Sari la conținut

AM SCAPAT PE ARATURA


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prietene am inteles de la nishte politisti :)) , ca nu mai poti sa dai de A la 18 ci iti trebuie o experienta de minim 2 ani pe A1 deci nu mah lua tu pe mn cu chestii dastea sti citeste mai atent si o sa pricepi :D

Deja esti obraznic!

Korben ti-a explicat negru pe alb, mai ales ca nu te-a luat la misto cu limbajul tau de mirc. In primul rand tu ai pus o intrebare ambigua ducand gama de varsta pana la 26 de ani...

Nu, nu este nevoie de A1 daca ai 18 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are la avatar o poza cu Un Gs-u pe o roata,id-ul este Spawn92(de ce oare) si este un utilizator frecvent al "mirc.com" :D Chill,din categoria n-am permis,n-am motor,n-am idee da-mi dau cu parerea am mai intalnit :)

 

Scuze pt off... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are la avatar o poza cu Un Gs-u pe o roata,id-ul este Spawn92(de ce oare) si este un utilizator frecvent al "mirc.com" :D Chill,din categoria n-am permis,n-am motor,n-am idee da-mi dau cu parerea am mai intalnit :)

nici nu merita sa ma obosesc sa-i raspund dobitocului

Auzi, tu... "prietene" :) , cred ca as putea sa fiu tata pana si mamei lui

Ce sa-i faci, e plina lumea de prosti, ghinionul meu este ca am vrut sa il ajut, dar deh, muci-in-ceai are "nishte preteni politzishti"

 

vai de tara asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are la avatar o poza cu Un Gs-u pe o roata,id-ul este Spawn92(de ce oare) si este un utilizator frecvent al "mirc.com" :P Chill,din categoria n-am permis,n-am motor,n-am idee da-mi dau cu parerea am mai intalnit :)

 

Scuze pt off... :P

 

Bai omule ce am facut am pus o intrebare si app nu e id meu :D si vb frumos nu fii nesimtit ca nu-i frumos :)

Mesaj completat

nici nu merita sa ma obosesc sa-i raspund dobitocului

Auzi, tu... "prietene" :P , cred ca as putea sa fiu tata pana si mamei lui

Ce sa-i faci, e plina lumea de prosti, ghinionul meu este ca am vrut sa il ajut, dar deh, muci-in-ceai are "nishte preteni politzishti"

 

vai de tara asta...

[/quo

 

no comment esti total pe dinafara :) vai de capu tau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu mai sunt DR-isti dispusi la o plimbare pe meleagurile patriei ? :D

Poate sambata 03 octombrie cine este mai aproape de zona Prahova intreprindem o iesire Enduro prin zona Valenii de Munte - Cheia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SAl, si la mine la sat eram multi enduristi dar totii familie copii am mai ramsa 2 din 14 , yo si un preten cu un dr din 92 de 600cc cu 93 000 km care reparam pe el din 2 in 2 sapt!! al meu mai trebe sami vina citu de lant si ma pot plimba :D !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Scurt am ramas pe langa dr!!

PAGUBE : pinion atac 2 dinti rupti, lant 2 zale rupte {sarea lantu la 300m} , lant distriburie RUPT motor blocat supapa INDOITA!!! intinzator lant distributie carcasa crapata!!!, ghidon indoit, maneta frana fata rupta,far spart,si codita rupta

 

Pe scurt o ajuns o epava lam bagat in reparati pana la sf lu OCTOMBRIe ii gata

 

Investiti 400 E!!

Ce bine i-ti merge Stretuleeee, ai reparat motoreta in nici 10 zile. :D

Mesaj completat

SAl, si la mine la sat eram multi enduristi dar totii familie copii am mai ramsa 2 din 14 , yo si un preten cu un dr din 92 de 600cc cu 93 000 km care reparam pe el din 2 in 2 sapt!! al meu mai trebe sami vina citu de lant si ma pot plimba :

Bravo si mai pune deoparte inca 400 euri, ca nu sti cind ai nevoie :D .Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai o problema poate cand cresti mai mare o descoperi BAFTA :rose:

 

Daca n-ai priceput ironia fina din vorbele domnului Pedro (fiindca e destul de in varsta si fara sa-i urezi d-ta sa se faca mare :D ) nu trebuie sa dai la randu-ti replici aiurea.

 

O mare rugaminte am si eu. In ultima vreme se vorbeste pe acest subtopic prea mult in stil "chat". Se poate folosi cu incredere PM-ul pentru a stabili intalniri, trasee si pentru a face diverse aprecieri la orice adresa.

Haideti sa pastram topicul cat mai "curat" cu informatii pe cat de obiective posibil.

 

:blink:

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
cumpar honda transalp,fara acte,in stare buna,generatie 1991-1995.

astept oferte la tel 0727196351 sau pm.

bafta si numa" bine!

am eu motor + cadru, restul mai gasesti tu.. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Chiar daca langa linia de tramvai exista marcaj cu linie discontinua inainte cu 50 metri de orice intersectie, semnalizata prin semafoare sau indicatoare exista un marcaj cu linie continua, care nu-ti permite depasirea, motiv pentru care imi pare rau ca spun asta fiind V-stromisti ca si mine, nu aveati ce cauta acolo cat si datorita betonului pacatos al dalelor de la linie. In partea privind conduita preventiva se mentioneaza ca inainte de o intersectie trebuie sa reduci viteza pana la limita evitarii oricarui pericol, cu atat mai mult ca spui, ca semaforul avea culoarea rosie.La circulatia de cacao din Bucuresti nu este prea indicat sa mergi pe linia de tramvai fara sa ai ochii radar, stanga dreapta, cu atat mai mult cand primele doua benzi opresc, iar daca o faci este pe raspunderea si pielea ta. Nu stiu daca posezi permis de conducere, dar mai exista si mica intelegere in a permite trecerea printr-o intersectie chiar si celui care nu are prioritate, de cele mai multe ori pentru ca pe sensul tau de mers nu se mai poate inainta.Bafta si insanatosire rapida! Nu mi-o luati in nume de rau, dar trebuie sa fi corect si nepartinitor, prea tot timpul sunt altii de vina. Iar in privinta postului acela neinspirat ar trebui anuntat moderatorul si sa nu faceti dumneavoastra niste comentarii, intrucat cunoasteti doar o singura varianta, cea care va fost prezentata, iar Bozoro bine a facut ca nu a raspuns atacurilor aplanand escaladarea discutiilor neprincipiale. Problema, daca exista, trebuie sa si-o rezolve el si nu galeria. Multumesc pentru rabdare! Acum sariti toti in capul meu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut si merci pt aprecieri.

inalta ordine de idei, am fost la locul accidentului la putin timp dupa intamplare. pana la semafor mai sunt cel putin 100m, iar locul unde a fost inmpactul se poate considera banda de circulatie, cel putin asa au spus militienii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si de pe stradutza laturalnica de langa benzinarie, chiar in fatza bisericii Izvorul Tamaduirii, a iesit un destept cu un matiz alb. cei de pe banda 1 si 2 l-au lasat sa iasa, si asta vroia sa faca stanga, sa se duca spre baba novac, si nu s-a mai asigurat. a iesit direct in fatza noastra. sorin l-a vazut cam la 3-4m, a claxonat in continuu, dar desteptul asta nu a mai opritdecat in mijlocul .

 

NU CONTEAZA MIE MI SE RUPE, PUTETI SA MERGETI SI PE LINIA DE CONTACT A TRAMVAIULUI, DAR AVEM PRETENTIE LA UN TRAFIC CIVILIZAT. NE PLACE SA VEDEM PAIUL DIN OCHIUL ALTUIA. IN VEST, INCEPAND CU UNGARIA, PE UNDE AI FOST NU SE MERGE PE LINIA DE TRAMVAI, DAR ITALIA ESTE LATINA CA SI NOI MOTIV PENTRU CARE ESTE POSIBIL SA SE MEARGA. VORBESC DE TARI CIVILIZATE NU MANELISTE CA SI ROMANIA. DIN CAUZA ASTA AU PRINS ASA BINE AI NOSTRI IN ITALIA SI SPANIA SI NU IN AUSTRIA, GERMANIA, SUEDIA UNDE NU LI SE PERMIT ,, DERAIRILE" CU CARE NOI SUNTEM OBISNUITI. MULTUMESC!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga domnule moderator, nu este absolut nici o problema faptul ca ai sters acele posturi, din contra, chiar trebuiau sterse, pt ca sincera sa fiu eu nu dau doi bani pe persoanele care se apuca sa-si spele rufele in public, si apoi:

D-na/D-nul m.Vlad a omis doua lucruri foarte importante :

1. sunt despartiti de aproape un an de zile

2. sunt divortati

 

 

 

 

stimata d-ra/d-na,

imi permit sa va raspund deoarece vad ca ii luati apararea d-lui bozoro pe numele sau fabio todircan.

nu stiu de unde aveti aceste informatii atat de detaliate despre casatoria si familia d-lui fabio dar va asigur ca sunt total eronate.

cereti va rog d-lui fabio sa va arate actele prin care poate dovedi ca este divortat de sotia lui si mai discutam.

cu stima,

m.vlad (d.l)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut si merci pt aprecieri.

inalta ordine de idei, am fost la locul accidentului la putin timp dupa intamplare. pana la semafor mai sunt cel putin 100m, iar locul unde a fost inmpactul se poate considera banda de circulatie, cel putin asa au spus militienii.

 

 

d.le bozoro,

ati comunicat amicilor d-voastra ca abia ati terminat 8 clase si ca nu aveti nici macar o amarata de diploma de liceu??? nu de alta dar cine cumpara de la d-voastra sa stie macar de ce nu emiteti factura la toti clientii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU CONTEAZA MIE MI SE RUPE, PUTETI SA MERGETI SI PE LINIA DE CONTACT A TRAMVAIULUI, DAR AVEM PRETENTIE LA UN TRAFIC CIVILIZAT. NE PLACE SA VEDEM PAIUL DIN OCHIUL ALTUIA.

Nu stiu de ce te-ai aprins asa, nu uita ca s-a schimbat legea iar acum in multe locuri ai voie sa mergi, legal, pe linia de tramvai, asa cum mergeau si ei.

Ca nu e recomandabil, mai ales cand esti cu motorul, asta e altceva.

Eu o iau pe linia de tramvai foarte rar, doar in situatii extreme, si atunci nu merg cu mai mult de 10-15km/h in plus fata de masini si cu ochii in 28. Asta inseamna ca atunci cand masinile stau, merg cu 10-15km/h pe langa ele si cu ochii dupa "gaurile" dintre masini, pregatit sa opresc in 2m.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o iau pe linia de tramvai foarte rar, doar in situatii extreme, si atunci nu merg cu mai mult de 10-15km/h in plus fata de masini si cu ochii in 28. Asta inseamna ca atunci cand masinile stau, merg cu 10-15km/h pe langa ele si cu ochii dupa "gaurile" dintre masini, pregatit sa opresc in 2m.

La fel procedez si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca langa linia de tramvai exista marcaj cu linie discontinua inainte cu 50 metri de orice intersectie, semnalizata prin semafoare sau indicatoare exista un marcaj cu linie continua, care nu-ti permite depasirea, motiv pentru care imi pare rau ca spun asta fiind V-stromisti ca si mine, nu aveati ce cauta acolo cat si datorita betonului pacatos al dalelor de la linie. In partea privind conduita preventiva se mentioneaza ca inainte de o intersectie trebuie sa reduci viteza pana la limita evitarii oricarui pericol, cu atat mai mult ca spui, ca semaforul avea culoarea rosie.La circulatia de cacao din Bucuresti nu este prea indicat sa mergi pe linia de tramvai fara sa ai ochii radar, stanga dreapta, cu atat mai mult cand primele doua benzi opresc, iar daca o faci este pe raspunderea si pielea ta. Nu stiu daca posezi permis de conducere, dar mai exista si mica intelegere in a permite trecerea printr-o intersectie chiar si celui care nu are prioritate, de cele mai multe ori pentru ca pe sensul tau de mers nu se mai poate inainta.Bafta si insanatosire rapida! Nu mi-o luati in nume de rau, dar trebuie sa fi corect si nepartinitor, prea tot timpul sunt altii de vina. Iar in privinta postului acela neinspirat ar trebui anuntat moderatorul si sa nu faceti dumneavoastra niste comentarii, intrucat cunoasteti doar o singura varianta, cea care va fost prezentata, iar Bozoro bine a facut ca nu a raspuns atacurilor aplanand escaladarea discutiilor neprincipiale. Problema, daca exista, trebuie sa si-o rezolve el si nu galeria. Multumesc pentru rabdare! Acum sariti toti in capul meu!

 

 

imi pare rau sa-ti spun, dar daca ai sti zona nu ai mai vb asa. in primul rand pana la semafor erau peste 200m. in al doilea rand linia de tramvai nu e cu dale, ci asfaltata. in al treilea rand sotul meu a fost ff atent, dar respectivul matiz chiar nu s-a vazut, iesind direct in fatza noastra. nu s-au facut goluri in fatza masinilor ca sa apucam sa-l vedem

si..pana la urma...dupa cum se spune din popor, dupa razboi multi viteji se arata

eu am relatat ce s-a intamplat ca sa va fie si voua o invatzatura de minte si sa nu patiti si voi ce am patzit noi, nu ca sa-mi faceti morala. cand privesti totul la rece, si fara sa fi implicat direct, de multe ori deciiziile sunt altele, imi pare rau sa spun asta

Mesaj completat

imi pare rau sa-ti spun, dar daca ai sti zona nu ai mai vb asa. in primul rand pana la semafor erau peste 200m. in al doilea rand linia de tramvai nu e cu dale, ci asfaltata. in al treilea rand sotul meu a fost ff atent, dar respectivul matiz chiar nu s-a vazut, iesind direct in fatza noastra. nu s-au facut goluri in fatza masinilor ca sa apucam sa-l vedem

si..pana la urma...dupa cum se spune din popor, dupa razboi multi viteji se arata

eu am relatat ce s-a intamplat ca sa va fie si voua o invatzatura de minte si sa nu patiti si voi ce am patzit noi, nu ca sa-mi faceti morala. cand privesti totul la rece, si fara sa fi implicat direct, de multe ori deciiziile sunt altele, imi pare rau sa spun asta

iar referitor la linia de tramvai care este banda de circulatie, poti sa intrebi orice politist, pt ca si eu m-am interesat, pt a verifica, cerand mai multe pareri onor politisti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in al treilea rand sotul meu a fost ff atent, dar respectivul matiz chiar nu s-a vazut, iesind direct in fatza noastra.

 

mi se pare mai degraba un moment de neatentie. poate era atent la drum pt nu vedeati matizul decat daca aveati in dreapta un camion sau o masina mare de dupa care sa apara brusc. de pe vstrom vezi clar peste masini. e cazul clasic de ceasu rau, pisica 13 si alte cele. bine ca ati scapat si acu putem rade linistiti de ce a fost. aveti grija si dupa ce reparati motoreta completati la loc echipamentul distrus. norok

s.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...