Sari la conținut

Luica In Dreptul Cet-ului-11.07.2008


acular
 Share

Postări Recomandate

tocmai m-a sunat cineva acum 10 min si mi-a spus ca a avut loc un accident la Luica(sos giurgiului) in dreptul cet-ului.

motorul e un honda cbr 600 cu numarul B.60.USP iar motociclistul se numeste Cristea Marius. se pare ca este destul de lovit.

alte detalii despre cum s-a intamplat accidentul nu a apucat sa imi spuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 130
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

drum drept,motor cumparat acum 3 saptamni cica. a franat si a intrat in bordura,a dat cu capul de asfalt..era varza plin de sange..sper sa scape,dar sunt slabe sanse.. nu avea echipament,nu avea casca,avea peste 70 spun martorii..dadea ture in viteza.sinucigas

 

cbr era galben..cbr600F 2004-2005 cred

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drum drept,motor cumparat acum 3 saptamni cica. a franat si a intrat in bordura,a dat cu capul de asfalt..era varza plin de sange..sper sa scape,dar sunt slabe sanse.. nu avea echipament,nu avea casca,avea peste 70 spun martorii..dadea ture in viteza.sinucigas

 

cbr era galben..cbr600F 2004-2005 cred

 

Pun pariu ca l-au dus la mine la munca...Bine ca am iesit din tura,deja m-am saturat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm. :P

Am trecut la putin timp pe acolo.Cand l-au suit in salvare, am vazut cu ochii mei, era in viata.

Nu stiu cauzele accidentului, insa, intr-adevar, nu avea nici minimum de echipament.Nici macar casca. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si va pare rau?Astazi am vazut doi cocalari pe bulevard,casca ba, ochelari da,slapi si maiou.Bineinteles doua vitezane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l ajute Dumnezeu sa scape! Din pacate, parintii inconstienti, care nu stiu sa-si educe copiii, au parte de tragedii de genul asta! Am si eu doi copii, dar voi fi cu ochii pe juniorul meu pana mor, si o sa-l trag de maneca ori de cate ori se crede facut din otel!

Pacat ca se intampla asemenea tragedii in fiecare zi intr-o tara de rahat, unde si-asa suntem toti vai de curu' nostru!

Hai, ploaie, hai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l ajute Dumnezeu sa scape! Din pacate, parintii inconstienti, care nu stiu sa-si educe copiii, au parte de tragedii de genul asta! Am si eu doi copii, dar voi fi cu ochii pe juniorul meu pana mor, si o sa-l trag de maneca ori de cate ori se crede facut din otel!

Pacat ca se intampla asemenea tragedii in fiecare zi intr-o tara de rahat, unde si-asa suntem toti vai de curu' nostru!

Hai, ploaie, hai!

 

Tot respectul.

 

Off topic...

Salutare bucovinene! (de la unu plecat de mult de ceva ani de pe meleagurile alea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce ii numiti pe astfel de oameni motociclisti. Sunt doar niste persoane pe motocicleta care, dupa parerea mea, nu merita nicio atentie. Eu ii ignor pur si simplu si nu-mi pasa daca mor pt ca nu au purtat echipament.

Asta seara la un semafor il intreb pe un scuterist de ce nu-si lega casca si-mi raspunde: "Pt ca nu am de gand sa cad si pt ca scuterul este o alta modalitate de a-ti scurta viata. Nu sunt sinucigas, dar..." (si a plecat ca se facuse verde).

Asadar fiecare pasare pe limba ei piere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar fiecare pasare pe limba ei piere.

 

Foarte scurt si la obiect. :angryfire:

Editat de mixi_dixi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multimea de manelisti care asemeni unor transformer's in calduri schimba BmW-u cu vitezana cat ai zice peste cu scopu' de a parea mai "smenari" si sfarsesc prin a o lua in bot inca de la primele cateva ture pe asfalt e in permanenta creste! Unii se lasa repede si revin frustrati la conserva...altii se lasa greu...la fel de greu ies din comele self-produced ca urmare a vreunei traznai...Vb lu' Cry,cinic da' f la obiect...NEA NELU...DRUM BUN!...Eu unu m-am saturat sa le adun creierii...Bine macar ca s-a dat singur pe jos :angryfire:

Editat de turbogixxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Eu unu m-am saturat sa le adun creierii...Bine macar ca s-a dat singur pe jos :angryfire:

frate, nu le mai aduna creierii, lasa-i sa curga.

am ajuns la urgenta la municipal duminica seara (nu aveam nimic grav, doar o jena suficient de mare cat sa ma faca sa ma duc la un doctor) si nu am avut loc de tot felul de "accidentati" te toate felurile. astia toti intrau in fata mea (deh, erau pe targa, cazuri grave) si culmea, PE BANII MEI. ca ei nu platesc la stat in trei ani cat dau eu intr-o luna. asa ca astia merita lasati in sant sa se pipi cainii pe ei, nu dusi cu salvarea la spital. sau macar sa le taie o factura pentru serviciile medicale, sa plateasca idiotii, nu tratament pe moca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare gradina lui Dumnezeu , dar si multi prosti sar gardul.....Cam multe topicuri cu " accident , fara echipament, slapi , etc....." Voi ce credeti ? Mai merita asemenea topicuri? Parca titlul forumului era "motociclism.ro" , nu teribilism.ro....Unii o cauta si , culmea , o gasesc foarte repede..... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa-si revina si sa-si realizeze greseala, pentru ca data viitoare sa nu se mai urce fara echipament!

Editat de adidas00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce am auzit la statia unui politist tipul a murit.

 

In urma acestui accident in seara aceasta o sa opreasca cam orice motocicleta. eu mi-am luat 500.000 amenda si talon luat pt numar deci sunt chititi pe noi...

 

Din pacate au si ei dreptate, pentru ca prea MULTI merg fara permis si fara casca.

 

Iar off-topic: legat de tobele zgomotoase, nu se mai practica testarea cu microfon deoarece au ajuns la concluzia ca nu se respecta normele. Aceasta testare trebuie facuta in spatii special amenajate, la o anumita distanta ( 5 m ) DAAAAR echipajele rar testeaza daca exista site in toba sau nu... o chestie de genu. cand aflu mai multe va comunic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi era laboratorul mobil RAR la rond in Romana..

mi-a zis si mie andrei...si am evitat zona...

 

dimitris,pai si mai departe ce faci?(adevaru e ca si tu aveai numaru destul de bagat din cate imi aduc eu aminte)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drum drept,motor cumparat acum 3 saptamni cica. a franat si a intrat in bordura,a dat cu capul de asfalt..era varza plin de sange..sper sa scape,dar sunt slabe sanse.. nu avea echipament,nu avea casca,avea peste 70 spun martorii..dadea ture in viteza.sinucigas

 

cbr era galben..cbr600F 2004-2005 cred

 

Avea peste 70 ce?!!? varsta sau viteza?!!? informatii de cacao. . .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avea peste 70 ce?!!? varsta sau viteza?!!? informatii de cacao. . .

 

 

nr. la pantofi :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a zis si mie andrei...si am evitat zona...

 

dimitris,pai si mai departe ce faci?(adevaru e ca si tu aveai numaru destul de bagat din cate imi aduc eu aminte)

 

da, la romana mi-a spus si mie politistul ca e filtru rar.

Pai mai departe imi montez un fender eliminator pe care il aveam acasa intr-o cutie dar problema e ca acum numarul o sa fie perfect orizontal. Dar m-am intors aseara la ei si le-am aratat suportul si au zis ca e ok, sa montez nr pe el.

Eee, asta e. Urmeaza sapt viitoare sa imi comand o balama cu telecomanda wireless asta ca sa fiu si eu legal :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt un mare barosan

am motorul vitezan

cand ma vad dujmanii moare

c-am viteza cea mai mare

 

trag de gaz ca imparatu'

cu doo sute baiatu'

casca rossi sta pe mana

sa ma vada lumea buna

 

dar cand apare beleaua

se vede ca-s cu maneaua

si franez ca idiotu'

si ma'mprastii in tot locul

 

vine nightwolf si masoara

frana mea cea colosala

frana de baiat versat

pacat ca-s si decedat.

 

epaaaa! fara cascaaa! fara numaaar! de la nashu' mare - 8 coroane si-un sicriiiu! epaaaa!

 

 

PS: sper sa nu se supere nightwolf, dar prezenta lui e strict penrtu efect artistic.

 

PPS: ce RIP, bre...in curu gol pe CBR si mai vrei ceva de la viata...?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt un mare barosan

am motorul vitezan

cand ma vad dujmanii moare

c-am viteza cea mai mare

 

trag de gaz ca imparatu'

cu doo sute baiatu'

casca rossi sta pe mana

sa ma vada lumea buna

 

dar cand apare beleaua

se vede ca-s cu maneaua

si franez ca idiotu'

si ma'mprastii in tot locul

 

vine nightwolf si masoara

frana mea cea colosala

frana de baiat versat

pacat ca-s si decedat.

 

epaaaa! fara cascaaa! fara numaaar! de la nashu' mare - 8 coroane si-un sicriiiu! epaaaa!

 

 

PS: sper sa nu se supere nightwolf, dar prezenta lui e strict penrtu efect artistic.

 

PPS: ce RIP, bre...in curu gol pe CBR si mai vrei ceva de la viata...?!?

 

tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt un mare barosan

am motorul vitezan

cand ma vad dujmanii moare

c-am viteza cea mai mare

 

trag de gaz ca imparatu'

cu doo sute baiatu'

casca rossi sta pe mana

sa ma vada lumea buna

 

dar cand apare beleaua

se vede ca-s cu maneaua

si franez ca idiotu'

si ma'mprastii in tot locul

 

vine nightwolf si masoara

frana mea cea colosala

frana de baiat versat

pacat ca-s si decedat.

 

epaaaa! fara cascaaa! fara numaaar! de la nashu' mare - 8 coroane si-un sicriiiu! epaaaa!

 

 

PS: sper sa nu se supere nightwolf, dar prezenta lui e strict penrtu efect artistic.

 

PPS: ce RIP, bre...in curu gol pe CBR si mai vrei ceva de la viata...?!?

 

te-ai stricat la cap nea buți... se baga ansamblul vocal instrumental la un recital de din astea la intruniri? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai m-a sunat cineva acum 10 min si mi-a spus ca a avut loc un accident la Luica(sos giurgiului) in dreptul cet-ului.

motorul e un honda cbr 600 cu numarul B.60.USP iar motociclistul se numeste Cristea Marius. se pare ca este destul de lovit.

alte detalii despre cum s-a intamplat accidentul nu a apucat sa imi spuna.

 

 

eu am sunat-o pe iubita sa posteze, am facut si cateva poze , cred ca cu kosh am vb el se oprise sa ajute apoi am alergat si eu spre accident dar il bagasera in salvare ( care gonea nebuneste sa ajunga la el)...era o balta de sange si la 3 dimineata azi erau lumanari :(

 

trist...

 

cand ajung acasa o sa le pun sa vedeti poate asa mai citesc si altii si nu merg fara casca nici macar 50 m..

Editat de iuliano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...