Sari la conținut

BMW Voineasa 2009


22iulian
 Share

Postări Recomandate

Intalnirea este a beemerilor ,posesori de motociclete BMW

Stimez toata clasa motociclistilor fara deosebire insa putem avea orice alta ocazie sa facem o intalnire multi-marca ,acolo unde va fi lansata intalnirea viitoare.

 

Stiu ca exista un interes in crestere asupra acestei intalniri.

Mai stiu ca posesorul de BMW e 'baiat" finut caruia-i place mancarea buna si sa doarma-n pat.

....(nu ca mad max pe iarba-n tufe servind melci)

 

Bravo! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 396
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imi place mancarea buna.Cunosc un posesor de KTM care e bucatar la fel cum cunosc un posesor de GSXR1000 care este mare gurmand.Imi place sa dorm in pat.De fapt toti motociclistii pe care-i stiu prefera sa doarma in pat.

Cu toate astea nu ma deranjeaza daca dorm in cort (d-aia il iau mereu cu mine in ture in care se poate sa nu gasesc cazare). Ma delectez de fiecare data cu o cutie de conserva incalzita pe jumatate (deh, mai uiti cateodata sa te aprovizionezi cu spirt solid) stand in poponeata pe un sidecase care doar se potriveste (si nu trebuie sa fie de aluminiu) asteptand sa se ridice soarele mai sus.Ori sa se zvante foaia de cort. Nu ma ofenseaza jegul de pe haine sau cizme dupa cum nu ma ofenseaza nici jegul de pe mobra. Gasesti un furtun pe undeva. Nu ma ofenseaza cum se uita oamenii la mine vazand cum imi strang foaia de cort printre rulotele si corturile lor ori si mai ciudat, langa motel (da,s-a intamplat cand am adormit pana a venit ala de serviciu sa deschida).

Ce m-ar ofensa totusi ar fi sa stiu dinainte pe unde as merge si cum am sa dorm.Am pat acasa si frigider destul de mare. Acasa e singurul loc unde stiu cum voi dormi si ce voi manca. Poate d-aia merg singur.Si am BMW.Numele meu e Budd si ma sui pe mobra sa plec spre sud de fiecare data cand am o zi libera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place mancarea buna.Cunosc un posesor de KTM care e bucatar la fel cum cunosc un posesor de GSXR1000 care este mare gurmand.Imi place sa dorm in pat.De fapt toti motociclistii pe care-i stiu prefera sa doarma in pat.

Cu toate astea nu ma deranjeaza daca dorm in cort (d-aia il iau mereu cu mine in ture in care se poate sa nu gasesc cazare). Ma delectez de fiecare data cu o cutie de conserva incalzita pe jumatate (deh, mai uiti cateodata sa te aprovizionezi cu spirt solid) stand in poponeata pe un sidecase care doar se potriveste (si nu trebuie sa fie de aluminiu) asteptand sa se ridice soarele mai sus.Ori sa se zvante foaia de cort. Nu ma ofenseaza jegul de pe haine sau cizme dupa cum nu ma ofenseaza nici jegul de pe mobra. Gasesti un furtun pe undeva. Nu ma ofenseaza cum se uita oamenii la mine vazand cum imi strang foaia de cort printre rulotele si corturile lor ori si mai ciudat, langa motel (da,s-a intamplat cand am adormit pana a venit ala de serviciu sa deschida).

Ce m-ar ofensa totusi ar fi sa stiu dinainte pe unde as merge si cum am sa dorm.Am pat acasa si frigider destul de mare. Acasa e singurul loc unde stiu cum voi dormi si ce voi manca. Poate d-aia merg singur.Si am BMW.Numele meu e Budd si ma sui pe mobra sa plec spre sud de fiecare data cand am o zi libera.

 

Eu zic ca cu toate astea ai fi binevenit! Si tu si oricine altcineva, mare gurmand de melci sau nu.....

(Apropos Iulian, melcii sunt o delicatesa- stiai, nu?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca cu toate astea ai fi binevenit! Si tu si oricine altcineva, mare gurmand de melci sau nu.....

Your point being?

PS: scuze de offtopic.Un mod sa-mi stearga posturile din motive de cleanup (evident).Scuze inca o data.

Editat de Budd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca cu toate astea ai fi binevenit! Si tu si oricine altcineva, mare gurmand de melci sau nu.....

(Apropos Iulian, melcii sunt o delicatesa- stiai, nu?)

 

Ca sa lamurim lucrurile. Nimeni nu mananca Melci in excursia asta.

 

Imi place mancarea buna.Cunosc un posesor de KTM care e bucatar la fel cum cunosc un posesor de GSXR1000 care este mare gurmand.Imi place sa dorm in pat.De fapt toti motociclistii pe care-i stiu prefera sa doarma in pat.

Cu toate astea nu ma deranjeaza daca dorm in cort (d-aia il iau mereu cu mine in ture in care se poate sa nu gasesc cazare). Ma delectez de fiecare data cu o cutie de conserva incalzita pe jumatate (deh, mai uiti cateodata sa te aprovizionezi cu spirt solid) stand in poponeata pe un sidecase care doar se potriveste (si nu trebuie sa fie de aluminiu) asteptand sa se ridice soarele mai sus.Ori sa se zvante foaia de cort. Nu ma ofenseaza jegul de pe haine sau cizme dupa cum nu ma ofenseaza nici jegul de pe mobra. Gasesti un furtun pe undeva. Nu ma ofenseaza cum se uita oamenii la mine vazand cum imi strang foaia de cort printre rulotele si corturile lor ori si mai ciudat, langa motel (da,s-a intamplat cand am adormit pana a venit ala de serviciu sa deschida).

Ce m-ar ofensa totusi ar fi sa stiu dinainte pe unde as merge si cum am sa dorm.Am pat acasa si frigider destul de mare. Acasa e singurul loc unde stiu cum voi dormi si ce voi manca. Poate d-aia merg singur.Si am BMW.Numele meu e Budd si ma sui pe mobra sa plec spre sud de fiecare data cand am o zi libera.

 

Nenea Budd, da la locatia dumneavoastra apare un copac, dumneata nu locuiesti in casa? :crack:

 

Trecand peste misto, sunt in parte de-acord cu tine. Pe mine sincer cel mai tare ma omoara proprietarii de pensiuni din Romania. Cand stiu ca austriacul m-a luat la el in casa cu 13 euro sau 25 de euro pe noapte, in casa unde-si permitea sa aiba toate cele necesare, sa plateasca o bucatareasa cu cat o platea 1000-1500 de euro pe luna, sa aiba in fata un Volvo al lui si un Ford Focus al sotiei si ajung la melteanul de Moeciu / Voineasa / Sinaia cu sapca cu Real Madrid ) care are baile vraiste, in camere pute a statut, tencuiala lipseste pe dinafara pentru ca inca nu a apucat sa termine pensiunea (dar e asa de vreo 4 ani) plateste o bucatareasa cu 100 de euro pe luna, are tupeul sa-mi ceara 30 de euro pe camera dar sta toata ziua in fata pensiunii in Land Cruiserul lui model 2008 cu manele date la maxim...

 

Si povestea poate continua. Eu inca nu am gasit pensiunea la care sa ma simt bine in Romania. Dar inca mai caut. Intre timp, in martie se deschide Decathlon la Bucuresti asa ca cei care voiau cort si echipament de camping in general... hold your horses.

 

Cu toate astea merg oriunde s-ar organiza intrunirea, cazarea si masa fiind fix ultimele lucruri care m-ar putea da inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau,nu vreau,sunt iarasi offtopic da' sa raspund,deh. Ce am vrut sa spun este ca daca a avea BMW inseamna sa umbli dupa pat,farfurie si servetel in calatorie atunci mai bine il vand maine. Mai corect spus,daca cineva m-ar vedea in felul asta din cauza unei mobre pe care se intampla sa apara o rondea atunci probabil ca l-as vinde. L-as vinde si mi-as lua un R100GSPD.

PS:nu vin la intalnirea asta pentru ca-s departe tare. Altfel ...

Editat de Budd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iulian

 

fara nici o suparare

de ce insisti asa de tare cu voineasa ca intrunire BMW

daca e spatiul asa de restrans

atunci denumeste intrunire gasca x de moto bmw si gata

 

sa faci o intrunire BMW inseamna mai mult decat sa mergem 6 -8 motoare si sa bem

sau sa ardem gazul pe coclauri si sa stam la cort

 

sunt de acord CU PARTICIPARE EXCUSIVA A POSESORILOR DE BMW

 

dar eu unul sincer nu ma bag la cabana voineasa doar ca sunt trasee in jur

sunt trasee oriunde am merge sa stam

si sa ne simtim bine in conditii omenesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu s-a intamplat si a inceput caraiala :crack:

 

e normal, nu suntem nici gemeni nici frati siamezi. E normal ca gusturile sa difere. E important ca organizatorul s-a suit in masina, s-a dus pana acolo si ne va spune care sunt conditiile. Dupa cum am mai zis, merg oricare ar fi conditiile. Chiar si de ar fi la cel mai scump hotel, vin pana acolo, ne dixtram, fac 3 ore inapoi, dimineata viu iarasi si ne plimbam. Dar de venit vin.

 

Budd-ule... nu gasesti niste beemeri olandezi sa se bage la o tura pana la Voineasa sau unde o fi intrunirea?

 

La Automobile Bavaria lansam invitatia? Poate le-ar prinde bine si lor sa mai spele imaginea la o ingrmadire de fosti, viitori si potentiali clienti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Budd-ule... nu gasesti niste beemeri olandezi sa se bage la o tura pana la Voineasa sau unde o fi intrunirea?

Mai,beemerii olandezi sar activ in timpul vacantelor si rareori merg la intruniri/rallyes. Ideea este ca in loc sa stea si sa bea,manance (nothing wrong with that) intr-un loc mai bine iau asfaltul in roti si au ce povesti acasa.Nu cred ca exista posesor de RT (din orice an) care sa lase mobra macar o zi pe an sa se odihneasca. Am vazut pe ninsoare grea 2 RT-uri de m-am crucit. Mi-au zis ca probabil daca ningea asa cand au plecat de acasa nu se mai suiau pe mobra.La care adauga : poate! :crack:

Eu cred ca ar veni daca cineva ar organiza pana la intrunire (be it Voineasa) un tur prin Ro. Mie nu-mi place sa fac asta. In aprilie acum m-am lipit de un grup ce merge in Anglia (ferry cost cu 40% mai mic decat daca as merge singur).Dar am dubii ca toti sunt cu beemurile.Mari dubii.

In plus, in fiecare saptamana de la inceperea sezonului gasesti un bike rally in Olanda,Belgia sau prin Germania.Am vazut un singur olandez la Kaprun anul trecut. You do the math.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea este ca in loc sa stea si sa bea,manance (nothing wrong with that) intr-un loc mai bine iau asfaltul in roti si au ce povesti acasa.

 

Pai asta zic si eu, pentru cei veniti de departe intrunirea la Voineasa sau unde s-o nimeri ar fi doar un punct de mijloc pentru o tura prin Europa. Inca nu m-as baga sa organizez ceva in Romania pentru cei din afara, dar promit sa fac o lista si sa incerc ceva asemanator pentru anii urmatori.

 

Felicitari pentru tura in Anglia. Merita. Daca mai stateam mult in zona urma sa vad ce tot spun astia aici http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/new...amp;R=EPI-84580

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...............

Maine 18 februarie , o echipa de negociatori profesionisti se va deplasa in zona....

 

Ne-am intors.(Guy ana & ieu)

Vazut cateva locatii.

Analiza disecata obiectiv,in ordinea vizionarii:

Locatia 1: Pensiunea Baciu ,

Localitatea Ciungetu ,valea Rudaresii ,

Posibilitate cazare in 3 vile alaturate,camere cu baie proprie sau apartamente,total capacitate cazare 36-40 persoane.

Posibilitate camping : Da -conditionat de achitare masa,pensiune completa.

Acces : din drum asfaltat spre Voineasa ,drum asfaltat spre Ciungetu ,ultima portiune cca.2,5 km drum neasfaltat.

Costuri totale zilnice: Cazare in vila + 3 mese/zi = 130 RON/persoana/zi.

Restaurant cu posibilitate de servire pana la 70-80 de persoane.

Pentru cei interesati de amplasare cort, nu se percepe un anumit tarif pentru campare DAR serviciul de campare este doar la pachet cu pensiune completa 3 mese = 80 RON/zi/pers.

 

Pensiunea se afla pe valea Rudaresei ,afluent al Latoritei ,la randul ei afluent al Lotrului.

Posibilitati multiple pentru startul unor trasee cu diferite dificultati soft pana la serious -enduro.

(anul trecut locatia a gazduit se pare o sedinta de Enduro-maniaco-depresivi organizata de Fratii Brothers din Rm.Valcea)

 

Locatia 2:Pensiunea Ciobanelul

Localitatea Voineasa ,pe drumul spre Ciungetu,

Posibilitate cazare 3 vile grupate/amestecate/intortocheate...38-40 persoane

........ne-am ratacit prin camere/apartamente/holuri/camere/holuri/unde-i iesirea...

 

Posibilitate camping : DA,pe un teren “mai incolo” –fara costuri insa cu o solutie improvizata de dus +grup sanitar.(vestiarul angajatilor)

Acces:din drum asfaltat spre Voineasa ,drum asfaltat spre Ciungetu ,asfalt pana la poarta pensiunii.

Costuri:intre 90-120 RON/pers/zi cazare +3 mese/zi , functie de inchirierea completa a spatiului .(riscant)

 

Costuri separate:demipensiune (md+cina) =45 RON/pers/zi ;pensiune completa =70 RON/pers/zi.

 

...aveau niste carpete mistooo....p-aia cu Rapiriea din Serai o stiti ?

 

 

 

Locatia 3 : Hotel Zan ,Voineasa

 

Localitatea Voineasa ,drumul spre lacul Vidra, “LA Bulivard”.

 

Asfalt de poti merge cu mobra pana-n camera.

 

Posibilitate cazare: 20 de camere duble =40 de persoane,

 

Campare cort: Ntz,

 

Piscina cu apa verde si tulbure, jacuzzi ,sauna uscata,sauna umeda (?) sala fi(u)tness, restaurant 80 de locuri, personal gretos, patron Cristi neserios ,mi-a promis ca ma asteapta pana la ora 15 ..la ora 13:30 era deja plecat ,teren de minifotbal , foarte bun pentru amplasare cort SMURD de 50 de persoane sau cort NATO de 25 de militari,nocturna pentru teren de fotbal.

 

Costuri 260 RON/camera/noapte....nu mai dezvolt mai departe.

 

 

 

Locatia 4: pensiunea Voinesita,Voineasa

 

Capacitate cazare 6 camere duble = 12-14 persoane....not qualified.

 

 

 

Analizand cele de mai sus atat din punct de vedere cat si moral, comisia de organizare sfatuieste managementul organizatoric urmatoarele:

 

-se elimina prin escludere variantele cu dezavantaje (2 si 3 si la fel si 4)

 

-se continua negocierea pentru obtinerea pachetului optim cu varianta 1, pensiunea Baciu.

 

-se acorda termen pana la 23.02.2009 COB pentru primire de sugestii-reclamatii-altele DOAR in ceea ce priveste optimizare sejur locatia 1 , de la potentialii participanti , in mod organizat pe PM catre inculpat 22iulian.

 

-costuri “absconse” ,litru de feteasca neagra sec de tohani =5 RON (bun.......bun,bun) ,alune ,seminte ,bere ...discutam, primim propuneri,....responsabil cu Arahida: Zeroo chivas.

 

 

 

 

 

P.S. –a fost contactat la modul foarte serios si dealerul AB.Acest amanunt va fi tratat separat.

 

 

 

 

 

Pietre va rog !

 

 

hai ma ...dati !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BROVO DOMNE'!!!! :crack:

Merg si eu!!!!!

2 Doua locuri mai retrase in camera!!!!

Cand vrei banii?

Cati bani?

Sau este gratis?

Cand mergem?

HAI ZII!!!

Sunt pentru prima locatie!

Editat de taxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: trece-ma pe lista cu 2 pers..m-am bagat si la tura de croatia dar am sa plec de acolo mai repede sa ajung si la aceasta intalnire!!! nuami bine :crack:

Super!! cum am spus ramane valabil :crack: felicitari si multumiri pt efortul depus!! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nenea iulian, mare domn!

 

ma sunasi, dar apoi nu raspunsesi cand eu eram free de vb la celulare...

 

o sa incerc sa strang fiecare aluna care imi trece prin fata ochilor incepand de azi, sa avem la intalnire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 mese pe zi? Avem timp de 3 mese pe zi? :crack: 80 de lei sa-mi pun cortul si sa dau 2 mese la catei?

 

La intrunire dupa cum spuneam vin. Dar nu ma arunc la cazarea magica. Nu am mancat 3 mese pe zi nici la hotelurile de 5 stele pe care mi le platea compania. Si 80 de lei sa le dau bani ca se stau afara din moment ce pensiunea e oricum plina...

 

Fiind probabil vorba de o singura noapte in zona Voineasa, vb cu Fratii Jderi de la 160 de lei / noapte pentru cort, m-or lasa sa dorm la ei in fan pentru 50 de lei.

 

Asadar Dl. si D-na Melciu... prezenti la intrunire, dar nu vaz multe sanse la pensiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 mese pe zi? Avem timp de 3 mese pe zi?

 

Avem sau n-avem ,trebuie sa mancam.

Varianta corecta (la care poate nu te-ai gandit) ,mic dejun indestulator la pensiune ,pranz asigurat la pachetel servit pe coclauri, cina organizata , udata cum se cuvine.

 

 

:crack: 80 de lei sa-mi pun cortul si sa dau 2 mese la catei?

Vii si cu catei ?? :crack:

 

La intrunire dupa cum spuneam vin. Dar nu ma arunc la cazarea magica. Nu am mancat 3 mese pe zi nici la hotelurile de 5 stele pe care mi le platea compania.

Tare companie..pe vremurile bune..acu' cu recesiunea asta cred ca asigura 4 margarete maxim.....

 

 

 

Si 80 de lei sa le dau bani ca se stau afara din moment ce pensiunea e oricum plina...

Tare m-as bucura sa ne adunam de un autobuz intreg

Fiind probabil vorba de o singura noapte in zona Voineasa, vb cu Fratii Jderi de la 160 de lei / noapte pentru cort, m-or lasa sa dorm la ei in fan pentru 50 de lei.

Aici n-am inteles ...ori dai 160 RON...ori 50 RON...ca daca vrei la Fratii jderi ..trebuie sa vii cu euro la tine...cam multi euro...

 

Asadar Dl. si D-na Melciu... prezenti la intrunire, dar nu vaz multe sanse la pensiune.

 

Sunteti asteptati cu drag la intrunire.Stati cu noi la masa ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ai complicat rau cu raspunsul... dar incerc.

 

 

Avem sau n-avem ,trebuie sa mancam.

Varianta corecta (la care poate nu te-ai gandit) ,mic dejun indestulator la pensiune ,pranz asigurat la pachetel servit pe coclauri, cina organizata , udata cum se cuvine.

 

la asta nu m-am gandit, recunosc.

 

Vii si cu catei ?? :P

 

daca termin remorca pana atunci (fat chance) chiar as veni. catei gasesti oriunde in tara asta. Catelul vagabond si pet-ul ar trebui puse pe steag sa stie si strainezii unde au ajuns.

 

Tare companie..pe vremurile bune..acu' cu recesiunea asta cred ca asigura 4 margarete maxim.....

 

care companie? :crack: :crack:

 

Tare m-as bucura sa ne adunam de un autobuz intreg

 

Aici n-am inteles ...ori dai 160 RON...ori 50 RON...ca daca vrei la Fratii jderi ..trebuie sa vii cu euro la tine...cam multi euro...

 

maxim 45 de euroi e pentru asta casute.gif

 

Si aici se doarme bine ponton_nou.gif dar cel mai bine e aici grajd.jpg. Unde doarme calul, doarme si Melcu'.

 

 

Sunteti asteptati cu drag la intrunire.Stati cu noi la masa ?

Cu cea mai mare placere cu o conditie. Nu mananca nimeni melci (cum ziceai anterior) caci nu pot si prezent la asemenea dezmat si macel. :crack:

 

Nu incerc sa conving pe nimeni de absolut nimic. Bem, mancam, ne simtem bine.

 

Plecarea Bucurestenilor se face organizat sau care cand poate?

 

Sa ne tii la curent cu AB. Chiar sunt curios daca-i duce bibiloiu sa apara la intrunire.

Editat de melciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne tii la curent cu AB. Chiar sunt curios daca-i duce bibiloiu sa apara la intrunire.

 

Am primit azi un telefon de la AB.....nu spui de la cine.....se pare ca sunt interesati sa vina !

Se lucreaza la detalii !

 

Ce vrem de la ei ? (....eu vreau un F800 gs ... moca . :crack: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...