Sari la conținut

Fetelor, Prezentati-va


Smokey
 Share

Postări Recomandate

2000-3000 de km pe an? :what: pana la constanta si inapoi sunt 532 de km facuti(plus munte si plimbari aiurea prin oras).sunteti siguri ca nu se acumuleaza intr-un an mai multi....mult mai multi? eu sunt fata si credeti-ma ca-i fac :banana: sa nu subestimatzi niciodata pe cineva

zbye

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Buna! ma numesc Ioana, am 29 ani si sunt din Arad. :drink: sper ca varsta sa nu fie o problema ( am vazut ca majoritatea dintre voi se invart in jurul anilor 18-25 )

Ce sa fac ? v-am gasit; v-am citit si v-am indragit. Am si eu o aprillia rs 125 si vreau sa dau penru A la scoala, dar nu stiu la cine sa apelez. Poate cineva din Arad sa ma ajute?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Him :drink: eu sunt de vreo luna pe aici dar inca nu m-am prezentat asa cum trebuie...cativa dintre voi ma cunoasteti deja (vezi poza) :baldy:

so...eu sunt Ortansa am 25 ani ,locuiesc in Bucuresti si lucrez ca inginer in domeniu auto -motor management .Dragoste pt motociclete cred ca o aveam DEMULT in mine dar nu aveam curaj sa visez la mai mult pana intr-o zi cand am indraznit sa cer de la voi o plimbare "get a ride" si nu m-am lasat pana nu am obtinut-o ..and now i'm in love.Banii de motor sunt stransi cam pe jumatate si carnetu' curand ....imi plac in general motoarele sport (nu prea nervoase) si sper sa-mi iau o honda sau suzuki pana in 500cmc....ce e drept ca nu m-am dat decat cu o honda ....dar nu cred ca imi voi schimba optiunea.

Numai bine si ne vedem la :( cu totii!

P.S imi place atmosfera forumului....baietzi fiti intelegatori cu noi!

:laugh:

post-9-1120042638_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BINE ATI VENIT FETELOR! :laugh:

Ma bucur ca ne inmultim ...fetele cu dragoste de motoare. :(

 

Multa sanatate si asfalt uscat!

 

offtopic: mai umblati si voi la profil si completati-va datele, sa va cunoastem si noi mai bine...

Nu stiu de ce sunt o gramada de forumisti care nu au poza la profil...altii care incearca sa fie cat mai mascati, nu care cumva sa le vedem fata... :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

URZICA. mare aiurita. Fara motor dar buna prietena cu adren-alina :drink:

Cu catel, cu job, cu hbo, cu apa plata, cu dulciuri.......etc.....

Pun o poza. De-acu' aprox 2 ani. Eu si yoyo (a-k-sa la bv)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! :D

Ma numesc Ruxandra Adam, am aproape 24 de ani(peste o sapt ii implinesc) si sunt din Bucuresti. Pasiunea pentru motociclete este mai veche, probabil de acu 9-10 ani cand ma uitam cu interes la cursele de motociclism viteza, ceea ce fac si acum, si eram extaziata de prestatiile cat si curajul celor care participau la asemenea concursuri(mai tarziu a a aparut si Valentino Rossi) :bounce:

Deocamdata nu posed motocicleta, sunt doar pasagera pe motocicleta prietenului meu(Skullz, ca porecla,probabil mai multa lume il cunoaste, si-a facut multi prieteni printre motociclistii de aici), o Suzuki GS 500 E, care pot sa zic ca este un motor f bun si recomandabil tuturor incepatorilor(nu stiu daca si incepatoarelor) :crack:

Cat priveste viitorul meu ca motociclista, lucrurile sunt putin in ceata...as vrea sa-mi iau un motor, dar spre deosebire de prietenul meu, eu sunt mai mult cu chopperele, drept ptr care imi doresc o Honda rebel la 125 cmc sau poate 250cmc. Nu as conduce-o insa aici(prea multa lipsa de bun simt si de cunoastere a regulilor de baza in trafic, prea multe accidente, prea multa durere si ignoranta), ci probabil altundeva, daca va fi sa plec definitiv din tara.

Sper ca nu am plictisit prea mult cu acest post mai lung...Oricum, multa bafta tuturor fetelor care isi doresc motocicleta, sper din tot sufletul sa va impliniti visul, si multa atentie si drum uscat celor care se bucura deja de un motor proprietate personala! :crack: :crack: :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. /index.php?showtopic=22489

 

Prietenul meu si Thomas au facut un pliant care urmeaza sa fie distribuit tututor celor care vor da examenul de condus pentru categoria A. Acest pliant se doreste a fi o modalitate de a le aduce la cunostinta atat riscurile la care se pot expune cat si regulile de baza/bun simt pe care trebuie sa le urmeze orice motociclist daca vrea sa reduca sansa expunerii la acele riscuri. Va rog, daca puteti si vreti, urmati linkul pe care l-am pus mai sus, si veti vedea cum arata acest pliant si daca aveti vreo sugestie, atunci scrieti ptr ca este binevenita(totul este in stadiu de proiect acum)

A word of caution: pe acel pliant, ptr cine nu stie, exista si poze nu f placute la vedere, ptr ca sunt si color. Oricum, daca puteti, incercati sa treceti peste acest lucru, ca sa puteti avea o idee de ansamblu.

Va multumesc tuturor! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu sper printre viitoarele motocicliste. diana, 21, ieri prima ora de condus, sper sa mai fie si a doua ca saracul instructor a alergat dupa mine de i-au iesit toate cele, si incerc sa pun si o poza de ieri...ca bine imi mai statea :bounce:

post-5328-1120834623_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diana..multa bafta...si ai grija cu acceleratia..

La prima mea ora de condus aveam asa mari emotii ca-mi transpirasera mainile...si am accelerat cam tare....si poligonul nu era destul de mare pt mine pe vremea aia... :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cunosc...cunosc... :crack: dar mie mi-e cam frica sa prind viteza ca nu ajung cu picioarele prea bine jos si tre sa apuce si instructorul sa alerge dupa mine sa ma prinda cand opresc :crack:. mai rau de atat se poate? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Uelcom", girls! :crack: :nono:

 

si eu sper printre viitoarele motocicliste. diana, 21, ieri prima ora de condus, sper sa mai fie si a doua ca saracul instructor a alergat dupa mine de i-au iesit toate cele, si incerc sa pun si o poza de ieri...ca bine imi mai statea  :bounce:

199108[/snapback]

 

Nice! :crack:

Dewe, de curiozitate- unde faci scoala?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit kalista!

 

T.  :nono: (la fel de "baba" ca si tine)

192867[/snapback]

 

 

 

Multumesc pentru urare Titiluka... iar in ceea ce priveste varsta, nu imi fac probleme, sufletul meu e mai tanar cu cel putin zece ani si ma straduiesc sa ramana asa.. :bounce: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

URZICA. mare aiurita. Fara motor dar buna prietena cu adren-alina :crack:

Cu catel, cu job, cu hbo, cu apa plata, cu dulciuri.......etc.....   

Pun o poza. De-acu' aprox  2 ani. Eu si yoyo (a-k-sa la bv)

194995[/snapback]

 

EXOTICA frumosi ochi :crack: :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri pe o caldura groaznica, pe cealalta parte de drum fata de cum mergeam eu trece un fundulet mulat pe un gsx r. o gagica super pe un motor asa frumos nu vezi f des. daca eram pe cealalta parte de drum faceam autostopu shi in ciuda faptului ca am o mana in ghips momentan ma ancoram eu pe motoru ala. frumos vis nu? te plimbi pe un motor super shi conduce o gagica.

deci...concluzia...vreau sa vad cat mai multe gagici pe motoare ca da bine. bafta.pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt Lt. Navarro

la vlad auto, in spate la politehnica la dacia latin efe.

199640[/snapback]

In poza nu e poligonul ala din spate de la Transporturi? P'acolo ma dadeam eu cu camionu' in faculta, acu' 10 ani :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Salutare! Calatoresc pe 2 rotzi ca pasagera de cca 1 an si ceva, dar discretia ma obliga sa nu divulg in seaua cui :ok:

206698[/snapback]

Welcome, join the club!

:birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt Cristina, din Bucuresti. Am 22 de ani si sunt moarta dupa motoare, in special dupa choppere sau cruisere. "Microbul" l-am mostenit de la tata, mare amator de rock si libertate. Si ce altceva iti da mai multa senzatie de libertate decat a alerga pe un motor pe sosele. Din pacate motor nu am, dar am fost pasagera pe destule. Cine stie? Poate in viitorul apropiat...

 

Pana atunci multa bafta la toata lumea.

Peace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Urzicutzo! :ok:

Esti prietena cu cineva de pe forum? De unde pasiunea pentru motoare?

198432[/snapback]

 

Buna, bine te-am gasit! :kick:

Nu sunt prietena in mod deosebit cu cineva de pe forum insa sunt fericita ca incep sa leg diverse relatii care imi incanta existenta.

Pasiunea pentru motoare .... s-a nascut nu demult .... evident ca simt nevoia sa o dezvolt in mai multe directii. :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...