Sari la conținut

BMW R 1100 GS/1150 GS/GSA


Postări Recomandate

Exista o teorie despre"frumusetea uratului"...Dar asta e naspa pur si simplu!

Mai exista o teorie "function against form"...

...nici asta nu tine!

 

Mai oameni, apropritaru' asta e idiot pur si simplu!

 

 

Castiga numai la clasa "bizarerii"! ...asta asa, ca sa pastram teoria ca abstractul poate fi frumos! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Admin

Exista posibilitatea(mare dealtfel..)ca propietarul sa te considere pe tine un idiot.

In sensul ca nu ai inventat tu gaura din Kurtos in asa fel incat orice afirmi sa fie dogma.

Ce nu intelegi tu:"Nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-ti place tie!"

Mai multa intelepciune si decenta, ca ne vede lumea!

O zi buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista posibilitatea(mare dealtfel..)ca propietarul sa te considere pe tine un idiot.

In sensul ca nu ai inventat tu gaura din Kurtos in asa fel incat orice afirmi sa fie dogma.

Ce nu intelegi tu:"Nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-ti place tie!"

Mai multa intelepciune si decenta, ca ne vede lumea!

O zi buna.

Eu zic ca nu dai dovada de intelepciunea de care vorbesti.

In alta ordine de idei, te rog ignora-ma. Intelegi tu.

 

Sfat: Focus pe opiniile -liber- exprimate si comentarii "on topic", fara intelepciuni ieftine.

 

Nu uita cu ignoratul, merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, daca stau bine sa ma gandesc... anu trecut o dat jeepu peste mine ca am mers iarna. Si din asigurari and stuff am luat ceva BMW ;)

 

!

:angryfire:

 

Pe logica asta eu zic ca nu vrei o motoreta si mai buna !

 

Altminteri am fost la endureala in we, amuzament copios! Totul inghetat bocna, abia daca am facut rost de un pic de namol de pus pe haine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce, doar nu-i prea mare R1100-le ca sa mergi cu el pe zapada, nu? Hai cu cauciucurile de iarna si cu manusile de schi!

Mesaj completat

http://video.google.com/videoplay?docid=1727027774947676256#

...eu ma refeream strict la gilceava ce a inceput pe topicul asta!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Se simt vibratii in curbe de viteza mica la roata spate cu cauciucul ala?

 

 

Nu, de unde ai scos-o?

Din contra, as spune ca din experienta pe care o am cu serpentinele de pe la noi ... sunt mai mult decat ok - se lasa destul de bine pe curbe!

 

Sunt cauciucurile cu care am cumparat motocicleta si ... erau destul de echilibrate - n-am simtit niciodata simptomul pe care-l pomenesti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand cauciucurile se aplatizeaza din cauza profilului la curbe de viteza mica se simt vibratii. E un fapt dovedit si testat de mine cu Anakee si Tourance. Advrider e plin de intrebari de genul asta. Uitandu-ma la profilul asta sunt aproape sigur ca ai avea aceleasi vibratii. D-aia am postat la 1150GS/GSA pentru ca din asta am avut. Nu stiu cum e la 1200.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand cauciucurile se aplatizeaza din cauza profilului la curbe de viteza mica se simt vibratii. E un fapt dovedit si testat de mine cu Anakee si Tourance. Advrider e plin de intrebari de genul asta. Uitandu-ma la profilul asta sunt aproape sigur ca ai avea aceleasi vibratii. D-aia am postat la 1150GS/GSA pentru ca din asta am avut. Nu stiu cum e la 1200.

 

 

Aha, acum am inteles.

 

Pai fara sa fiu subiectiv - repet, pana le-am dat jos - nu am simtit deloc cele descrise de tine.

Ba chiar am fost foarte incantat de comportamentul lor pe traseul Cheia - Brasov - facut nu doar o data.

 

Si apropos - nu-mi dau seama cat de bine se poate vedea in pozele de mai sus - da' pana la aplatizare ... mai sunt multi km de facut!

 

Eu le-am schimbat pentru ca ... nu erau chiar cele mai bune pentru nisip - desi nici acolo nu s-au facut de ras!

post-4731-1293031912_thumb.jpg

Editat de tau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...