Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

49 minutes ago, Enduristul said:

cu meritele celorlalti 

 

te rog sa imi ierti commentul, dar despre ce merite este vorba? Au facut ceva "veteranii" cu privire la motociclism in Romania? 


Sau te referi la faptul ca unul a venit cu numele, altu cu patchul...iar tinerii motociclsti poarta insemnele "fraudulos"? 

 

Pentru o adunatura de "cunostiinte" care doreau a merge pe drum impreuna si baut beri (fara sefi, fara status juridic, fara actiuni de sprijinire a motociclismului etc.) sunteti cam plini de voi. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

"...vor  permite aceasta interventie (a unui anagramat agramat cum zice unul pe acest forum )..."

 

Citat dintr-un clasic prost!

Aveam dreptate, ca de obicei! 🤮 Si dupa cum vad, astia cu putina carte (si minte pe masura) o sa va adunati in clubul facut de altii...frumos! Bine macar ca o sa va stie lumea, sa stati grupati macar!:lol:

Acum 6 ore, ENEOS a spus:

...

Adică de ce le-a trebuit unora care nu sunt motoveterani taman titulatura asta. Dpmdv asta e prima întrebare la care trebuie răspuns. 

Stai linistit @Ionut, ca n-o sa primesti raspuns de la ei niciodata...sunt prea lasi ca sa-si recunoasca impostura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivan,consider ca e cazul sa treci mai departe,si anume la varianta B.Sunt convins ca ai capacitatea de a aduna oameni de calitate langa tine incepand cu cei care au fost la inceputuri.Sa vazut clar ca nu conteaza cantitatea ci calitatea oamenilor.

Prietenia nu consta neaparat intr-o denumire si o emblema ( destul de uratica,parerea mea).Veti gasii o denumire si eventual si emblema ,cat despre ONG,nu merita investitia decat daca vrei sa faci si ceva afaceri sau actiuni caritabile ( in vremurile actuale greu cu sponsorii).

Astept cu drag sa ne vedem la un party ca in vremurile bune,doar oameni de calitate.

P.S.

Ca o rugaminte personala ,uita de Calimanesti si petrecerile manelistico-populare 🤢

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 hours ago, Enduristul said:

 

 Ca pot trece neobservati si creditati cu meritele celorlalti doar pentru ca au parul alb si pielea zbarcita.

 

7 hours ago, sasesase said:

 

despre ce merite este vorba?

 

Si eu sunt foarte curios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, sasesase a spus:

...te rog sa imi ierti commentul, dar despre ce merite este vorba?... 

 

Acum 8 minute, Microbec a spus:

Si eu sunt foarte curios.

Recititi cu atentie ce a scris Enduristul si aveti raspunsul in ce a scris el! Daca sunteti din aia care citesc degeaba, ramaneti in bancuta voastra...macar nu mai semnalizati!:cheers:

1 oră în urmă, cristichivu74 a spus:

Ivan,consider ca e cazul sa treci mai departe,si anume la varianta B...

Ca o rugaminte personala ,uita de Calimanesti si petrecerile manelistico-populare 🤢

O sa iau in calcul propunerile voastre si in mod sigur ne vom revedea toti cei din garda veche, niciodata in cloaca de la Calimanesti! Si...spune-i doctorului sa pregateasca muzica, de restu' ne ocupam noi!:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13 minutes ago, ivan pedala said:

Recititi cu atentie ce a scris Enduristul si aveti raspunsul in ce a scris el! Daca sunteti din aia care citesc degeaba, ramaneti in bancuta voastra...macar nu mai semnalizati!:cheers:

 

Mda...diplomație marca pensie speciala.

 

Oricum din câte observ este mai mult vorba de un complex de superioritate, pe care credeți ca l-ați dobândit la bătrânețe, și va macină ca niște "prospături" cauta sa "împartă" nimica defapt. Pentru ca aici venea întrebarea mea. Ce merite? Ce ați făcut voi ca și club/adunătura/cloaca/numit-o cum vreți, pentru motociclism? 

 

Dau exemplu, în orașul în care locuiesc, este un club moto (n-am treaba cu ei, nu-s membru, vad doar activitatea lor pe Facebook deoarece le-am dat like la pagina) care pe lângă multe acțiuni de conștientizare în trafic (marșuri, parade, acțiuni cu politia rutiera etc.) au asigurat un serviciu de transport medicamente în pandemie pentru cei din categoria de risc, au depus memorii si alte petiții la autorități pentru a scoate obligativitatea purtării triunghiului/extinctor/trusa medicala pe motocicleta.

 

Voi înafara de adunări și circurile aferente aici pe forum, cu ce ați contribuit în calitate de "veterani"? Ce merite va datoram, ca sa știu sa-mi plec și eu capul în cazul în care vad vreun patch pe undeva.

 

Daca considerați ca nu merit un răspuns cât de cât diplomatic, puteți sa-mi ștergeți post-ul 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, sasesase a spus:

...

Daca considerați ca nu merit un răspuns cât de cât diplomatic, puteți sa-mi ștergeți post-ul 

Pensii speciale au altii, ai gresit tabara!:jump:

Iar daca vrei actiuni, cu toate ca nu prea as avea de ce sa-ti justific tie (adica unui numar fara detalii), membru pe forum de cateva luni (posibil clona, o sa verific!), te-as invita pe pagina clubului pe care-l reprezint si unde impreuna cu o parte dintre motociclistii blamati de voi, adica aia batrani, avem anual actiuni (si nu bahice) de toate felurile, in care sunt implicate institutii ale statului, persoane responsabile din mai multe categorii socio-profesionale care pot ajuta la dezvoltarea microbului de care simt ca unii sufera! Te-as intreba de curios, ce motocicleta ai, de cand ai permis categoria A (daca ai, normal) si de unde esti?! 🤔 

Ah...si pe spinarea mea n-o sa gasesti patch-ul motoveteranilor! Asa ca nu te pleca!

De varsta nu te mai intreb, sigur esti de varsta apropiata cu nepotii mei! Se vede dupa cum te chinui sa abordezi problemele pe care ti le faci singur!

Poti sa nu-mi raspunzi, Cuki...sau Buldog...care ai fi!🤭

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfiu..iar nimic interesant pe pagina. o tzata, o bu..ca(tica), ceva frumos n-am gasi pe aci.

ehe, fost'ai lele cat ai fost.

 

mai dati si voi catre un up cand apare ceva interesant sa nu ne scape. Bine ca mai da si ianachim cu scriul pe aici si aflu.

 

bajetii veterani au vreun plan de sfarsit de an ?(altul decat forumul)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, foxbat a spus:

...bajetii veterani au vreun plan de sfarsit de an ?(altul decat forumul)?

Pai si daca 'or avea, tu ai impresia ca-ti spune cineva tie intentia?! Ca n-ai fi @nastase ca sa stii tu chiar tot despre ce misca in lumea moto in tara asta! Hai, dispari...du-te si pregateste scuteru' ca te face Achim, ajunge inaintea ta in Thassos (sincer, aci si pe mine ma cam macina invidia!)...:scooter:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, sasesase a spus:

Daca considerați ca nu merit un răspuns cât de cât diplomatic, puteți sa-mi ștergeți post-ul 

 

Iti dau eu un raspuns diplomatic.

Sunt oameni care au inceput motocicleala pe vremea comunismului.Atunci nu existau echipamente ca acum,motoare ca acum iar oamenii respectivi si-au cam riscat viata in conditile in care nici constientizarea conservarilor ca sunt si ei prin trafic nu se facea ca acum. Multi care nici nu-si permiteau nici macar o pereche de pantaloni de piele astazi au probleme cu articulatile. Si totusi dupa zeci de ani inca merg pe motor. Si o fac mai bine decat multi. Nu merita respect oamenii astia? Nu au meritul ca datorita lor multi motoretisti de azi s-au apucat de motociclit? Daca tu ai vazut un om pe strada calare pe motor si asta te-a determinat sa te apuci atunci e meritul aluia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, ivan pedala a spus:

Iar daca vrei actiuni, cu toate ca nu prea as avea de ce sa-ti justific tie (adica unui numar fara detalii), membru pe forum de cateva luni (posibil clona, o sa verific!)...

Sigur e clona.

Sa nu uitam ca ii plac manelele...

 

:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, Enduristul a spus:

Iti dau eu un raspuns diplomatic.

Sunt oameni care au inceput motocicleala pe vremea comunismului.Atunci nu existau echipamente ca acum,motoare ca acum iar oamenii respectivi si-au cam riscat viata in conditile in care nici constientizarea conservarilor ca sunt si ei prin trafic nu se facea ca acum. Multi care nici nu-si permiteau nici macar o pereche de pantaloni de piele astazi au probleme cu articulatile. Si totusi dupa zeci de ani inca merg pe motor. Si o fac mai bine decat multi. Nu merita respect oamenii astia? Nu au meritul ca datorita lor multi motoretisti de azi s-au apucat de motociclit? Daca tu ai vazut un om pe strada calare pe motor si asta te-a determinat sa te apuci atunci e meritul aluia.


Corect, dar nu uita ca si masini erau pe strada 10% din cate sunt acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, Speedy.K a spus:


Corect, dar nu uita ca si masini erau pe strada 10% din cate sunt acum.

si asta e corect dar daunele principale le luai de la intemperii. Nu existau echipamentele de acum .Haine impermeabile ?  Nici nu visam. Acum genunchii scartaie,oasele dor dar mergem inainte. Cateii nu au prins vremurile alea si sunt mai sanatosi.

 

Apropo de catei, am vazut o schimbare de nume pe o pagina de FB . Se numeste VeeteraniMoto Club. Vreau sa stiu daca Veet-ul de la inceput are legatura cu veterinarii. Cand am intrat pe pagina am crezut ca e vreo asociatie veterinara.Intr-un fel si este...🤣

Salut pe aceasta cale clubul Veeterinarilor Moto

Ham ham 🐕

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 46 minute, Enduristul a spus:

Multi care nici nu-si permiteau nici macar o pereche de pantaloni de piele astazi au probleme cu articulatile. Si totusi dupa zeci de ani inca merg pe motor. Si o fac mai bine decat multi. Nu merita respect oamenii astia? Nu au meritul ca datorita lor multi motoretisti de azi s-au apucat de motociclit? Daca tu ai vazut un om pe strada calare pe motor si asta te-a determinat sa te apuci atunci e meritul aluia.

E foarte discutabilă chestia asta.

Merită respect, dar nu este un merit intrinsec că sunt din ce în ce mai mulți motocicliști pe stradă.

Pot spune că aproape sigur cine se apucă de moto nu stă să citească ce scriu veteranii sau că au văzut vreun veteran mergând pe moto.

Eate un curent, o modă care a prins avânt mare în anii 2003/2004 și de atunci este pe o pantă ascendentă.

Dar sigur nu are legătură cu ce spui tu.

Tinerii din ziua de astăzi au multe surse de informații, iar ultimele sunt grupurile și sfaturile primite pe ele.

Ei sunt cu youtube și restul.

Că este bine sau nu este altă discuție.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 50 minute, l.u.v a spus:

Tinerii din ziua de astăzi au multe surse de informații, iar ultimele sunt grupurile și sfaturile primite pe ele.

Ei sunt cu youtube și restul.

Că este bine sau nu este altă discuție.

 

 

Majoritatea tinerilor care au lat pasiunea moto de pe YouTube cred ca s-au apucat de moto mai mult pentru gagici. A se vedea ce motoare isi doresc incepatori fiind. Ei sunt primii care vor pune manusile in cui cand vor primi certificatul de casatorie.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ca as avea vreun merit direct sau indirect, dar am dat tarii doi motociclisti (unu' cu peste 20 ani ctg.A si al doilea ii implineste la vara - pe cei 20), care la randu' lor au atras fiecare cate unu' in haita (fiica l-a determinat pe sot si fiul pe prietena lui sa-si ia ctg.A) si daca se respecta putin proportia la nivel national, e logic sa avem acum mai multi motociclisti! Asa ca, la fel cum l-am urmat io pe tata (fie-i tarana usoara!), la fel cred ca se intampla si la nivel macro. Si mai cunosc destule cazuri unde se confirma regula de mai sus! Deci, direct sau nu, simt ca am ajutat comunitatea moto din tara asta! Iar ce-a spus @Enduristul pot confirma cu poze si date concrete: echipamente precare, motoare jalnice, drumuri sub orice critica, benzina canci, piese de schimb, accesorii, consumabile...vorbesc despre lucruri sfinte! Si n-am cerut sa ni se recunoasca ceva, doar am vrut coltisorul nostru ferit de intrusi...ceea ce vad ca nu ne-a ferit sfantu'! Acum credeti ca vom renunta asa usor?! Va inselati! Sper sa ne revedem cat mai curand pe doua roti, motorizate!:bike-037:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 12.12.2022 la 17:10, Endurista a spus:

Nu spalam rufele, le lasam asa murdare. S-a murdarit tot ce a visat regretatul Dan Nastase.

Faci un club, il denumesti "Motoveterani" ii pui niste reguli de bun simt ( 20 de ani de permis) , lasi si catzeii sa devina simpatizanti apoi catzeii aduc alti catzei ca ei si te trezesti in final ca sunt majoritari . Si te musca daca vrei sa le arati botnitza.

Dar asta e un subiect care ar merita un topic separat.

Ca să arăți botnita trebuie să fii dresorul cățeilor. Tu ce crezi ca ești? 

Dacă vrei sa îmi arăți botnita vin la tine mâine ,în Domnești. Poate îți cant de mos ajun.Vrei?Sau poate vrei o cursă de enduro până la Iezer în Făgăraș, sau poate vrei o cursă  de Tassos, care ajunge primul. Sau poate arăți măiestria pe o cursă pe circuit la Adancata. Nu te da mare motociclist maestre dulău. Cadou de Craciun/fii mai bun!

 

 

La 20.12.2022 la 16:25, ivan pedala a spus:

"...vor  permite aceasta interventie (a unui anagramat agramat cum zice unul pe acest forum )..."

 

Citat dintr-un clasic prost!

Aveam dreptate, ca de obicei! 🤮 Si dupa cum vad, astia cu putina carte (si minte pe masura) o sa va adunati in clubul facut de altii...frumos! Bine macar ca o sa va stie lumea, sa stati grupati macar!:lol:

Stai linistit @Ionut, ca n-o sa primesti raspuns de la ei niciodata...sunt prea lasi ca sa-si recunoasca impostura!

Ce președinte de club spune despre cei care l-au ales ca sunt lași și impostori?

În 2023 sunt alegeri,vom vedea...

La 19.12.2022 la 20:59, Kosmin a spus:

NU inteleg de ce se mai vehiculeaza idea de ONG. Se doreste schimbarea membrilor ONG in acte si apoi desfiintarea lui ?

Caci cum altfel am reveni la idea de " fara sefi , fara cotizatii de membri ai unui club " ?

S au purtat multi ani la rand discutii pe aceasta tema si mereu s a ajuns la concluzia ca e natural sa fie niste reguli de bun simt , niste reguli de selectie pentru cei care vor sa adere la acest GRUP si totodata s a cazut de comun acord ca nu trebuie sa si insuseasca nimeni rolul de SEF.

Desigur ca au existat si vor exista LIDERI de opinie , LIDERI si URMARITORI dar liberul arbitru nu trebuie restrictionat.

Incerc sa intuiesc care e finalul .

Daca Vali doreste sa ramana acest ONG la dispozitia lui , sa adune sub aripa sa oameni , cred ca e treaba lui si a celor care l urmeaza. Si daca acestea inseamna ca titulatura de CLUBUL MOTOVETERANILOR sa le apartina , so be it !

Ca sa ne revedem , sa ne bucuram de timp petrecut impreuna , sa povestim si sa ascultam ce muzica ne face placere , sa impartim acelasi drum in grupulete sau solo catre o locatie admisa de comun acord as zice ca nu e nevoie de o denumire .

Inteleg ca e totusi o chestie de mandrie ( poate chiar orgoliu ) dar suntem oameni mari si ne caracterizeaza bunul simt si intelegerea reciproca.

SI putem gasi si un nume sub care sa ne adunam.

Cei care isi mai amintesc de primele intalniri , de bucuria revederii , se vor reuni !

 

Poate de data asta vom fi mai atenti la cei care isi doresc sa vina alaturi , iar cele cateva criterii ce definesc acest GRUP nu vor fi nici facultative , nici aplicate selectiv.

Pentru toti aceasi masura. A favoriza pe cineva inseamna a crea un precedent.

Si acolo , pana la circ nu mai e decat un pas.

 

 

 

Te-ai activat?Ultima dată ți-ai spart sticla în cap dupa ce ai pus manele sârbești în pauza lăutarilor. Si acum strigi contra celor care te-au invitat.Vezi că ești tot cățel ca mine.Nu mai macani ,cum zice Angi.

La 16.12.2022 la 20:26, ENEOS a spus:

Să înțeleg că întreg comitetul director al asociației e format din simpatizanți..? 😳

Da, simpatizanti care au dorit să facă ceva pentru membri Clubului motoveteranilor,adunați în 5 ani de la prima Motoveterani Adunarea.Au pus număr la poartă. Au dat un sens mișcării. Au dat formă juridică, legală ideii lansate de Dan Nastase. 

La 20.12.2022 la 20:16, cristichivu74 a spus:

Ivan,consider ca e cazul sa treci mai departe,si anume la varianta B.Sunt convins ca ai capacitatea de a aduna oameni de calitate langa tine incepand cu cei care au fost la inceputuri.Sa vazut clar ca nu conteaza cantitatea ci calitatea oamenilor.

Prietenia nu consta neaparat intr-o denumire si o emblema ( destul de uratica,parerea mea).Veti gasii o denumire si eventual si emblema ,cat despre ONG,nu merita investitia decat daca vrei sa faci si ceva afaceri sau actiuni caritabile ( in vremurile actuale greu cu sponsorii).

Astept cu drag sa ne vedem la un party ca in vremurile bune,doar oameni de calitate.

P.S.

Ca o rugaminte personala ,uita de Calimanesti si petrecerile manelistico-populare 🤢

Cel mai bun sfat de care ar trebui să țină cont.Multumesc.

La 18.12.2022 la 21:13, zigzag a spus:

 

Eram la masa celor care au stabilit aceste reguli acum multi ani intr-un birt din Bucuresti. Tin minte si acum ca Harea spunea sa se accepte membri cu 10 ani vechime dar am insistat sa fie 20, ca discutam despre veterani.

Deasemenea, o regula clara a fost fara sefi. Nici aia nu se mai respecta.

Despre faptul ca ati acceptat ca niste relativ incepatori sa acapareze acest grup nici nu vreau sa discut. Este de tot rasul ca au putut sa vina unii cu cativa ani de motociclism sa va ia numele.

Daca ar fi dupa mine, as da un restart acestui grup. Doar membri cu 20 de ani vechime si fara sefi. S-a putut candva si s-ar putea si in viitor. Toti cei sub 20 de ani sa fie simpatizanti fara niciun drept, asa cum s-a stabilit odata. Iar pentru cei care macane ca acest grup trebuie sa se adapteze noilor vremuri, sa-si faca un grup propriu adaptat noilor lor vremuri. E absolut penibil sa vezi baieti cu cativa ani de motociclism ridicand pretentii in clubul moto-VETERANILOR.

Asta este un grup al motociclistilor cu vechime. Atat si nimic mai mult. Restul trebuie sa stea la coada timpului. Parerea mea..

Pe acest grup voi "macani" cât am chef(dacă  nu voi fi interzis)Ma întreb de ce ai ajuns să dai sfaturi pentru ca te încadrezi tot la catei.Ai fost mai de mult moderator si apropiat al clubului.Ma deranjeaza termenul "aproape începători ".Atunci când mergeam în munte,la Iezer cu Gabi și alții, țin minte ca tu erai mai nesigur cu Husabergul cel aveai atunci. De-asta l-ai vândut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, Valeriu Alexa a spus:

...Ce președinte de club spune despre cei care l-au ales ca sunt lași și impostori?

În 2023 sunt alegeri,vom vedea...

Sa-mi fie iertat, dar agramatu' ala se fereste de mine, si bine face ca ma ocoleste, si nu putea sa ma aleaga, fiindca-i un las! Iar de ales, m-au ales motoveteranii, unde am zis ca sunt impostori?!

Ori asa va considerati si voi, simpatizantii, astia cu numarul de la poarta (adica eu te bag in casa, iti dau adapost, te pun la masa...si tu consideri ca daca n-am numar la poarta trebuie sa-mi iei casa si s-o treci pe numele tau, cu numar cu tot, apoi sa ma scoti afara)! 🤔

Si daca sunt alegeri in 2023, ce-i?! O sa va alegeti ca popandaii intre voi, fiindca cei cu state vechi au vazut deja cu cine au de-a face! Sau poate aveti o varianta, doua...unu' presedinte, altu' vice...si agaricii care nu indeplinesc conditiile, vor modifica statutul, codul, regulamentul...incat sa le fie prielnice si sa se poata gudura cu sigla cat tigaia pe spate! De restu'...ti-as zice mars, dar nici atat vad ca nu meriti! Mergi si mai bea ceva, poate ca baut judeci ceva mai limpede!

 

 

Uite cine poarta si unde patch-ul clubului, de tot rasu'...sa mergi la cununie cu vesta si patch-ul ca sa vada lumea ce tare esti (dar fara motocicleta, asta sigur!)...

Daca i-a fost retras patch-ul de la olteni, acum isi pune p-asta si la pijamale, ca sa vada lumea ca a intrat in club! 🤮

79646496_3082276788467836_904911646051270656_n.jpg

81280101_3082276705134511_2819690804858060800_n.jpg

L.E.-

Tudor Muşatescu spunea că prostul face tot posibilul pentru a nu trece neobservat. Aţi văzut şi dumneavoastră, cu siguranţă, indivizi care vor să iasă neapărat în evidenţă, deşi nu au nimic interesant de comunicat sau de arătat. Petre Țuţea numea asta „aflarea în treabă”. Uneori ne amuzăm amar în astfel de situaţii, ba chiar rămânem fără reacţie.

E greu să te aperi prompt când ai de-a face cu prostul. El reuşeşte să te ia prin surprindere pentru că, aşa cum se zice în popor, „are mintea odihnită”. Şi, colac peste pupăză, mai este şi harnic – îşi pune în practică „ideile” cât ai clipi, ajutat de altii la fel ca el...fiindca sunt destui. Iar perseverenţa este o altă „calitate” a prostului… Nu se lasă până nu face cum vrea el.

320042780_813734839719358_5537387817107423630_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, ivan pedala a spus:

Sa-mi fie iertat, dar agramatu' ala se fereste de mine, si bine face ca ma ocoleste, si nu putea sa ma aleaga, fiindca-i un las! Iar de ales, m-au ales motoveteranii, unde am zis ca sunt impostori?!

Ori asa va considerati si voi, simpatizantii, astia cu numarul de la poarta (adica eu te bag in casa, iti dau adapost, te pun la masa...si tu consideri ca daca n-am numar la poarta trebuie sa-mi iei casa si s-o treci pe numele tau, cu numar cu tot, apoi sa ma scoti afara)! 🤔

Si daca sunt alegeri in 2023, ce-i?! O sa va alegeti ca popandaii intre voi, fiindca cei cu state vechi au vazut deja cu cine au de-a face! Sau poate aveti o varianta, doua...unu' presedinte, altu' vice...si agaricii care nu indeplinesc conditiile, vor modifica statutul, codul, regulamentul...incat sa le fie prielnice si sa se poata gudura cu sigla cat tigaia pe spate! De restu'...ti-as zice mars, dar nici atat vad ca nu meriti! Mergi si mai bea ceva, poate ca baut judeci ceva mai limpede!

 

 

Uite cine poarta si unde patch-ul clubului, de tot rasu'...sa mergi la cununie cu vesta si patch-ul ca sa vada lumea ce tare esti (dar fara motocicleta, asta sigur!)...

Daca i-a fost retras patch-ul de la olteni, acum isi pune p-asta si la pijamale, ca sa vada lumea ca a intrat in club! 🤮

79646496_3082276788467836_904911646051270656_n.jpg

81280101_3082276705134511_2819690804858060800_n.jpg

Am constatat că aveți un conflict între voi oltenii.De ce nu lăsați problemele voastre în afara clubului.Nu- ți pot spune marș la o bere ,pentru ca ești mare ca vârstă de cât mine și nu uit ca m -ai ajutat. Dar te rog sa fii mai retinut când te referi mine.Este mai bine pentru amândoi. Nu crezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja simt ca mi-ajunge! M-am saturat de impostura voastra (tu esti unul dintre cei care dau tonul, iar asta ti-am mai spus-o) si simt ca abia astept sa nu va mai vad la intrunirile clubului! Cei doi (aia cu care sunt in conflict...nu uita, eu i-am adus la club, si-au ajuns ca sa faca exact cum au facut la clubul din Craiova...adica vor sa le pupe toti talpile, sa minta, sa denatureze, sa incerce discreditarea unora, doar ca ei sa-si atinga telul, vizand sefia clubului...ca ei sa taie si sa spanzure) si-ti vor taia si tie creanga, stai linistit...istoria se va repeta! Mi s-a spus si mie asta acum ani de zile in urma si nu am crezut! Cat priveste afirmatiile mele, tu ai avut grija si ai pe mai departe ca sa mi le sustii cu fapte!

Acum 16 minute, Valeriu Alexa a spus:

 ...nu uit ca m -ai ajutat...

Asa v-am ajutat pe toti (da, si pe aia doi, de care vad ca nu vrei sa te lipsesti!) si asta mi-este multumirea! V-am considerat prieteni...😧

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, ivan pedala a spus:

Deja simt ca mi-ajunge! M-am saturat de impostura voastra (tu esti unul dintre cei care dau tonul, iar asta ti-am mai spus-o) si simt ca abia astept sa nu va mai vad la intrunirile clubului! Cei doi (aia cu care sunt in conflict...nu uita, eu i-am adus la club, si-au ajuns ca sa faca exact cum au facut la clubul din Craiova...adica vor sa le pupe toti talpile, sa minta, sa denatureze, sa incerce discreditarea unora, doar ca ei sa-si atinga telul, vizand sefia clubului...ca ei sa taie si sa spanzure) si-ti vor taia si tie creanga, stai linistit...istoria se va repeta! Mi s-a spus si mie asta acum ani de zile in urma si nu am crezut! Cat priveste afirmatiile mele, tu ai avut grija si ai pe mai departe ca sa mi le sustii cu fapte!

Asa v-am ajutat pe toti (da, si pe aia doi, de care vad ca nu vrei sa te lipsesti!) si asta mi-este multumirea! V-am considerat prieteni...😧

Mulțumesc.Sint sigur că vom găsi o rezolvare a situației nepotrivite.Hai,te rog, să nu ne mai gândim la asta și sa ne bucuram de Sărbători. Crăciun fericit alături de cei dragi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Te-ai activat?Ultima dată ți-ai spart sticla în cap dupa ce ai pus manele sârbești în pauza lăutarilor. Si acum strigi contra celor care te-au invitat.Vezi că ești tot cățel ca mine.Nu mai macani ,cum zice Angi."

 

Nu m am dezactivat niciodata . Daca din bun simt si ceva scarba nu am mai interactionat , asta nu inseamna ca nu urmaresc discutiile.

Nu vreau sa comentez despre cunostiintele tale muzicale ( sa spui despre Kusturica ca a creat manele sarbesti e ok , te inteleg ). Eu unul sunt alergic la lautari si manele !

Cat despre sticle sparte in cap , asta e consecinta asocierii cu persoane nepotrivite . Nu o sa mai repet greselile tineretii .

Sa aveti Sarbatori Fericite !

Ce mi doriti mie sa vi se implineasca de x ori !

Editat de Kosmin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Valeriu Alexa a spus:

Mulțumesc.Sint sigur că vom găsi o rezolvare a situației nepotrivite.Hai,te rog, să nu ne mai gândim la asta și sa ne bucuram de Sărbători. Crăciun fericit alături de cei dragi!

Nu trebuie sa-mi multumesti! Ca sa existe multumire reciproca te-am rugat sa te tii de cuvant! Mi-ai cerut conditii, ti-am indeplinit dorinta!

La 16.12.2022 la 0:26, ivan pedala a spus:

...Scoate intrusii din club, chiar daca i-am adus io, nestiind ce hram poarta, fara sa-i verific la documente -("cine-s io ca sa-mi arate mie permisu'?" citat din fotescu), sau sa le dezgrop trecutul, adica faptul ca au fost exclusi din clubul craiovenilor, pentru fapte similare - lucru aflat acum cateva zile chiar de la presedintele clubului oltean, si pune in aplicare ce am discutat la Slatina referitor la insemnele clubului (cine si cum le poate purta)...

...ca presedinte ales al clubului, de azi cei doi sunt exclusi din club, fara drept de revenire, fara...

 

De-acum incolo mingea-i la tine! Am vazut ca ai rezolvat si cu paginile de FB, chiar vad ca te preocupi...:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei cu peste 20 ani vechime, adica adevaratii moto-veterani. Faceti-va un grup pe whatsapp doar pt voi, fara simpatizanti sau altii, si organizati-va acolo, fara sa stie toata planeta. Stabiliti reguli si intruniri doar pentru voi. Nu e nevoie sa fiti multi. E nevoie sa fiti prieteni, fara sedinte, voturi si sefi. Nu cred ca e asa de complicat sa cadeti de acord prieteneste unde veti face urmatoarea intalnire. Si mai spun o data, nu trebuie sa stie toata planeta ce faceti voi 😉

Spun din experienta. Sunt intr-un grup de motociclisti care pe whatsapp insumeaza 71 de membri. Nu este un club propriu-zis. Nu se poarta embleme si nu exista niciun fel de insemn al grupului. Pur si simplu ne intalnim de 4-5 ori pe an si petrecem ca prietenii. Pentru cine vrea, se mai fac tricouri sau abtibilduri personalizate pentru intalnirea respectiva. Asta e tot. Toate discutiile se poarta pe whatsapp si mereu au fost ok. Se intreaba cine se ofera sa organizeze urmatoarea intrunire, se stabileste data si asta a fost. Cei nemultumiti de data sau locul ales de organizator nu participa. N-ai sa vezi discutii aprinse ca de ce nu se face dincolo sau la alta data. 

Ca sa scapati de toti bagatorii de seama si neavenitii, incercati si varianta asta. Discutiile pe forum nu par productive. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...