Sari la conținut

Accident Mortal Pe Dn13


Fatal Fury
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 232
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe moto se moare si la 60 km/h daca iti intoarce unul in fata si intri frontal in portiera lui.Asa ca, ciocul mic, ca esti off-topic !

 

Au murit 3 oameni deocamdata, nu crezi ca e cazul sa fim un pic decenti? :lol:

 

ai dreptate, putina decenta trebuie.....si in acelasi timp ar trebui ca timpitii care trag de motoare fara sa le pese de cei din jur sa fie scosi din circuit..din pacate aproape imposibil..sau macar sa fie educati sa-si verse adrenalina pe circuit. Si eu trag tare cind pot si am unde, dar sa merg ca un sinucigas numai ca sa impresionez lumea...mi-a trecut demult....in fond viata mea este mai importanta..deci ii respect si pe ceilalti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i ierte.

Uite asa mor unii nevinovati. Eu am zis mereu: tu poti fi cel mai bun sofer din lume, fara nici un accident, mergand preventiv, ca se va gasi mereu un BOU care sa intre in tine si sa te omoare. Si culmea e ca in majoritatea cazurilor boul scapa.

Aici nu e cazul.

Accident..Nasol. Foarte chiar.

Din pacate presimt cam nimeni nu va invata nimic. Ca nimeni nu se va gandi cand va depasi ca uite daca vine unul pe contrasens si il bag in groapa.Nimeni nu se va gandi hopa localitate ia sa nu ii dau cat poate...NIMENI.

Adica aia care se gandeau pana acum se vor gandi si de acum incolo, iar ceilalti spun ca sunt acum oripilati..dar peste o saptamana deja nu mai stiu, au uitat tot.

Asta este din pacate. Multi nu judeca si nici nu vor judeca prea curand.

Este o tragedie, din pacate insa una din multele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terminati bai cu balacareala!

Numa' de atat sinteti in stare?

Un bun prieten a murit si maine il inmormantam.

Au mai murit si 2 nevinovati si al 3-lea e inca in coma.

Abtineti-va de la cocoshisme de 2 lei si traiti-va viata atat cat mai este pe raboju' fiecaruia.

Dumnezeu sa-l odihneasca.

 

Sa-l doar pe el ... ca era pe mobra si avea 3 randuri de 00 ... cei nevinovati nu merita atentia ta sau a comunitatii moto!?!?! :lol:

 

Ce a facut el e egal crima .... daca intra unu cu un bmw in el si murea si ala din bmw cine era criminalul? Cum poti spune cu atata nonsalanta ca au mai murit 2 oameni si al 3-lea e in coma ... e prietenul tau, poti sa-l ierti tu .... dar ce a facut el nu cred ca e ceva simplu ca si cand s-ar fi infipt in pom :eek:

 

Sunt din Brasov, bun prieten cu cei care se aflau in masina. O femeie si un copil au murit la spital, iar un barbat a fost internat cu rani grave. Nu va dati seama ce drama traiesc cei care au supravietuit... Am multi prieteni motociclisti dar, fratilor, am ajuns sa va urasc aceasta pasiune tampita care va baga in pamant si, mai grav, ii baga si pe altii complet nevinovati! Spunea cineva mai sus cu lejeritate ca pe acel drum merge cu 200 km/h... Amice, esti idiot??? Daca vrei sa iti faci creierii zob e fix problema ta (si a celor asemeni tie), mergi oriunde dar NU PE UN DRUM PUBLIC!!! Sa il plang pe cel care a produs aceasta cumplita tragedie? Poate o sa imi atrag o groaza de injuraturi, dar e un criminal! Si la fel sunteti toti cei care va scoateti la plimbare bolizii de sute de cai putere pe drumuri publice, alergand cu viteze halucinante (motociclisti sau automobilisti, nu conteaza). Probabil ca tot ceea ce am spus aici nu va schimba cu nimic situatia si va fi uitat pana maine, dar familiile celor care au murit, cei care au trait acele clipe de cosmar nu vor uita niciodata tragedia pe care a provocat-o unul dintre cei asemeni voua. Asa ca nu va mirati, fratilor, ca din ce in ce mai multi va blameaza si va injura cand va vad in trafic.

Stiu ca nu toti motociclistii sunt asa, iar pe cei care sunt cu capul pe umeri ii asigur ca au tot respectul meu. Pe restul, va urasc!

 

Un post de bun simt, de mult mai mult bun simt decat multe posturi de "motociclisti" de aici!

Are dreptate si nu are rost sa-l injurati, a vorbit chiar prea frumos!!!!!

 

 

si eu pe conservari :)

 

fatuca tu circula prin dreapta masinilor intre bordura si coloana de masini si nu te mai baga aiurea, chiar nu avea rost comentariul tau .... aici vinovat e motociclistul si cine vrea sa dea vina pe ala de ar fi oprit sa ia cartofi sa vada ca mai era o motocicleta care a putut opri deci .........

 

 

nevermind... nu am inceput eu cu injectiile

imi pare sincer rau mai ales pentru cei ramasi.. caci ei sufera acum.. si nu cred ca e usor sa iti ingropi sotia si copilul...

insa ura conservarilor pentru donatori nu o inteleg... din cate cunosc conservarii sunt de vina in majoritatea cazurilor... nu stiu care pe care nu respecta...

 

Condoleante familiilor...

 

in cazul asta mai bine taceai din gura .... hai pa!

 

 

din punctul meu de vedere, mircebv are dreptate deplina. nu mai e loc de "X mergea bine, era imparatul vitezei" (cuvant urat)-pansat...se vede ca nu mergea bine...ba dimpotriva mergea prost. niciodata nu am avut nimic cu posesorii de vitezane...dar cand vad cate un (cuvant urat) care ucide pe altii nevinovati numai ca el se crede cristos al soselelor mi-as dori sa-l pot invia sa-l mai omor eu de doua-trei ori... si asta e valabil pentru motoristi, automobilisti, basculantisti, macaragii, oricine.

 

da, a murit un membru al comunitatii moto...ok, tarana usoara din partea comunitatii moto. DAR mortul a fost un inconstient care a luat cu el niste vieti nevinovate si din punctul de vedere al restului de comunitati posibile, el se dovedeste a fi inca un onanist care se crede imaparatul soselei si sfarseste la groapa. iar asta o spun cu tot respectul pentru prietenii si familia lui...pentru ca e adevarul simplu. eu nu cred in "despre morti numai de bine" si sincer mis e pare ca cei care se tin cu dintii de prostia asta sunt niste ipocriti... hitler, stalin, ceausescu, sunt toti morti: cu ei de ce nu aplicati acelasi principiu?

 

nah ca se intoarce roata... daca era ala cu jeepul care intra in plin in 2-3 motoristi cred ca unele tastaturi luau foc... nu am vazut inca pe nimeni spumegand si blestemand pe motoristul cel UCIGAS...unde e masura cu care ii jduecati pe "conservari"?

 

plus ca aud pe toata lumea cu "conservari" in sus si in jos...nu stiu toti cum sunt, dar 95% din amicii mei pe motoare conduc si mashini...si nu sunt niste peizani cu permis luat din greseala. am mai bagat seama ca multi din cei care se strivesc cu motoreta au numai A-ul si sunt cam incepatori in ale traficului...pe mine 12 ani de condus cu B ma ajuta enorm...inclusiv in a nu merge ca un idiot cu cat poate duce motorul.

 

probabil cuvintele sunt cam de prisos insa a nu stiu cata oara...daca mergi ca un bou, o sa mori ca un bou. sorry!

 

:P

 

 

prietene ti-am mai zis, mai bine ai face km si sa prinzi experienta, poate depasesti cei 2000km facuti pe an decat sa stai aici sa fi lup moralist.pe moto mori si pe loc daca vine un bmw peste tine.lasa cugetarile si dute pe posesoridemotociclete.ro.hai pa

 

esti prieten cu calaretul intergalactic de functioneaza doar pe viteze supersonice? :D

 

 

@restu care o dati cu viteza si ca e ok sa o gonesti ..... fratilor nu e circuit si oricum si pe circuit cam cate au fost situatile cand a cazut unu' pe pista si ceilalti nu l-au putut evita? de ce? ca aia si pe circuit se respecta chiar daca concureaza pentru locul I, noi nu respectam nimic si pe nimeni ..... doar daca are motor atunci orice ar fi facut trebuie iertat :( gigel asta de a dat coltu' nu a putut opri si nici evita .... deci era un bun "reisar" merita plans si sa ne doara fix in spate ca a luat si niste nevinovati dupa el .....

 

faci tampenii, o arzi dubios dar nu in zone in care poti lua nevinovati dupa tine, nu cu viteze astronomice pe drumuri de cacao .... aia de prosti au pus limite de viteza?

 

daca ar fi fost prietenii vostrii in acea masina mai gandeati la fel?

Editat de Kumuya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din punctul meu de vedere, mircebv are dreptate deplina. nu mai e loc de "X mergea bine, era imparatul vitezei" (cuvant urat)-pansat...se vede ca nu mergea bine...ba dimpotriva mergea prost. niciodata nu am avut nimic cu posesorii de vitezane...dar cand vad cate un (cuvant urat) care ucide pe altii nevinovati numai ca el se crede cristos al soselelor mi-as dori sa-l pot invia sa-l mai omor eu de doua-trei ori... si asta e valabil pentru motoristi, automobilisti, basculantisti, macaragii, oricine.

 

da, a murit un membru al comunitatii moto...ok, tarana usoara din partea comunitatii moto. DAR mortul a fost un inconstient care a luat cu el niste vieti nevinovate si din punctul de vedere al restului de comunitati posibile, el se dovedeste a fi inca un onanist care se crede imaparatul soselei si sfarseste la groapa. iar asta o spun cu tot respectul pentru prietenii si familia lui...pentru ca e adevarul simplu. eu nu cred in "despre morti numai de bine" si sincer mis e pare ca cei care se tin cu dintii de prostia asta sunt niste ipocriti... hitler, stalin, ceausescu, sunt toti morti: cu ei de ce nu aplicati acelasi principiu?

 

nah ca se intoarce roata... daca era ala cu jeepul care intra in plin in 2-3 motoristi cred ca unele tastaturi luau foc... nu am vazut inca pe nimeni spumegand si blestemand pe motoristul cel UCIGAS...unde e masura cu care ii jduecati pe "conservari"?

 

plus ca aud pe toata lumea cu "conservari" in sus si in jos...nu stiu toti cum sunt, dar 95% din amicii mei pe motoare conduc si mashini...si nu sunt niste peizani cu permis luat din greseala. am mai bagat seama ca multi din cei care se strivesc cu motoreta au numai A-ul si sunt cam incepatori in ale traficului...pe mine 12 ani de condus cu B ma ajuta enorm...inclusiv in a nu merge ca un idiot cu cat poate duce motorul.

 

probabil cuvintele sunt cam de prisos insa a nu stiu cata oara...daca mergi ca un bou, o sa mori ca un bou. sorry!

 

Sunt de acord cu tine!

 

Fatuca ce ai 125 stai jos si invata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt din Brasov, bun prieten cu cei care se aflau in masina. O femeie si un copil au murit la spital, iar un barbat a fost internat cu rani grave. Nu va dati seama ce drama traiesc cei care au supravietuit... Am multi prieteni motociclisti dar, fratilor, am ajuns sa va urasc aceasta pasiune tampita care va baga in pamant si, mai grav, ii baga si pe altii complet nevinovati! Spunea cineva mai sus cu lejeritate ca pe acel drum merge cu 200 km/h... Amice, esti idiot??? Daca vrei sa iti faci creierii zob e fix problema ta (si a celor asemeni tie), mergi oriunde dar NU PE UN DRUM PUBLIC!!! Sa il plang pe cel care a produs aceasta cumplita tragedie? Poate o sa imi atrag o groaza de injuraturi, dar e un criminal! Si la fel sunteti toti cei care va scoateti la plimbare bolizii de sute de cai putere pe drumuri publice, alergand cu viteze halucinante (motociclisti sau automobilisti, nu conteaza). Probabil ca tot ceea ce am spus aici nu va schimba cu nimic situatia si va fi uitat pana maine, dar familiile celor care au murit, cei care au trait acele clipe de cosmar nu vor uita niciodata tragedia pe care a provocat-o unul dintre cei asemeni voua. Asa ca nu va mirati, fratilor, ca din ce in ce mai multi va blameaza si va injura cand va vad in trafic.

Stiu ca nu toti motociclistii sunt asa, iar pe cei care sunt cu capul pe umeri ii asigur ca au tot respectul meu. Pe restul, va urasc!

 

 

Sunt perfect de acord cu tine . Ziceai ca sunteti prieteni. Condoleante sincere ! Dumnezeu sa-i ierte!

Nu stiu ce as putea spune mai multe , insa sunt cu totul de acord cu tine in cele spuse.

Multi probabil vor citi topicul asta , dar degeaba , cand au stins calculatorul uita.

pacat.......

 

 

 

din punctul meu de vedere, mircebv are dreptate deplina. nu mai e loc de "X mergea bine, era imparatul vitezei" (cuvant urat)-pansat...se vede ca nu mergea bine...ba dimpotriva mergea prost. niciodata nu am avut nimic cu posesorii de vitezane...dar cand vad cate un (cuvant urat) care ucide pe altii nevinovati numai ca el se crede cristos al soselelor mi-as dori sa-l pot invia sa-l mai omor eu de doua-trei ori... si asta e valabil pentru motoristi, automobilisti, basculantisti, macaragii, oricine.

 

da, a murit un membru al comunitatii moto...ok, tarana usoara din partea comunitatii moto. DAR mortul a fost un inconstient care a luat cu el niste vieti nevinovate si din punctul de vedere al restului de comunitati posibile, el se dovedeste a fi inca un onanist care se crede imaparatul soselei si sfarseste la groapa. iar asta o spun cu tot respectul pentru prietenii si familia lui...pentru ca e adevarul simplu. eu nu cred in "despre morti numai de bine" si sincer mis e pare ca cei care se tin cu dintii de prostia asta sunt niste ipocriti... hitler, stalin, ceausescu, sunt toti morti: cu ei de ce nu aplicati acelasi principiu?

 

nah ca se intoarce roata... daca era ala cu jeepul care intra in plin in 2-3 motoristi cred ca unele tastaturi luau foc... nu am vazut inca pe nimeni spumegand si blestemand pe motoristul cel UCIGAS...unde e masura cu care ii jduecati pe "conservari"?

 

plus ca aud pe toata lumea cu "conservari" in sus si in jos...nu stiu toti cum sunt, dar 95% din amicii mei pe motoare conduc si mashini...si nu sunt niste peizani cu permis luat din greseala. am mai bagat seama ca multi din cei care se strivesc cu motoreta au numai A-ul si sunt cam incepatori in ale traficului...pe mine 12 ani de condus cu B ma ajuta enorm...inclusiv in a nu merge ca un idiot cu cat poate duce motorul.

 

probabil cuvintele sunt cam de prisos insa a nu stiu cata oara...daca mergi ca un bou, o sa mori ca un bou. sorry!

 

 

 

Corect. Ai perfecta dreptate , insa e bine sa nu generalizei. Nu inseamna ca toti care au vitezane sunt idioti. Nu tata , nu e asa , crede-ma ca sunt multi. Si de altfel nu trebuie sa ai vitezana ca sa mori , mori pana la urma si cu un scuter.

 

Exact cum ai zis si tu , si ai punctat foarte bine......conteaza foarte mult experienta. Bravo! sper sa inteleaga toti lucrul asta ....whatever.....oricum nu va intelege nimeni...

 

bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e cel mai sinistru accident despre care am citit de 3 ani de cand ma dau pe forumul asta.

de obicei in locurile unde-s tarabagii sau piete d-astea imporvizate pe marginea drumului, vezi de la 1 km ca e ceva acolo. sunt masini oprite, care opresc sau care pleaca. e un gest reflex sa incetinesti cand vezi ca in fata ta e ceva agitatie de masini si oameni... oricat de inconstient si dement ai fi, nu ai cum sa accelerezi in continuare cand vezi ca in fata e ceva de genul asta.

si ce viteza sa fi avut incat sa nu fi vazut masina si motociclistul opriti in fata lui ??? chiar incerc sa inteleg cum a fost posibil, dar nu reusesc. poate omul vroia sa moara si a zis ca e mai fun pe motor...

mi se pare 100% justificata ura oamenilor pentru acest motociclist. oricine si oricum a fost el, chiar daca toata viata lui a fost painea lui Dumnezeu, ceea ce a facut la finalul acestei vieti este...incalificabil.

nu mai am cuvinte...

 

motocicliestul cu kawa pe care l-a luat inainte sa sara in SUV e ok ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva spunea... ca de vina este cel ce a oprit sa cumpere cartofi. Gresit! Ar fi putut opri sa urineze sau sa culeaga flori, nu neaparat sa cumpere cartofi. Altul, ca de vina e cel ce vindea cartofi. Gresit! Radiografia accidentului din informatiile pe care le avem, este ca: nu a putut opri(ca posibila cauza viteza foarte mare) sau nu a vrut sa opreasca si a intrat in depasire, poate si surprins de oprirea in scurt a celor din fatza. Posibil ca si cei cu jeep-ul sa fi avut ceva viteza si Levente sa fi crezut ca are timp sa depaseasca, dar s-a inselat. Sunt curios daca era ceva curba acolo chiar si mai larga? Oricum, cred ca nu a pastrat distantza in raport cu viteza pe care o avea. Vedeti de aceea mereu eu spun, sa nu va grabiti si sa adaptati viteza la trafic si conditiile de drum. Greseala si graba unuia, a distrus atatea vieti de ambele parti. Graba strica treaba!

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva spunea... ca de vina este cel ce a oprit sa cumpere cartofi. Gresit! Ar fi putut opri sa urineze sau sa culeaga flori, nu neaparat sa cumpere cartofi. Altul, ca de vina e cel ce vindea cartofi. Gresit! Radiografia accidentului din informatiile pe care le avem, este ca: nu a putut opri(ca posibila cauza viteza foarte mare) sau nu a vrut sa opreasca si a intrat in depasire, poate si surprins de oprirea in scurt a celor din fatza. Posibil ca si cei cu jeep-ul sa fi avut ceva viteza si Levente sa fi crezut ca are timp sa depaseasca, dar s-a inselat. Sunt curios daca era ceva curba acolo chiar si mai larga? Oricum, cred ca nu a pastrat distantza in raport cu viteza pe care o avea. Vedeti de aceea mereu eu spun, sa nu va grabiti si sa adaptati viteza la trafic si conditiile de drum. Greseala si graba unuia, a distrus atatea vieti de ambele parti. Graba strica treaba!

 

nici cea mai vaga urma de curba. linie dreapta care incepea de atunci si mai tinea vreun kilometru, cred. am spus in prima mea interventie, abia se terminase linia continua, se vedea pana la naiba'n praznic, deci n-a sarit jeep-ul de dupa colt.

 

pentru cel care a intrebat mai devreme: din cate stiu, celalalt motociclist (putin acrosat), n-a patit nimic.

 

a, mi-am adus aminte. cand am trecut prin dreptul locului cu pricina(am ocolit printr-o faneata, politia nu ne lasa sa trecem pe sosea - normal - si stateam deja de vreo ora in soare), am remarcat ca printre masinile oprite era si o Solenza alba, cu aripa (edit: stanga) fatza indoita. E posibil sa fi fost implicata in accident - sa fi ricosat una dintre motociclete sau alta masina in ea.

Editat de Puc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fatuca ce ai 125 stai jos si invata!

Ia hai! Te legi exact de cine nu trebuie, daca are 125 inseamna ca asta face, invata, si face asta fara indemnuri date doar ca sa aratam cat de importanti ne simtim. O fi facut fata vreo gluma.

 

On topic: Zicea careva ca accidentul o sa afecteze in mod negativ imaginea motociclistilor... Ciudat, dar stand printre oamenii ce asteptau sa se dea drumul la circulatie si isi povesteau unul altuia ce s-a intamplat, nu am auzit chestii gen "Dementii astia pe doua roti","Ar trebui impuscati" sau mai stiu eu ce. Bine, nu stiu daca nu comentau astfel din cauza ca erau si motociclisti printre ei (la inceput doar unul jumatate, apoi a mai aparut un grup de vreo 5-6 motoare)... Oamenii erau mai degraba nemultumiti ca trebuie sa astepte in caldura, decat revoltati sau afectati de ce s-a intamplat in sine (spre deosebire de noi, care eram oarecum zguduiti de imagini). Eu as zice ca l-au tratat ca pe un accident ca oricare altul, in care cel putin unul dintre conducatorii de autovehicule e vinovat. Acum depinde si de publicitatea care o sa i se faca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimic concludent deocamdata? asteptam o filmare sau o relatare de la cineva care a fost la fata locului.

condoleante tuturor celor ce i-au cunoscut.

 

Eu cred ca sa spus cam tot ce era de spus !Nu mai are rost sa dezgropam mortii!Restul sunt balarii si opinii de Discutii Generale...

 

Principala cauza a fost viteza escesiva !! Iar rezultatul a fost o imagine de nedescris ,de groaza.Asa ceva n-am vazut decand mama ma facut!Corpuri omenesti peste tot.Se pare ca pasagerii SUV-ului n-au purtat centura de siguranta si d`aia sau imprastiat in stanga si`n dreapta....

Editat de serious sam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul cu Kawa verde nu a patit nimic,doar prietena lui are piciorul putin umflat.din impact motocicleta a intrat in masina oprita in fata lui,e avariata destul de rau, nu a mai putut pleca cu ea de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e cel mai sinistru accident despre care am citit de 3 ani de cand ma dau pe forumul asta.

de obicei in locurile unde-s tarabagii sau piete d-astea imporvizate pe marginea drumului, vezi de la 1 km ca e ceva acolo. sunt masini oprite, care opresc sau care pleaca. e un gest reflex sa incetinesti cand vezi ca in fata ta e ceva agitatie de masini si oameni... oricat de inconstient si dement ai fi, nu ai cum sa accelerezi in continuare cand vezi ca in fata e ceva de genul asta.

si ce viteza sa fi avut incat sa nu fi vazut masina si motociclistul opriti in fata lui ??? chiar incerc sa inteleg cum a fost posibil, dar nu reusesc. poate omul vroia sa moara si a zis ca e mai fun pe motor...

mi se pare 100% justificata ura oamenilor pentru acest motociclist. oricine si oricum a fost el, chiar daca toata viata lui a fost painea lui Dumnezeu, ceea ce a facut la finalul acestei vieti este...incalificabil.

nu mai am cuvinte...

 

motocicliestul cu kawa pe care l-a luat inainte sa sara in SUV e ok ?

E ok. Motorul busit si prietena lui un picior lovit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu ne tragem de sireturi!

 

Probabil nici n-o sa va trageti prea curand, la fel cum nici tu cu respectiva de 125. Cred ca ideea aici era 'lasa gargara, nu esti mai cu motz', ceea ce vad ca nu vrei, deci probabil esti mai cu mot. Mai ai ceva de zis?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu pe conservari :lol:

 

Te rog sa ai putin bun simt cand e vb de moartea unor oameni . Daca nu poti sa faci asta, atunci iti doresc sa iti pierzi prieteni datorita prostiei unui participant la trafic si apoi mai discutam. Pana atunci, te rog sa taci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil nici n-o sa va trageti prea curand, la fel cum nici tu cu respectiva de 125. Cred ca ideea aici era 'lasa gargara, nu esti mai cu motz', ceea ce vad ca nu vrei, deci probabil esti mai cu mot. Mai ai ceva de zis?

 

Da! Rog moderatorii sa permita tuturor userilor de pe forum sa faca cate o glumita la fiecare topic cu si despre accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terminati bai cu balacareala!

Numa' de atat sinteti in stare?

Un bun prieten a murit si maine il inmormantam.

Au mai murit si 2 nevinovati si al 3-lea e inca in coma.

Abtineti-va de la cocoshisme de 2 lei si traiti-va viata atat cat mai este pe raboju' fiecaruia.

Dumnezeu sa-l odihneasca.

 

sa ne traim viata pe raboju fiecaruia? asa cum a facut si smardoiul ala de prieten al tau care a mai luat o familie dupa el?

alte sfaturi mai ai? nu? stai jos, 2!

 

si eu pe conservari :lol:

 

or esti proasta or tanara si cu mult elan si nu citesti ce se posteaza cu atentie din graba prea mare.

din tot sufletul sper ca nu amandoua.

 

ps: mirceabv - respect!

Editat de Colonelu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai fratilor....voi confundatzi ciocolata cu ambalajul.....

Se ridica chopperistii si enduristii din popor si devin lupii moralisti.......

Pai tzucu-va dorul vostru,cand suntem cu masinile si mergem cu 240-220-200-180-160-140 nu cumva e mai grav??????????

Nu cumva pe un drum de cluj-mures 70% din participanti nu ii poti depasi decat daca ai undeva la 200 si abia treci pe langa ei?????????????

Nu cumva sunt si motociclisti printre ei??????????

Eu sunt unul,pariez ca la un drum de 300 km mai gasesc minim 2 care dau blana la IMS-u de rup malul......

200 zicea careva......pe un drum drept,fara case si copaci pe margine care sa iti obstructioneze vizibilitatea si fara soare in ochi nu e o viteza astronomica.Nu e nici macar pentru masina.

Sa-l aud eu pe ala care nu a mers constant cu masina cu 160 sau 180........

Cum opresti 1400 kg de la 180 si cum opresti 170 kg??????

 

Anvelopa spate.......

Popor enduro,speedul nu e cross,si nu se franeaza cu spatele decat atunci cand esti asa TARE ca ajungi sa faci repartizari de greutate....

La speed eficienta franei spate e de undeva sub 10%.

Putea avea guma spate unsa cu slana si ceapa ca nu de aia nu s-a oprit.....

 

Dar nu stiu de ce nu ma abtin eu.....

Sa fie odihniti toti......!!!!!

Dumnezeu sa-i ierte!!!!!!

Daca vreti careva sa invatati ceva:NU SPEEDUL OMOARA!!!!!!!

Neatentia!!!!!!!La speed o clipa,la restul una sau doua secunde.....

Daca ai speed si ajungi la 80 de ani o sa fii mandru de asta!!!!!AI GRIJA SA TI SE INTAMPLE SA TE PRINDA BATRANETEA!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pasbogdan

 

nimeni nu a zis nimic de motocicleta X sau J...ci de CE si UNDE faci cu ea. iar pilotul protagonist al threadului asta nu a facut ce trebuia, unde trebuia si cand trebuia. si din cauza asta el si inca 2 sunt in groapa...iar al treilea e in coma. not nice... not nice at all.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pasbogdan

care-i point-ul in postul tau frate? 1400kg la 180 la ora, 170 kg la 200 la ora...vroiai sa ne bagi la probleme de mecanica, si de teoria conducerii motorului -cursuri tinute de speed-eri destepti pt enduristi/chopperisti/crosseri prosti? aci e o problema simpla, omule: unul s-a omorat si a mai luat doi cu ei, asta se discuta.. cifrele poti sa ti le bagi undeva, dar in liniste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...