Sari la conținut

Postări Recomandate

dar sincer pt mine unde incepe asemenea drum se termina motociclismul

 

Hai bre ca esti cam radical, nu crezi? Au si coclaurii farmecul lor! Ideea este daca-ti place sau nu...

Si asa cum zicea ali-baba, depinde mult si de ce stii sa faci cu mobra... Si cata mila ai de ea, desigur! :cheers:

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai ca facuram si o tura sanatoasa pe nisip. Atat plaja 30km cat si drumuri cu nisip fin, pudra. Sunt bucuros sa constat ca nu am ramas nicaieri blocat, nu m-am ingropat in nisip. Bogdan, cu F800 a reusit in schimb performanta respectiva. A avut ghinion. Zonele in care nisipul este amestecat cu scoici sunt cele mai susceptibile sa-ti creeze astfel de probleme. Mersul prin apa marii s-a facut mai usor cu F800. La mine a inghitit din cand in cand un pic de apa pe admisia de aer si a pierdut putere cate jumate de minut sau asa.

 

Pe de alta parte ne-am facut o socoteala, impreuna cu Raul, si am ajuns la concluzia ca la iarna punem 21 pe fata la R1200GS-urile noastre.

 

Inca ceva: limitele motoarelor sunt mult mai departe decat limitele noastre. Eu am testat un pic viteza pe drum pietruit. La 120km/h mi s-a facut teama, dar ea parca mergea mai bine decat la 70km/h cu cat mergeam normal pe drumul respectiv. Raul a incecat un 100km/h pe plaja - rezultatul fiind acelasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai bre ca esti cam radical, nu crezi? Au si coclaurii farmecul lor! Ideea este daca-ti place sau nu...

Si asa cum zicea ali-baba, depinde mult si de ce stii sa faci cu mobra... Si cata mila ai de ea, desigur! :)

 

Bafta!

 

durule

nu uita genunchiul meu fara menisc

nu uita amimalul de sub mine

si nu uita ca fiecare are PLACERILE LUI

 

a mea este sa ma plimbe motorul si nu sa.l imping eu

 

prefer pamant "rigid" sau asfalt

 

asta e

 

ps. dar merge tata pe unde vrei tu .............fara noroi sau poteci sa nu incap cu boxerul

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu uita genunchiul meu fara menisc

He, he, he. Din intamplare sunt in aceeasi situatie, plus un ligament incrucisat rupt. In plus am facut o dubla ruptura pe bicepsul femural la acelasi picior. Incidente vechi, separate, fara legatura cu motociclismul.

Cred ca nici eu nu as prea scoate Adv. prin nenorociri. Se cunoaste greutatea in plus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stați bre, nu dați cu pietre! :makeout:

Mi-este foarte clar că fiecare merge pe unde-i place și cum îi place. Că fiecare știe cât poate duce și -mai ales- cât nu...

Tot ce voiam eu să spun este că că nu acolo se termină motociclismul. Când ne uităm la filmele alea cu omuleții ăia care merg cu 180 pe macadam și urcă pante pe care eu unul nu cred că ași putea să le urc nici cu telecabina :unsure: și asta cu balauri ca ai voștri (1200, HP2), puteți spune că ăla nu-i motociclism? Ba este, și încă cum... Doar că, ei pot și noi nu! Și când spun NOI, primul pe listă sunt eu! :makeout: Asta în cazul în care ați înțeles altceva din postul meu.

 

Pace! :P Și să ne vedem cu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei,

 

Cunoasteti vreun posesor de BMW F650GS (model 2000-2004) + ABS + Manere incalzite, al carei mobra sa fi fost cumparata de noua de la Automobile Bavaria Bucuresti? Daca n-are manere incalzite nu-i mare problema... ideea e sa fi fost cumparata de noua de la Auto Bavaria Bucuresti, chiar daca acum e la mana a n-spea.

 

Am nevoie de o serie de sasiu de astfel de motocicleta ca sa cauta cei de la Bavaria in baza lor de date, sa gaseasca factura si sa imi spuna pretul de vanzare in 2001-2004 al unui astfel de model. Cei de la asigurari mi-au gasit in cataloage pretul de nou al exemplarului meu avariat la 7300 euro, dar sunt convins ca la noi cu abs si manere incalzite se vindea semnificativ mai scump.

 

Multumesc mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vrut we asta dar nu a mers din motive de vreme.

 

o sa mai incerc we viitor dar nu 3 zile. plecat sambata dimineata, facut traseu si dormit sambatala intlnirea de la rasnov

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceti, ne bagam si noi la o excursie weekendul viitor .Poate asa" strangem gasca".

 

/index.php?showtopic=257542

 

Dar ce parere aveti daca stabilim si noi o zi o ora si un loc de intalnire? Macar odata pe luna eu stiu, tot asa sa ne cunoastem mai bine :cheers:

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa incerc o transalpina cu plecare sambata dimineata. Cel mai probabil de unu singur.

intra pe forumul dedicat ca mai e cineva care pleaca Sambata.Daca nu ma lasa shefu sa plec Vineri o sa vin si eu tot Sambata.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intra pe forumul dedicat ca mai e cineva care pleaca Sambata.Daca nu ma lasa shefu sa plec Vineri o sa vin si eu tot Sambata.

eu vreau sa ajung sambata seara in zona brasov. nu se potriveste cu ce au oamenii de gand acolo.

ianachim pleaca dimineata, il sun azi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne vedem acolo, din pacate (sau nu chiar) cu mine nu pe mobra :cheers: . Noi plecam insa simbata dimineata.

 

Noi vom fi Sambata dimineata la Pensiunea Andreea de langa Pestera Muierii.Probabil daca plecati foarte de dimineata ne prindeti acolo.Ar fi misto sa avem si o masina pe Transalpina.

Zi shi mie te rog de unde ti-ai luat tu sacul ala de bagaje ca nu face fata topcase-ul meu la ce bagaje vreau sa-mi iau.La Louis trebuie sa comand daca vreau dar cum timpul e scurt si mie-mi trebuie Joi seara prefer sa caut un magazin care are pe stoc.

Help.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cilindrul din fata scutului e super ok. Acolo stau de obicei sculele. Toata greutatea sculelor e spre mijlocul si josul motocicletei. O greutate distribuita foarte bine. Mi-as face si eu ceva similar dar nu prea stiu ce sa folosesc drept cilindru.

Nu e o mobra hard. Cred ca e ok ce-a facut omul acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre Angi, la o cutie de whisky te-ai gandit?? :blbl: :friends: ;) Prietenii stiu de ce.... :cheers:

 

Bre Angi, la o cutie de whisky te-ai gandit?? :lol: :lol: :lol: Prietenii stiu de ce.... :banana:

Daca ai vreuna plina si nu stii cum sa scapi de continut... count on me!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre Angi, la o cutie de whisky te-ai gandit?? :lol: :lol: :lol: Prietenii stiu de ce.... :blbl:

 

Bre Angi, la o cutie de whisky te-ai gandit?? :lol: :lol: :ok: Prietenii stiu de ce.... :friends:

Daca ai vreuna plina si nu stii cum sa scapi de continut... count on me!!!!!

 

;) ..........................ok :banana:

 

 

PS- Si acum serios, ce k.k.t as putea folosi? Trebuie ceva mai subtire, cu capac :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...