Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Tranziteaza cineva Gorjul dinspre vest spre Vilcea sau Craiova?Sau din Petrosani,Severin...etc. ori zone limitrofe vine cineva?

Intreb fiindca vad ca nu am inca tovaras de drum si imi place sa merg "acompaniat",singuratatea-n doi (io si muierea!) nu-mi suride!Astept propuneri aici sau pe PM. :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cu propunerea de plecare din bucuresti nu mai spune nimeni nimic???

 

Cred ca pana la urma o sa vii solo Dorule...treaba-i asta domnilor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viorel, dabix, OK!

 

Echipa I-a la 10, 30 la Arc. Ajungem pe la 13, 00.

 

Probabil se va forma o a doua echipa care sa ajunga pana la ora 17, 00.

Gazdele asigura gratar la 14 - 14, 30 si 19, 00 - 21, 00.

post-4437-1242242264_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viorel, dabix, OK!

 

Echipa I-a la 10, 30 la Arc. Ajungem pe la 13, 00.

 

Probabil se va forma o a doua echipa care sa ajunga pana la ora 17, 00.

Gazdele asigura gratar la 14 - 14, 30 si 19, 00 - 21, 00.

 

Afis si eu vreu spre aducere aminte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viorel, dabix, OK!

 

Echipa I-a la 10, 30 la Arc. Ajungem pe la 13, 00.

 

Probabil se va forma o a doua echipa care sa ajunga pana la ora 17, 00.

Gazdele asigura gratar la 14 - 14, 30 si 19, 00 - 21, 00.

Daca nu voi suferi de insomnie (asa patesc de fiecare data inainte de plecare! :eek: ) voi fi si eu prezent la 10 la Arc, altfel voi pleca singur cu noaptea in cap si mai haladuiesc pe acolo pana vor veni toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din Bucuresti se pleaca de la Arc, o echipa si de la benzinaria Rompetrol din Otopeni ( imediat dupa Romstal), a doua, pt cei din zona, sau care vin pe centura. Noi, cateva motoare vom pleca in jur de ora 10, din benzinaria din Otopeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe traseul Reghin-Tg.Mures-Sighisoara-Brasov,mai merge cineva?Vreau sa va prezint un veteran demn de admirat,pe care nici accidentul fatal(prin anii 80 mergea la servici cu motocicleta,cand un autoturism a trecut pe contrasens,l-a lovit,a fugit de la locul accidentului si nu s-a aflat niciodata cine a fost)in urma caruia si-a pierdut un picior,nu l-a determinat sa renunte la acest hobby,adaptand singur motocicleta adaugand o roata care sa-i suplineasca lipsa piciorului.Deasemenea si-a deschis un mic atelier,unde repara motociclete,fiind singurul venit prin care isi castiga existenta.Din pacate distanta prea mare il impiedica sa ajunga la intalnire.

post-36568-1242288079_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu propunerea de plecare din bucuresti nu mai spune nimeni nimic???

Eu lucrez pana pe la 12:30 -13:00 si plec direct din Bucurestii Noi la ora aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

Hai sa incercam sa unificam grupurile de la Arc si Otopeni, sa facem un grup serios.

Cel mai tarziu la 11.00 la Biker's Otopeni!

Ce ziceti?

 

:P

Editat de sorin56ro2001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

Hai sa incercam sa unificam grupurile de la Arc si Otopeni, sa facem un grup serios.

Cel mai tarziu la 11.00 la Biker's Otopeni!

Ce ziceti?

 

:P

M-as simti onorat sa ,calaresc' impreuna cu grupul de 10,30 sau cu cel unificat de 11, daca e sa fie. Partea proasta, ca ma scol devreme de la un timp si stau ca pe ace...in asteptare.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

APEL CATRE MASS-MEDIA !

 

Salut vartos de veteran !

 

Eu stiu ca traim in Romania, in ce conditii se deplaseaza reprezentantii Media... bla, bla, etc.

Eu stiu ca pe 16 sunt si alte "manifestatiuni" moto importante si violuri de babe de la care nu va lasa deontologia sa lipsiti, dar...

 

ADUNAREA MOTO-VETERANILOR DIN ROMANIA !

 

post-882-1242304646.jpg

 

ACEST EVENIMENT nu a mai fost nicicand in Romania !

 

Rog frumos si cer imperativ !

Ziare, reviste, posturi TV: STEJAR, EXTREMA URGENTA !

 

Moto-Veteranii Romaniei va asteapta pe 16 mai la Slanic Prahova !

 

SA AFLE TARA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

APEL CATRE MASS-MEDIA !

 

Salut vartos de veteran !

 

Eu stiu ca traim in Romania, in ce conditii se deplaseaza reprezentantii Media... bla, bla, etc.

Eu stiu ca pe 16 sunt si alte "manifestatiuni" moto importante si violuri de babe de la care nu va lasa deontologia sa lipsiti, dar...

 

ADUNAREA MOTO-VETERANILOR DIN ROMANIA !

 

post-882-1242304646.jpg

 

ACEST EVENIMENT nu a mai fost nicicand in Romania !

 

Rog frumos si cer imperativ !

Ziare, reviste, posturi TV: STEJAR, EXTREMA URGENTA !

 

Moto-Veteranii Romaniei va asteapta pe 16 mai la Slanic Prahova !

 

SA AFLE TARA !

 

Pai voi cei din capitala puteti trage sforile la vre-un post TV sau ziar central...Ar fi frumos sa se vorbeasca si cu respect de motociclisti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost rugat de inca un veteran moto sa postez documentele lui,cu rugamintea de a fi trecut la catastiful celor multi si batrini.Nu poate veni la intrunire,avind motorul cu numere vechi si fara taxe platite si colac peste pupaza,lucreaza in acest weekend.In schimb ma deleaga sa-i aduc,daca se poate,tresele si atestatul,fiindca spune el ca unu' mai batrin:"pai daca le merit,de ce nu?"Salutari de la Nonu cu CZ-u' si distractie placuta! :P

Eu o sa revin cu o problema:am vorbit acum 5 minute cu Catalin Hesson de la TVR2,cel care prezinta Motomagia si cu Mugur Mihaita,redactor la Radio-Actualitati si ambii au aceeasi problema,cea a banilor!In afara faptului ca nimeni nu s-a deranjat sa-i contacteze pina la mine,cu toate ca aici sint foarte multi bucuresteni,ei nu pot veni in regim de delegatie intr-un timp asa scurt,ori fara transport,casa si masa,nimeni nu misca un deget.Ca atare,rog organizatorii sa incerce un mic efort si daca vor gasi resurse pentru benzina,masa si casa,simbata vom avea trei jurnalisti in mijlocul nostru (al treilea este operatorul).

Io atit pot face...acum merg sa-mi schimb placutele la frina pe spate fiindca duminica am ramas fara frina pe virful muntelui la Ciungetu!

In rest astept sa ne vedem sanatosi simbata! :laugh:

 

Nanut Pantelimon - A25

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hallo MotoVeterani!

Mai veniti cu idei pentru intalnire.

Dan Nastase a propus muzica retro si sarbatorirea celui mai varstnic MotoVeteran Activ, probabil Dl Ghionoiu, A48, daca va putea veni pe moto. Cine doreste sa se ocupe de cele de mai sus?

Am achizitionat o "mascota"a Grupului: o statueta cu motociclist si insotitoare pe un motor de epoca care simbolizeaza "cum eram". Propun un "botez" ca MotoVeteran Activ. Fiecare, cand primeste ecusonul (este suspendat cu panglica la gat), cu mascota in brate, poza, el central, cu ceilalti in jur. Daca vom avea muzica, avem si un imn scurt care se poate pune.

Cu taria, tuica de Valeni, 2 l, este rezolvata. Cu vinul, nu.

Ideea cu un singur grup la ora 11, 00 de la Biker's Otopeni mi se pare potrivita.

Ecusoanele sunt ca posterul, cu nume, A.., si inscriptia 2009. In 2010, se va schimba structura grupului; unii pleaca, altii vin.

 

Retineti: la ora 17, 00 incepe programul comun ( distribuire ecusoane, botez ca MotoVeteran Activ 2009, discutii, masa comuna)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost rugat de inca un veteran moto sa postez documentele lui,cu rugamintea de a fi trecut la catastiful celor multi si batrini.Nu poate veni la intrunire,avind motorul cu numere vechi si fara taxe platite si colac peste pupaza,lucreaza in acest weekend.In schimb ma deleaga sa-i aduc,daca se poate,tresele si atestatul,fiindca spune el ca unu' mai batrin:"pai daca le merit,de ce nu?"Salutari de la Nonu cu CZ-u' si distractie placuta! :P

Eu o sa revin cu o problema:am vorbit acum 5 minute cu Catalin Hesson de la TVR2,cel care prezinta Motomagia si cu Mugur Mihaita,redactor la Radio-Actualitati si ambii au aceeasi problema,cea a banilor!In afara faptului ca nimeni nu s-a deranjat sa-i contacteze pina la mine,cu toate ca aici sint foarte multi bucuresteni,ei nu pot veni in regim de delegatie intr-un timp asa scurt,ori fara transport,casa si masa,nimeni nu misca un deget.Ca atare,rog organizatorii sa incerce un mic efort si daca vor gasi resurse pentru benzina,masa si casa,simbata vom avea trei jurnalisti in mijlocul nostru (al treilea este operatorul).

Io atit pot face...acum merg sa-mi schimb placutele la frina pe spate fiindca duminica am ramas fara frina pe virful muntelui la Ciungetu!

In rest astept sa ne vedem sanatosi simbata! :laugh:

 

Nanut Pantelimon - A25

 

Pai eu zic ca am putea face o cheta acolo 5-10 lei de caciula ca sa acopere o parte sau si mai mult daca se poate pentru cheltuielile ,,mass-mediei".Daca sunt alte propuneri,cum zice Dl.Constantin....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca putem sa-l aducem pe Mugur Mihaita,cel de care vorbeam mai sus,vom avea cea mai tare muzica retro pe care sigur multi ar reasculta-o cu placere si lacrimi in coltul ochilor!Dar el poate aduce doar CD-urile sau muzica pe memory-styck,poate sute de ore de muzica foarte buna,sonorizarea insa trebuie cautata prin "vecinii" de-aci,ca nu cred ca va veni cineva cu boxele in spinare de la sute de kilometri!Ca si imn,deja propun una din melodiile cintate de Queen:

-I want to break free http://www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg

-The show must go on

-Love of my life

Sau putem alege trupa Cargo cu inconfundabilul -Pe motoare!

Sariti cu propuneri,ca timpu-i scurt!

Va las sa ascultati in liniste si pace si sa decideti! :P :laugh:

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Suntem abia in organizare. Cu mass media sunt pretentii!

Daca vezi o masina in constructie, bucati, nevopsita si una pregatita pentru expozitie, distanta este ca de la cer la pamant. Poate este mai bine, cel putin la partea I-a, sa fim numai noi. Poate duminica, cine doreste, sa dea relatii presei, stiind ce s-a stabilit.

2. Grupul acesta a fost gandit ca un corp de elita in bransa. Propun sa se numeasca " Corpul MotoVeteranilor Activi din Romania"

3. Scopul principal,declarat initial al intalnirii de la Slanic, este organizatoric. Cu avantaje si desavantaje inerente pentru membri. Cu posibilitatea de impact asupra comunitatii moto sau a publicului. Este bine sa-si discute ei problemele.

4. Dl Dan Nastase am inteles ca studiaza niste puncte privind conduita Motoveteranilor sau un statut. Cred ca trebue sa gasim solutii pentru cresterea prestigiului comunitatii moto in societate. De la noi pretentiile sunt altele.

5. Ca o dovada a performantelor sociale a motociclistilor este existenta acestui Corp al Motoveteranilor Activi din Romania. O dovada vie a faptului ca aceasta pasiune te mentine in forma, ca este utila social. Exemplul personal este mai eficient decat orice sfat.

6. Am rugamintea, pentru eficienta intalnirii, sa va ganditi la niste propuneri de functionare pentru acest Corp. Timpul va fi destul de limitat ( 1,5 h) si ar fi excelent sa putem concretiza unele lucruri.

7. Pentru informarea corecta a tinerilor motociclisti si a publicului, rog pe Dnii Dan Nastase si Bogdan Harea, cunoscandu-le meticulozitatea, sa intocmeasca pana la ora 17, 00 lista cu Motoveteranii Activi, care au putut veni conducand motorul pana la Slanic, cu vechimea reala in Gr A. Pe baza acestei liste se vor trece cifrele A.. pe ecusoane.

8. Am rezervat tot hotelul, 20 camere, sa nu fie ingrijati calatorii de departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost rugat de inca un veteran moto sa postez documentele lui,cu rugamintea de a fi trecut la catastiful celor multi si batrini.Nu poate veni la intrunire,avind motorul cu numere vechi si fara taxe platite si colac peste pupaza,lucreaza in acest weekend.In schimb ma deleaga sa-i aduc,daca se poate,tresele si atestatul,fiindca spune el ca unu' mai batrin:"pai daca le merit,de ce nu?"Salutari de la Nonu cu CZ-u' si distractie placuta! :P

Eu o sa revin cu o problema:am vorbit acum 5 minute cu Catalin Hesson de la TVR2,cel care prezinta Motomagia si cu Mugur Mihaita,redactor la Radio-Actualitati si ambii au aceeasi problema,cea a banilor!In afara faptului ca nimeni nu s-a deranjat sa-i contacteze pina la mine,cu toate ca aici sint foarte multi bucuresteni,ei nu pot veni in regim de delegatie intr-un timp asa scurt,ori fara transport,casa si masa,nimeni nu misca un deget.Ca atare,rog organizatorii sa incerce un mic efort si daca vor gasi resurse pentru benzina,masa si casa,simbata vom avea trei jurnalisti in mijlocul nostru (al treilea este operatorul).

Io atit pot face...acum merg sa-mi schimb placutele la frina pe spate fiindca duminica am ramas fara frina pe virful muntelui la Ciungetu!

In rest astept sa ne vedem sanatosi simbata! :laugh:

 

Nanut Pantelimon - A25

 

 

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar am vorbit cu Catalin Heson.

Nu mi-a spus ca l-ar fi contactat altcineva.Am vorbit si cu Dan Nastase referitor la asta.Sorry.

I-am trimis datele intilnirii.

Toate bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.

2.. Propun sa se numeasca " Corpul MotoVeteranilor Activi din Romania"

.

.

.

Itradevar suna extraordinar de bine"CORPUL MOTOVETERANILOR ACTIVI DIN ROMANIA" :laugh: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar am vorbit cu Catalin Heson.

Nu mi-a spus ca l-ar fi contactat altcineva.Am vorbit si cu Dan Nastase referitor la asta.Sorry.

I-am trimis datele intilnirii.

Toate bune.

 

Scuze, am postat de pe id-ul baiatului.

O seara placuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. ............. Cu mass media sunt pretentii!

 

Prietene, nu-i chiar asa. Si ei castiga un salariu, si ala mic. In fiecare saptamana exista un eveniment important (cel putin din punctul de vedere al organizatorilor). Daca ar veni la fiecare paranghelie din salariul lor, la sfarsit de luna n-ar mai avea bani nici de intretinere.

Prezenta mass-mediei inseamna RECLAMA MOCA pentru acel eveniment. Pai tu vrei si reclama moca dar sa si scoata ei banii din propriul buzunar pentru deplasare si restul??? In toate delegatiile de presa in care am fost, ORGANIZATORUL SE OCUPA DE TRANSPORTUL JURNALISTILOR, CAZARE SI MASA, deoarece, asa cum am mai spus, ca jurnalist nu-ti poti sustine deplasarile din propriul salariu, si, daca ma gandesc bine, nici n-ar fi normal. Acum ai sa-mi spui ca ar trebui sa sustina publicatia la care lucreaza. P-aia ii doare-n pix. Daca nu are conducerea vreun interes sau e intr-adevar un eveniment mare, nu trimit om pe banii institutiei.

 

Iar pentru "imn", asta e propunerea mea:

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...