Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frumos Morometele tau, sa-l stapanesti sanatos!!

Ai luat-o la un pret bun la cat de ok arata si ce accesorii are

dap- a meritat drumul Targoviste -Timisoara la -20 de grade-

sa vina caldura ca vreau sa ii schimb si culoarea in alta nuanta de albastru

in alta ordine de idei i-am comandat si alt parbriz-vedem care ma coafeaza mai mult indiferent pe care l-oi pastra unul va fi scos la vanzare la 80 de euro.

post-8528-1264579602_thumb.jpgpost-8528-1264579496_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap- a meritat drumul Targoviste -Timisoara la -20 de grade-

sa vina caldura ca vreau sa ii schimb si culoarea in alta nuanta de albastru

in alta ordine de idei i-am comandat si alt parbriz-vedem care ma coafeaza mai mult indiferent pe care l-oi pastra unul va fi scos la vanzare la 80 de euro.

post-8528-1264579602_thumb.jpgpost-8528-1264579496_thumb.jpg

 

Parbrizul negru te va ajuta numai daca ai max 1.65

Eu am unul 90% la fel si e degeaba, imi da tot aerul in piept/gat

 

Si eu zic sa mai astepti cu vopsitul, daca o scoti pe coclau....sigur o s-o dai pe jos si ar fi pacat... :lol:

Editat de THC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parbrizul negru te va ajuta numai daca ai max 1.65

Eu am unul 90% la fel si e degeaba, imi da tot aerul in piept/gat

 

Si eu zic sa mai astepti cu vopsitul, daca o scoti pe coclau....sigur o s-o dai pe jos si ar fi pacat... :lol:

ee vedem cum o fi cu parbrziul s-ar putea sa ma fi intepat ca am 1.75 cm

-cat despre scos pe coclau si tavalit-ce sa zic merg de vreo 11 ani pe moto-am inceput cu ij si nipru-am mai mers si pe coclau-am mai si cazut m-am ridicat aia e.-avantajul e ca F-ul e pe jumatate din dragstrul de 1100-deci il pot ridica singur-nu trebuie sa sun la linia Sprite :lol:

S-o zgaria-o vopsim din nou-desi ca utilitate o sa vada coclau in proportie de poate 10-20 la suta din km ce ii voi face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: cumva tatal tau ar putea sa mai faca un set?

contra cost desigur

 

 

Vb, de ce nu, deocamdata este plecat prin tara, pina prin februarie, in deplasare..banuiesc ca nu este mare graba (din cauza vremii) ca si eu vreau sa ma apuc sa schimb la al meu mai multe si nu ma lasa vremea,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vb, de ce nu, deocamdata este plecat prin tara, pina prin februarie, in deplasare..banuiesc ca nu este mare graba (din cauza vremii) ca si eu vreau sa ma apuc sa schimb la al meu mai multe si nu ma lasa vremea,

 

nici o graba: ) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de vanzare doua anvelope noi noute Continental TKC80 100/90/19 M/C 57S TT M+S si 130/80/17 M/C 65S TT M+S, pentru BMW f650GS (nu Dakar). Pretul e 600 ron pentru amandoua, nu le dau separat. tel 0721.238.350 Stefan

Editat de invictus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He he vesti bune mi-au venit accesoriile ptr Moromete;

-aripa suplimentara

-semnalizari transparente

-parbriz puig negru-ramane de vazut daca il pastrez pe asta sau pe ala de il are acum

-consumabilele toate

-topcase cu suport de prindere hepcko tc 50

sa se faca odata cald si intra la ciopperit :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He he vesti bune mi-au venit accesoriile ptr Moromete;

-aripa suplimentara

-semnalizari transparente

-parbriz puig negru-ramane de vazut daca il pastrez pe asta sau pe ala de il are acum

-consumabilele toate

-topcase cu suport de prindere hepcko tc 50

sa se faca odata cald si intra la ciopperit ;)

sal

poti pune niste poze cu aripa si topcase+ suportul lui si modul de prindere pe moto, k si eu sunt in cautare de asa ceva

eventual de unde le-ai luat, cat au costat cine ti le-a adus...

thank's :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He he vesti bune mi-au venit accesoriile ptr Moromete;

-aripa suplimentara

-semnalizari transparente

-parbriz puig negru-ramane de vazut daca il pastrez pe asta sau pe ala de il are acum

-consumabilele toate

-topcase cu suport de prindere hepcko tc 50

sa se faca odata cald si intra la ciopperit :wink:

poti sa-mi zici si mie cat o fost aripa suplimentara si parbrizu?multam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa-mi zici si mie cat o fost aripa suplimentara si parbrizu?multam.

le-am luat de pe ebay.uk-aripa m-a costat 30 de lire iar parbrizul 70-dar este posibil sail vand ori pe asta ori pe al de il am acum pe moto-putina rabdare sa vina caldura s avedem care dintre ele mi-e mai util :wink:

Mesaj completat

top caseul este hepko and beker tc50 suportul de prindere trebuie un pic coafat adica sa ii mai sudez doua urechi-uite in poza cum vine

post-8528-1265357374_thumb.jpgpost-8528-1265357396_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu tot cu sistem de prindere?

 

stabilizatorul dintre jambe nu,trebuie sa i-l ai tu pe moto, nu ai nevoie decat de 4 suruburi mai lungi cu 1cm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Sunt NOU venit in grupul Beemerilor(si al motociclistilor de altfel), deci incepator cu toate actele :angry: .

Urmaresc mai demult topicul, insa acum m-am hotarat sa postez din moment ce am devenit si eu proprietar al unui F650 GS din 2000(cumparat in ianuarie de la Iulian si inmatriculat sapt. trecuta in Bucuresti).

Din pacate iarna asta lunga nu m-a lasat sa o incerc prea mult(decat un drum pana la RAR), asa ca mai multe impresii dupa ce trece zapada.

post-53468-1265881682_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu tot cu sistem de prindere?

 

Aicivei gasi detalii despre ce te intereseaza.

 

Daca vrei sa masori ceva, ne putem intilni cind vine primavara...

 

Bafta!

Mesaj completat

Salutare tuturor,

 

Sunt NOU venit in grupul Beemerilor(si al motociclistilor de altfel), deci incepator cu toate actele :angry: .

Urmaresc mai demult topicul, insa acum m-am hotarat sa postez din moment ce am devenit si eu proprietar al unui F650 GS din 2000(cumparat in ianuarie de la Iulian si inmatriculat sapt. trecuta in Bucuresti).

Din pacate iarna asta lunga nu m-a lasat sa o incerc prea mult(decat un drum pana la RAR), asa ca mai multe impresii dupa ce trece zapada.

 

Felicitari pentru achizitie si bine ai venit in rindurile noastre.

Sa ne vedem cu bine pe drum.

 

PS. Completeaza-ti si locatia la profil. :laugh:

Editat de Serban.S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Sunt NOU venit in grupul Beemerilor(si al motociclistilor de altfel), deci incepator cu toate actele :angry: .

Urmaresc mai demult topicul, insa acum m-am hotarat sa postez din moment ce am devenit si eu proprietar al unui F650 GS din 2000(cumparat in ianuarie de la Iulian si inmatriculat sapt. trecuta in Bucuresti).

Din pacate iarna asta lunga nu m-a lasat sa o incerc prea mult(decat un drum pana la RAR), asa ca mai multe impresii dupa ce trece zapada.

Bine ai venit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Sunt NOU venit in grupul Beemerilor............

 

Iti (re) transmit si pe aceasta cale:

Sa-l stapanesti SANATOS ,sa te bucuri de el ,...

 

Sper sa-l mai vad (chiar si in poze)...a fost un motor cumsecade pentru mine !

 

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Sunt NOU venit in grupul Beemerilor(si al motociclistilor de altfel), deci incepator cu toate actele :angry: .

Urmaresc mai demult topicul, insa acum m-am hotarat sa postez din moment ce am devenit si eu proprietar al unui F650 GS din 2000(cumparat in ianuarie de la Iulian si inmatriculat sapt. trecuta in Bucuresti).

Din pacate iarna asta lunga nu m-a lasat sa o incerc prea mult(decat un drum pana la RAR), asa ca mai multe impresii dupa ce trece zapada.

La-am sunat pe Iulian exact in ziua in care ti l-a vandut tie-pusesem ochii pe el :laugh: -sa-l stapanesti sanatos si fara incidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Sunt NOU venit in grupul Beemerilor(si al motociclistilor de altfel), deci incepator cu toate actele :angry: .

Urmaresc mai demult topicul, insa acum m-am hotarat sa postez din moment ce am devenit si eu proprietar al unui F650 GS din 2000(cumparat in ianuarie de la Iulian si inmatriculat sapt. trecuta in Bucuresti).

Din pacate iarna asta lunga nu m-a lasat sa o incerc prea mult(decat un drum pana la RAR), asa ca mai multe impresii dupa ce trece zapada.

 

Bine ai venit!

 

Pare un motor ingrijit exemplar si super accesorizat... sa ai parte de el!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

-am o mare problema..nu gasesc codul la un surub in catalogul de piese bmw , il caut de 3 zile , e vorba de suruburile care prind capacul ala din plastic sub care se gaseste ghemul ala de fire electrice

 

Stie careva?!?

post-8355-1266445034_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

-am o mare problema..nu gasesc codul la un surub in catalogul de piese bmw , il caut de 3 zile , e vorba de suruburile care prind capacul ala din plastic sub care se gaseste ghemul ala de fire electrice

 

Stie careva?!?

 

vrei sa sti dimensiunile sau ce?daca vrei le dau jos si le masor si iti cumperi sau se poate sa am eu,trebuie sa verific

 

Mesaj completat

VAND BMW DIN 2007 poate este cineva interesat,este ok si la pret bun

 

post-33002-1266471027_thumb.jpgpost-33002-1266471057_thumb.jpgpost-33002-1266471048_thumb.jpgpost-33002-1266471027_thumb.jpg

post-33002-1266471065_thumb.jpg

post-33002-1266471077_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...