Sari la conținut

Yamaha R1 2009


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Crossplane crankshaft - asta e un mare pas inainte, e practic tehnologie MotoGP adusa pe strada..

 

In privinta designului...spatele e f reusit...fata mai putin, dar la motoare supersport forma urmeaza functia...cred ca ram-air va avea un sunet senzational...

 

Plus ca 1000RR de la Honda mi s-a parut oribil initial....acum mi se pare doar uratel....deci e o chestie cu care trebuie sa te obisnuiesti.

 

Iar Suzuki.....toti cei care isi iau suzuki sunt priviti ca baieti ce nu au avut bani de Yamaha sau Honda....e ca si cum iei Opel in loc de VW...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mooaaaammmmmaaaaa....Belea de ....URATA....Dupa mine , modelele 2004-2008 sunt indiscutabil cele mai frumoase la design! Chiar nu au reusit-o deloc , eu ma asteptam la ceva spectaculos de la cei de la Yamaha , dar cred ca au angajat ucenici la dep. design.....Nasol!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa parerea mea suzuki ramane cea mai frumoasa 2008 jap

nu am dubii ca motorul este mai eficient decat cele vechi, sunt foarte curios ce va face in STOCK 1000 si in sbk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar Suzuki.....toti cei care isi iau suzuki sunt priviti ca baieti ce nu au avut bani de Yamaha sau Honda....e ca si cum iei Opel in loc de VW...

Asta in societatea cocalareasca autohtona. Si aia de isi iau Kawasaki ce is, pielea pulii, nu? Ii gasesti numai la periferiile marilor orase si fac munca zilera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta in societatea cocalareasca autohtona. Si aia de isi iau Kawasaki ce is, pielea pulii, nu? Ii gasesti numai la periferiile marilor orase si fac munca zilera.

 

cum sa nu te citez ? :laugh:

 

eu mi'am luat suzi ptr ca spre deosebire de alte motoare ...mergeee :bounce: ..oricum suntem OT

sunt curios sa vad noile modele anul asta la EICMA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer si da si nu frumoasa si urata in acelasi timp e un motor care inca ramane in picioare zic eu, nu prea are egal cu multe deci 1-2 clase mai sus la ora actuala decat multi, insa astept sa vedem ce va scoate si restul marcilor nipone si sa vedem cum si cu cine se bate pana acum, R1 a fost best cam in mult categorii de curse, dar multi au o parere proasta despre acest motor insa YAMAHA a vrut KG/CP si au reusit inaintea multora de aya o respect! dar ramane de vazut modelul 2009 cat de MOTO GP BIKE este asa cum spun iei ! in plus despre pasager da aici au cam uitat ca exista si ala e urat sa stea incomod persoana iubita in cazul meu nasol in spate insa sper ca pe viitor aceste motociclete sa fie poate altfel sa permita si o plimbare cu pasageru pt ca parca se cam strica toata distractia personal am o parere de nota 7 pt acest motor, sigur de 9-10 nu este pt ca se vad liber unele lipsuri legate de strada insa pe strada nu suntem la moto Gp! asfalt uscat respectele mele celor care dau nastere acestor motociclete si sper sa se mai gandeasca si la drumuri si la pasageri si ca e frumoasa privelistea cu aceste motoare si ca nu conteaza doar circuitul! :bounce: sa ne vedem sanatosi pe sosele si sa ne bucuram :laugh: tot timpul fara incidente si necazuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e clar si normal ca aceasta motocicleta sa nu se gandeasca la pasager ...ala e doar un optional

nujtu ce placere gasiti sa stati cu un pasager in spate pe un motor gandit sa doboare recordul pe circuit

daca vrei pasager ..sunt multe motoare care il pot acomoda fara probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subscriu. de fiecare data cand am pasager(a), de obicei (a), merg cu vfr-ul. nici macar fireblade-ul din 2003 nu suporta pasager. am stat odata in spate pe un r1, eu 191cm, amicul in fatza 185, 95kg. a fost senzational, n-am sa uit niciodata. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subscriu. de fiecare data cand am pasager(a), de obicei (a), merg cu vfr-ul. nici macar fireblade-ul din 2003 nu suporta pasager. am stat odata in spate pe un r1, eu 191cm, amicul in fatza 185, 95kg. a fost senzational, n-am sa uit niciodata. :P

ai vazut tot ha? :bounce: cunsoc senzatia :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cateva modele chiar reusite ....ca si la bursa sau cursul euro ce creste trebuie sa si coboare...... :) ................Moedelele 2002-2003 (preferatul meu) sau 2004-2005 sau chiar 2008 au fost apogeul in design pana acum...............Mai frumoasa e yzf r125...........au incercat ei o schimbare radicala............dak ma pun eu sa fac o schita........ar iesi mai bn de 1000 de ori decat "constipata" asta..... :rock: .....Farurile acelea.lungi .........acum parla is ochii unei matze de 1 sapt de la "fatare". :P parerea mea.......... :bounce: :laugh: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Din pacate kit-ul este disponibil doar in Franta, intr-o editie limitata de 35 de bucati. Acesta include carenajul complet in stil MotoGP, capacul rezervorului, capacul monopost si autocolantele. Pretul va varia in functie de configuratia necesara adaptarii la o motocicleta noua sau folosita. Avand in vedere succesul Yamaha din sezonul 2008 MotoGP, nu excludem varianta in care Yamaha va lansa anul viitor o replica MotoGP a noului R1 2009."

 

asa trebuia sa il faca si era mult mai mistoo..

 

 

 

humm chiar misto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e clar si normal ca aceasta motocicleta sa nu se gandeasca la pasager ...ala e doar un optional

nujtu ce placere gasiti sa stati cu un pasager in spate pe un motor gandit sa doboare recordul pe circuit

daca vrei pasager ..sunt multe motoare care il pot acomoda fara probleme

 

cam egoist nenea Mac, hmmmm??? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Farurile alea sunt de-a dreptul comice !

Si codita pare inghesuita intre tobe.

Lateralele, in schimb, ar merge.

Editat de wabit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e chiar faina motocicleta asta

si cum am mai vazut pe un alt forum : cica arborele asta cotit pe care l-au pus pe r1 2009 ar fi cam cel mai tare "upgrade" de la "injectie "incoace

cat despre design...parca toata motocicleta a fost impinsa in fata ceea ce nu este kiar asa de deranjant ochiului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oh baby! Nu faci icter de la culoarea aia?

glumeam, s-o stapanesti sanatos

 

Adevarul e ca 2003-2007 au fost niste ani de exceptie. Acum s-au stricat toti. zx10r e o gluma proasta, la fel si r1. Si nu cred ca nu suntem noi deschisi, cum a fost de ex cazul 999, unde lumea l-a blamat, ca in final sa devina succes.

 

S-au stricat urat si ma intreb unde o sa se mai duca de aici incolo. Plus ca, vorba cuiva, astia isi imagineaza ca toate gagicile au pe undeva la 35 de kile si 1,30 inaltime? cum kilu meu sa mai pui om pe coada aia de matura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si nu cred ca nu suntem noi deschisi, cum a fost de ex cazul 999, unde lumea l-a blamat, ca in final sa devina succes.

 

Poftim?!? Succes in ce sens? Ca era cea mai scumpa si cea mai puturoasa? Am mers pe 749 si nu e mai mult decat un 400 japonez la putere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..mie imi place R1 de cand a aparut khiar si acum cand modelul 2009..avanseaza..si modelul motoGP(rossi 2008,cu ambreaj uscat si discuri carbon)poa va place mai mult..

 

sau va place mai mult varianta din 2015..cauciucuri enduro??? :lol:

 

 

sau va place mai mult varianta din 2015..cauciucuri enduro??? :laugh:

post-27104-1227462908_thumb.jpg

post-27104-1227462923_thumb.jpg

post-27104-1227462951_thumb.jpg

post-27104-1227462969_thumb.jpg

post-27104-1227462987_thumb.jpg

post-27104-1227463007_thumb.jpg

post-27104-1227463342_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...