ai spus tu, de la Louis, sunt universale, dar pentru modele de moto cu toba plasata jos.

Dintre cele doua, nu sunt recomandabile cele mai ieftine - opiniile de pe site sunt in majoritate foarte proaste (o stea din 5).

 

Banuiesc ca te intereseaza genti laterale pentru ca vrei sa mergi cu pasager si bagaj, altfel poti folosi orice rola sau geanta, fixata cu chingi normale pe portbagaj si locul din spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ma ajuta si pe mine cineva sa imi gasesc niste genti laterale textile potrivite pt. moto meu. Are cineva? As vrea sa vad si eu cum vin ca sa imi comand cat mai repede.

Am scris si aici /index.php?...p;#entry2264157

 

Eu te sfatuiesc sa iti iei totusi cutiile originale. Tobele sunt sus si se incing prea tare pt textil. Nu prea ai cum sa le montezi pe moto in asa fel incit sa le feresti de dogoarea tobelor...

Parerea mea...

 

Suportii gentilor laterale se pot face , in ultima instanta daca nu le gasesti de cumparat SH, din teava autohtona la niste baieti meseriasi... Nu e foarte complicat! Ai aici o poza sa te lamuresti

 

PS. Vezi si aici: http://faq.f650.com/GSFAQs/AftermarketLuggageFAQGS.htm

post-40812-1263543834_thumb.png

Editat de Serban.S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal baietzi,

am prin garaj ceva piese ramase

 

o toba mai exact cea mica

un scut motor

senzorul de abs complet

un geam de semnal alb

 

dc este cineva interesat PM

 

 

eu am avut genti pe a mea dar nu erau textil si tot se incalzeau :cheers:

Editat de g3o
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu te sfatuiesc sa iti iei totusi cutiile originale. Tobele sunt sus si se incing prea tare pt textil. Nu prea ai cum sa le montezi pe moto in asa fel incit sa le feresti de dogoarea tobelor...

Parerea mea...

 

Suportii gentilor laterale se pot face , in ultima instanta daca nu le gasesti de cumparat SH, din teava autohtona la niste baieti meseriasi... Nu e foarte complicat! Ai aici o poza sa te lamuresti

 

PS. Vezi si aici: http://faq.f650.com/GSFAQs/AftermarketLuggageFAQGS.htm

Parerea ta e foarte buna. :cheers: Pana la urma m-am hotarat sa fac pe dracu-n patru si sa imi caut cutii originale. Sper sa gasesc pe cineva care vrea sa scape de ele ca are nevoie de banuti. Iar suportii o sa incerc sa ii fabric. E greu pe vremurile astea, devii intreprinzator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Genti laterale textile pe 650GS n-am vazut nicaieri pana acum montate, si nici n-am auzit pe cineva sa aiba.

Nu prea merg fara suporti, pentru ca se ating de toba.

Originale BMW nu exista, sau cel putin eu nu am gasit, si am cautat in tot catalogul de accesorii pentru 650.

 

Cele pe care le-ai spus tu, de la Louis, sunt universale, dar pentru modele de moto cu toba plasata jos.

Dintre cele doua, nu sunt recomandabile cele mai ieftine - opiniile de pe site sunt in majoritate foarte proaste (o stea din 5).

 

Banuiesc ca te intereseaza genti laterale pentru ca vrei sa mergi cu pasager si bagaj, altfel poti folosi orice rola sau geanta, fixata cu chingi normale pe portbagaj si locul din spate.

 

...uite ca exista :cheers:

 

-intradevar, problema mare sunt tobele care se incing si trebuie sa fii atent cand le montezi sa nu stea gentile direct pe tobe...la mine am reusit sa le potrivesc sa se sprijine pe aripioara aia de plastic si pe protectia termica a tobei....

 

-totusi, nu recomand improvizatii din astea , drept urmare si eu caut niste suporti pt bagaje..

 

-daca stie cineva un pret bun sa-mi spuna si mie.

post-8355-1263637673_thumb.jpg

post-8355-1263637704_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-totusi, nu recomand improvizatii din astea , drept urmare si eu caut niste suporti pt bagaje..

 

-daca stie cineva un pret bun sa-mi spuna si mie.

Bre, tu-mi faci concurenta?! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, tu-mi faci concurenta?! :banana:

 

ok...! nu mai vreau suporturi de bagaje, ....drept urmare...cei care au o oferta de pret senzationala pt mine, rog sa nu ma mai contacteze.

Va multumesc! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigur ca era un spirit de gluma si nu e cazul sa te superi.

Suportii de genti laterale (originale) pt GS cred ca sunt simplu de facut. Am vazut altele muuult mai complicate. Totul este sa ai un GS cu suportii montati ca sa poti sa ii citeva cote (de gabarit si de pozitionare).

Oricum, cine vrea barele originale, bafta la gasit.

Totul e posibil daca ai rabdare si cauti unde trebuie.

Editat de Serban.S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...uite ca exista :cheers:

 

-intradevar, problema mare sunt tobele care se incing si trebuie sa fii atent cand le montezi sa nu stea gentile direct pe tobe...la mine am reusit sa le potrivesc sa se sprijine pe aripioara aia de plastic si pe protectia termica a tobei....

 

-totusi, nu recomand improvizatii din astea , drept urmare si eu caut niste suporti pt bagaje..

 

 

Eu am folosit un silicon lipicios si am pus sun-shield pentru masini (cu folie de aluminiu). Este nemaipomenit. Sta direct pe toba si inauntru e doar caldutz peretele. Reflecta >90% din caldura.

 

post-22-1263713966_thumb.jpg post-22-1263713977_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu vreau sa am necazuri ...de asta am intrebat si de asta am pus si linkurile .Ce imi recomandati pt fata ?[am 19 pe fata :cheers: ] .

Ma asteptam sa gasesc ceva tot cu indicativ K60 dar tot ce am reusit sa gasesc este 100/90 - 19 M/C TL57 HK 60 http://heidenau.ro/index.php?page=shop.pro...=1&Itemid=5

 

Or fi din acelasi trib cu K60 sau sunt altceva ? Merg puse impreuna sau nu ?

 

 

Salut,

 

Eu am pus vara asta K60 pe mobra mea, respectand dimensiunile din talon.

 

Dar, ti-as recomanda sa te gandesti pe unde mergi mai des cu mobra inainte sa iti iei cauciucurile, pentru ca aceste k60 chiar daca zice ca ar fi all type,

mie mi se par mai mult de nisip-noroi.

Si din datul cu ele iti pot zice ca pe sosea, pe curbe nu sunt foarte prietenoase, din cauza crampoanelor.

 

Eu fac comparatia cu cele originale si anume Metzeler.

 

Sincer, imi placeau mai mult Metzeler, dar repet, atentie la tipul de drum pe care mergi cel mai mult.

 

Am fost in vara pe Transalpina si k60 au fost superbe.

 

Asa ca, mult noroc in alegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pus vara asta K60 pe mobra mea, respectand dimensiunile din talon.

 

Si din datul cu ele iti pot zice ca pe sosea, pe curbe nu sunt foarte prietenoase, din cauza crampoanelor.

 

:D imi pare rau ca nu am poze cu K60 pe Amckart polizand scaritele ... na, cine a fost cu mine stie :banana: sunt moi, se incalzesc repede si apoi se lipesc, asta a fost experienta mea ... cu Tourance mi-a fugit spatele dupa 30 minute de dat pe Cheia .. vara ...

cu K60 n-am avut astfel de probleme :cheers:

Editat de alexxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cum este prinsa fata de aluminiu de la coburii laterali originali BMW? Ma refer la cei pentru F650 GS...

Coburii sunt din plastic ABS (cred...) si capacul (care este tot din plastic) are o "coaja" de aluminiu lipita (cred, ca nu am vazut alte modalitati de fixare) de el.

A desfacut cineva asa ceva ?

Am rezolvat problema. Am desfacut-o un pic fortat dar asta e. Din pacate, fata aia de aluminiu este fooarte moale si de aceea trebuie desfacuta cu grija si folosind o sipca de lemn.

Era prinsa de capacul de plastic cu doua benzi de dubluadeziv + citeva snururi de adeziv industrial (destul de bun chiar si dupa atitia ani).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ar interesa geamul de semnal alb.

Lasa-mi tel tau pe PM.

Multumesc.

 

senzoru de abs e de fata sau spate?

 

cat face ?

 

bogdan

Mesaj completat

Parerea ta e foarte buna. :cheers: Pana la urma m-am hotarat sa fac pe dracu-n patru si sa imi caut cutii originale. Sper sa gasesc pe cineva care vrea sa scape de ele ca are nevoie de banuti. Iar suportii o sa incerc sa ii fabric. E greu pe vremurile astea, devii intreprinzator.

 

daca gasesti genti laterale originale,

 

iti dau eu suporti de prindere originali

 

detalii pe pm

 

salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe care poti sa i-l ei de la mine pe gratis :cheers: numa da un semn 0722.257378 si daca tot postez am un gs din 2007 de vanzare tipla adus din germania pentru cei interesati PM

Editat de g3o
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...