Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Otto, pana anul trecut nu aveam "locul de joaca" asa aproape. Dupa 30 de km deja intram in serpentine... si ce serpentine! :) Drumul e lat, bun, foarte putin circulat si curbele cu vizibilitate. Ce altceva mai putem cere? :D Sa nu mai vorbim ca drumul de la Bistrita la Reghin e sub orice critica. Daca am veni, la Reghin tre' sa schimbam semeringurile la furca fata.

Pe Mures-Sighisoara am fost si anul acesta, cand am mers la Sibiu si Transfagarasan.

 

post-28093-1285682924_thumb.jpg

 

Am fost si anul trecut si acum doi ani, in ziua cand a avut Soso accidentul. O sa mai ajungem, probabil, in trecere.

La anu' va asteptam pe voi aici, sa ne bucuram impreuna de serpentine! :laugh: Sau, poate ne sincronizam la o iesire pe Hungaroring. :D

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama ce playground misto aveti acolo... eu trebuie sa bag peste 100 km sa dau de ceva curbe cu asfalt sanatos...

 

pana atunci... care se risca sa faca asa ceva ?

 

 

nu de alta dar e spectaculos :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare natiune. hai sa-mi fac si eu intrarea aici ca suna bine titlul :P

 

pentru curbe merg la dealul bucovatului langa craiova (viteze mai mici) si la saru & jitaru in apropierea slatinii (viteze mai mari)

hai sa pun doua poze sa ma credeti :laugh:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

off, sunt mai maricele asa ca le pun astfel

p9160181.th.jpg

p9160180.th.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama ce playground misto aveti acolo... eu trebuie sa bag peste 100 km sa dau de ceva curbe cu asfalt sanatos...

 

pana atunci... care se risca sa faca asa ceva ?

 

 

nu de alta dar e spectaculos :P

 

ala cred ca a fost cel mai mare salt la cadwell park :laugh: daca o sa ajungi pe acolo vreodata si o sa sari 5 cm o sa vezi senzatie

 

app in giratorii nu se da nimeni?

Editat de todea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala cred ca a fost cel mai mare salt la cadwell park :laugh: daca o sa ajungi pe acolo vreodata si o sa sari 5 cm o sa vezi senzatie

 

La saritoarea de pe Cadwell Park ramane un singur rege, Jonathan Rea. :P

Editat de Alter Ego
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ce stare se prezinta Valea Oltului, stie cineva?nu am fost niciodata si tot aud una alta despre acel traseu...de bine :laugh:

 

e o mesrie de drum..singurele probleme sunt podurile,toate intr-o stare mai mult decat jalnica.eu am fost cu motorul,am mers destul de tare,si inca afara de poduri si 2 speed-bump-uri din calimanesti nu m-a incurcat nimic :)

Mesaj completat

Sau, poate ne sincronizam la o iesire pe Hungaroring.

 

maestre,acolo ma sincronizez si eu cu voi.dar as recomanda panonia-ring,nu de alta dar preturile sunt mai decente.cat despre playground-ul tau,bine ca te lauzi tu :D .dupa ce iti iei miar te astept sa ne jucam putin si pe gutin :D .si evident ca o sa vin si eu la anu` de cateva ori pana la tihuta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stim inca sigur locatia exacta, dar cu siguranta la anu' ajungem pe circuit. Deja punem bani deoparte. Dam de veste si aici. Poate ne adunam mai multi si ne dam odata. Dupa ce apar ghioceii, o sa rugam baietii care au mai mers pe circuit (mac & jagi) sa ne indrume.

Pe Gutin n-o sa vin numai daca o sa-mi iau candva un supermoto. Cu vitezana n-ai ce face acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Otto, pana anul trecut nu aveam "locul de joaca" asa aproape. Dupa 30 de km deja intram in serpentine... si ce serpentine! :D Drumul e lat, bun, foarte putin circulat si curbele cu vizibilitate. Ce altceva mai putem cere? ;) Sa nu mai vorbim ca drumul de la Bistrita la Reghin e sub orice critica. Daca am veni, la Reghin tre' sa schimbam semeringurile la furca fata.

Pe Mures-Sighisoara am fost si anul acesta, cand am mers la Sibiu si Transfagarasan.

 

post-28093-1285682924_thumb.jpg

 

Am fost si anul trecut si acum doi ani, in ziua cand a avut Soso accidentul. O sa mai ajungem, probabil, in trecere.

La anu' va asteptam pe voi aici, sa ne bucuram impreuna de serpentine! :laugh: Sau, poate ne sincronizam la o iesire pe Hungaroring.

 

aa, da, 954-le alb-albastru e a lui toto din reghin?parca asa pare.merge si ala ca disperatu'... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu e al lui Toto. E o culoare stock, cu siguranta sunt mai multe prin tara.

 

Otto, te rog spune-mi si mie care-s diferentele intre 1000RR si K8-ul pe care-l ai acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

taica...ce atata dat pe serpentine? :D Ce locuri frumoase aveti de joaca! vad ca nici trafic nu prea este! Noi...astia din zona asta ne-am obisnuit mai hardcore, pe Posada...pana la Brasov! Sa vezi senzatii vineri dup-amiaza cand se sta in coloana pe toata valea Prahovei si trec niste idioti ghiulea pe langa ei! :laugh: Da stiu...niste inconstienti! Nu mai au mult! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 1 month later...

Un amic care mergea sportiv pe curbele de la Predeal(anul asta, mergea la intrunirea de la Cluj) s-a trezit pe sensul lui de mers cu masina in fatza. A ocolit pe contrasens, din fatza alte masini cu flashuri claxoane. S-a salvat pe acostamentul de pe contrasens. Omul merge de ceva timp pe sportiva, nu credea asa ceva pina nu i s-a intimplat. Eu am scapat din ceva asemanator la Poiana Brasov prin 2004. Ideea e ca daca curbele nu-s cu vizibilitate maxima evitati aplecatul prea mult, chiar daca sinteti pe banda voastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jagi, urata treaba. A avut noroc. Noi suntem privilegiati. Pe Tihuta, mare parte dintre curbe, sunt cu vizibilitate.

Daniel, merci! :cheers:

 

P1040109.jpg

 

 

Apropo, in 23 iunie e trackday pe Hungaroring. Eu o sa ma duc. Mai vine cineva? Pretul e de 15.000 ft (3 iesiri de 25 minute) sau 30.000 ft (6 iesiri).

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa....multumiri baietilor din Crazy Snails si in special lui Stau-de-6 pt gazduire.....a fost o tura exceptionala,distractie,gume arse si discutii ca intre oameni.frumos....continuarea in luna iulie :)

post-35274-0-74188900-1307390418_thumb.jpg

post-35274-0-91546700-1307390441_thumb.jpg

post-35274-0-65606000-1307390498_thumb.jpg

post-35274-0-84669700-1307390525_thumb.jpg

post-35274-0-14020100-1307390559_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...