Sari la conținut

Accident Militari Gsxr750 Vs Polo


Gova
 Share

Postări Recomandate

nu neaparat dar trebuie sa fie o proportie intre marimea creierului si puterea motorului. eu am un rr de aproape 1000 si pot sa merg si cu 50-60 prin oras unde nu e loc sa-i dau mai tare dar asta pt ca pun mai presus siguranta mea si de ce nu si a altora decat faptul ca s-ar excita fufele de la cine stie ce terasa cand as trece eu in flacari si ar urla toba. :goodposting:

Poate ca ar trebui ca cei care locuiesc in orasele aglomerate sa aiba doua motoare. Unul de capacitate mica, cum am zis 250 cmc (care sunt si ieftine), pentru oras- majoritatea motoarelor de 250 cmc fug 120 km/h...si unul de capacitate mai mare, ss, touring, enduro, samd pentru calatorii afara. Stiu ca nu ne permitem sa tinem doua motoare, dar cred ca, in timp, isi scot banii din diferenta de consum, piese s.a. Eu am mers pe un ss de 1000 cmc, un suzuky gsx r1000 din 2004 si mi s-a parut groaznic de obositor. Dupa 30 de min., inafara de faptul ca eram lac de transpiratie, ma durea palma stanga de la ambreiaj si aveam o stare de oboseala de parca dadusem cu sapa. Si nu a fost singura data cand m-am urcat pe acel motor, dar de fiecare data senzatia de disconfort a fost groaznica. Ii admir pe cei care au ss pentru efortul pe care trebuie sa-l faca sa tina in frau o astfel de masinarie, dar cred ca este extenuant sa-l conduci in oras. Cu banii pe care i-a dat pe gsx 750 r care a fost distrus, proprietarul putea cumpara doua motoare, si -ar fi imprumutat celui care a facut accidentul, evident pe cel mai mic, pe care-l folosea zilnic. Si nu s-ar fi intamplat accidentul. Acum stiu, urmeaza sa ma ridiculizati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 529
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

...Cu banii pe care i-a dat pe gsx 750 r care a fost distrus, proprietarul putea cumpara doua motoare, si -ar fi imprumutat celui care a facut accidentul, evident pe cel mai mic, pe care-l folosea zilnic. Si nu s-ar fi intamplat accidentul. Acum stiu, urmeaza sa ma ridiculizati.

 

Pacat de restul mesajului tau.Partea bolduita i-a anulat tot rostul....

 

Nu se imprumuta motoare "civililor"(pot dauna grav sanatatii acestora)....Pentru ca "maestrul emerit" Moga nu avea ce cauta pe o MOTOCICLETA, indiferent cat de MICA ar fi fost aceasta...Clar? :goodposting:

 

Incearca sa nu te ridiculizezi singur pe viitor...

 

Numa' bine! :agree:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU A ZIS NIMENI CA VENEA CA MERLCUL DAR STII CE MA STRESEAZA SI POT SA JUR CA ASTIA CARE VORBESC DESPRE VITEZA EXACT ASTIA LE RUP IN 2 SI NU MI SPUNE CA TU MERGI TOT CU 50 CA TOTI DIN FORUMUL ASTA. ASTA E A GRESIT A GRESIT DAR NU MAI JIGNITI SI NU MAI DORITI RAUL NIMANUI. S-A INTAMPLAT S-A INTAMPLAT DAR DACA ERA UN BARBAT LA VOLAN NU SE MAI INTAMPLA:))

 

 

 

"s-a intamplat, s-a intamplat" ........................ dar daca te duce capu' nu treci cu 100 printr-o intesesctie "PAREREA MEA"

 

a gresit si a platit ... asta e ... sper sa nu ramana cu sechele si poate invata ceva din asta si el si cei ce fac ca el (permis p*l@ + ceva alcool + 2-3 pitici in cap (sau nimic) = AI PUS-O)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de restul mesajului tau.Partea bolduita i-a anulat tot rostul....

 

Nu se imprumuta motoare "civililor"(pot dauna grav sanatatii acestora)....Pentru ca "maestrul emerit" Moga nu avea ce cauta pe o MOTOCICLETA, indiferent cat de MICA ar fi fost aceasta...Clar? :agree:

 

Incearca sa nu te ridiculizezi singur pe viitor...

 

Numa' bine! :kiss:

Eu am scris la modul general. Din pacate am pierdut din vedere faptul ca cel caruia i-a imprumutat motorul nu avea carnet. Chiar ai ras de mine? :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am scris la modul general. Din pacate am pierdut din vedere faptul ca cel caruia i-a imprumutat motorul nu avea carnet. Chiar ai ras de mine? :goodposting:

 

Nope, stai calm.Eu nu rad de nimeni....

 

In general, postezi de calitate, din cate am citit...oricine mai are si scapari, asa ca...se iarta(azi!) :)

 

Bine ca realizezi ca nu-i ok sa imprumuti motorul cuiva care nu are plasticul cu categoria @(asta e cel mai important din toata polologhia asta de nspe mii de pagini)!

 

100% off-topic:Ptiu dreace, scuze categoria @, dar tu ti-ai ales nick-ul asta atat de uzitat pe aici! :agree:

 

Bafta! :kiss:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-acum, ca o concluzie - aviz amatorilor de nfs underground/moto gp pe strazi: Atentie mare cand va treziti cu 4 k0aye peste noapte ca s-ar putea ca noua pereche sa fie de la p__a infipta-n k_ru vostru, nu de la barbatia voastra ce s-a facut brusc mare.

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa vad si maine lupte greco-romane pe topicul asta :goodposting:) e hilar cum o mana de pusti corditi care sigur n-au pus in viata lor mana pe motoarele de la profil se cearta cu greii unui forum motociclistic...si mai penibil este ca ei in loc sa ia aminte si sa zica...da frate...au forumistii aia dreptate...prietenu nostru a fost fraier...hai sa nu mai amenintam ca oricum nu se ajunge nicaieri...ei o tin una si buna ca saraca soferita a iesit aiurea de pe straduta...aaa...apropo...frate sasha...cum de l-ai lasat pe un baiat fara permis sa se suie pe motocicleta aia...o bijuterie...pe bune ca nu stiu ce a fost in capul tau...ca moga sigur nu plecase la agatat...sau l-o fi agatat pe pasager?. .... nimeni nu poate stii...sa-i duca cineva un laptop lu moga poate ne relateaza el intamplarea reala

Pai tu n-ai cititi bine toata povestea, ca deja au descoperit misterul unii inainte cu cateva pagini (mi-e lene acum sa revizui acele pagini, asa ca o sa incalc probabil niste legi de copywright - sper sa nu fie penal) : asta plecase la agatat ceva in discoteca (din cate imi amintesc eu textual din posturile prietenilor lui cocalari "a plecat sa traga ceva"), dar in momentul in care a dat in drum de o gagica misto uimit de peisaj a uitat sa franeze (sau in orice caz daca stia asta a uitat ca motocicleta are frana si pe fata) si de asemenea a uitat si sa deschida usa de la masina respectivei "bunaciuni" inainte de a o aborda...

 

Deci cum sa vi se vorbeasca frumos cand voi suntetzi cum suntetzi....

Omule esti un retard nu am c sa zic......nu am chef d tn sau de altzi prosti d p forum care sta toata ziua in casa si posteaza p un forum.....Postati numai banalitati,vretzi sa va afirmati,Ok.....Stitzi voi...LUMEA E MICA....si din momentu asta am sters si contu d p acest forum....o sa ne int in trafic!!

 

APROPO:

Daca cititi bn forumu,nu ii i-a nimeni apararea lu moga ca a circulat fara permis,asta ca sa nu mai vb voi prost,normal ca este prietenul nostru si ii vrem binele,dar pacat ca suntem putini care ii vrem binele.

Si daca e tigan ce?Voi nu avetzi prieteni tigani?Acum ca sa ai motor trebuie sa fii roman tigan nu ai voie.

Deci vedeti-va de treaba voastra d "BIKERI PE FORUM" suntem noi retardatzi,cocalari,idioti,cum vretzi voi.

Si sper ca odata sa ne int ca sa ne cunoastem,sa vedem care e mai idiot si mai retardat.

N-am prieteni din astia, in schimb am un fost coleg de servici pe care il suspectez ca ar apartine acestei etnii. Sunt cu el in relatii cordiale dupa mai bine de 10 ani dar asta are facultate si cel mai important: asta stie sa scrie bine si se spala cel putin la fel de des ca mine - astfel incat nu ma mai intereseaza prea mult ca e negricios sau ca are unghii vinete, in cazul asta singurul lucru important e ca e un om normal cu care colaborez din cand in cand si care nu trage tzepe. Sigur, daca suspiciunile mele sunt intemeiate, dupa definitia lui Base asta e un rrom asimilat, nu un rrom integrat. Asta e, eu sunt mai de dreapta sau mai al dracului, dar mie imi plac numai astia asimilati (am inca unul din asta vecin pe palier, de meserie taximetrist).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine dar mai syie cineva ceva despre starea lor....daca femeia a scapat de toate acuzele sau in ce stadiu sunt cercetarile in cauza???....stolul a incercat vreo razbunare????intr-un cuvant ''DETALII'' ca nu ati facut decat sa va certatii 40 de pagini pe baza unor boraturi ale societatii....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps2: ce pana mea inseamna a fi mai motociclist decat altii ???? ca eu nu inteleg ... pe carnetul lui scrie "AAAAAAAAAAA" ???? ... e castigator al vreunui campionat de motociclism ??? nu conteaza ce ramura ... pana mea ...

Poate ca pe strada lui bulibasa le da mai multe litere decat noua rumanilor. In fond, ce , esti invidios?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine dar mai syie cineva ceva despre starea lor....daca femeia a scapat de toate acuzele sau in ce stadiu sunt cercetarile in cauza???....stolul a incercat vreo razbunare????intr-un cuvant ''DETALII'' ca nu ati facut decat sa va certatii 40 de pagini pe baza unor boraturi ale societatii....

 

 

 

stai tu linistit, dureaza muuult si bine pana la solutionare and shit. eu le-as recomanda aplaudacilor lui Moga sa-i mai imbuneze shatra infuriata, mi se pare penibil sa fie omul nevoit sa plece din oras pentru ca vor rudele sa-l razbune pe pruncul lor neprihanit...  :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum sa fie nevoita sa plece din oras...inseamna ca suntem cea mai proasta comunitate a motociclistilor din lume...ce sunt parintii lu moga ca sa danseze lumea cum canta ei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine dar mai syie cineva ceva despre starea lor....daca femeia a scapat de toate acuzele sau in ce stadiu sunt cercetarile in cauza???....stolul a incercat vreo razbunare????intr-un cuvant ''DETALII'' ca nu ati facut decat sa va certatii 40 de pagini pe baza unor boraturi ale societatii....

 

 

baiatul este in spital in coma. intr-adevar a facut 2 operatii la cap si la coloana , dar inca repira artificial si daca isi revine ramane paralizat. acu 2 zile am vb cu asistent de la spital

 

procesul poate sa dureze pana la 2 ani

 

cum sa fie nevoita sa plece din oras...inseamna ca suntem cea mai proasta comunitate a motociclistilor din lume...ce sunt parintii lu moga ca sa danseze lumea cum canta ei?

 

 

supapa, tu chiar dai atentie unor aberatii? cum se se mute din oras? doamne..

 

da , fata a plecat din orad datorita amenintarilor si la propunerea politiei , ca cica ar face parte din lumea interlopa

 

supapa , cine crezi ca se baga din comunitate in caz ca cineva intra peste fata in casa?

 

sincer nu e comunitatea moto decat lumea interlopa daca asa este

 

daca se intampla ceva fetei , intervine careva? cum a spus sibiul. u supapa te bagi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigur ca nu o sa i se intample nimic fetei. Tot scandalul pe care-l fac rudele accidentatilor este pentru bani. Chiar cand se omoara intre ei, ajung la stabor, si totul se rezolva cu bani. Mai ales atunci cand nu a fost ceva intentionat. Insa exista lege, politie si parchete. In cazul in care fetei i se vor prezenta astfel de pretentii, eu cred ca e vorba de santaj si amenintare, care sunt pedepsite de lege. E suficient sa faca plangere direct la Procuratura si eu cred ca se misca aia. Pentru ca daca este amenintata/santajata de 3 sau mai multe persoane, e deja grup infractional organizat si e treaba Parchetului, nu a politiei. Iar daca respectivii mai fac parte si din "lumea interlopa", cum scria cineva mai sus, eu sunt sigur ca Parchetul abia asteapta un pretext de genul asta sa le dea mandate. La cea mai mica amenintare, fata ar trebui sa fuga urland in strada Scaune nr. 3 unde sunt parchetele de sector. Nu la politie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

supapa, tu chiar dai atentie unor aberatii? cum se se mute din oras? doamne..

Aberatii? Hah, sigur, am aberat pana acum, fata acum de fapt se plimba nestingherita prin Militari, ba chiar s-a prezentat la "rudele" lui Moga cu pachetele complimentare, flori si seturi de paie colorate. ASTA e o aberatie, vezi diferenta?

 

 

 

baiatul este in spital in coma. intr-adevar a facut 2 operatii la cap si la coloana , dar inca repira artificial si daca isi revine ramane paralizat. acu 2 zile am vb cu asistent de la spital

 

procesul poate sa dureze pana la 2 ani

 

 

 

 

 

 

da , fata a plecat din orad datorita amenintarilor si la propunerea politiei , ca cica ar face parte din lumea interlopa

 

supapa , cine crezi ca se baga din comunitate in caz ca cineva intra peste fata in casa?

 

sincer nu e comunitatea moto decat lumea interlopa daca asa este

 

daca se intampla ceva fetei , intervine careva? cum a spus sibiul. u supapa te bagi?

 

Si eu sunt curioasa de "comunitatea asta moto", am vazut-o adunandu-se de cateva ori, cred ca-s eu naiva, sperand ca poate si de data asta se intampla ceva... 

 

 

 

 

Sunt sigur ca nu o sa i se intample nimic fetei. Tot scandalul pe care-l fac rudele accidentatilor este pentru bani. Chiar cand se omoara intre ei, ajung la stabor, si totul se rezolva cu bani. Mai ales atunci cand nu a fost ceva intentionat. Insa exista lege, politie si parchete. In cazul in care fetei i se vor prezenta astfel de pretentii, eu cred ca e vorba de santaj si amenintare, care sunt pedepsite de lege. E suficient sa faca plangere direct la Procuratura si eu cred ca se misca aia. Pentru ca daca este amenintata/santajata de 3 sau mai multe persoane, e deja grup infractional organizat si e treaba Parchetului, nu a politiei. Iar daca respectivii mai fac parte si din "lumea interlopa", cum scria cineva mai sus, eu sunt sigur ca Parchetul abia asteapta un pretext de genul asta sa le dea mandate. La cea mai mica amenintare, fata ar trebui sa fuga urland in strada Scaune nr. 3 unde sunt parchetele de sector. Nu la politie.

 

 

 

Sigur, de-aia a si sfatuit-o politia sa plece din oras... :) Eu sunt efectiv siderata, se presupune ca locuim intr-un oras unde stickerele alea cu "Siguranta si Incredere" chiar au o valoare. Se pare ca nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

=)))=)))=)))A fost tare aia cu lumea interlopa:)):))frate de unde le scoateti????auzi sa-ti zica politia sa pleci din oras ca astia sunt periculosii=)))=))vb lu ralucone,degeaba mai au sikerele alea pe masini,cum sa zici ma asa ceva????parca traim in japolanda!!!!!!!!!!!!si pt L.I.V pasageru a fugit din spital acum vro 4 zile parca......fata mutilata=erau dinti ramasi prin casca si avea mandibula rupta din cate stiu .......Numai bine!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigur ca nu o sa i se intample nimic fetei. Tot scandalul pe care-l fac rudele accidentatilor este pentru bani. Chiar cand se omoara intre ei, ajung la stabor, si totul se rezolva cu bani. Mai ales atunci cand nu a fost ceva intentionat. Insa exista lege, politie si parchete. In cazul in care fetei i se vor prezenta astfel de pretentii, eu cred ca e vorba de santaj si amenintare, care sunt pedepsite de lege. E suficient sa faca plangere direct la Procuratura si eu cred ca se misca aia. Pentru ca daca este amenintata/santajata de 3 sau mai multe persoane, e deja grup infractional organizat si e treaba Parchetului, nu a politiei. Iar daca respectivii mai fac parte si din "lumea interlopa", cum scria cineva mai sus, eu sunt sigur ca Parchetul abia asteapta un pretext de genul asta sa le dea mandate. La cea mai mica amenintare, fata ar trebui sa fuga urland in strada Scaune nr. 3 unde sunt parchetele de sector. Nu la politie.

Tu te crezi in SUA sau UE? Bine, noi cica suntem in UE, dar fix asta e chestia pentru care aia ne injura si unii isi zic ca nu ar fi trebuit sa ne primeasca, faptul ca sistemul juridic e constituit in cea mai mare parte din delicatese turcesti pe care noi le numim rahat...

 

Pasagerul cum se simte? Si cum adica are fata mutilata? Cum s-a lovit? In rest, sanatate baiatului aflat in stare grava. Sper sa-si revina.

Nu ai rabdare sa citesti toata povestea? Din cate am retinut eu:

1) avea o casca chinezeasca de la o mare firma de care nu a auzit nimeni si care costa probabiul maxumum 120 de lei;

2) casca ii era prea mare;

3) casca nu era prisa cum trebuie cu cureaua.

Asa ca la accident s-a spart viziera, capul i-a iesit prin gaura aia unde initial era viziera, dar mandibula i-a ramas pe dinautru... Cam suna a film horror, nu? Sincer eu ma uit pe topicul asta de accidente in principal ca sa vad daca trebuie ajutat cineva cumva (mai putin faza cu sange ca nu ma primesc astia la donat ca am sub 60kg), dar dupa ce citesti chestii din astea parca ti se face piele de gaina si iti cam piere cheful sa mai citesti sub-forumul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ralucone, vorbesti prostii... Daca un politist iti spune sa te arunci in cap, o faci?

 

 

 

Care parte din "au plecat din oras din cauza AMENINTARILOR shatrei lui Moga" nu ai inteles-o? fa-ti temele inainte sa deschizi gura, te rog. Sau mai bine calmeaza spiritele p-acolo, ca-i cunosti neamurile, decat sa behai pe-aici ca vorbesc eu prostii!

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pasagerul cum se simte? Si cum adica are fata mutilata? Cum s-a lovit? In rest, sanatate baiatului aflat in stare grava. Sper sa-si revina.

 

 

Nu vreau sa critic.....insa am vazut extrem de multe femei(in principiu) care nu au treaba cu volanul!!!!

:)

 

Ba, inteleg ca e lung topicul... dar macar cititi 5 pagini sa intelegeti despre ce-i vorba.

 

LIV... uite ca eu sper ca nu.

 

Poate pare ca sunt dus cu pluta... dar eu numesc asta justitie divina. Cazul asta imi da exact aceeasi satisfactie (bolnava recunosc) ca atunci cand vad un toreador tavalit de taur. CU cat mai rau, cu atat mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, inteleg ca e lung topicul... dar macar cititi 5 pagini sa intelegeti despre ce-i vorba.

 

LIV... uite ca eu sper ca nu.

 

Poate pare ca sunt dus cu pluta... dar eu numesc asta justitie divina. Cazul asta imi da exact aceeasi satisfactie (bolnava recunosc) ca atunci cand vad un toreador tavalit de taur. CU cat mai rau, cu atat mai bine.

 

eu zic sa dai commentuti pentru tine!!!sunt destul de coapta la minte sa imi dau cu parerea unde vreau!!! multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Eu sunt tot un prieten de-al lui Moga si dupa ce am citit toate cele 40 si ceva de pagini m-am gandit sa-mi fac cont sa-mi postez si eu parerea. Din pacate ca prieten apropiat imi este greu sa recunosc ca el poarta cea mai mare parte din vina, dar nici fata care a intrat in intersectie nu poate fi exonerata. Majoritatea celor care posteaza au uitat de solidaritate si din diferite motive sunt de acord cu ce s-a intamplat, dar nimeni nu se gandeste ca toata lumea greseste, mai mult sau mai putin. Moga este un baiat bun si a ajutat mereu multa lume, de asta prietenii ii iau apararea, este ceva normal. Va luati toti de cei care l-au sustinut pe Moga in acest topic doar pentru simplul fapt ca sunt mai putin obiectivi ca voi. Asta e acum, nu e nici primul, nici ultimul care va patii asa ceva. Ii doresc sanatate multa !

 

P.S. Sa nu mai existe dubii, Moga nu a fost deloc baut. Dimineata m-am intalnit cu el si era in perfecta stare.

 

L.E. Pasagerul este okay, a fost externat acum 2-3 zile. Moga este si el bine, doar ca mai trebuie sa stea la terapie intensiva o saptamana sau doua si il muta la salon normal. Cam asta se stie pana acum.

Editat de IncercSaRamanAnonim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...