Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cu intarziere postez si eu Povestea seii mele .

Acum 2 saptamani ii scriu lui darian si ii spun : Salut Dariane uite am o sa de F650 si vreau sa o faci dupa un model ( atasat ) si sa fie si mai moale . toate in aprox 2 zile ( miercuri dimineata urma sa o primeasca iar eu o doream pe vineri ) zis si facut . saua trimisa la el cu Fan si primita vineri dimineata .

Acum ce pot spune e ca : In trecut aveam dureri de coloana ( posibil din cauza seii ) acum este confortabila imi place forma etc .

Ce am discutat si cu Darian si urmeaza sa mai modifice este inaltimea . Eu am 175 si acum ajung doar cu varfurile pe jos . Urmeaza sa vad pe off daca ma descurc daca nu .. o trimit sa o faca mai joasa (Din ce mi-a explicat si mie in privat si voua pe forum saua se inalta putin cand adauga burete mai moale )

Ce am omis sa ii spun dar incerc sa ma obisnuesc este : Musamaua pe care a folosit-o este putin cam antiderapanta si eu ma cam foiam pe motor .. (acum incerc cu silicon auto poate o invat sa alunece )

 

Asta a fost experienta mea cu Darian . Si va spun ca deja ma pregatesc ca mai trimit vre-o 2 sei la retapitat .

post-51719-0-68778500-1343225555_thumb.jpg

post-51719-0-94787800-1343225594_thumb.jpg

post-51719-0-64449900-1343225669_thumb.jpg

post-51719-0-47001700-1343225743_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

inainte sa-mi fac eu seaua toata lumea era fericita.dupa care am trimis-o eu,am primit-o dupa "ceva" timp,la modul ca deja imi cautam sa cumpar alta nu mai avea rost sa insist cu telefoanele. iar acum vad nu stiu cate reply-uri la rand cu "a mea a fost gata in 2,3 zile" WTF? :)) bravo voua! si referitor la cusaturile "umede",apa nu se duce la burete nicidecum,sta exact intre material si folie,si de fiecare data cand ma asez o tot port pe fund pana se usuca,sau pana la urmatoare ploaie cand schimb apa :)) SANATATE la IEPURI! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am un Sv650 din 2006, s-a rupt tapiseria seii pasagerului din cauza unei plase pt casca.

 

Vreau sa ii fac ambele sei cu un material asemanator cu cel din fabrica, de calitate.

 

In plus am vazut ca o poti face ceva mai moale, acum este groaznica, atat pt mine cat si pt pasager.

 

 

Eu am biroul pe langa cismigiu pe grigore cobalcescu, am vazut intr-un post ca stai pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am un Sv650 din 2006, s-a rupt tapiseria seii pasagerului din cauza unei plase pt casca.

 

Vreau sa ii fac ambele sei cu un material asemanator cu cel din fabrica, de calitate.

 

In plus am vazut ca o poti face ceva mai moale, acum este groaznica, atat pt mine cat si pt pasager.

 

 

Eu am biroul pe langa cismigiu pe grigore cobalcescu, am vazut intr-un post ca stai pe acolo.

 

Da,nicio problemã.Schimb fetzele la ambele sei,ca sã fie acelasi material ,modific forma si adaug încã niste burete,la ambele sei.Eu stau pe partea cealaltã a Cismigiului,zona Sala Palatului

 

@LCA :te rog,dã-mi pe PM adresa ta,sã-ti trimit o cremã siliconicã,pt. impermeabilizat.Dai câteva straturi,timp de mai multe zile,si s-a rezolvat problema.Asa fãcusem si eu,la seaua VN-ului meu,care era cu "nasturi",si-mi bãltea acolo apa,de mai mare dragul,dupã orice ploaie.Cu crema asta,am impermeabilizat toate lucrurile mele,din piele: ghete,cizme,geci,pantaloni...Si ca sã intre simai bine-n toti porii si gãurile de la cusãturi,foloseste si-un foehn.

 

@cretu571: cam în 2 ore,o termin si pe-a ta. Seaua pasagerului,ti-am terminat-o de ieri-noapte (cã seara,mi-am luat si eu o pauzã si-am iesit si eu,la o plimbare...).

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, sa inteleg ca dupa 2 zile s-a stricat? si te-ai dus cu ea la Darian si nu ti-a remediat problema?

Inteleg sa se mai intample chestii din astea insa eu personal nu am auzit..

 

Pentru curiozitatea mea, ce s-a stricat la saua ta in 2 zile?

S-a rupt ata de la o cusatura. M-am dus si mi-a remediat-o dupa ce a strambat din nas ca e taiata de cineva. Dupa inca doua zile s-a intamplat acelasi lucru simetric pe cealalta parte. Mi-a fost sila sa ma mai duc dupa ce a inceput sa-mi explce aici si la telefon ca e imposibil sa se fi rupt ata lui si ca sigur mi-a taiat-o un vecin al dreaqu.

Acu...fiecare are ce pretentii crede pentru banii si timpul lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Nu meritã agitatia.E mult de lucru,pânã fac tiparul perfect si doar pt. un exemplar,nu meritã.Si gãsisem la un moment dat,la un vânzãtor pe ebay.fr ,grãmadã de huse de-astea,de culori diferite,pt. multe modele de motocicletã.Si erau reduse la pretz,între 40-60 euro.La banii ãstia, mai bine-ti cumperi originalã, fãcutã de Bagster,decât sã te-agiti sã ti-o facã cineva,arizanal.Plus cã asta originalã,are niste prinderi pt. marginea rezervorului si sistem de fixare a gentilor fãcute tot de Bagster.Unu' particular,mai greu ar avea asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut Darian,

Poti sa modifici saua asta din imagine? Sunt inalt si stau aiurea pe scarite,nu ma intereseaza ca i se schimba forma,dupa mine poti s-o faci si dreapta,numa sa nu mai fie asa joasa.

 

Salut

No problem

Am mai fãcut modificari din astea,cu grãmada.Ultima,si cea mai mare modificare,am facut-o pt. un BMW R850 RT,la care-am adãugat vreo 10 cm.Proprietarul,un domn de vreo 2 m si 120 kg...Din cauza greutãtii,plusul de înãltime l-am realizat din silicon,care nu se taseazã în veacul vecilor.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut

Dacã te referi la gelul ãla,care se gãseste si la Louis,asa ceva,n-am.De fapt,am dar o sã folosesc ultima portie,la seaua unui prieten.Pot sã-ti modific forma seii,dimensiunea si densitatea ,prin adãugare/scobire fatzã de buretele original.La variatiuni mici ale înãltimii finale,pot sã refolosesc vinilinul original.Evident,dacã mai meritã.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Darian problema mea este ca la drum lung pur si simplu ma doare fundu'. Nu stiu cat m-ar ajuta modificarea formei seii sau densitatea buretelui. Din ce am auzit gelul ala ar fi ideal. Acuma.. nu stiu cum sa zic dar faptul ca folositi ultima portie de gel suna ca si cum v-ati lasa de meserie sau ar veni sfarsitul lumii. Nu ma refer neaparat la cel din Louis,ceva sa dispara durerea. Mentionez ca seaua de bmw e super confortabila, dar la drum lung i-mi vine sa o arunc. De aia as vrea sa faceti d-voastra ce a omis neamtu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...ai reusit sa iei legatura cu Silviu pentru masuratori? Tii minte, am vorbit la telefon sa imi faci o husa pentru panzer-ul meu...

 

Salut...ai reusit sa iei legatura cu Silviu pentru masuratori? Tii minte, am vorbit la telefon sa imi faci o husa pentru panzer-ul meu...

aici ai pozele, cu mentiunea ca in astea nu se vede spatarul facut de tine, care inalta partea din spate cu vreo 20 cm...

post-53440-0-84870900-1350810712_thumb.jpg

post-53440-0-04050900-1350811314_thumb.jpg

Editat de rommel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar ca nu toata lumea poate fi extrem de multumita de cum lucreaza Darian. Mai ales ca la preturile pe care le are se aglomereaza cateodata cu lucrari si mai intarzie.

Am facut si eu saua la Darian si a decurs in felul urmator.

Am trecut intr-o miercuri pe la el cu mobra sa vada saua de pasager la R1100RS (crapata binisor).

I-am spus ca vroiam sa plec vineri seara la o tura si daca poate sa o faca pana atunci. A zis OK, vino maine dim.

Joi dimineata, pe la ora 10 am fost la el. Am lasat saua pasagerului si am plecat cu treburi gandindu-ma ce fac daca Darian nu e gata cu saua pana vineri pe la 4-5 dupa-amiaza cand vroiam sa plec.

Surpriza a fost ca pe la ora 14:00, tot joi, Darian ma suna sa imi spuna sa merg sa ridic saua. Am facut o tura mica, 300 + 300. Pasagerul multumit.

Pret total: 50 lei

Multumesc Darian.

post-8373-0-36367300-1351508083_thumb.jpg

post-8373-0-49861600-1351508089_thumb.jpg

post-8373-0-87141000-1351508094_thumb.jpg

Editat de Alex_NRG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Darian! Revin obsedant si imi cer scuze, as dori sa stiu cat de aglomerat esti! M-am hotarat sa-mi modific saua, /index.php?/topic/291524-reparatii-sei/page__st__960__gopid__3028937, si doream sa stiu daca ai materialul ala de imitatie carbon cu care tot te-am batut la cap si evident daca ai timp si nu esti aglomerat! Mersi frumos si RESPECT pt ceea ce faci!

 

Mi-am aruncat un ochi pe oferta de la bagster si chiar au un model frumos pentru Kawasaki ZZR 1200 - 2004. Customizarea am facut-o astfel: 1,4,6,8 - imitatie carbon negru, 2,3 si 7 negru mat iar vipushca gri.. Saua putin scobita la pilot si pasager si adaugat burete sau spuma - nu ma pricep - si gel pana la 2 cm (am de unde - 1,80 m). Astept un semn de la tine. Cu salutari!

 

http://www.bagster.com/moduleselle/application2007/color-normal.php?lang=uk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...