Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cosmine de unde ai avut transponder ?

 

Zice bine sinner intai sa invatam sa mergem, trasee etc ... prostia asta am facut-o eu sa merg tare si ai vazut ca am cazut. De vina si gumele mele super touring.

 

eram si eu berbec la inceput.. cand incepusem sa merg 1 16 ma credeam zmeu, si trase.. muci. si am mers asa amboulea pana .. am cazut evident, dar ma rog.. nu pe o franare aiurea ci pe un highside in S ul din spate. de fapt in S ul ala am cazut de 2 ori.. de 2 ori aceeiasi resala.. highside. doh

 

highside - ruperea aderentei pneului spate si in alunecarea acestuia pe suprafatza la un moment dat prinde aderenta, motorul opintindu-se practic in vertical si tu zburand in aer..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca de la un punct anume o sa te "lase" gumele ... pe opincile alea , eu zic ca esti la limita ca timp ...oricand poate sa-ti scape fata sau spatele daca mai fortezi .

 

Bai Paule mai bine taceai!

 

 

Am patit-o si eu astazi de 2 ori, highside in ambele cazuri

Am fortat intr-adevar...Odata pe S-ul din spate si odata pe utlima curba de dreapta...

 

Cred ca nu o sa mai ma dau cu gumele astea, ori schimb gumele ori motoreta :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, usor cu gazul brusc pe Amckart. .ca e sinuos si stramt. . antrenati-va la greu ca sa va dati si pe un circuit de GP in viitor. Am revenit de la Brno acum 2 zile si pot sa va zic ca e ceva extraordinar sa te dai acolo unde se da si Valentino Rossi, de multi ani. . .Sa alergi pe asfaltul unde se da si Rossi. . e ceva de neexplicat. :wacko:

post-3394-1239848985_thumb.jpg

post-3394-1239848992_thumb.jpg

post-3394-1239849002_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am dat si eu de 2 ori si sincer am cam prins microbul :wacko:

Nu m-am cronometat dar cred ca am scos un timp bunicel ultima oara, ma tin binisor dupa ss-uri cu touringul meu; dar sunt de parere ca daca vrei rezultate satisfacatoare e musai un schimb de cauciucuri, eu am Michelin Pilot Road care se tin foarte bine duse la limita cu conditia sa nu pisc acceleratia la iesirea din curba ca altfel incepe sa-mi dansese fundul.

Am razuit cam jumatate din pintenii de pe scarite pana acum (sper sa nu se supere cei de la administratie :blink: ) , de pus genunchiul nu reusesc sub nicio forma dat fiind pozitia joasa a scaritelor.

 

Voi cate sesiuni faceti de obicei? Eu momentan dupa 2 sunt cam out...

 

Cateva poze de la prima iesire:

post-25950-1239856960_thumb.jpg post-25950-1239856944_thumb.jpg post-25950-1239857087_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Paule mai bine taceai!

 

 

Am patit-o si eu astazi de 2 ori, highside in ambele cazuri

Am fortat intr-adevar...Odata pe S-ul din spate si odata pe utlima curba de dreapta...

 

Cred ca nu o sa mai ma dau cu gumele astea, ori schimb gumele ori motoreta :wacko:

 

mai bine schimbi si moto si gumele :blink:

 

 

mergeai la limita ultima oara pe amckart.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, usor cu gazul brusc pe Amckart. .ca e sinuos si stramt. . antrenati-va la greu ca sa va dati si pe un circuit de GP in viitor. Am revenit de la Brno acum 2 zile si pot sa va zic ca e ceva extraordinar sa te dai acolo unde se da si Valentino Rossi, de multi ani. . .Sa alergi pe asfaltul unde se da si Rossi. . e ceva de neexplicat. :blink:

 

 

Ti-au murit laudatorii ware? Ai venit sa lesini pustimea de amkart cu pozele tale? :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, usor cu gazul brusc pe Amckart. .ca e sinuos si stramt. . antrenati-va la greu ca sa va dati si pe un circuit de GP in viitor. Am revenit de la Brno acum 2 zile si pot sa va zic ca e ceva extraordinar sa te dai acolo unde se da si Valentino Rossi, de multi ani. . .Sa alergi pe asfaltul unde se da si Rossi. . e ceva de neexplicat. :blink:

 

Cat ai scos ? :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de pus genunchiul nu reusesc sub nicio forma dat fiind pozitia joasa a scaritelor.

 

poti pune genunchiul cam pe orice motor (chopper mai putin), trebe doar sa deprinzi tehnica. exercitiu si ceva studiu de la altii ce pot sa iti vorbeasca la fata locului despre asta ar ajuta mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu sa fac acest curs sapt. asta. Am sunat la ei unde mi s-a notat nr. si mi s-a spus ca voi fi sunat cand se intoarce in tara cel care se ocupa de cursuri sau altcineva care-mi poate da mai multe detalii. Stiti ceva in plus? De dat cu motorul fara sa fac acel curs se poate? Sper sa ajung maine pe-acolo daca nu ploua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu sa fac acest curs sapt. asta. Am sunat la ei unde mi s-a notat nr. si mi s-a spus ca voi fi sunat cand se intoarce in tara cel care se ocupa de cursuri sau altcineva care-mi poate da mai multe detalii. Stiti ceva in plus? De dat cu motorul fara sa fac acel curs se poate? Sper sa ajung maine pe-acolo daca nu ploua.

Salut Bogdan,se poate fara probleme(teoretice) si fara cursuri,(doar tb sa ai echipament full pe tine si sa astepti vreo 3 ore usual, dupa karturi daca faci greseala sa te duci in WE),uite poze chiar cu scuterul GSR, prima data pe AMC:

/index.php?...9816&st=450

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti pune genunchiul cam pe orice motor (chopper mai putin), trebe doar sa deprinzi tehnica. exercitiu si ceva studiu de la altii ce pot sa iti vorbeasca la fata locului despre asta ar ajuta mult.

 

He he...de cand gasca veche a renuntat la Amckart ai ramas jupan acolo maestre Sinner :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Bogdan,se poate fara probleme(teoretice) si fara cursuri,(doar tb sa ai echipament full pe tine si sa astepti vreo 3 ore usual, dupa karturi daca faci greseala sa te duci in WE),uite poze chiar cu scuterul GSR, prima data pe AMC:

/index.php?...9816&st=450

Ti-am vazut pozele si mi-ai facut pofta. Daca e vremea ok ma duc maine pe-acolo si dau de veste ce si cum aflu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...