Sari la conținut

Fetelor, Prezentati-va


Smokey
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare!

Sunt Mihaela, am 20 de ani; deocamdata nu am motor, sper sa-mi iau cat mai repede ( it's all about the money...really :blbl: :o )...pana atunci...relatiile mele cu motoarele vor fi doar pasagere :P ... asta daca i se mai face vreunui posesor mila de mine din cand in cand.

 

La vara...adica vara asta dupa sesiune imi iau si eu carnetu'...sper, oricum scoala o fac...pana atunci o sa petrec mult timp pe forum sa invat tot ce trebuie despre motoare - i love choppers, da' sunt prea mari si greu de manevrat pentru mine...mda :wave: ...nici macar nu stiu ce tip de motocicleta mi s-ar potrivi :) - am multe de invatat... dar vad ca lumea de aici e binevoitoare, iar eu sunt plina de entuziasm :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andrada , bine ai venit! Bafta si asfalt uscat! Ce ma bucur ca avem inca o endurista printre noi!! :) :o

 

Anca si Titiluka, multumesc fetelor! De abia astept sa ne intalnim!! :wave:

:blbl: :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun... din ce in ce mai multe fete motociciste, asta e o treaba buna!

Bine ati venit fetelor si la cat mai multi km fara probleme!

 

@Mihaela: nu e adevarat k chopperele sunt mai greu de manevrat, trebuie doar sa gasesti unul pe masura ta... si ai de ales destule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun... din ce in ce mai multe fete motociciste, asta e o treaba buna!

Bine ati venit fetelor si la cat mai multi km fara probleme!

 

@Mihaela: nu e adevarat k chopperele sunt mai greu de manevrat, trebuie doar sa gasesti unul pe masura ta... si ai de ales destule!

Shi daca tot veni vb., pune shi tu o poza cu tine sa vedem cum aratzi ca sa putem sa te sfatuim ce motor se potriveshte mai bine la statura ta. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AndreiRN

Buna la toate fetele motocicliste. Ma chiama Laura si chiar daca nu am carnet inca conduc off-road motocicleta mea Honda CT70 si un Quad Yamaha si un cart de teren. Am doar 11 ani si merg cu tatal meu pe motoarele lui. O sa cresc eu si o sa i le iau. Salutare la toate fetele si baieti motociclisti si mergeti cit mai precaut ca sa fim citi mai multi pe doua roti si un exemplu pt ceilalti in societate. Am mers in grupuri de 500 de motociclisti si a fost superb. Poate intr-o zi sa mergem impreuna pe doua roti. Numai bine la toti. :wave:

post-9-1118861273_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andrada bine ai venit, eu una sunt impresionata..felicitarile mele! :banana:

Stiu ce zici apropos de inaltime, eu pers visez la un f650 care nu e chiar capra capra da...inca nu m-am dat cu nici unu asa ca sunt tare curioasa cum e !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ma cheama Oana, am 22 ani, si nu mai stiu de cand am contactat microbu...

De vreun an am carnet si motor...o comunista...pe care o iubesc si o si urasc...si cand merge si cand nu merge...ca bani de alta mai buna n-am :banana:

De mers n-am mers io prea mult da am deja cateva cazaturi la activ...da nu ma las io si nici nu ma sperii...

Sunt curioasa: cat de nashpa e ca baiat sa lasi o fata sa te conduca pe motor?...ca pe prietenul meu nu pare sa-l deranjeze...ba chiar ii place :what: ...(carnet si motor n-are...da-s pe vine).

Aaa si prietunu ma refuza sa merem maine cu motoru la o plimbare de vreo 2 zile pt ca nu si-a vazut un prieten de o luna...credeti ca ar trebui sa nu ma supar?

Va rog sa-mi spuneti parerile voastre.

Oricum sper sa ne intalnim la cat mai multe intruniri si....asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Oana! Bine ai venit!

Prietenul meu nu s-a urcat niciodata pe un motor, nici macar ca pasager dar nu ma deranjeaza. Nu e obligatoriu sa-i placa absolut tot ce-mi place mie. Iar daca o va face, vreau sa fie alegerea lui, nu fiindca am tras eu de el. Probabil ar lua imediat microbul dar pana atunci ma bucur doar eu de placerea asta. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut giaredrose77, io personal nu stiu ce sa mai cred pt ca prietenu imi zice ca a luat si el microbu' si ca vrea sa-ai ea si el motor, da' daca-l intreb sa mergem la o plimbare ma amana pe 2 zile...sau poate i-e frica de cum conduc...nu stiu ce sa mai cred.... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca poate chiar a avut treaba... cat de frica ii e daca e prezent cam tot timpul pe motorul tau? :finger: Daca i-ar fi frica nu s-ar mai sui. :banana:

E normal sa te superi si eu patesc faze de astea si nu inteleg, in ciuda faptului ca el are motor, eu nu am, cum se poate stapani asa bine sa nu mearga la plimbari si intalniri cu ceilalti seara la nea Costica :lol: Poate chiar are TREABA...

Acum ma suparai, jack(poate citesti :what: ).

Va salut cu respect!

AnaMaria

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GiaRedRose si Oana, nu va judecati prietenii prea aspru, sta in natura barbatului sa fie in control totdeauna. Chiar involuntar. Asta se manifesta si la volan, unde chiar daca amandoi au carnet deobicei barbatul conduce, cu atat mai mult pe motoare. Personal nu agreez sa stau in spatele nimanui, fie barbat sau femeie, am eu un pitic pe creier care-mi ziceca tre'sa fiu "la geam" :banana: Ca sa va consolez, admiram femeile egale cu barbatii, deobicei fetele in grupuri moto sunt rasfatate, devin centrul atentiei :what: Iar faptul ca prietenul Oanei accepta postura de pasager pe motor e notabila, inseamna ca a acordat mai multa incredere decat pare.

Privitor la parerea altora cand e vorba de fata la ghidon si baiat pasager... cui nu-i place sa scrie acasa. Ca nu ii intreaba nimeni.

Editat de f_zoltan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, sunt si eu noua pe aici dar...si ce daca :what:

barbatii in general au mandria aia de cacao si se mai gandesc si la imaginea pe care ar posta-o in fata prietenilor daca ar aparea pe o motocicleta ca pasager, mai ales daca motocicleta e condusa de o EA :banana: dar oricum nu avem de ce sa suferim e treaba lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia, fetele ahtiate dupa miscarea feminista sa conduca mai intai cateva sute-mii de km si sa vada cata atentie iti trebuie si cate riscuri te pasc ! cum sa ma urc in spatele unei fete, (pe motor , desigur :what: :banana: ) cand stiu cata atentie imi trebuie mie si cat de cascate sunt unele .... ????

 

 

parerea mea, hic.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

d :lol: ji dji duru..intr-un fel ai dreptate cu faza cu feminismul...de exemplu pe un alt forum s-a pus intrebarea care fete ce motor prefera...si sa vezi atunci pareri...nu stiau cum sa se imbulzeasca la speed-uri...ca aia vor ele si ca aia o sa conduca cu toate ca cele mai multe nu aveau nici macar carnet...eh, da sperantele raman...in schimb cand am aruncat o replica mai ascutita cum ca mai intai sa faca cate 2000-300 de km anual pe putin si pana atunci la speedu-ri sa se multumeasca cu saua din spate rpd m-au luat la unspe metri, cu toate ca am zis numai adevarul...

:what: ...cu toate astea nu inseamna ca nu sunt fete care conduc, in adevaratul sens al cuvantului, un motor, chiar si cu pasager in spate(sa mentionam ca e de sex masculin)...poate esti interesat de itinerariile mele? :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:what: ...cu toate astea nu inseamna ca nu sunt fete care conduc, in adevaratul sens al cuvantului, un motor, chiar si cu pasager in spate(sa mentionam ca e de sex masculin)...poate esti interesat de itinerariile mele? :banana:

hm.... mai draga, ahem- ahem.... tu imi faci propuneri indecente sa ma simti in spatele tau ?

 

 

Pai sa stii ca ar fi interesanta experienta... dar cu o rugaminte.... daca o sa incep sa tip si o sa plang ca vreau jos si nu calare sa nu spui nimanui ca imi stirbesc imaginea de gigi cel dur :lol:

 

dar totusi ar fi interesant sa vad cum e sa fiu in stadiul de calator...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...