Sari la conținut

27.05 Intersectie Grivita - Ion Mihalache


john17
 Share

Postări Recomandate

Ca sa nu apara cine stie ce pe-aci m-am gandit sa informez publicul: dimineata (8h15 - 8h30) in drum spre munca m-am infipt in spatele unui Kangoo cu maicute de la Agapia (nr de Iasi). Eu veneam cam tare (~70 as zice) dinspre podul Constanta pe banda de langa linia de tramvai si am iesit din spatele celor care erau incadrati pt virajul stanga pe I Mihalache ca sa merg drept pe Grivita. M-a surprins Renaultul in cauza care era in mijlocul benzii 2 venind probabil de pe 1 cu intentia de a face stanga. Distanta scurta nu mi-a permis sa evit si l-am percutat din spate spargandu-i unul din geamuri cu casca. Eu sunt in mare masura OK, ma doare abia acum o buca), motorul cam sifonat - furca, roata, carene. Multumesc colegului cu VStrom (parca) care m-a ajutat sa ma ridic si sa trag capra langa trotuar.

As mai vrea sa adaug ca initial am cresut ca ma fac praf realizand ca ma infig direct in conserva si sunt surprins ca la un astfel de impact sunt intreg. Casca, manusi, geaca si niste "bandaje" de la Louis la genunchi, blugi+adidasi, asta a fost echipamentul, casca s-a zgariat in rest nimic notabil.

post-5325-1211887773_thumb.jpg

post-5325-1211887793_thumb.jpg

post-5325-1211887812_thumb.jpg

post-5325-1211887953_thumb.jpg

post-5325-1211888066_thumb.jpg

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am fost la maicute crezi ca mai trebe' doctor? N-am nici pe dracu', posteriorul ma doare ca n-a fost compozitia asfaltului destul de pufoasa si m-am odihnit un pic mai mult pe el :-)

Stiu ca Agapia e in Neamt, e in "aria de acoperire" a mea de la munca, da' daca ele asa au zis iar numarul masinii e de IS eu ce sa fac?! Sa mut manastirea? Sau poate maicutele, dar la marmacie! Ptiu, ca pacatos mai sunt!

Ce misto daca ar fi si in real life ca pe forum unde daca nu mai scrii un timp devii iar incepator, as hiberna nitel pt vreo 10 anisori mai putin!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca esti OK. :crack:

 

Ori toate maicutele care vin prin Buc au Kangoo, ori e vorba de aceleasi maicute care cu acelasi Kangoo, acum cateva luni, la Piata 1 Mai s-au urcat pe scuar, sau mai bine zis au incercat sa urce scuarul sa astepte tramvaiul probabil. Aveai si tu ceva viteza, dar totusi, feriti maicutele... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, ai speriat maicutele :lol: , ce au zis maicutele cand te-au vazut cu capu' la ele in masina? "uite-L pe Dumnezeu", si au mai facut o matanie... :lol:

bine ca tu esti ok :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca din cauza ca erau maicute in masina. Cred ca asta a fost motivul pentru care nu ai patit nimica.

Masina o fi fost sfintita, ca deh, asta e obiceiul la clerici. Sfintesc masinile mai nou, ca sa nu aiba probleme in trafic.

Nu cred ca s-or gandit la motochetisti sanatisti violatori de babe ce vor sa isi bage capul prin geamul masinii lor. :crack:

 

 

Bine ca nu ai patit nimica. Bafta multa de acuma incolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca esti OK. :crack:

 

Ori toate maicutele care vin prin Buc au Kangoo, ori e vorba de aceleasi maicute care cu acelasi Kangoo, acum cateva luni, la Piata 1 Mai s-au urcat pe scuar, sau mai bine zis au incercat sa urce scuarul sa astepte tramvaiul probabil. Aveai si tu ceva viteza, dar totusi, feriti maicutele... :lol:

 

da, sunt niste catastrofe umblatoare in kangoo sau jeepane. am vazut mai multi calugari slinosi in land rover-uri destul de des prin bucuresti... la stiri acum mai mult timp (nu mai ma uit la tv de o juma de an, cred) vedeam numai accidente rutiere grave in care erau implicati calugari / calugarite. aveti grija.

 

e bine ca esti ok. pana la urma, a cui e vina? ce a stabilit politia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, ai speriat maicutele :lol: , ce au zis maicutele cand te-au vazut cu capu' la ele in masina? "uite-L pe Dumnezeu", si au mai facut o matanie... :lol:

bine ca tu esti ok :crack:

 

:D :D :kiss: - MetalWarrior esti un tampit ! :lol: :P :D

 

Sa redevin serios, bine ca ai scapat usor si nici moto nu e foarte grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt curioasa ce fata au facut maicutele si ce au zis. Poate ne poti satisface curiozitatea legat de asta ca nu se intampla des ca un motociclist sa intre fara sa vrea intr-o masina plina de cuvioase (nici sa vrea). :crack:)

Bine ca esti ok!!!

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca mai de graba au zis "ptiu drace"... ma gandeam ca am vazut pe unu' care avea coarne la casca - da' n-avea TA. iti dai seama... un transalpist satanist violator de maicute pioase?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca mai de graba au zis "ptiu drace"... ma gandeam ca am vazut pe unu' care avea coarne la casca - da' n-avea TA. iti dai seama... un transalpist satanist violator de maicute pioase?

:crack: :lol: :lol: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt curioasa ce fata au facut maicutele si ce au zis. Poate ne poti satisface curiozitatea legat de asta ca nu se intampla des ca un motociclist sa intre fara sa vrea intr-o masina plina de cuvioase (nici sa vrea). :lol:)

Bine ca esti ok!!!

 

off: asta mi-a amintit de un banc:

 

un tip, zi de salariu... ajunge f tarziu acasa. Ca sa o imbuneze pe nevasta se gandeste sa ii ofere un sex oral. Se baga pe intuneric sub patura. Termina treaba si se duce sa se spele si el pe dintzi inainte de culcare. Cand in baie, nevasta-sa in cada. Asta stupefiat, intreaba: Cum naiba... ai ajuns.... moment in care tipa il intrerupe: sssst, ca o trezesti pe mama! Ti-am zis ieri ca vine pe la noi...!!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, ai speriat maicutele :lol: , ce au zis maicutele cand te-au vazut cu capu' la ele in masina? "uite-L pe Dumnezeu", si au mai facut o matanie... :D

bine ca tu esti ok :crack:

 

Bai oameni buni, voi nu sunteti normali.

E bine ca mai avem si topicuri la accidente la care mai radem. Ca ne-am saturat de accidente grave.

 

Bine ca e totul OK, maicutele se vor ruga sa iti fie iertate pacatele :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man tot respectul (in sfarsit vad si eu pe unu care nu da vina pe conservari :lol: )! Sanatate maxima si ai grija!

conservarii sunt conservari, cu maicutele e si mai problematic.. sunt niste conservari total afoni.. va dati seama, si femeie si calugarita la volan in acelasi timp :crack:)

si acum, ontopic, daca alea veneau de pe banda 1 si voiau sa faca stanga in intersectia aia... cunosc intersectia, circul pe acolo in fiecare zi la munca si inapoi acasa. banda de stanga este banda 3 si mai are si semafor separat pentru stanga. iar accidentul s-a produs pe banda 2, deja in mijlocul intersectiei. s-au razgandit ele f rapid ca spre iasi nu e pe calea grivitei, e pe 1 mai si au virat brusc de pe banda 1 sa faca stanga...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca acum se aduna astia sa zica ce manevra periculoasa au facut maicutele.

 

geez dogs...

 

daca omu s-a infipt ca sageata'n ele... ce atata ancheta? Neatentie ii zice, bine ca omul a scapat cu atat. Erau maicutele conectate inca la Barbosu' ... :crack:

 

Pe mine ma framanta damage-ul la Kangoo. Daca as fi vazut-o pe strada as fi zis ca a facut orice altceva dar nu "prostii pe la spate" cu motocicleta. Parca ai dat cu un bullbar in ea.

 

Insanatosire grabnica kangoo-ului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma daca tot te-ai dat la maicute spune-ne daca erau din alea tinere si zexi, poate ai incercat sa le agati si ele nevrand sa raspunda la avansurile tale ce-ai zis "las' ca dau io in masina lor si atunci vom aveam mai mult timp de vorbit..." :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma daca tot te-ai dat la maicute spune-ne daca erau din alea tinere si zexi, poate ai incercat sa le agati si ele nevrand sa raspunda la avansurile tale ce-ai zis "las' ca dau io in masina lor si atunci vom aveam mai mult timp de vorbit..." :crack:

radeti voi radeti dar nu uitati ca totusi voi sunteti cei vulnerabili.mai zilele trecute era unul infipt cu capul intr-o use laterala.ce va costa sa lasati 1 m sau 2 in plus distanta fata de cel din fata.pierdeti o secunda dar aveti o sansa in plus sa castigati o viata.si va mai spun ceva,nu va mai avntati asa pe drumurile astea din oras inainte de a va gandi ca tre sa mai si opriti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...