Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ahoi!

Vand o pereche de amortizoare spate de virago 535cc, unul are o lovitura ( nu e stramb si nu are scurgeri de ulei):

1.post-25613-1270894585_thumb.jpg

2.post-25613-1270894602_thumb.jpg

3.post-25613-1270894613_thumb.jpg

4.post-25613-1270894622_thumb.jpg

5.post-25613-1270894637_thumb.jpg

 

si am doua furtune de frana unu de 90cm si unu de 100cm:

1.post-25613-1270894701_thumb.jpg

2.post-25613-1270894735_thumb.jpg

 

Iar cu privire la pret (clar sub pretul pietei) chiar n-am idee cat sa cer, astept oferte pe PM sau la 0744 47 53 52 !

Bafta si sanatate!

AMORTIZOARELE SAU VANDUT :love: !!! Domnul @axicos e noul propietar!

Au mai ramas furtunele!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am sunat la un anume Bogdan de pe forum , dar nu mi-a raspuns nimeni , cine stie...poate este acelasi Bogdan , merci mult pt informatie , incerc sa dau de el...week-end placut si numai bine...

 

asta e user-ul de care spuneam /index.php?showuser=8017

in caz ca n-ai dat de el pana acum.

 

Mesaj completat

Salut,

 

N-am mai scris pe topicul asta de vreo 3 ani, de cand m-am despartit de viraga.

Dupa curatenia de pasti a iesit la iveala o garnitura pe care o cumparasem de la Louis (cod 10043216) pentru viraga mea. In urma discutiilor cu venerabilul domn Semaca am descoperit ca este garnitura de pe partea dreapta. Mai jos aveti si poza.

 

Garnitura va fi donata primului doritor, detalii pe PM. Locatia: Bucuresti, nu trimit prin posta.

 

Pace

 

post-7718-1270696550_thumb.jpg

 

Salut!

Mai e de dat garnitura? Prietenul meu are nevoie de ea. Imi poti lasa un nr de tel in PM?

Multam frumos si toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca se poate monta.

Eu nu am, dar uite un model a la Axicos :love:

 

Este electronic sau mecanic, ca nu stiu de care sa iau, am gasit ceva dar de care sa cumpar ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e user-ul de care spuneam /index.php?showuser=8017

in caz ca n-ai dat de el pana acum.

 

Mesaj completat

 

 

Salut!

Mai e de dat garnitura? Prietenul meu are nevoie de ea. Imi poti lasa un nr de tel in PM?

Multam frumos si toate cele bune!

 

I-am trimis un PM , acum astept un semn de la el...merci fain si numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este electronic sau mecanic, ca nu stiu de care sa iau, am gasit ceva dar de care sa cumpar ?

 

In mod evident, electronic. Daca era mecanic, atunci il inlocuiai pe cel existent (i.e. motorul tau ar fi avut cablu de turometru iesind de pe uneva si mergand la ceas). Vezi Suzuki GN250 pentru un exemplu.

 

@Dexter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod evident, electronic. Daca era mecanic, atunci il inlocuiai pe cel existent (i.e. motorul tau ar fi avut cablu de turometru iesind de pe uneva si mergand la ceas). Vezi Suzuki GN250 pentru un exemplu.

 

@Dexter

 

Bun, multzam fain de rapsuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moromete, ce turometru ai gasit? unde? cat? si eu as vrea asa ceva pt. viroguta...

 

salutare !

 

Pai First Bike au un fel de chopper "Royal", si am remarcat scula de nivel baterie, turometrul(12.000), si semnalizarile de pe spate.

De turometrul asta ziceam.

Si am si pe cineva care a spus ca le poate aduce la negru, 120-130 indicatorul pt. baterie si turometrul, 45 lei/buc. semnalizarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

royal nu e monocilindru? stiu ca e important... turometrele terbuie sa fie "potrivite" numarului de cilindrii al motorului ca sa fie precis si ca sa nu dezechilibreze aprinderea (turometrele electronice se conecteaza la bobinele de inductie).

 

da' poate gresesc... stie careva mai bine cum sta treaba?

 

daca se poate monta un astfel de turometru la viroaga, sunt si eu interesat. poate face nenea pe care il cunosti un bine sa ne completeze instrumentele de bord. cele de la first-bike sunt chiar frumoase.

 

sosea uscata!

Editat de octa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

No am rezolvat si eu de un numar lateral/amortizoare noi pe spate/si amortizor de sunet la esapament!

Poze:

1.post-25613-1271366606_thumb.jpg

2.post-25613-1271366627_thumb.jpg

3.post-25613-1271366643_thumb.jpg

4.post-25613-1271366700_thumb.jpg

Numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

royal nu e monocilindru? stiu ca e important... turometrele terbuie sa fie "potrivite" numarului de cilindrii al motorului ca sa fie precis si ca sa nu dezechilibreze aprinderea (turometrele electronice se conecteaza la bobinele de inductie).

 

da' poate gresesc... stie careva mai bine cum sta treaba?

 

daca se poate monta un astfel de turometru la viroaga, sunt si eu interesat. poate face nenea pe care il cunosti un bine sa ne completeze instrumentele de bord. cele de la first-bike sunt chiar frumoase.

 

sosea uscata!

 

Da, este monocilindru, stiu ca este important, ar trebui sa poata fi reglat(1,2,.. cilindri) pentru Virago.

Nu m-am interesat pentru ca e cu 12000rpm, o sa intreb.

Eu eram interesat de voltmetrul de baterie, si semnalizatoarele de pe spate.

O sa trec azi sa intreb de turometru, si iti spun deseara.

 

asfalt fara gropi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, este monocilindru, stiu ca este important, ar trebui sa poata fi reglat(1,2,.. cilindri) pentru Virago.

Nu m-am interesat pentru ca e cu 12000rpm, o sa intreb.

Eu eram interesat de voltmetrul de baterie, si semnalizatoarele de pe spate.

O sa trec azi sa intreb de turometru, si iti spun deseara.

 

asfalt fara gropi !

Turometrul, masoara rotatiile arborelui cotit, asa ca ia fara grija.

Da si tu detalii de volmetru, ca as vrea si eu, e digital sau analog.Bafta si o sa urmaresc ce ai rezolvat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

royal nu e monocilindru? stiu ca e important... turometrele terbuie sa fie "potrivite" numarului de cilindrii al motorului ca sa fie precis si ca sa nu dezechilibreze aprinderea (turometrele electronice se conecteaza la bobinele de inductie).

 

da' poate gresesc... stie careva mai bine cum sta treaba?

 

daca se poate monta un astfel de turometru la viroaga, sunt si eu interesat. poate face nenea pe care il cunosti un bine sa ne completeze instrumentele de bord. cele de la first-bike sunt chiar frumoase.

 

sosea uscata!

 

Da, am facut si poze, sunt in attachment.

Preturile sunt cele care le-am spus.

Am inteles ca se pot lua de la reprezentante First Bike.

http://www.firstbike.ro/contact.php

Site-ul e cam slabut, dar apar judetele unde sunt reprezentante.

Imi pare rau, dar nu m-am putut apropia mai mult de motor.

Turometrul e numai pentru un cilindru.

post-1477-1271429390_thumb.jpg

post-1477-1271429397_thumb.jpg

post-1477-1271429407_thumb.jpg

post-1477-1271429416_thumb.jpg

Editat de moromete
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, dragi prieteni, am ajuns s-o zic si pe asta:

 

CUMPAR RELEU DE INCARCARE pentru XV535.

 

:love:

Salut ! Dupa cat timp te-a lasat releul?De la cumpararea motocicletei....Pe mine dupa 8 luni de cand mi-a venit din Germania, al meu este din 96.Mi-am luta second , la 40 euro... :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Dupa cat timp te-a lasat releul?De la cumpararea motocicletei....Pe mine dupa 8 luni de cand mi-a venit din Germania, al meu este din 96.Mi-am luta second , la 40 euro... :love:

 

A mea a fost adusa de alticineva din afara, si i s-a stricat lui releul in primele 2 luni. Asa ca eu am luat-o cu releu schimbat. An '93.

Lu Virogu (viroaga prietenului) ii trebuie releu. Cred ca o are de vreo 2 ani, si e primul proprietar in Ro. An '95.

 

:love:

Mesaj completat

am uitat: halfgoddess la butoane :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, dragi prieteni, am ajuns s-o zic si pe asta:

 

CUMPAR RELEU DE INCARCARE pentru XV535.

 

:love:

 

/index.php?...releu+incarcare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, dragi prieteni, am ajuns s-o zic si pe asta:

 

CUMPAR RELEU DE INCARCARE pentru XV535.

 

:love:

 

neata,

 

cum releul de incarcare nu e o piesa tocmai ieftina, as vrea sa impartasesc putin din patania mea.... si pe mine m-a lasat o data motoreta in drum din cauza releului de incacarcare. Dupa ce am facut ceva teste din care a reiesit clar ca buba e la releu, l-am dat jos, l-am curatat, si i-am smirgheluit toate contactele din mufa. L-am pus la loc si merge si in ziua de azi.

 

Avand in vedere pretul unui releu nou, cred ca oricine ar trebui sa incerce sa faca aceste lucruri, inainte de a cumpara alt releu.

 

numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce fain ar fi ca toti sa patim la fel..Se pare ca releul de incarcare e una din hibele Virago-ului....Defapt.., si eu confirm problema asta, cu toate ca pe de alta parte e o motocicleta foarte fiabila si sunt multumit de ea la cei 102 kg ale mele

Editat de judas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut oglinzi si mansoane pentru Virago 535. Daca are cineva, il/o rog sa-mi comunice cat mai repede. Multumiri anticipate.

Editat de barboge
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...