Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cu apucaturi maneliste cum sunt plus gasitul pe ebay a unor led-uri super ieftine (chinezesti bine'nteles) iata cum arata bicla mea noaptea cand aprind (optional) luminile "ornamentale" (le-am numit eu). Enjoy sau oripilativa, dupa caz si/sau gusturi :bigstar:

 

Icata si un filmulet:

post-41410-0-05910600-1347002799_thumb.jpg

post-41410-0-70840400-1347002800_thumb.jpg

post-41410-0-29273000-1347002802_thumb.jpg

post-41410-0-91048400-1347002803_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu apucaturi maneliste cum sunt plus gasitul pe ebay a unor led-uri super ieftine (chinezesti bine'nteles) iata cum arata bicla mea noaptea cand aprind (optional) luminile "ornamentale" (le-am numit eu). Enjoy sau oripilativa, dupa caz si/sau gusturi :bigstar:

 

Icata si un filmulet:

 

Si inca nu arata asa rau ca farurile alea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu apucaturi maneliste cum sunt plus gasitul pe ebay a unor led-uri super ieftine (chinezesti bine'nteles) iata cum arata bicla mea noaptea cand aprind (optional) luminile "ornamentale" (le-am numit eu). Enjoy sau oripilativa, dupa caz si/sau gusturi :bigstar:

 

Icata si un filmulet:

inseamna ca si japonezii cu masinile lor de drifting (nu stiu daca am scris corect)sant manelisti? :laugh:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

am operat-o pe yori la ochi :

 

post-23298-0-09831700-1347101961_thumb.jpg

post-23298-0-46973500-1347101968_thumb.jpg

post-23298-0-92976700-1347101975_thumb.jpg

post-23298-0-01723500-1347101980_thumb.jpg

 

pe langa estetica (chestie de gust), lumina face toti banii !

 

faza scurta e foarte puternica si delimitata in partea superioara, nu are cum sa deranjeze pe nimeni din sens contrar, iar cu faza lunga vezi pana .... hahaaaaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

am operat-o pe yori la ochi :

 

post-23298-0-09831700-1347101961_thumb.jpg

post-23298-0-46973500-1347101968_thumb.jpg

post-23298-0-92976700-1347101975_thumb.jpg

post-23298-0-01723500-1347101980_thumb.jpg

 

pe langa estetica (chestie de gust), lumina face toti banii !

 

faza scurta e foarte puternica si delimitata in partea superioara, nu are cum sa deranjeze pe nimeni din sens contrar, iar cu faza lunga vezi pana .... hahaaaaaa

Am inteles ca tocmai din cauza delimitarii alea foarte buna in curbe cand te inclini unghiul farului se inchide si cam ramai pe intuneric ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am observat sa fie deranjant... oricum partea exterioara a curbei e foarte luminata. lasa ca am sa vad weekendul urmator :)

desi sper sa nu ma prinda noaptea pe transalpina :)

 

weekendul e un pic mai lung la noi, incepe de vineri pe transalpina, se termina duminica la sighisoara, la nationala vfr :)

 

in real life, nu cred ca sunt probleme cu delimitarea luminii. dar daca te dai pe circuit neiluminat noaptea, posibil sa nu fie ok farurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt loate de la colegul de forum sorinpreotescu? La un moment dat ma gandeam sa-mi pun si eu in locul fazei lungi. Sunt H4 sau H7? A fost cu probleme conexiunea electrica? A trebuit sa tai din oglinda? Daca poti sa faci o poza cum se vede/lumineaza noaptea. Si nu in ultimul rand, cat a costat?

Merci.

 

P.S.: stiu c-am pus o gramada de intrebari da's curios :rolleyes:

Editat de ciprinakos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt loate de la colegul de forum sorinpreotescu? La un moment dat ma gandeam sa-mi pun si eu in locul fazei lungi. Sunt H4 sau H7? A fost cu probleme conexiunea electrica? A trebuit sa tai din oglinda? Daca poti sa faci o poza cum se vede/lumineaza noaptea. Si nu in ultimul rand, cat a costat?

Merci.

 

P.S.: stiu c-am pus o gramada de intrebari da's curios :rolleyes:

 

nu au fost cumparate de pe forum. au costat aproape 400 ron. sunt H4 - BiXenon. aveam instalatie xenon inainte, dar nici la aia nu au fost probleme cu conexiunile electrice. nu am taiat nimic din oglinda au incaput perfect. am sa fac filmulet intr-o seara si am sa pun link aici.

 

cam astea sunt fazele prin care am trecut si eu.

halogen -> Xenon (plug'n'play) -> proiectoare xenon.

 

diferentele sunt enorme !

 

se vad foarte bine in filmulet

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce a montat Gomez pe Motocicleta este un sistem destinat automobilelor si se poate procura de aici

 

http://www.thundersh...a-si-angel-eyes

 

si asa zic ei ca se pot monta.

 

http://www.youtube.com/watch?v=r3p5jedQcjg&feature=player_embedded

 

Editat de tudorp28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am operat-o pe yori la ochi :

 

 

pe langa estetica (chestie de gust), lumina face toti banii !

faza scurta e foarte puternica si delimitata in partea superioara, nu are cum sa deranjeze pe nimeni din sens contrar, iar cu faza lunga vezi pana .... hahaaaaaa

 

Super tare, Gomez. Nu prea sunt fan angel eyes la modelul nostru, insa n-arata chiar rau.

Daca zici ca ai imbunatatit lumina, si ale noastre stoc chiar lumineaza fata de altele, e perfect.

 

1. gabitzu

2. Valentin

3. Gomez & coada

4. Kyd & insotitor

5. Serj (deocamdata singur)

 

 

Ce facem cu intrunirea? Ne invartim de-o cazare undeva? Avand in vedere ca mai e doar o saptamana, as propune sa ne interesam de vreo pensiune.

Eventual daca se mai anunta altii, cred ca putem rezolva de cateva locuri in plus si dupa aia.

Are cineva vreo sugestie?

Editat de gabitzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ar cam trebui sa sunam. e cineva din zona care ar cunoaste ceva ?

 

din ce stiam eu ar veni si tudorp28. si cred ca pentru mine ar mai merge doua locuri, dar abia marti miercuri as sti sigur.

 

 

 

 

Ciprinakos voia filmulet. am facut in seara asta cu telefonul ceva ceva.

 

se vede foarte bine delimitarea. am filmat din fata deasupra delimitarii(chiar nu e deranjant pentru cei din sens opus), si mai jos, in raza de lumina.

 

 

 

ce albastra pare lumina in filmulet :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Caut si eu un rack pentru bagaje pentru un VFR 800 Fi.

Astept sfaturi de la cei care si-au cumparat asa ceva, sau au gasit alternative.

 

Asfalt uscat !

daca te hotarasti sa cumperi noi,potzi comanda de aici : http://www.kappamoto.ro/249-accesorii-moto-honda-vfr-800-98-01- :cheers: ar trebuie sa gasesti tot ce te intereseaza.....la mine parbrizul(identic cu cel de la givi) si sistemul genti laterale/topcase sunt kappa dar se potrivesc givi pe ele la fel de bine ( cred ca de fapt sunt una si aceias firma)

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa mine, la intrunire ar mai vrea sa vina un prieten cu un SV 650. Banui ca e in regula si cu voi, nu?

 

 

In legatura cu cazarea, eu zic sa asteptam ziua de miercuri sa vedem daca se mai anunta cineva. Poate pana atunci gasim si o recomandare in zona.

 

 

 

Propun o intalnire la Sighisoara, daca e interesat careva. Promit sa ma ocup de organizare. ;)

 

Kyvacka, te mai poti ocupa de cazare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...