Sari la conținut

BMW R 1100 GS/1150 GS/GSA


Postări Recomandate

ceva km, de dezmorteala asa

 

1150gsa.jpg

 



ceva pareri referitoare la heidenau k60 scout pe vacile astea mari?

vreau sa pun pe 1150 gsa. a inceput sa-mi placa sa ies de pe drum si vreau incaltari mai bune.

momentan am anakee 2, mai merg fara probleme cateva mii de km, dar vreau ceva cramponat.

 

 

 

1974270_794469573916345_2027747082_o.jpg

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ceva pareri referitoare la heidenau k60 scout pe vacile astea mari?

vreau sa pun pe 1150 gsa. a inceput sa-mi placa sa ies de pe drum si vreau incaltari mai bune.

 

Din ce am citit prin teste/review-uri, Metzeler Karoo 3 ar fi cam cele mai apreciate acum si cica ar fi foarte ok si pe strada, spre deosebire de K60.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am citit prin teste/review-uri, Metzeler Karoo 3 ar fi cam cele mai apreciate acum si cica ar fi foarte ok si pe strada, spre deosebire de K60.

corect!! cam asa arata!

post-10654-0-21813200-1395994736_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum iti lumineaza proiectoarele? esti multumit?

eu i-am mai pus inca 2

daca pe mine ma intrebai, da, sunt foarte multumit de proiectoare. vroiam de mult led-uri in loc de xenon.

am avut inainte doua proiectoare duble, 2 halogen si 2 xenon, dar astea de acum sunt mult mai puternice.

inainte aveam 180 w(2x35w+2x55w), acum doar 2x28w.

sunt usoare, consuma putin si ai lumina instant, nu mai ai lag-ul ala ca la xenon.

le am montate cu dimmer si stau aprinse tot timpul, dar cand trec pe faza lunga lumineaza la putere maxima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti,

 

Ma uitam intamplator pe aici si am vazut discutia despre cauciucuri. De curand mi am montat si eu un set pe Africa mea. La inceput pareau foarte ciudate pe aplecare -- motocicleta parea sa "cada" pe curbe. Dupa 50km s au lasat foarte fain. Chiar ai curaj sa faci orice cu ele. Nu am apucat sa vad inca cum tin la rulaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti,

 

Ma uitam intamplator pe aici si am vazut discutia despre cauciucuri. De curand mi am montat si eu un set pe Africa mea. La inceput pareau foarte ciudate pe aplecare -- motocicleta parea sa "cada" pe curbe. Dupa 50km s au lasat foarte fain. Chiar ai curaj sa faci orice cu ele. Nu am apucat sa vad inca cum tin la rulaj

despre karoo 3 vorbesti?

cand am cumparat motoru avea un sticker pe el si zicea s-o lasi domol vreo 200 km daca ai cauciucuri noi.

am montat astazi karoo 3. arata intr-un mare fel. :) chiar daca picura putin si era si cam frig, n-am rezistat si am facut o tura. pe asfalt, parca se inclina diferit, clar, dar era destul de frig, gumele noi si n-am insistat. am facut un giratoriu cat de strans am putut, cu viteza mica ce-i drept, dar se inclina frumos.

in afara drumului e nebunia. am mers pe unde mergeam eu deobicei. o placere. am ajuns pe pamant, noroaie din alea cleioase de erau rotile pline cu pamant, de nu se mai vedea cauciucu deloc. de-a dreptu prin brazda, sa pot intoarce. fara nici un fel de probleme. ceva derapaje, dar era de inteles, afara ploua si eu eram prin mocirla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Recunosc ca cei care si-au dat cu parerea despre costul pieselor sunt posesori de japoneze.., dreaku stie pe cine sa mai crezi, toti spun ca Honda e Honda si Bmw e departe de ceea ce iti ofera o Honda(asta in cazul meu, am Honda de 4 sezoane si in afara de consumabile nu am schimbat NIMIC!), in conditiile in care moto are 15 ani vechime si mere snur, imi va fi f greu sa cred ca si alta moto, in speta Bmw(asta voi cumpara) , va mere atat timp fara defecte sau alte necazuri marunte care de multe ori ne erodeaza placerea de a o conduce.

CATI KM AI FACUT IN CELE 4 SEZOANE???????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Salutare tuturor,

Am la boxerul meu, un sunet specific de "bataie de avans" (in engleza pinging ii spune). Se aude la peste 4000 de ture si doar in sarcina. Cu cat e sarcina mai mare cu atat si sunetul e mai mare. Daca urc o panta, sunt in a 4-a sau a 5-a, sunt pe la 4000 si trag tare de gaz, asa suna de parca s-ar dezintegra sau s-ar crapa tot motorul. Alta simptoma nu am observat sa fie (nu consuma mai mult, nu se incalzeste mai tare... chestii de astea). Sunetul vine dinspre ambii cilindri, deci nu numai dintr-o parte. Ma lupt de ceva vreme sa scap de problema asta si pana acum n-am reusit. Nici chiar guru boxerelor din Cluj n-a reusit deocamdata sa afle de ce suna asa.

S-a mai lovit cineva de o astfel de problema? Stie cineva de la ce apare sunetul asta? E chestie de ceva uzura? (am 113.000 km la bord).

Merci mult,

salut..!

este o discutie mai veche...dar nu sa mai spus nimic despre asta.

cum sa remediat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai este nimeni in cautare de 1100 GS? Eu vreau sa schimb clasa(1100 RT) si nu ma intreaba nimeni de sanatate.....Daca stiti pe cineva poate da o privire peste anuntul meu /index.php?/topic/713660-bmw-r-1100-gs/

 

Ma grabesc sa-l dau pt ca toata luna august sunt plecat cu motorul si mi-ar fi placut sa fie cu un RT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...