Sari la conținut

Accident Cu Baieti De Baieti


sauron
 Share

Postări Recomandate

aseara, dupa un concert, tataee de la bug mafia:

conducand un vw sharan efectueaza o depasire neregulamentara si accidenteaza grav un mopedist de 40 ani.

era undeva prin arad, n-am retinut localitatea. i s-au recoltat probe biologice

de la extaz la agonie nu e decat un pas... sau o depasire...

 

http://www.protv.ro/stiri/eveniment/bug-ma...pasire-dar.html

Editat de sauron
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma apropiam anul asta exact in ajunul Invierii de o intersectie unde semaforul era rosu. La un moment dat un vw sharan trage de volan stanga sa-mi faca loc, m-am bucurat de gest si am tras putin mai in fata, cand am vrut sa-i multumesc soferului pentru gest am observat ca era Tataee. I-am zambit si i-am facut semn sa-mi dea un autograf, era imposibil in acea intersetie, asa ca el imi face semn sa facem stanga si sa ne oprim pe partea dreapta undeva.

Ce vreau sa spun este ca aveam impresia ca discut cu un parinte care isi cumparase o masina sa-si poata transporta copiii, multi la numar.

O fire prietenoasa, calma, nicidecum nu te-ai fi gandit ca el este solistul unei trupe de hiphop, chiar m-a intrebat:si, cum ie pe motocicleta?:P

Nu-l cunosc prea bine sa ma pot exprima, dar in niciun caz nu parea sa fie un schmecher, si nicidecum un agresiv in trafic, asa ca trag concluzia ca a fost doar un ghinion cum s-a intamplat acel accidentul.

Este mai tanar decat mine, asa ca nu va ganditi ca m-am intimidat de imaginea lui atunci :D

 

Bafta.

Editat de PHANTOM II
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am nimic cu el personal , dar urasc rimele lui ...toate sunt de gen "sunt actoru principal din rolu principal" wtf

 

auzi si la protv , a lovit o motocicleta , bine ca n-au zis ca depasise excesiv viteza legala si eventual era si "preparata cu azot" :D

Editat de frN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se va musamaliza totul, in stilul caracteristic al politiei aradene. Mai nou aia de la arad Expres dau apa la moara si fac campanie murdara pt musamalizare.

Cica au mutat locul faptei DIN CENTRUL COMUNEI Vladimirescu - "undeva in afara comunei" iar faptele sunt prezentate ampulea - adica in loc de "depasire pe linia continua" - apare cum ca mopedistul caruia i-au bagat 4 beri la bord, ar fi iesit de pe un drum lateral.. Complet fals si eronat.

Da deh, se pare ca ratatii aia de la mafia care au bagat un om in spital au destui bani, pile si relatii ca sa se schimbe incadrarea juridica a faptei.

Cititi aici..

http://www.aradon.ro/stiri/arad/articol/bu...080810-11510232

 

cum spuneam, mi-e sila de ei, mi-e sila de aia care prezinta astfel de stiri..

Intrati acolo pe forum si spuneti-va parerea - reporterul ala numai stiri trunchiate stie sa prezinte..

A mai fost in urma cu o luna un accident prezentat trunchiat- in care unu cu un mercedes inmatriculat in spania, intra in depasire si omoara pe unu cu o dacie.. din stire se lasa de inteles ca ala cu dacia care circula regulamentar- ala ar fi fost vinova, ca ce cauta el cu cazanu lui pe drum , nu vede ca vine zmeu cu mercedez? si muuulte alte stiri de genu asta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu era cu o masina de care tot canta in melodii ("am 260 de cai sa ma intorc") ca poate il lua cu 200km/h ...

canta in melodii de masini puternice si merge cu un VW de familie , penal ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totusi, de respectat ca merge cu Sharan, si nu cu cinciar, sesar, septar, samd...masinile tipice ale snobului e pe plaiurile mioritice...

cat despre accident, o sa plateasca ori acum, ori mai tarziu...

oricum, muzica lor este de tot rahatul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi place de nici unul de la Mafia, totusi: in nu stiu care articol zicea ca l-a depasit pe linie continua, dar mopedistul a facut viraj la stanga tot acolo.

 

Acuma, nu vreau eu sa-i iau apararea, dar cine cu masina nu depaseste un mopedist pe linie continua (sa fimseriosi, vizibilitate este).

 

Altfel: multi motociclisti depasesc masinile pe linie continua (fara sa calce linia) ca au loc. Nu se putea si invers? Si apoi sa zica ca a facut mopedistul stanga si a incercat sa-l evite?

 

 

Repet, ma doare la tenesi de pensionar sau cum vrea sa-si spuna, dar cine nu depaseste un mopedist pe linie continua? Mi se pare mai vinovat ala daca a vrut sa faca stanga pe linie continua decat masina care il depasea. Parerea mea. Nu e normal ca din cauza "renumelui" (hihihi) sa aiba parete de discriminare negativa. Atata timp cat nu se umbla cu magarii nu mi se pare normal sa faca ala parnaie, daca accidentul s-a desfasurat cum am inteles eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu era cu o masina de care tot canta in melodii ("am 260 de cai sa ma intorc") ca poate il lua cu 200km/h ...

canta in melodii de masini puternice si merge cu un VW de familie , penal ....

 

Tu crezi ca deplasarile in turnee sunt comode in Porsche, SLK, CLK sau alte astfel de masini? Gandeste inainte sa spui tampenii. VW-ul ala ofera mult mai multe decat ele la drumuri lungi, cu multi oameni, unde poate mai vrei sa tragi si un pui de somn.

 

 

Ontopic, fazele cu manelistii, musamalizarea si alte d-astea sunt total deplasate. Uitam ca este poate trupa cea mai urata de catre politie. Ca nu numai o data au fost dati jos de pe scena cu mascatii pentru injurii aduse politiei? Chiar credeti ca daca li s-ar da un motiv, nu s-ar agita politistii sa-i "aranjeze" putin pe "mafioti"?

 

Oricum, parerea lui GXG e de-a dreptul realista si pertinenta.

Si ca un extra, acum 2 zile, alt "baiat de baiat", Puya, a oprit pe drumul cu prioritate sa-mi faca mie loc sa intru pe strada cu ditamai cardul de masini, eu fiind pe motor. Nu mai judecati asa usor oamenii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu era cu o masina de care tot canta in melodii ("am 260 de cai sa ma intorc") ca poate il lua cu 200km/h ...

canta in melodii de masini puternice si merge cu un VW de familie , penal ....

 

Si ce ai vrea ma sa mearga in deplasare pe drumurile mioritice intr-un 911 GT ?? Mai ales pe la Zam p`acolo ar fii superb :D

 

ontopic: mi se pare ca articolul a relatat ceea ce i-a spus SPR AR despre accident nu ca au fost ei la fata locului. In orice caz daca mopedistul a consumat alcool se schimba drastic datele problemei ...

 

 

Tu crezi ca deplasarile in turnee sunt comode in Porsche, SLK, CLK sau alte astfel de masini? Gandeste inainte sa spui tampenii. VW-ul ala ofera mult mai multe decat ele la drumuri lungi, cu multi oameni, unde poate mai vrei sa tragi si un pui de somn.

 

 

Ontopic, fazele cu manelistii, musamalizarea si alte d-astea sunt total deplasate. Uitam ca este poate trupa cea mai urata de catre politie. Ca nu numai o data au fost dati jos de pe scena cu mascatii pentru injurii aduse politiei? Chiar credeti ca daca li s-ar da un motiv, nu s-ar agita politistii sa-i "aranjeze" putin pe "mafioti"?

 

Oricum, parerea lui GXG e de-a dreptul realista si pertinenta.

 

subscriu total

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

pfu, un accident ca oricare altu... daca nu era vb de "mafia" poate nici nu aparea la stiri...

asta nu inseamna ca acum nu mai dati din cap pe "mafia" cand simtiti bassul ala care va face capu si pieptu sa vibreze... probabil ca si scuteristul a simtit acelasi lucru :P

 

cui nu-i place nu-i place... satisfactia voastra, v-au mai alimentat un pic dizgratia

e bine ca toata lumea e bine.

 

P.S. acum cine e mai smecher... "mafia" care s-ar putea sa raspunda penal sau soferul care a omorat un batran in dr taberei si apoi a fost lasat de politie sa plece... ca era cineva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era Cheloo sau Ombladon umbla vorba ca ar fi fost fumat , nu ? :P Asa astia nu le au cu maria , ci doar cu alcoolul .. Super topic despre super intamplare in Super Romania ... Pe bune acum , get yourself a life ... it's better !

 

PS:La cate poole in gat si nu numai au dat astia la Politie , sigur is plini de relatii , pile si alte "legaturi bolnavicioase" .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...