Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da, acolo s-a nimerit clarul. de fapt a fost eroare de pilotaj :)

 

Focalizat pe tipa si reincadrat fara AE-L. AStfel focusu s-a mutat pe masini la declansare.

NU stiu cum sa bag efect de tilt and shift pe tipa. Daca vrei poti sa editezi poza ca n-am nimic impotriva.



txb5.jpg

 

Apropo, vrea cineva un Nikon 50mm 1.8D la 350 ron? Daca da, lasati un mesaj pe PM.

Editat de Ekosekthor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Nu este o poza artistica dar mi-a placut foarte mult transformarea : attachicon.gifDacia.jpeg .

 

Trebuie sa admiri prostia si opicrizia tineretului din tara asta....

 

Acum cativa ani (de fapt acum mai MULTI ani) cand nu erau asa multe masini straine in tara, era o RUSINE sa conduci o Dacia din asta. Imi amintesc exemple clare de cunoscuti/prieteni etc, care luasera permisul si ai lor avea o Dacie si NU o conduceau pt ca le era rusine (deh, prietenii mai smecheri ai lor aveau CIELO, LEGANZA etc)....

 

Acu dintr-odata, apare hipstareala asta de tot ca.ca.tul, si aceeasi fraieri , purtatori de posete pe strada si ochelari clari si esarfa, acum dintr-odata, DACIA e ceva COOL, e un motiv de 'restaurare' si modificare, de parca ar avea o Alfa Romeo din 1900 toamna...

 

Sunt sigur ca cei care vor citi printre randuri,nu vor intelege nimic din ce-am scris si vor crede ca iar ma iau de lume, dar cei care stiu despre ce vorbesc vor intelege ca e tipic romanesc sa tii atat de mult la o imagine (falsa) si sa te chinui sa o intretii.

 

Tot respectul pt cineva caruia i-a placut si in TRECUT si ACUM acel model de dacie,si care o restaureaza cu placere si care o foloseste.

 

Nu pentru fatalaii aia carora le era rusine sa-si care pixda intr-o Dacie acum 10-15 ani ,si acum dintr-odata li se pare ca o sa o ude toata daca o urca intr-o Dacie cu jante schimbate...

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum cativa ani (de fapt acum mai MULTI ani) cand nu erau asa multe masini straine in tara, era o RUSINE sa conduci o Dacia din asta. Imi amintesc exemple clare de cunoscuti/prieteni etc, care luasera permisul si ai lor avea o Dacie si NU o conduceau pt ca le era rusine (deh, prietenii mai smecheri ai lor aveau CIELO, LEGANZA etc)....

Te inseli. Acum mai multi ani, cand era plina tara de 1310 cu "zambetul lui Iliescu", era "cool" o Dacia 1300 sau chiar 1100, bine intretinute. Pentru ca erau vechi si rare.

 

Au trecut anii, au disparut aproape toate 1310, cele ramase au devenit "cool". Istoria se repeta. Doar nervosii cred ca e o conspiratie de moment.

 

Peste 15-20 ani sa vezi ce "cool" o sa fie Loganul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa admiri prostia si opicrizia tineretului din tara asta....

 

Acum cativa ani (de fapt acum mai MULTI ani) cand nu erau asa multe masini straine in tara, era o RUSINE sa conduci o Dacia din asta. Imi amintesc exemple clare de cunoscuti/prieteni etc, care luasera permisul si ai lor avea o Dacie si NU o conduceau pt ca le era rusine (deh, prietenii mai smecheri ai lor aveau CIELO, LEGANZA etc)....

 

Acu dintr-odata, apare hipstareala asta de tot ca.ca.tul, si aceeasi fraieri , purtatori de posete pe strada si ochelari clari si esarfa, acum dintr-odata, DACIA e ceva COOL, e un motiv de 'restaurare' si modificare, de parca ar avea o Alfa Romeo din 1900 toamna...

 

Sunt sigur ca cei care vor citi printre randuri,nu vor intelege nimic din ce-am scris si vor crede ca iar ma iau de lume, dar cei care stiu despre ce vorbesc vor intelege ca e tipic romanesc sa tii atat de mult la o imagine (falsa) si sa te chinui sa o intretii.

 

Tot respectul pt cineva caruia i-a placut si in TRECUT si ACUM acel model de dacie,si care o restaureaza cu placere si care o foloseste.

 

Nu pentru fatalaii aia carora le era rusine sa-si care pixda intr-o Dacie acum 10-15 ani ,si acum dintr-odata li se pare ca o sa o ude toata daca o urca intr-o Dacie cu jante schimbate...

 

Imi place punctul tau de vedere :) . Mie mi-a placut faptul ca s-a pastrat caroseria de 1300 si nu s-a exagerat in modificarea acesteia . Nu stiu ce mecanica are sub capota sau alte detalii tehnice . Mai am o poza cu un motor , noaptea :) . Daca reusesc sa intru pe calculatorul de acasa o postez , daca nu doar deseara va dau motiv de galceava :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot veni vorba de Dacia 1300,...........este din 1972, restaurata integral in 2012 si este inscrisa la Retromobil avand atestat de vehicul istoric.

 

Anul trecut a ajuns pe Transfagarasan si Transalpina:

 

 

post-40304-0-30941000-1382966639_thumb.jpgpost-40304-0-98518700-1382966649_thumb.jpgpost-40304-0-38770200-1382966664_thumb.jpgpost-40304-0-14505500-1382966671_thumb.jpgpost-40304-0-74018400-1382967037_thumb.jpg

 

 

 

 

Editat de SDS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot veni vorba de Dacia 1300,...........este din 1972, restaurata integral in 2012 si este inscrisa la Retromobil avand atestat de vehicul istoric.

 

Anul trecut a ajuns pe Transfagarasan si Transalpina:

 

 

317576_423816617679217_242784891_n.jpgattachicon.gif

 

Da , aici se poate vorbi de restaurare in adevaratul sens al cuvantului . Frumos . Felicitari .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Te inseli. Acum mai multi ani, cand era plina tara de 1310 cu "zambetul lui Iliescu", era "cool" o Dacia 1300 sau chiar 1100, bine intretinute. Pentru ca erau vechi si rare.

 

Au trecut anii, au disparut aproape toate 1310, cele ramase au devenit "cool". Istoria se repeta. Doar nervosii cred ca e o conspiratie de moment.

 

Peste 15-20 ani sa vezi ce "cool" o sa fie Loganul.

 

 

Esti unul dintre cei care nu mi-au inteles mesajul.

 

Ideea consta in faptul ca multi tin la o imagine falsa si vor sa fie intr-un anume trend, cu ce se considera ca e cool, atingand astfel cote foarte inalte ale ipocriziei.

 

Nu era vorba neaparat despre perioada EXACTA cand era sau nu cool Dacia 1300, ci despre atitudinea celor care se schimba dintr-o parte in alta, in functie de cum bate vantul.

 

@ SDS: Frumoasa masina, frumoase pozele. Este a ta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc,.........nu este a mea, eu m-am ocupat de proiectul de restaurare si am participat la intalniri organizate de Retromobil.

 

post-40304-0-77149800-1382970137_thumb.jpgpost-40304-0-36062500-1382970146_thumb.jpg

 

 

Asta este masina pe care am restaurat-o:

 

post-40304-0-44980800-1382970619_thumb.jpgpost-40304-0-44463800-1382970630_thumb.jpg

Editat de SDS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multi tin la o imagine falsa si vor sa fie intr-un anume trend, cu ce se considera ca e cool, atingand astfel cote foarte inalte ale ipocriziei.

Aia ii recunosti dupa sacou cu maieu, ochelari de soare noaptea si fular vara. Sa restaurezi o 1300/1310 chiar mi se pare "cool", fiind o jucarie pentru oameni mari. Noi inca ne mai putem juca restaurand masinile copilariei/adolescentei, ma indoiesc ca astia din generatiile noi o sa mai poata restaura masini pe injectie, computer de bord, ABS si ESP.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Aia ii recunosti dupa sacou cu maieu, ochelari de soare noaptea si fular vara. Sa restaurezi o 1300/1310 chiar mi se pare "cool", fiind o jucarie pentru oameni mari. Noi inca ne mai putem juca restaurand masinile copilariei/adolescentei, ma indoiesc ca astia din generatiile noi o sa mai poata restaura masini pe injectie, computer de bord, ABS si ESP.

 

Cam total de-acord cu ce-ai scris:) SI acum sper ca ai inteles si unde bateam eu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia ii recunosti dupa sacou cu maieu, ochelari de soare noaptea si fular vara. Sa restaurezi o 1300/1310 chiar mi se pare "cool", fiind o jucarie pentru oameni mari. Noi inca ne mai putem juca restaurand masinile copilariei/adolescentei, ma indoiesc ca astia din generatiile noi o sa mai poata restaura masini pe injectie, computer de bord, ABS si ESP.

Adrian ce zice, nu zice rau. ii dau dreptate 99%. imi e greu sa vad generatia asta noua de figuranti cu ochelari de soare noapte si fular vara, aifonari cu armani fals la mana si fara un leu in buzunar. eu masina n-am avut, dar nu cred ca am sa uit ca am facut un revelion intr-o Dacie 1310

 

acu s-o luam asa, cat tinerei mai vezi sa mearga pe o comunista, sa stea de ea..... cum isi ia permisul, cum" mamaaaaaa, ier uan vreau. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...