Sari la conținut

Clasic , Dreapta Peste Mine


H3llriderr
 Share

Postări Recomandate

Bine lucrat . Ar trebui sa invete conservarii ca motociclistii sunt rai , bat , spartg , f.u.t. . Sa se fereasca de noi . Intr-o tara civilizata bla bla lba , DE CAND E ROMANIA O TARA CIVILIZATA ?

Editat de Metallbyker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bai nene, iar ai facut comunitatea de ras ?Iar ne vor privii toti ca pe niste batausi si inconstienti ! Sa-ti fie rusine, ca multi se chinuie sa creeze o imaigne si tu o stergi la poponeata ma !!

 

Eh, ar fi trebuit sa ii dea o bere, ca poate poate s-a speriat saracu' conservar cand a vazut motorul pe jos, asta daca macar l-a vazut... :lol:

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in dreptul staii de tramvai orsova militari , directia spre crangasi , ma trezesc cu masina(chevrolet parca , nu mai shtiu culoarea) din stanga cum face dreapta in fata mea.. a pus-o cam ciudat pt a schimba banda , si nu avea straduta decat mai in fata...ma rog .. am reusit sa culc motorul fara sa intru in el , m-am ridicat imediat ,( de fapt nu am atins pamantul decat cu genunchiul usor , abea m-am zgariat ) , m-am dus la el , i-am deschis usa , pana sa se dea jos i-am facut cunostinta cu un bocanc si carbonu de pe manusa , dupa care conservarii si 3 cocalari din statie au sarit pe mine cu gura cu injuraturi ca de ce il bat , ce de ce merg tare , ( aveam 30 cred) , dintr-o masina a coborat un nene in uniforma de paznic cu un bulan in mana nu shtiu ce voia sa faca , eram inconjurat :()

conservarul a plecat fara sa comenteze nimik , era speriat , io am decat maneta de frana rupta de la jumate.

 

atentie conservarii sunt uniti

 

multumesc motociclistilor care au trecut si nu au oprit chiar daca au vazut motoru cu botu in drectia gresita sensului de mers si eu ciufulit si nervos , lu unu i-am facut si semn

 

multumesc lui nebubu si radu care au venit

 

 

Foarte bine!!!Nu te cunosc da' dau o bere cnd o sa ne cunoastem!!!

Data viitoare o sa fie mai atent!!!

Carcotasilor: Cati dintre voi nu ati patit la fel? Cati dintre voi ati avut curaajul sa ziceti ceva? Cati dintre voi si-au platit singuri manete de frana/ambreiaj,carene,far, scarite- nu mai zic Doamne Fereste spiatalizare, oase rupte....lumanari pentru vreun prieten?????? :lol: FARA CA MASINA VINOVATA NICI MACAR SA NU OPREASCA??????????

Hai spuneti voi!!!!!!! De cate ori ati auzit textul:"Nu l-am vazut...de unde a aparut?!?!?!!?"...Si ala saracu' ori e mort ori e praf de cele mai multe ori.!!! Nu mai luati apararea conservarilor! NU ! :lol: :(

 

Regret ca am zis asta dar toata lumea stie ca asa e,mai ales cei care conduc in Bucuresti!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine sa te racoresti, dar mai exista niste articole in codul penal..ceva referitor la lovire. Tare mi-e teama ca intr-o zi, vor apare si motociclisti snopiti de catre conservari. Sunt oameni si oameni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu spun ca a facut bine dar pana va aparea legea aia cu pedepsirea in caz de accident,chiar daca nu a existat contact,a celui vinovat,tot vor mai fi din astea.(daca o sa apara)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand esti in unghiul mort iti asumi vina, din duba n-ai cum sa intorci capul. pastreaza data viitoare ceva distanta si o sa fie bine.

Editat de catutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Well done man...well..poate ar fi fost bine sa ii spui inainte de ce ii dai..dar e bine si asa....oricum...mai bine ii dau la unu grele si raman in viata decat sa fiu mort cu imaginea unui motociclist amabil si alea alea...bullshit...greseste ... il taxezi...daca apuca sa isi ceara scuze...mai ramane de vazut ce faci...dar daca vezi ca il doare in pl de tine dai pe el pana realizeaza ce a facut...

Repet...mai bine bati pe unu (ala va merge cu okii in shaishpe) si probabil il educi putin decat sa mori, in urma ta ramanand imaginea unui om fara de pacat, amabil, de treaba etc etc. Si din cate se vede, campaniile noaste nu prea dau roade...asa ca din cand in cand mai tre articulat cate unul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am patit-o si mai grav...drum principal cu o intersectie la dreapta..eu prima banda ..un tico taxi pe a doua banda...direct poc in mine...ma da pe jos ...incepe sa curga benzina pe supraplin...sau cum ii zice la treaba aia cand culci motorul si da benzina pe afara...da geamu' jos ..si cica a crezut ca vroiam sa fac dreapta ...eu putin ametit de toata intamplarea..ii fuck o injuratura ...ii zic ca ce a dat in ghioci sa vada daca fac dreapta..ca nu semnalizasem nimica...pana ma reculeg eu ..ala deja plecase:))) pwla numar la masina ...nimica ...plus ca ma mai luara si unii la injuraturi ca ce pwla lor stau in mijlocul intersectiei :lol:) mi-am ridicat frumoasa ..si am plecat ..ce dreaq era sa mai fac ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine sa te racoresti, dar mai exista niste articole in codul penal..ceva referitor la lovire. Tare mi-e teama ca intr-o zi, vor apare si motociclisti snopiti de catre conservari. Sunt oameni si oameni.

 

Purtati echpamentul ca lumea, e putin probabil sa fiti snopiti astfel :lol:) ar insemna sa fie pervers sa incerce sa imi dea geaca si pantalonii jos ca sa ma bata !

 

Nu sunt de acord sa-i batem, insa sunt momente cand esti nervos si ii bagi in gat si in altele si daca riposteaza, iti vine pe moment sa le muti maxilarul. In general in situatii d-astea pun mobra in fata lui si merg lento pana il fierb de tot, il vad cum incearca sa se bage, cum da cu mainile in volan si cum imi baga si el mie pe gat :lol:)

 

eu am patit-o si mai grav...drum principal cu o intersectie la dreapta..eu prima banda ..un tico taxi pe a doua banda...direct poc in mine...ma da pe jos ...incepe sa curga benzina pe supraplin...sau cum ii zice la treaba aia cand culci motorul si da benzina pe afara...da geamu' jos ..si cica a crezut ca vroiam sa fac dreapta ...eu putin ametit de toata intamplarea..ii fuck o injuratura ...ii zic ca ce a dat in ghioci sa vada daca fac dreapta..ca nu semnalizasem nimica...pana ma reculeg eu ..ala deja plecase:))) pwla numar la masina ...nimica ...plus ca ma mai luara si unii la injuraturi ca ce pwla lor stau in mijlocul intersectiei :() mi-am ridicat frumoasa ..si am plecat ..ce dreaq era sa mai fac ...

 

Primul lucru era sa-i vezi numarul, al doilea sa te duci sa declari accidentul si al 3-lea sa-l f... cu politia pt plecare de la locul accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ma....ce sa zic. Mare incredere am in politie. Reprezinta competenta si au caracteristic simtul datoriei si corectitudinea...hai ma...ma lasi cu politia....daca se intampla sa cad din cauza unuia care se uita dupa stele...il iau de gat, il ridic in aer si il tin acolo pana i se desumfla rotile la masina...(Bineinteles, la ce viteza au militienii rotile se vor desumfla de la atata stat).

P.S. Poate ca bataia nu reprezinta solutia cea mai buna, poate e cea mai prosta, dar daca lasi pe mana politiei, ca de obicei, iese vinovat cel pe doua roti...ba ca circula tare, ba ca era pe o roata, cu toate ca bietul motociclist mergea cu 30 cu mainile pe frana si ambreiaj si cu okii scana drumul).

Editat de MadRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in dreptul staii de tramvai orsova militari , directia spre crangasi , ma trezesc cu masina(chevrolet parca , nu mai shtiu culoarea) din stanga cum face dreapta in fata mea.. a pus-o cam ciudat pt a schimba banda , si nu avea straduta decat mai in fata...ma rog .. am reusit sa culc motorul fara sa intru in el , ...( aveam 30 cred) ..

 

 

Clar aveai 30 si ai culcat'o.Ori conduci foarte prost, ori minciunesti in privinta vitezei ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar aveai 30 si ai culcat'o.Ori conduci foarte prost, ori minciunesti in privinta vitezei ...

 

 

Mi-ai luat-o inainte :lol:

 

Merg in fiecare zi pe acolo si pot spune ca soferii sunt foarte obisnuiti cu motoristii care merg la serviciu spre Pipera, Baneasa, Otopeni... si nu sunt putini.... Ca sofer acolo si sa vrei sa faci manevre bruste nu poti....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar aveai 30 si ai culcat'o.Ori conduci foarte prost, ori minciunesti in privinta vitezei ...

 

bah si io merg in fiecare zi , si zic ca daca aveam mai mult intram in el , manevra lui a fost foarte din scurt si foarte aproape , deaia am culcat-o . reactia mea a fost din instict nu am stat sa ma gandesc ca la carte ca tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah si io merg in fiecare zi , si zic ca daca aveam mai mult intram in el , manevra lui a fost foarte din scurt si foarte aproape , deaia am culcat-o . reactia mea a fost din instict nu am stat sa ma gandesc ca la carte ca tine

 

 

La 30 kmh opresc fara sa ating franele, pun calcaiul jos :lol: dar tu stii mai bine.

Oricum, am retinut ceea ce a fost mai important: esti tare si i'ai aratat tu lui de conservar nenorocit.Bravo brusli!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

decat sa-l iei la pumni si picioare mai bine-i dadei sun spray in ochi,poate stricai dracului manusile:)).Ma bucur ca nu ai patit nimic.E mai bine sa ne stie de frica sa lase clantza mai mica.Cat despre politie,daca nu exista contact pt ei nu exista incident,am patit-o pe pielea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

macar l-ai pocnit si cu casca mea ma?sa se simta si ea bine :lol:

 

bine ca esti sanatos...data viitoare discuta si tu putin intai si apoi treci la fapte, ca te taie aia :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia uite la schema , crezi ca e normal?

schema nu e normală ... dar nici reacția ta ... fiindcă nu cred că a făcut-o intenționat, cu ochii la tine Âşi gîndul să te omoare ...

... a greÂşit, putea fi nasol, dar bine că nu s-a întîmplat nimic grav ... poate avea omu o zi proastă, cine Âştie .... poate tocmai l-a sunat nevasta că moare ...

 

pe mine mă deranjează reaua-voință .... ăia care deschid uÂşi, strîng la trotuar sau frînează intenționat ... în cazul ăsta nici nu cred că te-a văzut ... nu încerc să-l absolv cumva, poate doar să-l înțeleg ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca in 80% din cazuri este vina telefonului mobil la astfel de manevre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 30 kmh opresc fara sa ating franele, pun calcaiul jos :lol: dar tu stii mai bine.

Oricum, am retinut ceea ce a fost mai important: esti tare si i'ai aratat tu lui de conservar nenorocit.Bravo brusli!

 

 

cu calcaiul lu ahile :lol:

 

 

noi sa fim sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, ar fi trebuit sa ii dea o bere, ca poate poate s-a speriat saracu' conservar cand a vazut motorul pe jos, asta daca macar l-a vazut... :lol:

 

:lol:

eu ii dadeam o bere, ii explicam cu ce a gresit si apoi chemam politia si-l ardeam ca e in stare de ebrietate...ce usor vin ideile dupa :(

fiecare are o reactie de moment si reactioneaza cum crede de cuvinta, asa a fost sa fie...sa culce motorul si sa-si foloseasca ghetele alea magice de care zice lumea... a mai invatat ceva, data viitoare va fii mai bine.

conduceti cu grija!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand esti in unghiul mort iti asumi vina, din duba n-ai cum sa intorci capul. pastreaza data viitoare ceva distanta si o sa fie bine.

uita-te la schemele postate inca odata!

 

din cate stiu eu dubele (mai ales ca era noua) ai oglinzi si in dreapta

si din cate stiu eu, ca sa schimbi banda...DAI SEMNAL, TE ASIGURI si dup-aia tragi ca gheorghe de volan, ...eh GHEORGHE NICI SEMNAL NU A DAT!

Editat de ..IcemaN..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ma bazam pe semnalele si asiguratul soferilor bucuresteni (si romani, in general), acum postam pe vreun forum celest.

Dupa parerea mea, daca motocicleta s-a oprit taras, s-ar fi oprit si pe doua roti. Nu trebuia sa te sperii. Trebuia sa mergi mai defensiv. In cazul in care ai iesit dintre masini in timp ce ele erau in miscare, nu te mai baga printre benzile de masini in miscare.

Nu dau cu parul si nu vreau sa supar pe nimeni, mi-am spus doar parerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt un conservar imputit si tot timpul vinovat, care pana acum era cu ochii in 14 dupa voi. In 10 ani de cand conduc v-am salvat cururile nesimtite (si aici ma refer in special la cei gen H3llriderr) de n ori rupand pedala de frana (de doua ori cu pretul jantelor si basculelor mele). H3llriderr daca omu avea intentia sa te dea jos de pe/cu tot cu motor nu mai oprea sa vada ce ai. Daca doamne feri' mi se intampla si mie de acum incolo, nici eu n-o sa mai opresc...No offence dar ma ingrozesc citind aici. Nu numai ca te lauzi ca i-ai dat un bocanc si un carbon dar mai sunt animale care te aproba... Bunik-miu a avut un preinfarct si a tras dreapta de urgenta pentru ca NU MAI PUTEA. Trebuia sa fii acolo sa-l trimiti pe lumea cealalta pentru ca ti-a rupt maneta de frana. Sau poate nu ai "evoluat" inca la femei si batrani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt un conservar imputit si tot timpul vinovat, care pana acum era cu ochii in 14 dupa voi. In 10 ani de cand conduc v-am salvat cururile nesimtite (si aici ma refer in special la cei gen H3llriderr) de n ori rupand pedala de frana (de doua ori cu pretul jantelor si basculelor mele). H3llriderr daca omu avea intentia sa te dea jos de pe/cu tot cu motor nu mai oprea sa vada ce ai. Daca doamne feri' mi se intampla si mie de acum incolo, nici eu n-o sa mai opresc...No offence dar ma ingrozesc citind aici. Nu numai ca te lauzi ca i-ai dat un bocanc si un carbon dar mai sunt animale care te aproba... Bunik-miu a avut un preinfarct si a tras dreapta de urgenta pentru ca NU MAI PUTEA. Trebuia sa fii acolo sa-l trimiti pe lumea cealalta pentru ca ti-a rupt maneta de frana. Sau poate nu ai "evoluat" inca la femei si batrani...

 

Eu sunt si conservar imputit si animal motociclist , dar...bah ,cred ca ai si dreptate si tu, ca prea spui cu foc...unii chiar nu se pricep.

Acu'...spune-mi si mie ce-i ala BUNIK ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...