Sari la conținut

SNAGOV CAMPING VERSUS PARTY MOTO


aliance-steel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 150
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cai de acces

 

Pe soseaua nationala Bucuresti-Ploiesti (DN1 – E60) pana la kilometrul 35, apoi la dreapta, inca 4,5 km pe drum asfaltat (DC2) prin Vladiceasca, Ciofliceni, Ghermanesti, Snagov.

 

Mijloace de transport in comun

Comuna Snagov nu are in prezent linii proprii de transport in comun.

Legatura dintre Comuna Snagov si localitatile situate in partea de nord a orasului precum si dintre Comuna Snagov si municipiul Bucuresti se realizeaza cu mai multe mijloace de transport ale RATB, astfel:

 

Linia

 

Traseul

 

443

 

Tancabesti - Saftica - Otopeni - Aeroportul Baneasa - Piata Presei Libere

 

444

 

Snagov - Tancabesti - Saftica - Otopeni - Aeroportul Baneasa - Piata Presei Libere

 

Maxi -Taxi

 

Peris - Tancabesti - Saftica - Otopeni - Aeroportul Baneasa - Piata Presei Libere

 

Pe calea ferata, Bucuresti – Snagov Plaja (43 km) cu trenurile care se pun in circulatie, in zilele de sambata si duminica, numai in sezonul estival. Pana la Gara Snagov Plaja, in apropierea careia se afla si complexul turistic Snagov, trenul face in jur de o ora, cu opriri in statiile Pajura, Mogosoaia, Balotesti, Caciulati, Snagov Sat. Din statia Snagov Sat, care deserveste comuna, se poate traversa lacul cu salupele pana pana la strandul si parcul Snagov. De la gara Snagov Plaja, langa care se afla si un mic restaurant, se ajunge la complexul turistic pe jos, pe un splendid drum prin padure, in circa un sfert de ora.

 

 

 

hartzi , in prima harta, snagovul e o chestie roshie!!!! :crack:

 

post-4148-1125488650_thumb.gif post-4148-1125488658_thumb.gif

Editat de dead_man_walking
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei ce doresc sa faca o excursie de la Snagov la circuitul de

karting Tunari, programul este urmatorul:

CAMPIONAT MOTO(ETAPA 4 DE SUPER MOTO)

SAMBATA

-13.00 Inchiderea parcului

-13.30 Revizie tehnica

-14.30 Sedinta tehnica

-14.45-15.05 Antrenament liber

-16.00-16.20 Antrenament liber

-17.20-17.40 Antrenament oficial

-17.40 Inchiderea traseului

-18.00 Sedinta tehnica

 

DUMINICA

-10.00-10.15 Warm up

-10.20 SuperPole

-11.30-11.50 Mansa 1

-13.20-13.40 Mansa 2

 

Pentru cei care vor sa se rupa in figuri se pot inscrie la amatori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DMW zi-mi si mie daca mergi sigur pe scuter :crack: sa nu fiu ultimul codas care merge cu 60 (daca nu imi delimitez scuterul inainte) .. ca nu stiu exact unde este campingul ..

 

P.S Vin eu cu 2 pescari meseriasi! Credeti-ma sunt bajeti super de treaba :moron: Ne invata ei " peste" :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 - cand ne strangem? vineri seara sau sambata dimineata?

 

2 - pot sa dau si bani la intrare sau e numai cu bonuri (eu nu am asa ceva)?

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Incepind de vineri puteti veni citi vreti ! Ptr cei care vin dinspre Bucuresti este bine de stiut ca nu este indicat sa o luati pe prima varianta la dreapta pe drumul care duce la Ghermanesti si nici pe a doua.Abia la a treia sosea in raza localitatii Ciolpani aveti pe stinga un peco "Petrom" si acolo faceti dreapta spre padure pe un drum asfaltat. Dupa aproximativ 3 km drumul face o bifurcatie si la baza acesteia ,perpendicular pe drumul pe care veniti se face un drum la dreapta prin padure ,drum asfaltat , plin de gropi,dar practicabil ! La urmatoarea bifurcatie a acestui drum plin de gropi o veti face la stinga si veti urma drumul care urca usor pina la portile campingului .

Deci intrarea se plateste o singura data ptr toata perioada si la poarta vi se elibereaza un bon valoric cu valoare de 100 lei vechi . Ptr cei ce vor sa iasa cu diverse treburi din camping ,pastrati bonul sau daca sinteti insetati si-l praduiti veti stabili cu portarul de la camping sa va dea ceva ptr recunoastere [bon sau altceva]

la revenirea in camping ! Nu sint casute deci veti dormi fiecare in si cum puteti ! :crack:

post-2464-1125497501_thumb.jpg

Editat de ALIANCE-STEEL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ma intalnesc cu cineva eu ma pierd :crack:( .. niste nr de tel ? pe al B.D -ului il am .. dar nu stiu daca vine :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cai de acces

 

Pe soseaua nationala Bucuresti-Ploiesti (DN1 – E60) pana la kilometrul 35, apoi la dreapta, inca 4,5 km pe drum asfaltat (DC2) prin Vladiceasca, Ciofliceni, Ghermanesti, Snagov.

 

Mijloace de transport in comun

Comuna Snagov nu are in prezent linii proprii de transport in comun.

Legatura  dintre Comuna Snagov si localitatile situate in partea de nord a orasului precum si dintre Comuna Snagov si municipiul Bucuresti se realizeaza cu mai multe mijloace de transport ale RATB, astfel:

 

Linia

 

Traseul

 

443

 

Tancabesti - Saftica - Otopeni - Aeroportul Baneasa  - Piata Presei Libere

 

444

 

Snagov - Tancabesti - Saftica - Otopeni - Aeroportul Baneasa  - Piata Presei Libere

 

Maxi -Taxi

 

Peris - Tancabesti - Saftica - Otopeni - Aeroportul Baneasa  - Piata Presei Libere

 

Pe calea ferata, Bucuresti – Snagov Plaja (43 km) cu trenurile care se pun in circulatie, in zilele de sambata si duminica, numai in sezonul estival. Pana la Gara Snagov Plaja, in apropierea careia se afla si complexul turistic Snagov, trenul face in jur de o ora, cu opriri in statiile Pajura, Mogosoaia, Balotesti, Caciulati, Snagov Sat. Din statia Snagov Sat, care deserveste comuna, se poate traversa lacul cu salupele pana pana la strandul si parcul Snagov. De la gara Snagov Plaja, langa care se afla si un mic restaurant, se ajunge la complexul turistic pe jos, pe un splendid drum prin padure, in circa un sfert de ora.

hartzi , in prima harta, snagovul e o chestie roshie!!!! :wink:

 

post-4148-1125488650_thumb.gif  post-4148-1125488658_thumb.gif

234484[/snapback]

:crack: :crack: :moron: RATB-ul nu mai are linii preorasheneshti de cateva saptamani, dar probabil ca sunt microbuze particulare pe acest traseu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va incurcati daca o luati prin Ghermanesti.

Drumul clasic este prin Ciolpani, aproape de iesirea spre Ploiesti, in dreptul statiei Peco, spre padure 3 - 4 km; acolo este indicator Complex Turistic Snagov - citeva sute de metri, unde este Campingul.

 

Va aduc o barca pneumatica, pentru uzul motociclistilor pe apa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am lamurit! Facem o gasca sambata dimineata la Arc ca sa ii luam si pe cei care nu stiu ce si cum?

234654[/snapback]

 

 

Unii nu cred ca pot sa ajunga sambata dimineata!

Da' las, ca vedem noi cum facem, important e sa ajungem acolo. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut s-a prins peste :friends: putin... dar totusi :friends:

234210[/snapback]

 

 

Ia zi.. te bagi? ne vedem acolo? Bem o bere... doua... trei... :crack:

Io vin sigur!! :crack: Si cu "nea' omu'" cu shadow-ul (dad). :moron: Da' venim de sambata dimineata. :wink:

Editat de egobrain
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate par ca musca in lapte insa ma intreb de ce incercati sa organizati o a doua actiune in acelasi weekend? Ma refer la faptul ca simbata si duminica e etapa de supermoto pe circuitul de la Tunari. Chiar daca nu toata lumea agreaza competitiile ,amindoua "activitatile" ar avea de pierdut. "Prerea mea". :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...