Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut. care aveti idee de unde fac rost de un senzor de kilometraj pt honda vfr 750 din 96 va rog sa-mi dati un semn.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=sensor+mileage+honda+vfr&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xsensor+mileage+honda+vfr+750&_nkw=sensor+mileage+honda+vfr+750&_sacat=0

 

poti cauta pe ebay.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. care aveti idee de unde fac rost de un senzor de kilometraj pt honda vfr 750 din 96 va rog sa-mi dati un semn.

Tocmai l-am dat jos pe al meu(am bord aftermarket si statea degeaba), problema e ca nu-s sigur daca e in stare buna. Daca il vrei e al tau cu conditia sa platesti transportul (sunt in Belgia).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand urmatoarele:
Suporti cutii laterale VFR 800 VTEC Givi PL166 Monokey 400 lei
Cutii laterale originale Givi E21 monokey. 400 lei
Top case original Givi B33NMK Monokey. 300 lei
Suport topcase original Givi monokey. 400 lei

 

Trimit si prin curier

0761333491 Adrian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma unei vizite la Honda am aflat ca instalatia electrica de pe mobra mea a suferit niste interventii din partea fostului proprietar... nu foarte ortodoxe. A taiat, a lipit, a izolat, a facut pe ma-sa si pe ta-su mare. Nu-mi face cine-stie-ce probleme, da' nu dorm eu linistit cand o stiu asa.

Drept urmare, daca are cineva cunostinta de vreuna pe la dezmembrari, dati-mi de stire va rog.

E vorba de VFR800 VTEC din 2003, model fara ABS.

Cu multumiri anticipate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, i-am dat deja mesaj pe OLX :)

 

-- later edit --

De la el am cumparat saua care acum e modificata pentru touring. Vanzator ok, desi a raspuns un pic mai greu la telefon :)

Editat de w33bb0
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu una stock. Nu-i de vanzare dar daca ai nevoie sa treci RAR/ITP, ti-o pot imprumuta. Mie mi-a venit mobra montata cu Laser si am primit si originala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu una stock. Nu-i de vanzare dar daca ai nevoie sa treci RAR/ITP, ti-o pot imprumuta. Mie mi-a venit mobra montata cu Laser si am primit si originala.

Multumesc dar am nevoie sa cumpar :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci, cu caldura recomand ebay-ul, my best friend cand fu vorba de luat cate ceva pt mobra. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Doresc sa cumpar niste mansoane de ghidon pentru un VFR 750 RC36 II.

 

Ale mele sunt coapte de vreme, sunt moi si nu am feeling bun pe ghidon.

 

Are cineva de vanzare?

Eventual ceva recomandari aftermarket?

 

Ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am surprins astazi schimbarea prefixului. Ii voi trage probabil un spalat pt buna purtare :)

Drumuri usoare si asfalt uscat tuturor!!!

post-41410-0-14021600-1405590891_thumb.jpg

post-41410-0-14143800-1405590893_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In curand pun si eu cu 130 :)

 

Am surprins astazi schimbarea prefixului. Ii voi trage probabil un spalat pt buna purtare :)

Drumuri usoare si asfalt uscat tuturor!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am surprins astazi schimbarea prefixului. Ii voi trage probabil un spalat pt buna purtare :)

Drumuri usoare si asfalt uscat tuturor!!!

 

Eu aveam ceva mai multa benzina :) ... a mea a implinit saptamana trecuta 30k ... multi inainte !

post-6115-0-95322900-1405609840_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de obicei ii fac plinul si o duc pana la o linie... poate s-o invata sa consume mai putin - imi ia cam 7 la % in oras.

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand vine si USD?

Gasisem la un tip in ro fata completa de k1 750 la 450 de euro, pret foarte ok, din pacate in momentul de fata am alte prioritati, iar banii de investitii s-au dus intr-un SV 2004 :) , poate la iarna. Pana atunci vreau neaparat sa ii trag o vopsea, sa il mai bibilesc la partea estetica(capace motor, braketi, etc) si sa retapitez seile, vopseaua nu e o problema, bibilitul il fac in timp dar retapitatul ... aici nu gasesc pe nimeni(sau nu stiu eu unde sa caut) iar pe ebay& others nu gasesc decat rahaturi multicolore cu CBR, etc ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca-i un baiat din Timisoara (daca bine-mi aduc aminte) care se ocupa cu retapitari. Este insa cam ocupat si trebuie sa-ti faci programare. Mie tot el mi-a rezolavat seaua in asa fel ca am bagat mai bine de 700km pe zi fara dureri de dos. :)

 

/index.php?/topic/680380-retapitez-scaune-moto/

 

Noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca-i un baiat din Timisoara (daca bine-mi aduc aminte) care se ocupa cu retapitari. Este insa cam ocupat si trebuie sa-ti faci programare. Mie tot el mi-a rezolavat seaua in asa fel ca am bagat mai bine de 700km pe zi fara dureri de dos. :)

 

/index.php?/topic/680380-retapitez-scaune-moto/

 

Noroc!

Da, il stiu, trebuia sa retapiteze seile la motorul prietenei si sa imi trimita totodata si niste piese(avea un motor la dezmembrat) dupa care s-a sucit ca nu mai dezmembreaza motorul, asta dupa ce mi-am asteptat randul vreo luna si ceva la retapitat seile in ideea de a trimite un singul colet inapoi ... pe langa asta, nu-s in tara ca asa stiu vreo 2 persoane mai aproape de mine in romania ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, m-am trezit ca nu mai stiu sa "conduc" mobra.

De cateva zile-l port pe fi-miu pe mobra. Pt asta am mai luat o casca, cei drept mult mai ieftina, pt mers in oras. Lui insa ii place casca mea si drept urmare a cotat-o iar eu am ramas cu a' noua. Casca noua e un aproape no name, flip-up si prin care se aude tot. Tocmai asta-i problema mea - eram obisnuit sa conduc dupa ureche iar acum ma trezesc ca merg subturat si schimb aiurea vitezele. Casca veche o am antifonata de baiatul care face seile in Timisoara (cel mentionat in ultimele 2 post-uri de mai sus). Una peste alta, acum trebuie sa ma re-obisnuiesc ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...