Sari la conținut

De Ce "fete Motocicliste"


Smokey
 Share

Postări Recomandate

...nu mi s-a parut a avea o tenta de judgement acest post asa ca nu vad de ce te-ai atacat si fiind noua pe forum ar fi trebuit sa o incurajezi...asa ca o membra mai veche si cu opinii puternice pe acest forum ... :rusinica:

 

nu m-am atacat, am pus-o in tema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 497
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

fetele le sta mai bine pe motoare sport touring decay pe rahaturile alea de choppere, fetelor haideti la mare:D :scratch:

 

in primul rand la ce ai declarat dai dovada ca nu esti un motociclist adevarat

un motor indiferent ce tip ar fi si cat de vechi este nu e un ,, rahat'' asa cum il denumesti tu... orice motor isi are istoria lui

asa ca du te in clubul manelistilor motociclisti :) si comenteaza cururile la gagicile pe motoare sport

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

in primul rand la ce ai declarat dai dovada ca nu esti un motociclist adevarat

un motor indiferent ce tip ar fi si cat de vechi este nu e un ,, rahat'' asa cum il denumesti tu... orice motor isi are istoria lui

asa ca du te in clubul manelistilor motociclisti :burnout: si comenteaza cururile la gagicile pe motoare sport

 

 

:cheers: frumos spus! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa unii, motorul e mijlocul simplu de a agata ceva.

 

 

daca mergi cu metroul la intanire si reusesti, atunci esti tare, nu cu ferrari si cebere 2007.

 

pentru clubul fetelor care nu se uita in portofele :hug:

 

--- Mesaj completat în 14 Nov 2007 07:25 -------------

in primul rand la ce ai declarat dai dovada ca nu esti un motociclist adevarat

un motor indiferent ce tip ar fi si cat de vechi este nu e un ,, rahat'' asa cum il denumesti tu... orice motor isi are istoria lui

asa ca du te in clubul manelistilor motociclisti :) si comenteaza cururile la gagicile pe motoare sport

 

daca citesti posturile lui te lamuresti : forrest gump din constanta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VAD CA PE AICI SE TOT GASESTE CATE UNUL CARE CREDE CA MOTOCICLISTELE SUNT UN FEL DE FRIVOLE AHTIATE DUPA TOTI PANTALONI SAU CA PARTEA DIN FORUM DESTINATA NOUA E UN FEL DE TARAM AL INTALNIRILOR "RAPIDE".

 

AM INTALNIT TOT FELUL DE BAIETAS DIN ASTIA CARE PROMOVEAZA DENIGRAREA FEMEILOR IN GENERAL TOT ACELAS GEN CARE E MAI INTERESAT DE POZE CU FEMEI GOALE INTINSE PE MOTOARE DECAT DE MOTOARE IN SINE

 

INAINTE SA VA REPEZITI (UNII DIN VOI) SA SPUNETI CA AM FITE DE DOMNISOARA VREAU SA MENTIONEZ CA NU AM CUM SA AM PT CA POATE CA SUNT UNA DIN CELE MAI DEINVOLTE FEMEI FIIND SI PUNCK-ERITA SI MOTOCICLISTA , DAR ASTA NU INSEAMNA CA NU DEOSEBESC INCERCARILE DE DEPRAVARE FEMININA

AR TREBUI SA NICI NU SE VANDA MOTOARE PT ASEMENEA OAMENI CA ACEST BAIETAS FUDUL.

 

:moto: :hug: :D :what: :)

Editat de umbbra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fetele le sta mai bine pe motoare sport touring decay pe rahaturile alea de choppere, fetelor haideti la mare:D :cheers:

 

Cred ca sunt idiot.Atrebuit sa citesc de vreo 3 ori post-ul asta sa inteleg ceva.

Nu prea cunosti "marfa" (cred ca ai vrut sa spui sport nu sport touring) deci nu prea ne putem supara pe tine.

Mai bine te ignoram.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba...poa' sa zica si sport-touring, eu una prefer oricand una de gen :lol: pe langa capra, desigur :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VAD CA PE AICI SE TOT GASESTE CATE UNUL CARE CREDE CA MOTOCICLISTELE SUNT UN FEL DE FRIVOLE AHTIATE DUPA TOTI PANTALONI SAU CA PARTEA DIN FORUM DESTINATA NOUA E UN FEL DE TARAM AL INTALNIRILOR "RAPIDE".

 

AM INTALNIT TOT FELUL DE BAIETAS DIN ASTIA CARE PROMOVEAZA DENIGRAREA FEMEILOR IN GENERAL TOT ACELAS GEN CARE E MAI INTERESAT DE POZE CU FEMEI GOALE INTINSE PE MOTOARE DECAT DE MOTOARE IN SINE

 

INAINTE SA VA REPEZITI (UNII DIN VOI) SA SPUNETI CA AM FITE DE DOMNISOARA VREAU SA MENTIONEZ CA NU AM CUM SA AM PT CA POATE CA SUNT UNA DIN CELE MAI DEINVOLTE FEMEI FIIND SI PUNCK-ERITA SI MOTOCICLISTA , DAR ASTA NU INSEAMNA CA NU DEOSEBESC INCERCARILE DE DEPRAVARE FEMININA

AR TREBUI SA NICI NU SE VANDA MOTOARE PT ASEMENEA OAMENI CA ACEST BAIETAS FUDUL.

tu ... ai fi vrut sa zici ceva frumos :lol: pacat ca nu ti-a iesit , din pacate cred ca si punk IS dead for you , sida viciousa :D un sfat : lasa motoarele , sunt murdare , mult mai murdare decat limba pe care crezi tu ca o vorbesti :cheers:

Editat de trainspotting
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

VAD CA PE AICI SE TOT GASESTE CATE UNUL CARE CREDE CA MOTOCICLISTELE SUNT UN FEL DE FRIVOLE AHTIATE DUPA TOTI PANTALONI SAU CA PARTEA DIN FORUM DESTINATA NOUA E UN FEL DE TARAM AL INTALNIRILOR "RAPIDE".

 

AM INTALNIT TOT FELUL DE BAIETAS DIN ASTIA CARE PROMOVEAZA DENIGRAREA FEMEILOR IN GENERAL TOT ACELAS GEN CARE E MAI INTERESAT DE POZE CU FEMEI GOALE INTINSE PE MOTOARE DECAT DE MOTOARE IN SINE

 

INAINTE SA VA REPEZITI (UNII DIN VOI) SA SPUNETI CA AM FITE DE DOMNISOARA VREAU SA MENTIONEZ CA NU AM CUM SA AM PT CA POATE CA SUNT UNA DIN CELE MAI DEINVOLTE FEMEI FIIND SI PUNCK-ERITA SI MOTOCICLISTA , DAR ASTA NU INSEAMNA CA NU DEOSEBESC INCERCARILE DE DEPRAVARE FEMININA

AR TREBUI SA NICI NU SE VANDA MOTOARE PT ASEMENEA OAMENI CA ACEST BAIETAS FUDUL.

stii care i problema...ca uneori sunt si domnisoare care se preteaza la gesturi de acest gen...cu privire la baieti...presupun ca asta inseamna democratie :crack: :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INAINTE SA VA REPEZITI (UNII DIN VOI) SA SPUNETI CA AM FITE DE DOMNISOARA VREAU SA MENTIONEZ CA NU AM CUM SA AM PT CA POATE CA SUNT UNA DIN CELE MAI DEINVOLTE FEMEI FIIND SI PUNCK-ERITA SI MOTOCICLISTA

 

daca tu esti PUNCK-ERITA asta inseamna ca io sunt ROC-ER sau ROK-ER? :kick:

 

de cand sunt panchistii PUNK-ERI si panchistele PUNK-ERITE? (sau PUNCK-ERITE)

 

ba nene...daca tot folositi cuvinte engleziste...macar scrieti cum trebe..ca va faceti de rahao...

no offence...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Punk"/"rock" se scrie corect, nene de gheata. Nu inteleg ce ai vrut sa zici cu postul asta. :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Punk"/"rock" se scrie corect, nene de gheata. Nu inteleg ce ai vrut sa zici cu postul asta. :kick:

 

tanti s-a declarat punCk-erita....adica asculta muzica punck

 

cuvantul punck (cu "c" intre n si k)

 

e aiurea sa declari sus si tare ca asculti un gen de muzica si sa scrii gresit numele genului respectiv....

era mult mai simplu sa zica panchista....sau sa nu zica deloc...ca oricum nu avea revelanta...dar ma rog

 

unii asculta punCk, altii roc, unii dom-metal ...

Editat de ..IcemaN..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Buna sunt Maia din Sibiu actualmente,de loc din Vatra Dornei , sunt surplusul de bagaje al unui Cb 450 si al unui Daelim 125 din 2006 si de atunci am la activ vreo 5000 de km si nu pierd nicio ocazie de a merge la o plimbare cu motorul. Imi plac motoarele la nebunie si sper ca anul acesta sa dau si eu pentru A desi prietenilor mei le este un pic cam frica dar se vor invata ei. ;)

 

Am si eu o intrebare si as dori sa ma lamuriti : pasagerii sunt motociclisti, motocicliste (depinde de sex)?sau sunt motociclisti doar cei care conduc si doar atat si restul sunt surpluse de bagaje sau "obiecte"de admirat?

scuze de off-topic.

Numai bine.

Editat de dark_angel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

indraznesc sa intervin, chiar daca nu am raspunsul corect, sau cel asteptat....motociclisti sunt cei care merg pe motocicleta...indiferent dc sunt pasageri...cel putin si ei risca la fel de mult ca si soferii :laugh: ;))) din punctul asta de vedere, cel putin...dar sunt si eu curioasa pt un raspuns clar din partea vreunui "autotstiutor"///;))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt mafalda, asa ca am sa-ti raspund....mi-a zis el cand s-a reincarnat in mine, ca o sa fiu atotstiutor, si a avut dreptate :laugh:

 

pai, in vremuri demult apuse, exista replica "gentlemen, start your engines", pt ca specia barbara a fost prima pasionata de asa sport...odata cu trecerea anilor, si dorinta femeilor de a intra in societate si a lasa cratita, evident si cu descoperirea senzatiilor tari date de acest sport, a intervenit dorinta femeilor de a lua taurul de coarne, si a nu-l mai tine de coada...si uite-asa acum, avem pasagere, pasageri, conducatori moto, conducatoare moto, distrugatori de moto, etc...

 

s-a dovedit atat practic cat si teoretic ca pt a conduce un asa animal nu tre decat dibla, maini si picioare...dibla, normal ca trebuie sa detina si unul sau mai multe organe pt vizualizare... ;)

 

dibla face diferenta, si de cele mai multe ori tre sa recunosc ca femeile sunt mai precaute decat barbatii, mai calculate....in acest sport nu-s cu nimic mai prejos decat barbatii, plus ca fiind sexul frumos si gingas, este de apreciat aceasta pasiune la ele...

 

am raspuns?ca nici eu nu mai stiu ;))

 

a da, si raspunsul...pai pasagerii se expun la aceleasi riscuri, numai ca nenea sau tanti conducatoare este direct responsabila pt viata pasagerului/ei, si nu invers :laugh: riscurile sunt aceleasi, responsabilitatea e alta...

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt mafalda, asa ca am sa-ti raspund....mi-a zis el cand s-a reincarnat in mine, ca o sa fiu atotstiutor, si a avut dreptate :laugh:

 

pai, in vremuri demult apuse, exista replica "gentlemen, start your engines", pt ca specia barbara a fost prima pasionata de asa sport...odata cu trecerea anilor, si dorinta femeilor de a intra in societate si a lasa cratita, evident si cu descoperirea senzatiilor tari date de acest sport, a intervenit dorinta femeilor de a lua taurul de coarne, si a nu-l mai tine de coada...si uite-asa acum, avem pasagere, pasageri, conducatori moto, conducatoare moto, distrugatori de moto, etc...

 

s-a dovedit atat practic cat si teoretic ca pt a conduce un asa animal nu tre decat dibla, maini si picioare...dibla, normal ca trebuie sa detina si unul sau mai multe organe pt vizualizare... ;)

 

dibla face diferenta, si de cele mai multe ori tre sa recunosc ca femeile sunt mai precaute decat barbatii, mai calculate....in acest sport nu-s cu nimic mai prejos decat barbatii, plus ca fiind sexul frumos si gingas, este de apreciat aceasta pasiune la ele...

 

am raspuns?ca nici eu nu mai stiu ;) )

 

a da, si raspunsul...pai pasagerii se expun la aceleasi riscuri, numai ca nenea sau tanti conducatoare este direct responsabila pt viata pasagerului/ei, si nu invers :laugh: riscurile sunt aceleasi, responsabilitatea e alta...

 

cred ca esti printre singurii care au aceasta parere restul aleg cealalta varianta...

eu una la fel cred ca si pasagerii sunt motociclisti, un fel de copiloti... nu de multe ori mi s-a intamplat sa atrag atentia celui care conducea motocicleta daca vedeam ceva in fata gen: o vaca , un caine, o turma de oi sau chiar o masina care nu era pe sensul ei ci pe al nostru...

astept si alte pareri desigur...nu de alta dar vreau sa ma lamuresc :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca esti printre singurii care au aceasta parere restul aleg cealalta varianta...

eu una la fel cred ca si pasagerii sunt motociclisti, un fel de copiloti... nu de multe ori mi s-a intamplat sa atrag atentia celui care conducea motocicleta daca vedeam ceva in fata gen: o vaca , un caine, o turma de oi sau chiar o masina care nu era pe sensul ei ci pe al nostru...

astept si alte pareri desigur...nu de alta dar vreau sa ma lamuresc ;)

 

 

MOTOCICLĂST, -Ă, motocicliÂşti, -ste, s.m. Âşi f., adj. 1. S.m. Âşi f. Persoană care conduce o motocicletă; sportiv care practică motociclismul. 2. Adj. Care aparține motocicliÂştilor (1) sau motociclismului, privitor la motocicliÂşti sau la motociclism; care foloseÂşte motocicleta. – Din fr. motocycliste.

 

Ortografie: motociclĂ­st s. m., adj. m. (sil. -clist), pl. motociclĂ­Âşti; f. sg. motociclĂ­stă, pl. motociclĂ­ste

 

 

deci, si pasagerii sunt motociclisti.....si femeile sunt mai mult decat "stricatoare" ;):D...sunt si ele motocicliste:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

conteaza foarte mult si cum se comporta pasagerul, asta e normal....d-aia e bine ca incepator sa iei pasager un motociclist care are kilometrii multi...te ajuta in curbe, te sfatuieste, etc...daca pasageru-i sac de ciment sau butoi cu apa ce face balans, e greu, deci, conteaza si asta...

 

desi n-are legatura cu fete motocicliste, eu asa m-am suit pasager la @adidas acu putin timp in vama, ca ii era asa sa mearga la inceput cu pasager...intai i-am explicat unele chestii printre care si faptul ca motorul sta mult mai bine pe asfalt si capata aderenta mai mare cand ai pasager, apoi am avut curaj sa ma sui cu el, si a mers chiar frumos...a scapat de teama asta de inceput ;) (sa-mi fie cu iertare ca am uitat sa specific ca aveam in san si o sticla de whiskey din care mai trageam o dusca la stationare si ca i-am zis ca daca ma prapadeste, sa isi asume raspunderea sa ma ingroape ;) )

 

oricum, cunoscute fiind riscurile, nota 10 pt femeile care mai iau si pasageri si se mai si descurca :laugh:

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu parerea celorlalti si bine-nteles cu a DEX-ului..=))....

Eu sunt pasagera,imi asum cam aceleasi riscuri...dar conducatorul e prietenul meu si am incredere in el..(deci nu ma dau pt fite si pt a-mi arata partea dorsala=)))

Mai mult..pur si simplu "ma dau cu motoru,ma plimb pe motor,stau pe motor in mers"..deci ma bucur sa spun , si ca ideea e sustinuta de altii cum ca si pasagerii/ele sunt motociclisti/e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea e sustinuta de altii cum ca si pasagerii/ele sunt motociclisti/e.

nu foarte direct, dar e o categorie a motociclismului ;) totusi sunt participanti la trafic dar nu cu drepturi depline ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cand mergi cu masina pasagerul din dreapta tot sofer se cheama? ca nu mai inteleg nimic adica pasagerul de pe motocicleta e motociclist nu? ;) deci si pasagerul din masina e sofer nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...