Sari la conținut

Accident Lascar Catargiu


icv45
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 827
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ce varza de emisiune. motociclistii au fost scosi la tabla, au plecat capul, au recunoscut ca mai fac prostii, ponta s-a hlizit cu dragotescu si acum ne vorbeste frunda despre infrastructura din odorheiu secuiesc. cam trist pentru aparitia la teve a motociclismului romanesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, dar ce parere ai despre desteptu' ala ochelarist ( n-am retinut cum il cheama ) care tocmai incearca sa insinueze ca in Bucuresti e normal sa mai faci si ilegalitati de-astea "minore" , sa mai omori un om, sa-l mai bagi in spital ?! :D eh, big city life

 

Asta mi se pare un mic limbric...am urmarit emisiunea de la inceput... E complet TEMBEL!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine e chioru? nu ponta, celalalt. . .fraza de debut spectaculoasa. .pffff.

 

Cumpanasu.

 

deci s-a divagat, acu iar o da cu ungurii

rromania tzara care o iubesc!!!!

 

Exact ce ziceam la #376.Emisiunea aia a devenit forum....se discuta orice numai despre accident, nu!

 

Am trecut pe Badea!

 

Noapte buna!

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai udmr-ul a plantat florile din rondul calarit de nistorescu.

 

de la accident au ajuns la tanc pentru Romsilva, si un costum de padurar.

 

Iar s'au intors la balaceala politica...

 

Surprinzator, din toata gasca aia de acolo, Frunda e cel mai decent si coerent in ceea ce spune.

Editat de classic_vld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpanasu.

 

 

 

Exact ce ziceam la #376.Emisiunea aia a devenit forum....se discuta orice numai despre accident, nu!

 

 

Cumpanasu?! Si cine ar fi sosia asta a lu Nasu? Cumpa Nasu. . Mai seamana si cu un portret robot facut cu dermatografu pe un servetzel umed.

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, clar nu este realitatea care ne priveste pe noi motociclistii, e vorba de realitatea lui ponta cu sms-ul lui care l-a inebunit si a celorlalti care abereaza si mananca cacao, ca altceva nu poate face un politician. mi-e sila de ce vad la tv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ramane sa mai vb. si de Mihaela si Otil, si blugii lui cu penis de magar.

 

Iar s'au intors la balaceala politica...

 

Surprinzator, din toata gasca aia de acolo, Frunda e cel mai decent si coerent in ceea ce spune.

 

decent, coerent dar total off-topic.

 

 

Cineva a sunat sa se opreasca subiectul cu accidentul. Punct.

 

A sunat Vantu?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la inceput am simtit ca o sa fie o manipulare ordinara, o emisiune de spalare a lui Nistorescu. Argumente:

 

1. Nistorescu e prezentat ca o victima. E "accidentul lui Nistorescu", nu al victimelor. "Jurnalistul" e prezentat ca o victima, de TOATE partile din studio. Mai mult, e prezentat ca om responsabil, care are grija de accidentati si care "lasa justitia sa-si urmeze cursul".

 

2. "Reconstituirea" nu pune masini pe sensul opus de mers (pe care venea motociclistul), insinuandu-se ca acesta ar avea vizibilitate. "Surprinzator" s-a gasit o masina de pus in fata X5-ului.

 

3. Invitatul ochelarist cu "look inteligent" afirma ca "e normal ca din cauza aglomeratiei s-o mai luam peste scuar".

 

4. Se citeaza un singur mesaj de la "telespectatori", si anume cel care imparte motociclistii in "sinucigasi si criminali, MAI ALES cei care au pasageri (!)"

 

5. O interventie "impaciuitoare" a Dragoteascai: "motociclistii pot sa mearga si pe o roata daca e legal". Sub aspectul unei remarci "intelepte" se ascunde stereotipul ca toti merg pe o roata. Mai mult, femeia tre' sa citeasca Codul Rutier, unde spune ca ambele roti trebuie sa se afle tot timpul pe asfalt.

 

6. Niciun moment nu se spune ca Nistorescu A INCALCAT LEGEA. Se spune ca "e treaba autoritatilor sa decida", un eufemism pentru "nu spunem ca-i vinovat, lasam autoritatile sa-l scoata basma curata"

 

7. Subliniat de 2 ori: 30% din totalul accidentelor implica motociclisti. Subliniat de 2 ori: "ma voi asigura ca au parte de cea mai buna ingrijire medicala, sunt un om responsabil etc."

 

8. Dragotescu, la final, trece de la motociclism la circul politic cu naturalete, batand campii cu gratie. Victor Ponta este intrebat ce parere are despre caz!!! Incredibil!

 

Concluzia: de vina e aglomeratia si stresul, beculetele de Craciun. Motociclistii sunt criminali si sinucigasi care merg pe o roata, dar trebuie sa fim atenti in trafic si la ei...

 

Dan Popescu, AMR: neconvingator, sters, a spus o multime de generalitati, nimic clar despre subiect. Nu a pus degetul pe rana, desi a avut un moment bun sa o faca.

 

Fragmente de viata. Fragmente de manipulare.

 

Asta-i Realitatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa nu supar pe nimeni, dar trebe un purtator de cuvant pt. amr care sa le aiba cu vorbitu...nu conteaza ca e un vorbitor profesionist, sau unu' ce le are cu papagalu' si se ocupa cu vandutu de telefoane-n targ, atata timp cat stie sa-ntoarca vorbele si sa dea peste nas tuturor celor cu care se baga-n vorba.

 

sorry pt. cine-a fost la emisiune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce a zis cel de la AMR nu s-a inteles mai nimic chiar daca stiam ce vrea sa zica, fiind innabusit de emotii.

Eu propun ca presedintele AMR sa desemneze un purtator de cuvant. De Ex. rocristea din interviul de la locul accidentului.

 

M-am mai uitat si o ora la pulitica :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce porcarie de emisiune, o varza fara cap-coada ... daca erau corecti il lasau pe Dan Popescu sa spuna ce-are de spus. Trec si eu pe Badea cu promisiunea ca sterg postul Irealitatea TV din lista de canale. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa nu supar pe nimeni, dar trebe un purtator de cuvant pt. amr care sa le aiba cu vorbitu...nu conteaza ca e un vorbitor profesionist, sau unu' ce le are cu papagalu' si se ocupa cu vandutu de telefoane-n targ, atata timp cat stie sa-ntoarca vorbele si sa dea peste nas tuturor celor cu care se baga-n vorba.

 

sorry pt. cine-a fost la emisiune

 

Ma tem ca trebuie sa fiu de acord cu tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la inceput am simtit ca o sa fie o manipulare ordinara, o emisiune de spalare a lui Nistorescu. Argumente:

 

 

7. Subliniat de 2 ori: 30% din totalul accidentelor implica motociclisti. Subliniat de 2 ori: "ma voi asigura ca au parte de cea mai buna ingrijire medicala, sunt un om responsabil etc."

 

Concluzia: Motociclistii sunt criminali si sinucigasi...

 

Asta-i Realitatea.

 

pai si tu vezi alta?

daca sub 10% din vehicule sunt motociclete, circula 65% din timpul in care circula un vehicul cu un numar mai mare de roti, timp in care provoaca 30% din totalul accidentelor.

 

e la mintea cocosului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce a zis cel de la AMR nu s-a inteles mai nimic chiar daca stiam ce vrea sa zica, fiind innabusit de emotii.

Eu propun ca presedintele AMR sa desemneze un purtator de cuvant. De Ex. rocristea din interviul de la locul accidentului.

 

M-am mai uitat si o ora la pulitica :D

 

Sa-l desemneze purtator ilegal de cuvant pe Hawkings si aparatul lui magic de vorbit cu voce de Windows voice text.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tem ca trebuie sa fiu de acord cu tine...

 

 

nu te teme, ca asta-i realitatea...

 

stiam pe vremuri un pustiulica rebel, cu un papagal extraordinar. punea pariuri gen "pui pariu c-o fac p'aia sa-mi dea lantu de la gat "imprumut""? culmea, chiar mergea, avea un papagal siu-n teatru-n el incredibil. unu d'asta, cizelat un pic, trebe sa ia cuvantu. sa atinga prin media si sa-si impuna punctul de vedere scurt si la obiect.

 

pacat ca se pierd sanse de genul. mai bine duceau o camera si-un car tv la spital si-l lasau pe accidentat sa vorbeasca

 

bafta

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tem ca trebuie sa fiu de acord cu tine...

Sunt de acord sa-l votam pe RoCristea de purtator de cuvant al comunitatii motociclistilor. Poate cineva ar trebui sa faca un poll pe tema asta dar numai dupa ce-l intrebam si pe el daca totusi vrea sa-si asume responsabilitatea asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amr n-are ce cauta in cazul asta.

s-ar compromite.

 

caz:

un suv a intors pe un loc nepermis si o motocicleta l-a lovit pe o trecere de pietoni, neputand sa fereasca vehiculul.

 

ce trebuie sa sustina amr? ca pe trecere de pietoni au prioritate motocicletele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, Vântu nu cred ca are idee ce se intampla in curtea lui. Probabil Hurezeanu daca nu chiar tipul cu X5.

 

Tipul cu X5 e din alta curte...unde nu sufla vantu'... :)

 

amr n-are ce cauta in cazul asta.

s-ar compromite.

caz:

un suv a intors pe un loc nepermis si o motocicleta l-a lovit pe o trecere de pietoni, neputand sa fereasca vehiculul.

ce trebuie sa sustina amr? ca pe trecere de pietoni au prioritate motocicletele?

 

AMR ar trebui sa condamne public printr-o pozitie ferma, nu precum cea de la TV, vinovatia soferului.Atunci as fi simtit ca ma reprezinta, ca ii reprezinta pe amaratii aia doi din spital...Pana una-alta, AMR-ul era convins ca intra in direct la ora 18:00... :D

 

Off-T:Am impresia ca iti place sa te joci din vorbe cu mintea oamenilor.Daca s-or gasi cativa mai slab de inger sa puna botu', e bine.Asa-i? :laugh:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...