Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai...motorul tau nu are 0.

zero o sa aibe doar niste piese.

acuma cu lucrurile SH ..e loterie...dar manopera costa decic lar o sa sari de 300E.

cred ca ai fi capabil sa montezi motorul sh cu un prieten si sa maia i si ceva piese de schimb or sa vinzi te miri ce chestii de pe el ca sa diminuezi din investitie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mai patit careva ca dupa 140 km/h sa-i joace ghidonul? pana acum 1000 km nu aveam probleme, acum se simte destul de tare. nu am schimbat anvelopa.pareri??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mai patit careva ca dupa 140 km/h sa-i joace ghidonul? pana acum 1000 km nu aveam probleme, acum se simte destul de tare. nu am schimbat anvelopa.pareri??

Ai facut prea mult la stanga/dreapta si s-a tocit neuniform :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu ai reusit sa scapi de el?.....parca vroiai sa te lasi de sportul asta :moto: si tu o arzi cu 140! :ok:

nu au iesit banii, nu l-am dat. il tin pana ma fac mare :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Vreau sa-mi iau un F650GS dupa 2000. Am gasit unu din 2001 la vanzare la un pret foarte bun.

La ce ar fi bine sa ma uit cand merg sa vad motocicleta? (Bucuresti)

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mai patit careva ca dupa 140 km/h sa-i joace ghidonul? pana acum 1000 km nu aveam probleme, acum se simte destul de tare. nu am schimbat anvelopa.pareri??

 

Roata fata descentrata, rulmenti de jug, anvelopa fata foarte uzata.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok... deci pana in 2004 nu sunt ok. Dar sunt cu 30-40% mai scumpe astea >2004 fata de ce gasesc din 2000-2001 (majoritatea anunturilor).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ordinea banilor te-as sfatui sa o iei in toate mintile apoi sa aiba abs, si daca se poate sa fie modelul cu 2 bujii :) Daca mai are si ceva accesorii deja ...

Si eu am avut una galbena din 2001 si cativa ani am fost f multumit de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul de fabricatie nu are mare importantă. Ba chiar eu mi-as lua pana in 2003 pentru ca poți pune pe ea parbrizul de Dakar ~2003, care este foarte ok spre deosebire de cel de după 2003 care este varza.

Este de asemenea mai important decât anul sa fie mobra in mințile ei, cum se spune.

De asemenea as vrea sa aibă ABS, si cu cât are mai multe accesorii pe ea cu atât mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desi a mea e 2001, nu are abs, si nu era chiar in toate mintile, (se stiu problemele de mai sus; simple de altfel, sau rezolvarea lor a fost cat se poate de simpla); eu sunt foarte multumit de ea; la 1900 e, gumele ma tin sezonul asta si inca unul fara probleme, kit-ul de lant a fost schimbat inainte, am plaja mare sa-l pot intinde, pinioanele arata foarte bine deci e ok; pe fata placutele schimbate, pe spate urmeaza la sf sezonului, e cu o singura bujie; si merge de nu se poate! Pana acum am peste 2300 de km cu ea, si merge foarte bine, cutia schimba exceptional! Sper sa nu o laud prea mult, dar se pot lua motociclete pana in 2004 foarte bune!

 

Multa bafta in ceea ce cauti, si sa ne vedem pe drumuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mai misto ăla de Dakar.

 

Daca gasesc ceva in zona Bucuresti ar fi cineva dispus sa ma insoteasca la o vizionare?

Daca gasesc ceva in zona Bucuresti ar fi cineva dispus sa ma insoteasca la o vizionare?

Sigur gasesti ceva in București si cred ca gasesti si pe cineva sa meargă cu tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...