Sari la conținut

Clasic , Dreapta Peste Mine


H3llriderr
 Share

Postări Recomandate

in dreptul staii de tramvai orsova militari , directia spre crangasi , ma trezesc cu masina(chevrolet parca , nu mai shtiu culoarea) din stanga cum face dreapta in fata mea.. a pus-o cam ciudat pt a schimba banda , si nu avea straduta decat mai in fata...ma rog .. am reusit sa culc motorul fara sa intru in el , m-am ridicat imediat ,( de fapt nu am atins pamantul decat cu genunchiul usor , abea m-am zgariat ) , m-am dus la el , i-am deschis usa , pana sa se dea jos i-am facut cunostinta cu un bocanc si carbonu de pe manusa , dupa care conservarii si 3 cocalari din statie au sarit pe mine cu gura cu injuraturi ca de ce il bat , ce de ce merg tare , ( aveam 30 cred) , dintr-o masina a coborat un nene in uniforma de paznic cu un bulan in mana nu shtiu ce voia sa faca , eram inconjurat :lol:)

conservarul a plecat fara sa comenteze nimik , era speriat , io am decat maneta de frana rupta de la jumate.

 

atentie conservarii sunt uniti

 

multumesc motociclistilor care au trecut si nu au oprit chiar daca au vazut motoru cu botu in drectia gresita sensului de mers si eu ciufulit si nervos , lu unu i-am facut si semn

 

multumesc lui nebubu si radu care au venit

Editat de H3llriderr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Shit happens man! Bine ca esti tu OK! Aveai bocancii aia mari cu care ai fost pe Valea Oltului? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in dreptul staii de tramvai orsova militari , directia spre crangasi , ma trezesc cu masina(chevrolet parca , nu mai shtiu culoarea) din stanga cum face dreapta in fata mea.. a pus-o cam ciudat pt a schimba banda , si nu avea straduta decat mai in fata..

 

Zau daca am inteles.

Deci tu mergeai normal pe strada.Daca a facut unu din stanga(adica de pe contrasens) dreapta,cum te-a incurcat pe tine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai pe aia ii am :(

Si pantalonii aia trei sferturi de la Radu?? :lol:

 

Bine ca-i doar atat!! i-ai facut botezu', acu' tine-o intreaga!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zau daca am inteles.

Deci tu mergeai normal pe strada.Daca a facut unu din stanga(adica de pe contrasens) dreapta,cum te-a incurcat pe tine?

 

exita 2 benzi acolo , 1 si 2 eu tocami trecusem printre masini si banda de langa trotuar era libera , m-am bagat pe ea si ala de pe banda 2 a facut dreapta , cu o viteza de 30 , 40

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zau daca am inteles.

Deci tu mergeai normal pe strada.Daca a facut unu din stanga(adica de pe contrasens) dreapta,cum te-a incurcat pe tine?

Din stanga lui, adica acelasi sens, alta banda.. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zau daca am inteles.

Deci tu mergeai normal pe strada.Daca a facut unu din stanga(adica de pe contrasens) dreapta,cum te-a incurcat pe tine?

Nici eu nu am priceput dar in zona sunt 2 benzi pe sens...deci nu este cazul sa vorbim de contrasens.

Editat de iollele
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plus un gard mare a la Base pentru metrou lui usor cel 41. Deci cineva a schimbat banda, baiatu a cazut neatins (deh, frana cu maneta ambreajului, crashpad si scarita bate orice frana pe disc, orice cauciuc pe asfalt) si s-a razbunat pe soferul care a indraznit sa schimbe banda.

 

Iar altii il lauda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

schema e ceva de genu asta daca nu am fost explicativ

 

Plus un gard mare a la Base pentru metrou lui usor cel 41. Deci cineva a schimbat banda, baiatu a cazut neatins (deh, frana cu maneta ambreajului, crashpad si scarita bate orice frana pe disc, orice cauciuc pe asfalt) si s-a razbunat pe soferul care a indraznit sa schimbe banda.

 

Iar altii il lauda.

 

ia uite la schema , crezi ca e normal?

 

schema e ceva de genu asta daca nu am fost explicativ

 

 

 

ia uite la schema , crezi ca e normal?

 

 

fara semnal , fara nimki, tin minte ca ma uitam la el si il vedeam cu trage de volan cu 2 maini , nu imi venea sa cred

post-11016-1211403900_thumb.jpg

Editat de H3llriderr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exita 2 benzi acolo , 1 si 2 eu tocami trecusem printre masini si banda de langa trotuar era libera , m-am bagat pe ea si ala de pe banda 2 a facut dreapta , cu o viteza de 30 , 40
Din stanga lui, adica acelasi sens, alta banda.. :lol:

 

Acum am inteles.Nu stiu zona si de aia.

 

Nici eu nu sunt de acord cu violenta asta,dar poate trebuia sa-i fi spus totusi de ce il bati.Asa omu s-a trezit cu unu peste el ca il ia la omor.Trebuia sa-i spui pasu,daca comenta atunci actionai,poate era si o mica sansa sa-ti dea niste bani pt. avarii,dar asa daca l-ai luat direct bataie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa am patit si eu...a intrat in fatza mea o Dacie 1310 ... am franat , m'am dus in bordura , dar din fericire m-a vazut in final si a franat si am scapat fara sa cad...Deci trebuie sa intuim ce fac soferii in urmatoarea secunda mereu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari!

ai avut tupeul sa faci ce ar face fiecare dintre noi dar ne lipseste de multe ori curajul sau ne opreste figura blajin/bovina a `interlocutorului`

a meritat-o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asemenea faze se intampla zilnic in trafic. Eu merg in fiexcare dim pe traseul asta unde ai avut tu accidentul si sunt multi care schimba benzile pentru ca dupa ce stai 1 ora in pasaj porma devii dala disperat care se uita "care banda merge mai bine". Nu ii iau apararea conservaruli dar eu unul m-am obisnuit ca de chestii de genul asta din pacate tre sa ne ferim singuri. E bine ca nu ai avut viteza si ai scapat usor. Si eu am dato pe jos tot in stilul asta si cam aceleasi pagube :lol:.

 

Noi sa fim sansatosi si sa ne pazim c_ururile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in dreptul staii de tramvai orsova militari , directia spre crangasi , ma trezesc cu masina(chevrolet parca , nu mai shtiu culoarea) din stanga cum face dreapta in fata mea.. a pus-o cam ciudat pt a schimba banda , si nu avea straduta decat mai in fata...ma rog .. am reusit sa culc motorul fara sa intru in el , m-am ridicat imediat ,( de fapt nu am atins pamantul decat cu genunchiul usor , abea m-am zgariat ) , m-am dus la el , i-am deschis usa , pana sa se dea jos i-am facut cunostinta cu un bocanc si carbonu de pe manusa , dupa care conservarii si 3 cocalari din statie au sarit pe mine cu gura cu injuraturi ca de ce il bat , ce de ce merg tare , ( aveam 30 cred) , dintr-o masina a coborat un nene in uniforma de paznic cu un bulan in mana nu shtiu ce voia sa faca , eram inconjurat :lol:)

conservarul a plecat fara sa comenteze nimik , era speriat , io am decat maneta de frana rupta de la jumate.

 

atentie conservarii sunt uniti

 

multumesc motociclistilor care au trecut si nu au oprit chiar daca au vazut motoru cu botu in drectia gresita sensului de mers si eu ciufulit si nervos , lu unu i-am facut si semn

 

multumesc lui nebubu si radu care au venit

 

 

Bah ten bot... :( , NeBuN@Ke te rog frumos da.... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca esti tu ok...asta conteaza!

 

Am patit-o si eu weekendul trecut, duminica pe splai...3 benzi. Eu eram pe a doua cu semnal sa trec pe a 3-a ca voaim sa fac stanga sa o iau spre cotroceni. L-am vazut pe boul din stanga mea si am lasat-o mai incet ca nu stiam daca o ia inainte sau face si el stanga...deodata il vad cum trage de volan spre mine ( mergeam in paralel ) claxonez, turez motoru, ne uitam unul la altul vreo 2-3 secunde si isi continua manevra facandu-ma pe mine sa franez sa-i fac loc boului. A avut noroc ca era verde, ca altfel il zmotoceam. Mi-am continuat drumul dupa o injuratura.

 

Asta e.

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de strecurat. E vorba de unii care sunt in halul ala de nesimtiti incat ii doare la basca ca mai circula cineva pe banda pe care tin ei neaparat sa intre, si forteaza intrarea ca si cum daca esti mai mic ca ei nu ai dreptul sa circuli, mentalitate mult prea comuna in traficul de la noi.

 

Si mie mi-a facut unu o faza asemanatoare, tot cu o dacie 1310 gri, pe kogalniceanu. Eu pe banda din mijloc, el pe banda dreapta, in paralel cu mine. N-am vazut nici un semnal, si incet incet intra peste mine, nu avea nici un obstacol in fata. Claxoane, motor turat, tot degeaba, el tot stanga. Pana la urma frana si lasa-l pe bou sa se duca.

 

M-au luat toti dracii.

 

La fel cu o blonda intr-un fiat la rond la romana care a decis subit ca banda ei e banda mea dupa ce a trecut prin intersectie (disparuse marcaju pentru 10 metri, s-o fi pierdut).

 

Etc.

 

Sunt chiar curios daca astia ar opri, intr-un final, daca te-ar vedea ca nu te dai la o parte, sau daca te imping pe jos.

 

Hai sa fim civilizati...plm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"dreapta peste mine" sau "stanga peste mine" dar mai rar, le patesc cel putin de 3 ori pe zi....cateodata mai naspa ca tre sa franez la limita...cateodata mai ok.

Mi s-a intamplat sa blochez spatele de multe ori din cauza idiotilor care nu se asigura.

De cele mai multe ori se scuza, atunci e ok....dar cand mai sunt si cu gura mare cu greu ma abtin sa nu fac ceva....din pacate nr meu e vizibil...,desi la ultimele 3 spalari ale mobrei nu m-am atins de nr.

Dimineata asta pe la 7 jumate imi duceam pretina la spital la colentina (la cursuri :lol:) banda 1 la intratarea in pasaju' obor...cam 60-70 km/h si cand sa intru in pasaj...duba din stanga mea, caruia i se inchidea banda din cauza constructiilor, trage brusc dreapta cat p-aci sa ma lipeasca de perete.

 

 

L-am prins la semafor, ii fac semn sa lase geamu' jos si..

-Bai omule, tu nu esti zdravan la cap? nu te asiguri cand tragi asa de volan?

-Ce vrei mah? care-i problema? De ce depasesti prin dreapta?

-:lol: ....depasesc prin dreapta? (in momentu' asta imi venea sa-i fwt una intre ocheane), cine ti-a dat bah permisu !@!$#! ma-tii de idiot!

 

si s-a facut verde....

si asa e zi de zi in bucureshit! unii chiar merita caftiti!

 

LE: Duba era d-aia de transport persoane si soferu era pe undeva pe la 55 ani

post-9738-1211441108_thumb.jpg

post-9738-1211441113_thumb.jpg

post-9738-1211441118_thumb.jpg

Editat de ..IcemaN..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ai facut tu cu bocancii si cu carbonu' nu se face.

Cu toate astea i-mi du seama ca ala nu o sa mai faca faze d-astea. O sa beleasca ochii ca melcu' si n-o sa dea si peste mine. :lol:

Tu corectai un sofer care a gresit si nu putea fi sanctionat de lege (pt ca nu a existat contact), iar ceilalti conservari trebuiau sa fie de partea lui pt ca puteau sa fie masinile lor in locul tau.

Cred ca media e de vina pt atitudinea oamenilor fata de motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene, iar ai facut comunitatea de ras ?Iar ne vor privii toti ca pe niste batausi si inconstienti ! Sa-ti fie rusine, ca multi se chinuie sa creeze o imaigne si tu o stergi la poponeata ma !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...