Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da, am luat-o eu anul trecut prin toamna.

Sa ai grija de ea!

 

 

Cine din Bucuresti are modelul de VFR 800 2000-2001? Si e dispus sa-i testez oglinzile, sa vad daca se potrivesc modelului meu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti!

 

Am si eu o mica problema cu VFR-ul meu - in treapta I pana ajunge la 3000 de ture are niste mici intreruperi de putere. Mentionez faptul ca nu tot timpul face asa.

 

La inceputul sezonului am schimbat toate consumabilele - buji(iridium), filtru aer, ulei etc.. Stiu ca nu tine de aceste consumabile dar poate ma ajutati cu un sfat...

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ai grija de ea!

 

 

Cine din Bucuresti are modelul de VFR 800 2000-2001? Si e dispus sa-i testez oglinzile, sa vad daca se potrivesc modelului meu?

 

Te pot ajuta eu.

Am modelul '99 si am avut oglinzile originale, cele cu mansonul de cauciuc ce imbraca bratul.

Acum am niste chinezarii cu semnalizari.

Maine cred ca-mi ajung cele pt modelul 2000-2001, asa ca, pana le montez, poti face o proba la tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ai grija de ea!

 

 

Cine din Bucuresti are modelul de VFR 800 2000-2001? Si e dispus sa-i testez oglinzile, sa vad daca se potrivesc modelului meu?

 

Merci!

Am mare grija de ea, asa cum are si ea de mine :)

 

P.S Sa ne zici cum se potrivesc oglinzile, vreau si eu sa le schimb, una e crapata.

Poate faci si o poza :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te pot ajuta eu.

Am modelul '99 si am avut oglinzile originale, cele cu mansonul de cauciuc ce imbraca bratul.

Acum am niste chinezarii cu semnalizari.

Maine cred ca-mi ajung cele pt modelul 2000-2001, asa ca, pana le montez, poti face o proba la tine.

Multumesc! Da-mi de stire cand ai oglinzile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am si eu problema cu statorul.

Stiti cumva de unde sa cumpar in Romania?

Sau cum recomnadati?

Multumesc!

Greu gasesti sa il rebobinezi si de obicei si mai greu gasesti pe cineva care sa faca bine. Daca nu gasesti pe nimei sa iti aduca, Ebay-ul e baza ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Merci!

Am lucrat multisor cu Electrex, făcute în UK. Nu am avut vreodată probleme cu ele, nici pe garanție nici după terminarea ei. În România dacă țin bine minte erau aduse de schu moto, personal i-am găsit un pic neserioși și delăsători. Poți încerca la ei, dacă nu, sunt sigur ca găsești o modalitate sa cumperi de la Electrex direct(asta facă vrei nou neaparat).

 

A montat careva furtune de frana cu insertie metalica pe vfr?

Ma bate gandul sa le schimb.

Motocicleta are o vechime si nu vreau sa am probleme din cauza imbatraniri furtunelor.

Probleme nu am auzit la nimeni sa aibe din cauza asta, cel puțin nu atâta timp cât schimbi lichidul de frână la timp, în schimb e clar ca randamentul sistemului de frânare scade. Vezi vreo 2 pagini în urma ca era cineva care dezmembra unul cu furtun metalice pe el.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

A montat careva furtune de frana cu insertie metalica pe vfr?

Ma bate gandul sa le schimb.

Motocicleta are o vechime si nu vreau sa am probleme din cauza imbatraniri furtunelor.

 

Da, motocicleta mea a avut furtune metalice.

Am mers si cu motocicleta IDENTICA cu a mea dar cu furtune stock si se cunoaste diferenta. Si cel cu cealalata motoreta a mers cu a mea si a confirmat.

E mai ferma si mai puternica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

A montat careva furtune de frana cu insertie metalica pe vfr?

Ma bate gandul sa le schimb.

Motocicleta are o vechime si nu vreau sa am probleme din cauza imbatraniri furtunelor.

Eu am si dupa schimbare s-a simtit diferenta. Franare mai ferma, maneta mai tare. Vezi cand oi vedea oglinzile :D

 

Hahaha:

 

2 user(s) are reading this topic

2 members, 0 guests, 0 anonymous users

Editat de NVS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpar disc frana fata vfr vtec 2003

Mai ai nevoie de disc ?

 

Mai am si alte piese pentru RC 46 le pun la vanzari second.

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare.

Dintre cei ce aveti modelul rc 36 II, este cineva care si-a scos de pe galerii catalizatorul?

 

Am citit pe alte forumuri ca unii prefera sa il scoata, voi ce stiti?

Or prefera, dar nu cred face asa mare diferenta, catalizatorul la vfr e defapt un cartus de vreo 7 cm cu multe trasele de vreo 3mm in diametru (gen un manunchi de paie pt suc) care nu face decat sa "alinieze" fluxul de gaze in ideea scaderii presiunii, ca material nu pare facut din ceva special care sa elimine din noxe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Or prefera, dar nu cred face asa mare diferenta, catalizatorul la vfr e defapt un cartus de vreo 7 cm cu multe trasele de vreo 3mm in diametru (gen un manunchi de paie pt suc) care nu face decat sa "alinieze" fluxul de gaze in ideea scaderii presiunii, ca material nu pare facut din ceva special care sa elimine din noxe.

 

Ce e chestia aia bombata pe galerii? (in partea opusa a filtrului de ulei) nu e catalizatorul? Am inteles ca are si vreo 2-3 kg.

Oare ne referim la acealsi lucru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poți încerca la ei, dacă nu, sunt sigur ca găsești o modalitate sa cumperi de la Electrex direct(asta facă vrei nou neaparat).

 

Pot sa-l ajut eu sa aduca de acolo, platind doar shipping uk - ro.

Practic de pe orice site din UK.

 

Statoare am adus o gramada, de pe china direct spre exemplu, noi. La jumatate de pret sa zic asa si pana acum nu s-a plans nimeni din cate stiu eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O problema pe care am sesizat-o de ceva vreme sunt turbulentele pe care le face parbrizul ... Ce mi se pare mie e ca la inaltimea mea vantul loveste undeva sub gat si imi creaza mult zgomot in casca. Daca ridic putin gatul nu mai am problema asta, si e aiurea ca zgomotul e mai mare decat pe un naked (testat). Se mai loveste cineva de problema asta si daca da imi recomandati un parbriz aftermarket?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O problema pe care am sesizat-o de ceva vreme sunt turbulentele pe care le face parbrizul ... Ce mi se pare mie e ca la inaltimea mea vantul loveste undeva sub gat si imi creaza mult zgomot in casca. Daca ridic putin gatul nu mai am problema asta, si e aiurea ca zgomotul e mai mare decat pe un naked (testat). Se mai loveste cineva de problema asta si daca da imi recomandati un parbriz aftermarket?

 

I know the feeling, asta am patit eu pe Hornet cu un parbriz touring. Era mult mai rau decat fara parbriz.

Eu la VFR am parbrizul de mai jos si sunt f multumit de el. Pot circula la 160km/h pe autostrada in regim touring fara sa ma aplec fara probleme si fara turbulete. Am 1.82m inaltime.

http://www.ebay.de/itm/MRA-Vario-Touringscreen-Zub-fur-Honda-VFR-800-VTEC-02-13-rauch-Touren-Scheibe-/310950794003

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,


Scuze ca intru aici sa vand niste cauciucuri. Dar poate ma ajutati poate vrea cineva doua cauciucuri f putin folosite in regim normal, ele sunt cam sport pentru ce vreau eu acum. Treaba este ca vreau sa schimb cu Dunlop Sportsmart II si sa le dau jos pe cele "vechi".



Am mers cu ele 3000 km. in regim normal, DOT 2009.



Continental ContiRaceAttack Comp. Soft 120/70 ZR17 TL 58W M/C



Continental ContiRaceAttack Comp. Medium 180/55 ZR17 TL 73W M/C



Pret set 200 lei.



Multumesc !


Attached Thumbnails
  • post-9984-0-76012100-1399896548_thumb.jp
  • post-9984-0-18859000-1399896558_thumb.jp
  • post-9984-0-50457300-1399896566_thumb.jp
  • post-9984-0-54347900-1399896621_thumb.jp
  • post-9984-0-24822800-1399896592_thumb.jp
  • post-9984-0-86056400-1399896609_thumb.jp
  • post-9984-0-52240500-1399896634_thumb.jp
  • post-9984-0-02409000-1399896650_thumb.jp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...