Jump to content

Accident Moto mortal in Pasajul Lujerului

Recommended Posts

pe la 12.40 am trecut prin pasajul lujerului iar la iesire ceva s-a izbit intr-o masina care statea la coada in pasaj.

s-a auzit decat o izbitura si am vazut in oglinda un mare nor de praf. am sunat la 112 restul nu mai stiu. cred ca era un motociclist care n-a vazut masinile de la coada pacalit de diferenta de lumina de afara si din pasaj.

• Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tocmai m-a sunat un prieten. E vorba de un CBR RR 600 sau un Suzuki RF600 cu numarul B 61 RIT, motociclistul se pare ca a decedat. Prietenul m-a sunat din pasaj si nu am inteles prea bine.

Sper sa nu fie cbr 600 rr ;) ca stiu un tip de sta p-acolo cu rr ;)

Pana la urma se pare sau chiar a decedat?

ti-am zis, prietenul m-a sunat din pasaj, mi-a zis de accident si ca se pare ca a murit motociclistul, si s-a intrerupt. Nu vreu sa fac afirmatii nasolae, inca incerc sa il prind la telefon.

Mi-am sunat amicul. Doamne ajuta, nu era el! Eu sper ca n-am murit nimeni totusi ;) Deja incepe sa ma deprime numarul enorm de accidente fatale din ultima vreme. Oare cat mai trece pana moare vre-un prieten de-al meu ;) ?

pe la 12.40 am trecut prin pasajul lujerului iar la iesire ceva s-a izbit intr-o masina care statea la coada in pasaj.

s-a auzit decat o izbitura si am vazut in oglinda un mare nor de praf. am sunat la 112 restul nu mai stiu. cred ca era un motociclist care n-a vazut masinile de la coada pacalit de diferenta de lumina de afara si din pasaj.

Pe mine m-a sunat cineva care a trecut cu masina pe langa accident si a vazut cum il resuscitau pe motociclist. Sa speram k a scapat. Doamne ajuta.

Sa speram ca pana la urma este totul bine,dar nu degeaba trebuie redusa viteza la intrare si iesire din pasaje,tunele. Pentru ca ochiul sa se adapteze cu lumina, mai puternica sau mai redusa. Cine stie ce s-o fi intamplat acolo...?

Edited by fast_arrow

Am reusit sa vorbesc cu prietenul meu la telefon. E vorba de un Suzuki RF 600 rosu B 61 RIT. Din pacate motociclistul a decedat.

Am reusit sa vorbesc cu prietenul meu la telefon. E vorba de un Suzuki RF 600 rosu B 61 RIT. Din pacate motociclistul a decedat.

chiar nu se poate nici un week-end cu soare fara ca unul din noi sa nu accelereze dintre noi spre alte taramuri mai indepartate?

pacat de el ;) ;) :laugh:

Edited by NASU
Dumnezeu sa-l odihneasca!

AVETI GRIJA DE VOI FRATILOR!

R.I.P

Haideti cu detalii........poze.......

e ciudat ... decesul nu a fost confirmat de nici o institutie mediatica ... eu aflu abia maine daca e adevarat sau nu deci nu va uitati spre mine ... oricum haideti sa nu mai dam cu RIP-uri pana nu avem ceva oficial va rog eu!

Cu parere de rau si cu durere in suflet, ii doresc sa ii fie tarana usoara, alin ..il chema, student la medicina militara anul 6, extraordinar coleg si prieten, din pacate toate sunt la trecut, deocamdata este la IML, detalii mai multe probabil o sa aflu luni, motocicleta era un rf600, rosie b 81 rit .. ;)

si stiti care e culmea, ca nu ma pot abtine, chiar vroia sa o vanda, acum cateva zile mi a zis ca vrea sa isi ia masina, culmea ironiei, si chiar speram din tot sufletul sa fi fost motorul imprumutat cuiva, sa nu fi fost el ;)

Edited by Droopy

Dzeu sa-l odihneasca.

Detalii, va rog.

I-a dat goana in pasaj peste masura? I-a iesit masina in fatza? Poate ne lumineaza cineva in acest caz.

Din primul post am inteles ca s-a infipt in spatele unei masini, se zice ca era coada la iesirea din pasaj.

Edited by Mr.Watt